Naujienos Pamatyk! Šilutė Žuvies kelias

Ventės ragas

5,00 (3)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Ventės ragas – pusiasalis Kuršių mariose, Šilutės rajone. Pusiasalis labiausiai žinomas dėl jame įkurtos migruojančių paukščių žiedavimo stoties bei seniausio iš Lietuvoje išlikusių septynių švyturių.

Ventės rago švyturys

Ventės pusiasalio smaigalyje 1863 m. buvo pastatytas 11 m aukščio švyturys, kad laivams ir sieliams rodytų kelią per šią pavojingą marių vietą. Švyturio signalas buvo matomas 3,5 km atstumu. Šiandien raudonų plytų Ventės rago švyturys pripažintas Lietuvos technikos paminklu ir atvertas lankytojams. Į jo viršūnę veda seni, geležiniai,  originaliais ornamentais išdailinti, pusantro šimto metų žingsnių nugludintomis pakopomis laiptai. Nuo švyturio apžvalgos aikštelės matosi plati Kuršių marių panorama, Kuršių Nerija, Rusnės sala.

Ventės rago švyturysVentės rago molasVentės ragas - vaizdas nuo švyturio viršūnėsVentės rago ornitologinė stotisVentės rago ornitologinės stoties paukščių gaudyklėsVentės rago molo prieplauka

Ventės rago ornitologinė stotis

Ventės rago paukščių žiedavimo stotis buvo įkurta 1929 m. žymaus Lietuvos gamtininko profesoriaus Tado Ivanausko iniciatyva. Geografiniu požiūriu Ventės ragas ideali vieta paukščiams gaudyti ir žieduoti. Rytine Baltijos jūros pakrante driekiasi vienas didžiausių paukščių migracijos kelių. Rugsėjo – spalio mėnesiais  būna dienų, kai Lietuvos pajūriu ties Klaipėda per dieną praskrenda daugiau kaip 3 mln. paukščių, iš kurių 20-30 proc. pasuka rytine Kuršių marių pakrante Ventės rago link. Vietiniai žmonės sako, kad tomis dienomis pro paukščių būrius vargiai dangus besimato.

Ventės rage galima pamatyti didžiules paukščių gaudykles, iš kurių dvi yra didžiausios pasaulyje. Taip pat čia veikia moderni Ventės rago ornitologinės stoties paukščių migracijos ekspozicija.

Nuo Ventės rago smaigalio į Kuršių marias driekiasi 250 m ilgio molas, žiemą atliekantis ledlaužio funkciją ir taip saugantis Ventės rago krantus nuo irimo. Na, o vasarą veikiantis, kaip takas į marių vandenis.

Ventės rago, žinoma, neaplenkia ir istorinis Mažosios Lietuvos Žuvies kelias.

„Žuvies kelias“ – tai, kas nustebins net išrankiausią kelionių gurmaną

Daugiau

Jonavos kalėdinių eglučių parkas

Virš Obelų

Kėdainiečiai švęs miesto gimtadienį

Diskusijų festivalyje „Būtent!“ – daugiau kaip 300 pranešėjų

Gallery Weekend Kaunas 2019 kviečia tyrinėti

Klaipėdoje minint pasaulinę Kultūros dieną duris lankytojams atvers muziejai ir galerijos

Lietuvos dvarų parkai – gamtos ir žmogaus rankų darbo šedevrai

Lietuvos Gamta