Ką veikti? Palanga Pažintiniai takai

Dviračiu po Palangą lengvai ir įdomiai

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Atvykus į kurortą, vis daugiau dėmesio kreipiantį į ekologišką ir tvarų gyvenimo būdą, siūlome automobilį viešnagės metu pamiršti. Garantuojame – jo tikrai nepasigesite, nes visur kuo patogiausiai galima nukeliauti pėstute, o jei norisi aktyvesnių atostogų – kurorte įrengti puikiausi dviračių takai.

Su dviračiu – ir į paplūdimį, ir į muziejų ar į vieną iš gausybės mieste vykstančių renginių. O jei jau daug kas aplankyta ir norisi ko nors naujo bei nepažinto, Palangos turizmo informacijos centro specialistai kviečia sėsti ant dviračio ir pamatyti ne tik Palangą, bet ir jos apylinkes visai kitu kampu.

Per miestą bei pušynais palei jūrą net keliasdešimt (~40) kilometrų driekiasi kokybiški dviračių takai, kuriais galima patogiai pasiekti ne tik lankytinus kurorto objektus, bet ir kaimyninės Latvijos Respublikos valstybinę sieną, o iš Palangos pasukę į pietus, atsidursite greta esančiame uostamiestyje – Klaipėdoje.

Didžiausias šalies kurortas pelnytai gali vadintis dviratininkų ir mėgstančių aktyvų laisvalaikį kurortu. Kasmet dviračių takai kurorte atnaujinami ir pagal galimybes tiesiami nauji, miesto gavės taip pat pritaikytos dviratininkams, o pagrindinėje, Vytauto g., atskira eismo juosta yra skirta būtent šioms ekologiškoms transporto priemonėms, kad minti pedalus būtų kuo patogiau ir saugiau.

Pasigrožėti, minant dviračių pedalus, Palangoje tikrai yra kuo – poilsiautojams, priklausomai nuo jų pomėgių, siūlomi skirtingi teminiai maršrutai: „Pažintis su Palangos istorija“ (apie 23 km ilgio maršrutas), „Pažintis su Palangos kultūra“ (apie 18 km), „Pramogauk Palangoje“ (apie 7 km), „Pažintis su sakraliąja Palanga“ (apie 16 km) ir „Pažintis su Palangos gamta“ (apie 26 km).

„Pažintis su Palangos istorijaׅ“ – važiuodami šiuo maršrutu galite aplankyti sakralųjį ir nuo seno apgaubtą įvairiomis legendomis Birutės kalną, įspūdingai atrodančią Palangos senąją vaistinę,  kurios istorija prasidėjo dar 1827 m., kuomet ją įkūrė iš Rygos kilęs  vokietis Vilhelmas Johanas Griuningas. Stabtelkite ir prie kurorto širdies – Kurhauzo, o  Grafų Tiškevičių alėjoje įsiamžinkite su mažosios architektūros skulptūromis – grafu bei grafiene. Neaplenkite jūros tilto, Signatarų alėjos, skirtos Vasario 16-osios akto signatarų, kurių net 4 mokėsi Palangoje, atminimui. Numynę į Šventąją aplankykite švyturį, į kurį greitu metu jau galėsite ir užkopti bei pasigrožėti įspūdinga panorama. Nepamirškite ir uosto su senojo molo liekanomis, o jei minsite dar tolėliau,  Jus pasitiks Lietuvos-Latvijos pasienio riboženklis –  stulpas, žymintis valstybės sieną tarp Lietuvos ir Latvijos.

„Pažintis su Palangos kultūra“ džiugina turtinga kultūros objektų gausa. Pasirinkę šį maršrutą, galėsite aplankyti Palangos skulptūrų parką, įsikūrusį pačiame miesto centre, Vytauto ir J. Simpsono gatvių sankryžoje. Vasaromis šis parkas tampa ramų poilsį mėgstančių traukos vieta. Važiuojant toliau, Jūsų dėmesio lauks net keletas muziejų. Pirmiausia – iš Lietuvos kilusio skulptoriaus modernsito Antano Mončio namai-muziejus. Istorijos mėgėjus turėtų sudominti Palangos burmistro, dr. Jono Šliūpo memorialinė sodyba bei tremties ir rezistencijos muziejus. Išskirtinio dėmesio verta vila „Anapilis“ – tai unikaliausia, analogų Lietuvoje neturinti vila dėl savo įstabios architektūros. Viloje 2016 m. įsikūręs kurorto muziejus. Neaplenkite ir nuostabiajame Birutės parke įsikūrusio Gintaro muziejaus, kuris, atnaujinęs savo ekspozicijas laukia ne tik smalsuolių, bet ir edukacinių užsiėmimų mėgėjų. Galiausiai, atmynę į Šventąją, galėsite aplankyti „Žvejo dukras“ – įspūdingą, 4 metrų skulptūrą, pastatytą dar 1982 m. ties Šventosios uosto vartais.

Kurorte, kuriame atostogos nesibaigia ištisus metus, norisi ne tik kultūros, bet ir pramogų. Ypač, jei atostogaujate su vaikais. Čia puikiausiai tiks maršrutas „Pramogauk Palangoje“, kur aktyviai mindami dviratį pakeliui rasite vis kitą Jus dominančią pramogą ar stabtelti siūlantį objektą: tai ir mažųjų kurorto lankytojų pamėgtas Pasakų parkas, ir ištisus metus atviras Palangos baseinas, Vaikų parkas, kur jaunųjų atostogautojų laukia įvairiausi žaidimų įrenginiai, karstyklės, sūpynės, o vakarop, temstant siūlome pasigrožėti muzikiniu fontanu, kuris muzikai grojant nušvinta įvairiausiomis spalvomis.

Sakraliojo meno mėgėjai, ar norintys sužinoti apie religinį paveldą daugiau, turėtų rinktis „Pažintį su sakraliąja Palanga“. Čia puikuojasi Šventosios bei Palangos bažnyčios, kurių pagrindinė – Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų – turi net apžvalgos bokštą. Taip pat lankytojų laukia ir  ortodoksų cerkvė , tad iš viso galima aplankyti net trijų konfesijų bažnyčias.

O jei norisi regioninio akiračio praplėtimo, siūlome rinktis maršrutą „Pažintis su Palangos gamta“, kur aplankysite ne tik daugelį jau minėtų objektų, bet ir Pajūrio regioninį parką, saugomą jo teritoriją tarp Klaipėdos ir Palangos.

O dar didesniam patogumui Palangoje atsirado 7 dviračių stoginės, kur tiek poilsiautojai, tiek gyventojai gali saugiai palikti savo dviračius. Dviračių stoginės yra išsidėsčiusios prie Palangos mokyklų, baseino, sporto centro ir savivaldybės pastatų.  Jos – uždaros, su stogu, rakinamos kodine spyna, jose pastačius dviratį, yra galimybė jį prirakinti. Vienu metu galima saugiai palikti 12 dviračių.

Rinktis tikrai yra iš ko, tad garantuojame –sau tinkamą maršrutą ras kiekvienas. Telieka apsispręsti, kuria kryptimi pradėti minti.

Visus maršrutus su pažymėtais objektais bei jų koordinatėmis, galima rasti čia: https://www.visit-palanga.lt/veiklos/dviraciu-rojus/

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Kiškio uodegėlės

Arūnas Balsys

Lopaičių pažintinis takas, kur Žemė jungiasi su kosmosu

Palangos vasaros TOP 6 renginiai

Palangos tiltas paskutinę metų dieną bus uždarytas

Žiema

Arūnas Balsys

Varnikų pažintinis takas

Paulius Orinas
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"