Muziejus Šiaulių rajonas

Muziejai Šiaulių rajone

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Pirmasis Lietuvoje inkilų muziejus po atviru dangumi

Esantis Naisių kaime. Čia galima rasti daugiau kaip šimtą įvairaus dydžio inkilų. Kai kurie jų, nors ir skirti miško paukščiams, buvo iškelti gyvenvietėje įrengtoje ekspozicijoje. Tačiau, šiuo atveju svarbiausia, kad žmonės galėtų pamatyti ir žalvarniui, uldukui bei kuodotąjai zylei pagamintus inkilus.

Ginkūnų mokyklos muziejus 

Muziejus įkurtas 1985 metais. Jame buvo eksponuojama nuo 1961 metų rinkta medžiaga apie mokyklos įkūrėjus, pirmuosius mokytojus, mokymo priemonės. Muziejuje sukaupta virš tūkstančio eksponatų.Vertingiausi eksponatai – senieji vadovėliai, mokinių mokyklos baigimo pažymėjimai ir tie eksponatai, kurie, manome, priklausė mokyklos įkūrėjams.

Stasio Anglickio muziejus

Randasi Kuršėnuose. Muziejus buvo įkurtas 2005 m. Ekspoziciją sudaro trys kambariai: poeto ir mokytojo Stasio Anglickio memorialinis kambarys, etnografijos ir mokyklos istorijos kambariai.

Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras

Įsikūręs Kuršėnų dvaro rūmuose. Ekspozicijose pateikiama per 2500 eksponatų. Čia galima susipažinti su amatais nuo seniausių laikų iki šių dienų. Ypač daug surinkta keramikos dirbinių, nes nuo seno Kuršėnai vadinami Puodžių sostine.

Baltų Dievų skulptūrų muziejus

Baltų Dievų pažintinis takas – tai pasakojimas apie Dievus ir Deives, kurie šimtmečiais buvo neatsiejami nuo mūsų darbų, švenčių ir papročių. Remdamiesi rašytiniais šaltiniais, tautosakos kūriniais, įvairiapusiškais lietuvių, latvių ir prūsų mitologijos tyrinėjimais, pažintinio tako kūrėjai pirmą kartą taip išsamiai pasakoja apie dangaus ir žemės dievus, miško, vandens ir ugnies dievybes, žmogaus laimę, šeimos gerovę, namų globą. Baltų dievų pažintinis takas kviečia pažinti baltų kultūrą, puoselėti jos vertybes ir perduoti ateities kartoms.

Dviračių muziejus


Pirmasis dviračių muziejus Šiauliuose buvo atidarytas 1980 m. , dviračių gamykloje „Vairas”. 1985 m. ekspozicija persikėlėį kitą vietą, kurioje ji yra ir dabar, o 1990 m. tapo žymiausio Šiaulių muziejaus „Aušra” padaliniu. 2004 m. ekspozicija buvo atnaujinta ir pavadinta „Dviratis ir Lietuva”. Nors šis pavadinimas gali skambėti keistai, santykis tarp dviračiųir Lietuvos atskleidžiamas parodoje demonstruojant visų laikųpopuliariausius Lietuvoje naudotus dviračius. Viso čia – 348 eksponatai, iš kurių 79 dviračiai ir 3 velomobiliai.

Šiaulių rajono literatūros muziejus

Nuotrauka: Šiaulių rajono TIC

1822 m. pastatytame grafams Zubovams priklausiusiame akmeniniame dvare, kuriame gimė ir augo poetas Zigmas Gaidamavičius-Gėlė (1894–1912), 1984 m. buvo įkurtas Šiaulių rajono literatūros muziejus (veikti pradėjo 1987 m.). Jame kaupiama ir saugoma medžiaga, susijusi su Šiaulių krašto rašytojais, poetais, literatūrologais, kalbininkais, istorikais, knygnešiais, įvairi kraštotyrinė informacija. Muziejuje įrengtas Zigmo Gėlės kambarys, dvi ekspozicijų salės, Poezijos kambarys, eksponuojama medalių, skirtų literatams, kolekcija. Nuo 1977 m. Naisiuose teikiama Z. Gėlės premija už geriausią metų pirmąją poezijos knygą (2016 m. įteikta 40-oji premija). Čia lankosi ekskursijos, vyksta edukaciniai užsiėmimai, literatūriniai renginiai.

 B. Radecko keramikos muziejus

B. Radecko keramikos muziejuje eksponuojami paties meistro sukurti įvairūs keramikos gaminiai – nuo vazų ir indų iki žvakidžių, kaukių, švilpynių. B. Radeckas būdamas 12 metų pradėjo mokytis pas vietos puodžių keramikos amato. Daugelio metų įdirbis bei talentinga ranka lėmė tai, kad meistras buvo tituluotas trečiuoju Lietuvos puodžių karaliumi.

Lietuvos puodžių karaliaus karūna garbingoje vietoje eksponuojama keramikos muziejuje. Muziejuje ne tik galėsite pamatyti B. Radecko kūrinius, bet ir patys galėsite išbandyti su keramikos dirbinių gamybos procesu įrengtose dirbtuvėje.

Nuotrauka: Šiaulių rajono TIC

Patologijos muziejus

Osvaldas Lapienis buvo pirmasis patologinės anatomijos specialistas Šiaulių krašte. Jis ėmėsi įdomaus sumanymo – medicinos muziejaus kūrimo. Lapienis kaupė mikroskopinių organų preparatų kolekciją ir įkūrė muziejų, kuris dabar yra žinodamas dėl didžiausios patologinės anatomijos kolekcijos Lietuvoje.

Čia rasite įvairių patologiškai pakitusių organų pjūvių, kurie padės suvokti įvairių ligų sukeltus padarinius.

Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Karo muziejuje – išskirtiniai pasakojimai apie Geležinio Vilko partizanų rinktinės likimą

Laisvės dienos gynėjų dienos proga LGGRTC kviečia aplankyti muziejines ekspozicijas

We love Lithuania

Į Lietuvą sugrįžo svarbios etnografinės vertybės

Žvilgsnis į parodą „Sarmatų karvedžiai“ Karo muziejuje

We love Lithuania

25-tą gimtadienį švenčiantis Vinco Kudirkos muziejus – pirmasis pastatytas nepriklausomoje Lietuvoje

Išleistas Algimanto Kunčiaus fotografijų albumas: įamžinta epocha ir ją kūrę veidai

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"