Ką pamatyti Skuode
Ką pamatyti Skuodas

Ką pamatyti Skuode – daugybė vietų, kurios nepaliks abejingų

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Ką pamatyti Skuode – Žemaitiškiausiu rajonu laikomame Skuode yra daugybė vietų, kurios nepaliks abejingų gamtos, istorijos ar architektūros mylėtojų. Šiuo metu dalį Skuodo lankomų objektų galite atrasti virtualių turų pagalba.

Ką pamatyti Skuode – Beždžionių tiltas

Gedimino g., Skuodas

Šis tiltas jungia Bartuvos upės salas, kuris veda į sveikatingumo taką, kuris yra skirtas pėstiesiems. Manoma, kad pavadinimas kilo iš Vietnamo, ten panašaus tipo tiltai statomi iš bambuko ir yra tokie nestabilūs, kad yra kuriami juokingi pasakymai, jog tokį tiltą pereiti gali tik beždžionė.

Skuodo mūšio vieta

Skuodo r.

Žemaičių kultūros draugijos rajono skyrius, vadovaujamas  Evaldo Razgaus, Luknių kaime suformavo parkelį, pasodino medelių, pastatydino tris ąžuolinius stogastulpius, primenančius Europos karybos istorijoje neeilinį mūšį, jo vietą. Stogastulpį, vaizduojantį mūšio momentą, sukūrė tautodailininkas Petras Brazauskas, moterį, gedinčią kritusių už tėvynės laisvę – Gabrielius Škimelis, Žemaičių kunigaikštį Algminą – Antanas Jankauskas.

Virtualus turas

Buvusi Skuodo geležinkelio stotis

Statybininkų g. 5, Skuodas

2001 m. buvo nutraukti keleiviniai maršrutai ir beveikė krovinių gabenimas, o  visiškai geležinkelio trasa nustojo veikti 2009 m., kada paskutinis traukinys važiavo šiais bėgiais. Geležinkelio bėgiais galima keliauti pėsčiomis, jie yra saugūs keliavimui, galima pasigrožėti besikeičiančia gamta bei pamatyti kaip gamta „susigražina” kas jai priklauso. Keliaujant bėgiais į Latvijos pusę, sieną galite kirsti vos už 1 kilometro bei pamatyti 2 geležinkelio tiltus. Galima keliauti ir į kitą pusę link Klaipėdos, kurio ruožas su neveikiančiais bėgiais tęsiasi beveik 50 kilometrų. Ši trasa neapleidžiama ir pamėgta žygeivių, kasmet rengiamas ir organizuojamas pėsčiųjų žygis šiais bėgiais pritraukia ne vieną dešimtį keliautojų. Manoma, kad šiai dienai norint prikelti šį geležinkelio ruožą tai kainuotų apie 30 milijonų eurų.

Paminklai:

Mūro kryžius

Birutės g. 5, Skuodas

Tai koplyčia pirmosioms katalikų misijoms Skuode atminti – seniausias paminklas Lietuvoje (sovietmečiu nugriauta, atstatyta 1990 m.). Koplyčia gavo Mūro kryžiaus vardą. Paminklą miestelio kvadratinės formos aikštėje pastatė J. Chodkevičius 1567 m.

Virtualus turas

Paminklas Tautos kančioms atminti

Gedimino g. 14, Skuodas

Šis kūrinys primena 1941 – 1999 metų lietuvių tautos kančias. Jis simboliškai įprasmina Lietuvos, Skuodo miesto, miestiečių, šio krašto žmonių istoriją, kentėjimus dėl šviesesnio, prasmingesnio gyvenimo.

Paminklas J. Chodkevičiui

Vilniaus g. 13, Skuodas

Piliakalniai:

Apuolės piliakalnis

Apuolės k.

Ką pamatyti Skuode – Kubiliškės piliakalnis

Kubiliškės k., Skuodo r.

Virtualus turas

Bažnyčios:

Švč. Trejybės bažnyčia

Gedimino g. 12, Skuodas

Bažnyčia neoromaninė, stačiakampio plano, dvibokštė, su pusapskrite apside. Šventoriuje stovi XIX a. mūrinė varpinė. Šventoriaus tvora akmenų mūro.

Virtualus turas

Evangelikų liuteronų bažnyčia

Dariaus ir Girėno g. 1, Skuodas

Ką pamatyti Skuode
Ką pamatyti Skuode

Ši bažnyčia yra architektūros paminklas. Ji stovi miestelio centre, rytinėje aikštės pusėje. Dabartinės bažnyčios įkūrėjas – grafas Sapiega. Bažnyčia pastatyta 1821 m., o remontuota 1924 m. Po Antrojo pasaulinio karo bažnyčia buvo atvira tik per didžiausias liuteronų šventes ir laidotuves. 1972 m. bažnyčia restauruota. Ji – seniausias Skuode statinys.

Virtualus turas

Aleksandrijos Šv. Jėzaus Nukryžiuotojo bažnyčia

Liepų g. 2, Aleksandrijos k., Skuodo r.

Ką pamatyti Skuode
Ką pamatyti Skuode

Bažnyčia istoristinė, turi romaninės ir klasicistinės architektūros bruožų, stačiakampio plano, vienabokštė. Šventoriaus tvora akmenų mūro.

Šv. Roko išpažinėjo koplyčia

Ylakių mstl., Skuodo r.

Neogotikinė raudono mūro koplyčia garsėja didžiausiais šiaurės Žemaitijoje Šv. Roko atlaidais. Koplyčia buvo statoma pagal projektą, kurio autoriumi laikomas Karlas Eduardas Strandmanas. Tačiau statybos metu vietoj numatyto prieangio sumūrytas masyvus keturkampis bokštas su frontonais ir smaile, suteikęs pastatui vaizdą, panašų į bažnyčią.

Šv. Onos bažnyčia ir varpinė

Daukanto g. 61, Lenkimų mstl.

Ką pamatyti Skuode
Ką pamatyti Skuode

Bažnyčia stačiakampio plano, vienabokštė, su apside. Šventoriaus tvora akmenų mūro. Jame stovi akmenų ir plytų mūro varpinė. Lenkimuose 1816 metais pastatytai bažnyčiai buvo suteiktas Šv. Onos vardas. Bažnyčia yra liaudies architektūros stiliaus su gotikos ir klasicizmo elementais.

Virtualus turas

Šv. Mykolo Archangelo bažnyčia

Muziejaus g. 2, Mosėdžio mstl.

Dviejų bokštų balta vėlyvojo baroko stiliaus Mosėdžio bažnyčia – viena iš gražiausių šiame krašte ir seniausia rajone, įkurta 1544 metais.

Virtualus turas

Gamtos objektai:

Didžiausias (Puokės) akmuo Lietuvoje

Puokės k. 

Barstyčių (Puokės) akmuo.Tai didžiausias akmuo Lietuvoje. Matmenys: ilgis – 13,4 m., aukštis – 3,6 m., plotis 7,5 m. Sveria apie 680 tonų.

Virtualus turas

Ką pamatyti Skuode – Šilalės kūlis

Mosėdžio sen.

Šilalės kūlis – tai 5 pagal dydį akmuo Lietuvoje. Šio riedulio ilgis siekia net 7,48 m, plotis – 5,48 m, aukštis – 3,66 m, o apimtis – 18,33 m. Kūlio paviršius gruoblėtas, nelygus, tarytum byra dideliais gabalais.

Virtualus turas

Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus

Ką pamatyti Skuode
Ką pamatyti Skuode

Salantų g. 4, Mosėdis

Mosėdis – vienas gražiausių, tvarkingiausių, labiausiai turistų lankomų Žemaitijos miestelių, dar vadinamas „Akmenų sostine“. Labiausiai Mosėdį išgarsino gydytojas Vaclovas Intas ir jo įkurtas Respublikinis Unikalių akmenų muziejus.

Virtualus turas

Truikinų šaltinėlis

Truikinų k. Aleksandrija

Virtualus turas

Ką pamatyti Skuode
Ką pamatyti Skuode

Ką pamatyti Skuode – Navidansko parkas

Kalnėnų k., Aleksandrijos sen.

Jaukus Žemaičių botanikos parkas. Septyniuose tvenkiniuose plauko paukščiai, veisiasi žuvys. Per parką čiurlena Spiginas, įtekantis į pietinį tvenkinį. Šiuo metu prie vandens tvenkinių įkurtos poilsiavietės. Teikiamos komercinės žvejybos paslaugos.

Virtualus turas

Ką pamatyti Skuode – Šauklių riedulynas

Šauklių k., Skuodo r.

Šauklių draustinio akmenys, anot legendos, tai suakmenėję žuvėdų (švedų) kariai. Jie norėję pavergti mūsų (Skuodo) kraštą. Už tai į šias žemes įsiveržusius neprietelius pagonių dievai nubaudė – pavertė juos akmenimis. Ir klūpėsią jie čia sulinkę amžių amžius.

Virtualus turas

Skuodo miesto parkas

Mokyklos g. 8, Skuodas

Miesto parkas suteikia galimybę išbandyti „Sveikatingumo taką“. Einant šiuo taku yra įrengtos aikštelės su treniruokliais, beždžionių tiltas. Iš parko centro matosi Švč. Trejybės bažnyčia, šalia puikuojasi miesto fontanas, skirtas atsikvėpti ir pasigrožėti supančiais vaizdais. Vedančiais takeliais galima nueiti iki basakojų tako. Šalia parko yra Skuodo tvenkinys, įprastai vietinių vadinamas „Skuodo jūra”.

Ką pamatyti Skuode – Paparčių (Samausko) kaštonas

Barstyčių sen.

Ką pamatyti Skuode
Ką pamatyti Skuode

Vienas iš trijų Lietuvoje augančių paprastųjų kaštonų, turinčių botaninio gamtos paveldo objekto statusą.

Ką pamatyti Skuode – Lenkimų Bebrynas

Margininkų botaninis – zoologinis draustinis

Šis „Lenkimų bebrynas” driekiasi per Margininkų botaninį – zoologinį draustinį apie ~3 km. Šią lankytiną vietą galima pavadinti ne tik objektu, bet ir maršrutu, kadangi šį ruožą supa įspūdingų pušų bei kitos augmenijos grožis.

Ką pamatyti Skuode
Ką pamatyti Skuode

 

Daugiau informacijos: Skuodo turizmo informacijos centre  https://www.infoskuodas.lt/

Lankytinos vietos Žemaitijoje

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Savaitgalį kviečia Barstyčiai

Ką pamatyti Utenoje – Kvietimas į ežerų apsuptą nuotykį

We love Lithuania

Miesto ženklai Telšiuose

We love Lithuania

Ką pamatyti Rokiškyje – TOP 10 vietų, kurias turi pamatyti

We love Lithuania

Ką pamatyti Kalvarijoje

Buvusio atgailos kanauninkų vienuolyno celės

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"