Klaipėda Lankytinos vietos Lankytinos vietos Klaipėdoje Olando kepurė Pamatyk! Uncategorized

Olando kepurė – aukščiausia Lietuvos pajūrio vieta

5,00 (2)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Olando Kepurės klifas yra gamtos paminklas, jis nuolat kinta, mat skardį graužia daugybė požeminių šaltinių. Į apačią vis nugarma lopai žemių, virsta medžiai su šaknimis, ir šis procesas laikomas viena paminklo vertybių.

... Olando kepurėOlando kepurė. Vaizdas į jūrąLaiptai į jūrą. Prie Olando kepurėsOlando kepurėOlando kepurėKlaipeda. |Olando kepureKelionė su choru.Olando Kepurės skardisKad ir kiek befotografuotum šią vietą, vis gali atrasti naują kampą. Vakaras pajūryje. Vieta: Olando kepurėOlando Kepurė, miškas, saulei leidžiantisOlando kepurė pasidengusi snieguOlando kepurė - Baltijos jūros pakrantėOlando kepurėKlaipeda, Olando kepures skardis. Sauleta ziemos dienaKarklėje, Klaipėdos raj. ties Olando kepure , audros sukeltų bangų vis skalaujamas  pajūrio skardis. Nuo skalaujamo skardžio viršūnės medžiai priversti griūti su visom šaknim į pakrantę.Olando kepureOlando kepureOlando KepureOlando kepurė rudenįKai laikas sustoja..Olando kepurė, Klaipėda. 2017 metų pavasarisKlaipėda Olando kepurėOlando kepurė – 24,4 m aukščio skardis arba klifas Lietuvai priklausančioje Baltijos jūros pakrantėje, Pajūrio regioniniame parke, 2 km į šiaurę nuo Girulių, prie Karklės. Prieš 12–15 tūkst. m. suformavo Baltijos ledynasOlando kepurė nuo seno buvo orientyras jūreiviams ir žvejams, todėl XIX a. pr. pastatyti navigaciniai ženklai ir nuo tada žymima žemėlapiuose. Čia atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais. Olando kepurės paskutines rudens dienos

Olando kepurė – 24,4 m aukščio skardis arba klifas Lietuvai priklausančioje Baltijos jūros pakrantėje, Pajūrio regioniniame parke, 2 km į šiaurę nuo Girulių, prie Karklės. Prieš 12–15 tūkst. m. suformavo Baltijos ledynas[1].

Tai parabolinė kopa, supustyta ant moreninio gūbrio. Ši vieta yra intensyviai ardoma jūros. Palaipsniui iš morenos pagrindo išplaunami didesni ar mažesni rieduliai. Todėl taip vadinamame pliaže susikaupė riedulių sąnašynas. Ardant skardžio pagrindą, nuo Olando kepurės viršuje, dėl sunkio jėgos, formuojasi nuošliaužos.

Olando kepurė nuo seno buvo orientyras jūreiviams ir žvejams, todėl XIX a. pr. pastatyti navigaciniai ženklai ir nuo tada žymima žemėlapiuose. Čia atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais. Nuo skardžio patogu stebėti virš jūros skrendančius paukščius.

Susiję straipsniai

Lietaus rytas

Arnoldas Cyvas

Atradimų maršrutai aplink marias

Lesyklelių vadas

Boris Belchev

Atspindžiai

Rasita Liulienė

Velykų medis Švėkšnoje, iš 16140 margučių!

Romas Macijauskas

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną švęskime moderniai!

Login

X

Register