Lietuvos dvarai Naujienos Pamatyk! Šalčininkai

Dvarai Šalčininkų rajone kviečia rudens spalvų nuotykiui

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Kartu su spaliu atkeliauja „bobų vasara“, lydima saulės, sąlyginai šilto oro ir auksaspalvės gamtos. Šalčininkų rajonas miškingas ir netankiai gyvenamas, todėl, norint pasigrožėti rudenine gamta, tai būtent ta kryptis, kurią verta pasirinkti rudeninei savaitgalio išvykai. O kad iškyla būtų ne tik graži, bet ir turininga, siūlome apsilankyti išpuoselėtuose istoriniuose Šalčininkų rajono dvaruose ir jų parkuose.

Jašiūnų dvaras savo klestėjimo laikais buvęs apylinkės kultūros lopšiu, šiandien vėl po truputį susigrąžina šį statusą. Išlikusiuose autentiškuose klasicistiniuose XIX a. pradžios rūmuose, galima susipažinti su tų laikų būdingais interjero elementais, veikia muziejaus ekspozicija ir renginių salė. Rūmus supantis parkas paverstas rekreacine erdve, kurioje gali laisvai lankytis tiek miestelio gyventojai, tiek dvaro svečiai.

Jašiūnų dvaras

Aplankius Jašiūnų dvarą, būtina užsukti į netoliese esančią Merkinės dvarvietę, kurioje galima susipažinti su vienu unikaliausių reiškinių Lietuvos istorijoje – Paulavos (Pavlovo) respublika. XVIII a. progresyvus dvarininkas K. Bžotovskis, įgyvendino radikalią valstiečių reformą ir įkūrė autonomišką respubliką, turėjusią savo konstituciją, herbą, pinigus, parlamentą, iždą, savišalpos kasą, miliciją, gydytoją, mokyklą ir valdymo organus – prezidentą ir valstiečių seimą. Šiandien apie ją mums primena tik išlikę dvaro rūmų, arklidžių ir kitų pastatų fragmentai ir puiki aura vietos, kur šviesus žmogus, šimtmečiu aplenkęs savo laikmetį, pamėgino sugrąžinti žmonėms prigimtines laisves ir žmogiškąjį orumą.
Paulavos (Pavlovo) respublikoje įrengti 3D stendai, žvelgiant pro kuriuos galima pamatyti, kaip dvaro pastatai atrodė XIX a. – XX a. pradžioje.

Paulavos (Pavlovo) respublika

Dar vienas istorijos ir kultūros paveldo perlas, esantis pačiuose Šalčininkuose, – Vagnerių rūmai. Restauruotuose įspūdinguose XIX a. neoklasicistiniuose rūmuose išsaugota originali vidaus  apdaila – „auksinė salė“, koklių krosnys. Šiandien Vagnerių rūmai yra vieta, kur gyvena mūzos – čia veikia  Stanislavo Moniuškos menų mokykla, puošniose salėse rengiamos parodos, literatūros vakarai ir susitikimai, klasikinės muzikos koncertai. Vagnerių rūmus supa išpuoselėta aplinka, kurioje galima laisvai lankytis, pasivaikščioti, pailsėti, pasigėrėti rūmų architektūra.

Vagnerių rūmai

Na ir, labiausiai nutolusi, įsitaisiusi pačiuose Lietuvos pietryčiuose už keliasdešimties metrų nuo Baltarusijos sienos – Norviliškių pilis. Renesansinė XVI a. pilis, kadaise statyta, kaip gynybinis kompleksas, šiandien virtusi restoranu, kuriame, iš anksto užsiregistravus galima ne tik paragauti viduramžiškų patiekalų, bet ir išgirsti apie jų valgymo tradicijas, pilies istoriją ir dar daug kitų vietinio „vienuolio“ pasakojamų įdomybių. Norint nuvykti iki Norviliškių pilies reikia kirsti pasienio patikros punktą, todėl būtina su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą.

Norviliškių pilis

Lankydami šiuos dvarus pakeliui galėsite pasigrožėti rudeninėmis spalvomis pasidabinusia Dieveniškių istorinio regioninio parko gamta ir Rūdninkų giria.

Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Velykos tęsiasi Šalčininkų rajone

Kūrybinėse dirbtuvėse atgijo juodoji keramika ir baltų raštai

Opera „Saulė ir jūra“ sugrįžta į Lietuvą

We love Lithuania

Pasitik Kalėdas su delfinais

Lietuvos liaudies buities muziejus – 360

Kretingoje – galimybė „pakalbėti” pirmuoju Lietuvoje telefonu

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"