Kretinga Muziejus

Muziejai Kretingoje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Muziejai Kretingoje? Daugiau nei prieš 140 metų grafo Aleksandro Tiškevičiaus įkurtas Žiemos sodas iki šių dienų stebina lankytojus augalų bei gyvūnijos įvairove, magiška atmosfera, kuria galima mėgautis visus metus. Kretingos muziejuose sukaupta daugybė rankdarbių, fotografijų, leidinių ir kitų eksponatų, kurie supažindina su Lietuvos ir joje gyvenusių iškilių asmenų istorija.

Kretingos muziejus su Žiemos sodu

Žiemos sodas:  Vilniaus g. 37, Kretinga

Kretingos muziejus: Vilniaus g. 43, Kretinga 

Istorinis parkas: Vilniaus g. 20, Kretinga

Kretingos dvaras žinomas nuoXVI amžiaus .Grafas Juozapas Tiškevičius 1875m. nupirko dvarą rekonstravo rūmus ir pastatė oranžeriją. Žiemos sodas buvo sudėtinė rūmų interjero dalis, kuri jungėsi reprezentacinėmis salėmis ir grafų apartamentais. Karo metais sodas keleta kartų buvo gaisro auka atstatytas naudotos ūkinėms reikmėms. 1987m.baigtas rekonstruoti ir pasodinti augalai. Dvaro patalpose ikurdintas muziejus.

Kretingos dvaro istoriniame parke įrengtos 3 lauko ekspozicijos: dvaro parke – Astronominis kalendorius su Saulės laikrodžiu, rūmų kieme – „Atminties takas” bei ūkvedžio namo kieme skulptoriaus Stasio Budrikio (Lenkimų k., Skuodo r.) iš akmens sukurtos skulptūros „Trimituojantis angelas“, skitas Juozui Žilvičiui, „Rūpintojėlis“, skirtas Juozui Mickevičiui ir „Stogastulpis“, skirtas Ignui Jablonskiui.

Šiuo metu Žiemos sode, 693,16 kv. m. plote, auga daugiau kaip 170 rūšių apie 5000 vnt. augalų. Gausiausias kolekcijas sudaro svyrantys (ampeliniai) augalai, sukulentai, epifitai, dracenos ir šilkmedinių šeimos atstovai. Žiemos sodo baseine auga vandens lelijos ir viksvuolės, tarp kurių plaukioja ryškiaspalviai japoniniai karpiai.

Daugiau informacijos: http://www.kretingosmuziejus.lt/

Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejus

Valančiaus g. 9, Nasrėnų k., Kretingos r.

Sodyboje stovi liaudies architektūros paminklas – M. Valančiaus XVIII a. klėtis. Penkių kamarų klėtelėje įrengtos etnografinės ekspozicijos: šeimininkės svirnelis, mergos kamara, rakandų kamara, grūdinė.

Visus turistus pasitinka V. Majoro Palangos Juzės skulptūra, kurioje žemaitiškas tekstas visus maloniai kviečia užeiti į sodybą, aplankyti žymaus žmogaus gimtinę, susipažinti su čia esančiomis ekspozicijomis. Šiuo metu muziejaus stacionariose ekspozicinėse salėse eksponuojami 273 eksponatai, klėtelės ekspozicijose 57 eksponatai. Muziejaus sodyba papuošta septyniomis Kretingos rajono tautodailininkų sukurtomis monumentaliomis ąžuolinėmis medžio skulptūromis. Kiekviena skulptūra yra skirta kam nors paminėti: M. Valančiaus švietėjiškai veiklai, blaivybės veiklai, sukilėliams, Nasrėnams atminti ir kt. Priešais muziejų, kitoje kelio pusėje, pasodintas M. Valančiaus ąžuolynas (200 ąžuoliukų), pastatytas ąžuolyno kryžius. Prieš pat muziejų, ąžuolyne, stovi gražus balto akmens žemaičių vyskupo M. Valančiaus paminklas (autorius skulptorius K. Balčiūnas, architektas E. Giedrimas). Prie senovinio šulinio auga senas klevas, po teritoriją vaikštinėja išdidus povas. Šeimininkų svetingumas ir įdomūs pasakojimai – tai dar viena priežastis aplankyti šį muziejų.

Daugiau informacijos: http://www.mvalanciausmuziejus.lt/

Orvidų sodyba – muziejus

Plungės g. 18, Gargždelės k., Kretingos r.

Nuotrauka www.orvidusodyba.lt

Gargždelės kaime esanti Orvidų sodyba, garsėja akmenų skulptūrų muziejumi. Jį įkūrė Vilius Kazimieras Orvidas (pranciškonas brolis Gabrielius, O. F. S.), padedamas savo tėvo Kazimiero Orvido. Orvidų sodyba susideda iš daug dalių – akmenų, medžių, tanko, senų daiktų ir t.t. Apie ją nieko negali spręsti be visumos, pamatęs vieną akmenį. Gali studijuoti kiekvieną nedidelį tos visumos elementą, bet viskas susideda iš kompozicijų. Iš pradžių atrodo, kad tai paprastas akmuo, bet įsižiūrėjęs gali pastebėti, jog kažkas yra pakeista, kad sudarytų dar didesnę mistiką ir sukeltų dar daugiau apmąstymų. Sodyba išraižyta takų takelių, kad ir pasiklysti nesudėtinga. Daugelį metų iš Salantų apylinkių į sodybą buvo vežami melioratorių sunaikinimui pasmerkti rieduliai, šimtamečiai ąžuolai, griaunamose sodybose likę etnografiniai daiktai, iš kapinių pašalinti seni kryžiai. Iš akmenų ir ąžuolų kamienų sudėliotos architektūrinės kompozicijos, tarp kurių pastatytos ir V. Orvido sukurtos akmens skulptūros, kryžiai, paminklai su tautine ir religine simbolika. Ilgainiui sodyba įgavo milžiniško trikampio formą – krikščionių ikonografijoje tradicinę Apvaizdos akį, kurią apjuosė kanalai, akmenų ir žemių pylimai. Kiekvienas Orvidų sodybos lankytojas savaip supras Viliaus sukurtą pasaulį, tačiau abejingųjų jo kūrybai tikrai nebus. Akmenyse tiek daug paslėptos mistikos. Blogas žmogus čia negali ilgai ištverti, o ieškantieji vėl sugrįžta. Tai dvasingumo centras, į kurį gali ateiti visi – ir pikti, ir nusivylę, ir pakylėti, ir laimingi.

Daugiau informacijos: https://www.orvidusodyba.lt/

Jokūbavo A. Stulginskio pagrindinės mokyklos muziejus

Kretingos g. 20, Jokūbavas, Kretingos r.

Nuotrauka. Felicijos Stramilaitės-Stulginskio muziejus

Muziejus turi parengęs edukacines programas, ekskursiją po Stulginskio parką ir buvusią sodybvietę.

Muziejus pradėtas kurti 1989 metais. Kai 1991 metais mokyklai buvo suteiktas prezidento Aleksandro Stulginskio vardas, muziejui buvo skirtas atskiras kambarys ir įrengta nedidelė ekspozicija, skirta Aleksandrui Stulginskiui. 1996 metais muziejus buvo praplėstas ir jam skirtas didesnis kambarys, na, o 2004 m. Nepriklausomybės akto signatarų pagalba atpirkus ir rėmėjams padedant suremontavus mokykloje buvusio buto du kambarius, muziejus įsikūrė šiose patalpose. Čia atidaryta ir Nacionalinio muziejaus dovanota 23 stendų Aleksandro Stulginskio gyvenimą ir politinę veiklą atspindinti ekspozicija. 2010 rėmėjos iš JAV Danutes Walles dėka suremontuota trečia salė, pagaminti stendai bei ekspozicinės spintelės. Čia įrengta kaimo, tame tarpe ir Parčiauskų giminės, bei mokyklos istorijos ekspozicijos. Čia turėtų įsikurti ir audinių bei įvairių rankdarbių paroda bei buities rakandų ekspozicija. Antroje salėje šalia Prezidentui skirtos ekspozicijos, rodomos ir moksleivių suneštų eksponatų kolekcijos: laikrodžiai, kalendoriai, pinigai, ženkliukai, spaudiniai, liaudies meistrės Joanos Martinkienės dirbinių iš kriauklių muziejui dovanota kolekcija, buities rakandų paroda ir kt.

Darbėnų gimnazijos rezistencijos muziejus

Laukžemės g. 9, Darbėnai, Kretingos r.

Rezistencijos muziejus Darbėnų mokykloje buvo pradėtas kurti 1998 m., kai Darbėnų bendruomenės narys Stanislovas Burba padovanojo mokyklai iš savų lėšų surinktus eksponatus – fotografijas, straipsnius, knygas, laiškus, prisiminimus ir kai kuriuos autentiškus daiktus iš tremtinių ir partizanų gyvenimo.Muziejaus ekspozicija skirta priminti ginkluotos rezistencijos laikotarpį Lietuvoje 1944-1953 metais.Pagrindinę muziejaus ekspozicijos dalį sudaro fotografijų stendai. Viso muziejuje yra 11 stendų. 7 stendai skirti partizaninei kovai įvairiose Lietuvos partizanų apygardose.Muziejuje sukaupta didelė leidinių, aprašančių Lietuvos partizaninį judėjimą 1944-1953 m., kolekcija.

 

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Pirmųjų pavienių migrantų istorijos: nuo rektoriaus besikuriančiame Niujorke iki haremo moterų gydytojos Stambule

Muziejai Šiaulių rajone

We love Lithuania

Tarptautinė paroda „100 metų: litas, latas, krona“ Lietuvos nacionaliniame muziejuje

Pelkių muziejus, kas tai?

Ieva Sadauskaitė

Paroda „Pro menotyrininko objektyvą. Pauliaus Galaunės fotografijos“

We love Lithuania

Į Lietuvą sugrįžo svarbios etnografinės vertybės

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"