Koncertai Kultūra Naujienos Pamatyk! Vilnius

Intriguojantis lopšinių ir eksperimentinės elektroninės muzikos projekto „Pogulis“ pasaulis

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Elektroninės muzikos kūrėja Ellen King (ELLLL), Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo“ ir šiuolaikinio meno kūrėja Kristina Inčiūraitė kviečia vilniečius į nemokamą muzikinį renginį, kuris vyks sausio 14 d. 18 val. galerijoje „Atletika“, esančioje kultūros komplekse SODAS 2123 (Vitebsko g. 21, Vilnius).

Jame – vaizduojamojo meno ir eksperimentinės muzikos sintezė: lopšinės ir eksperimentinė elektroninė muzika užpildo erdvę, kurioje klausytojas nukeliamas į gamtiško sapno pasaulį. Projekto sumanytoja K. Inčiūraitė muzikos dalyves norėjo paversti skulptūrinės instaliacijos dalimi, todėl kelias choristes įkurdino žaliuose lopšiuose. Šie žali kabantys kūnai menininkei asocijuojasi su viena iš drugelio vystymosi stadijų – kokonuose esančiomis lėliukėmis, palengva virstančiomis sparnuotais vabzdžiais. Projektas pristato ir minimalią vaizdo projekciją, kuri primena mėnulį ir jame išryškėjančius sodo motyvus. K. Inčiūraitė pabrėžia renginio vietą: „Šalia pastato, kuriame vyksta renginys, yra senas apleistas sodas, o kokonuose snūduriuojantys drugeliai, kurie transformuojasi, – tarsi to sodo gyventojai, žiemą pastate radę užuovėją.“

Choristės atlieka lopšines, kurias pačios prisiminė iš vaikystės arba atkūrė iš TV ekranų. Pasak K. Inčiūraitės, tai – tarsi socialinis tyrimas, kad sužinotume, kokias lopšines prisimename, iš kur jos atkeliauja, kokia mūsų individuali ir kolektyvinė atmintis. Tai ne pirmas netradicinis muzikinis Vilniaus universiteto choro projektas, pristatomas kartu su K. Inčiūraite. Sėkmingai vedami meno vadovės Rasos Gelgotienės, VU chorai su menininke jau pristatė kelis tarpdisciplininius projektus: „Pakeisk visas sagas“ (VU planetariume, 2015) ar „Po oda“ („Kablyje“, Vilniuje, 2016).

Pasak projekto dalyvių, tokie susibūrimai – tai eksperimentavimo platforma, naujų konceptualių meno ir muzikos jungčių paieška. Muzikinio gylio, turtingumo ir netikėtumo suteikia projekto viešnia, talentinga airė, elektroninės muzikos kūrėja Ellen King, kurianti ir pseudonimu ELLLL. Jos muzikinės interpretacijos savitai papildo choro atliekamas lopšines. Muzikantė elektroninės muzikos improvizacijomis tarsi suardo sodo sapno idilę, ją pripildo naujų muzikinių prasmių. E. King prisipažino, jog niekada anksčiau nedirbo su chorais, todėl šis projektas jai – įdomus kūrybinis nuotykis.

Ellen King (ELLLL) – airių kompozitorė, prodiuserė ir didžėja, gyvenanti Berlyne, Vokietijoje. Savito braižo atlikėja kuria tiek šiuolaikinės, tiek klubinės muzikos kompozicijas, pasižyminčias abstrakčiu eksperimentalumu, fragmentiškais ir sunkiais boso ritmais. Jos muzika keliauja nuo pulsuojančių melodijų ir sklandančių breikbytų iki neįprasto, šalto perkusinių instrumentų skambesio ir kinematografiško ambiento.

Ellen išleido kelis EP albumus, kuriuose atsiskleidžia kaip talentinga prodiuserė. Tarp įrašų kompanijų yra „Paralaxe Editions“ (ES), „Glacial Industrials“ (IE) ir „First Second Label“ (IE). Be klubinės muzikos, Ellen yra ir tarpdisciplininio meno kūrėja, dirbanti su vizualiųjų menų, kino, šokio ir performanso meno atstovais. Tarp naujausių darbų – garso dizainas ir partitūra teatro spektakliui „Das Ereignis“, kuris atliktas Hamburgo „Deutsches SchauSpielHaus“ teatre, ir muzikinė kompozicija „Images & Sensations“, sukurta garsiam Airijos naujosios muzikos ansambliui „Crash Ensemble“.

Vilniaus universiteto Kultūros centro merginų choras „Virgo“, vienas žinomiausių Lietuvos moterų chorų, veiklą pradėjo 1980 metais. „Virgo“ puoselėja chorinės kultūros tradicijas universitete, supažindina studentus ir klausytojus su įvairių epochų, stilių muzika, ruošia muzikinius projektus, dalyvauja festivaliuose ir konkursuose Lietuvoje bei užsienyje.

Savo programas choras pristatė daugiau nei 20 šalių. Koncertus surengė JAV ir Kanadoje, pasirodė Kuboje, Brazilijoje, Argentinoje, Meksikoje. „Virgo“ koncertavo garsiose koncertų salėse: Romos šv. Cecilijos akademijoje, Sankt Peterburgo M. Glinkos kapeloje, Montrė I. Stravinskio auditorijoje, Katalonijos Montserato vienuolyne, Valensijos „Palau de la Musica“, Tokijo olimpinio centro koncertų salėje, Brazilijos teatre „Juiz de Fora“ ir kt.

Choro meno vadovė ir dirigentė: Rasa Gelgotienė; chormeisterė: Indrė Pinkevičė.

Kristina Inčiūraitė – tarpdisciplininio meno kūrėja, šiuo metu gyvenanti Airijoje. Kuria vaizdo instaliacijas, eksperimentinius filmus, fotografijas, objektus, kartu su įvairiais atlikėjais pristato muzikinius performansus. Daug dėmesio autorė skiria tapatybės analizei ir transformacijoms skirtingose socialinėse terpėse. Ji kritiškai analizuoja, tačiau subtiliai perteikia aktualijas, vengia aiškaus ir vientiso pasakojimo. Kūrėja laviruoja tarp trapios realybės ir fikcijos ribos, atveria intymią patyrimų erdvę, kurioje jaučiamas takus laikas.

Jos kūriniai eksponuoti Nacionalinėje dailės galerijoje, MO muziejuje ir Šiuolaikinio meno centre Vilniuje, Nacionaliniame XXI amžiaus meno muziejuje MAXXI Romoje, Kinijos nacionaliniame meno muziejuje Pekine, Ukrainos nacionaliniame meno muziejuje Kijeve, KUMU meno muziejuje Taline, Rio de Žaneiro kultūros centre „Oi Futuro“, Kalmaro meno muziejuje, Budapešto parodų rūmuose „Mucsarnok“ ir kt.

Organizatorė: Galerija (AV17), Vilnius

Partnerė: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga

Projektą dalinai finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Animacijos ir videožaidimų festivalis BLON į Klaipėdą atveš geriausius darbus nuo Taivano iki Ukrainos

We love Lithuania

Vingio parko karių kapinės

Liuda Mickutė

Kalvarijos bažnyčioje bus atnaujintas interjeras

We love Lithuania

Šiauliai – 10 netikėtų faktų apie juos

Ekskursija Salų dvare

Ramuma..

Marius Petrauskas
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"