Vytautas Kandrotas
Lietuvos Jūrų muziejus
Klaipėda Muziejus

Muziejai Klaipėdoje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Muziejai Klaipėdoje – ar visus esi aplankęs/usi? Žinojai, kad jis ne vienas? Blogas oras, turi laiko iki poilsio prie jūros, keliauk aplankyti Klaipėdos miesto muziejų.

Jūrų muziejus ir delfinariumas

Respublikinis muziejus, kviečiantis visus uostamiesčio lankytojus ir gyventojus pažinti paslaptingą vandenų pasaulį. Muziejus įsikūręs šiauriausiame Kuršių nerijos taške – Kopgalyje, kur atsiveria Klaipėdos uosto vartai. Dvidešimt keturiuose akvariumuose, pristatomos keturios ekosistemos: gėlavandenė, Baltijos jūros, Šiaurės jūros ir tropinių jūrų. Akvariume  taip pat įrengtas akrilo tunelis, leidžiantis iš arti stebėti jūrų vandenų gyventojus. Muziejus užima apie 13 hektarų plotą, o jame taip pat veikia delfinariumas – čia įkurdinti pingvinai, Baltijos ruoniai, Šiaurės jūrų liūtai. Delfinariume nuolat vyksta delfinų bei edukaciniai kaliforninių jūrų liūtų pasirodymai, o nuo 2015 m. veikia delfinų terapijos centras, kuriame dirbama su vaikais, turinčiais įvairių sveikatos sutrikimų. Muziejaus pastatas pritaikytas neįgaliesiems.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

1939-1944, Pajūris
Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

Viename seniausių Klaipėdos senamiesčio namų, pastatytame XVIII a. pabaigoje, įsikūręs didžiausias Klaipėdos krašto istorijos muziejus. Viskas ką čia pamatysite ir išgirsite bus apie pajūrio regioną, kuris kelis šimtmečius buvo žinomas kaip Rytų Prūsijos dalis. Jame eksponuojami Prūsijos žemėlapiai, monetos, archeologiniai radiniai.Čia jūs galėsite susipažinti su pagoniška ir krikščioniška krašto kultūra, paklaidžioti senųjų kartografų žemėlapiais, suprasti kaip formavosi Rytų Prūsija ir Klaipėdos kraštas. Pamatysite senąją Klaipėdą atvirukuose ir fotografijose. O besidomintys šio krašto amatais pamatys ne tik kuo puošdavosi šio krašto žmonės, bet ir kokius avilius bitėms iš šiaudų rišdavo.

Laikrodžių muziejus

Vienas unikaliausių muziejų Šiaurės Europoje, įkurtas 1984 m. restauruotame XIX a. pastate. Jame eksponuojami senovinių kalendorių, saulės, vandens, ugnies, smėlio laikrodžių originalai, modeliai ir kopijos-rekonstrukcijos, XVII–XX a. mechaninių laikrodžių originalai. Laikrodžių muziejaus ekspoziciją sudaro dvi dalys. Pirmame aukšte atskleidžiami laiko matavimo principai ir laikrodžių konstrukcijų raida nuo senovės iki šių dienų.

Antrame aukšte atskleistas mechaninių laikrodžių formų ir dizaino kitimas nuo renesanso iki moderno stilių (XVI–XX a.). Ekspozicijoje pristatomi garsių Europos ir Lietuvos laikrodininkystės meistrų – vilniečio Teodoro Tarasovigo (Theodor Tarasowig), šveicarų Abrahamo Lui Bregė (Abraham Louis Breguet) ir Teodoro Pereto (Theodore Perret) bei kitų darbai. Ekspozicijoje yra daugiau nei 1700 originalių bei retų laikrodžių ir rekonstrukcijų. Muziejaus kieme taip pat įrengtas Saulės laikrodžio sodas.

Klaipėdos pilies muziejus

Klaipėdos pilies uostas

Šis nedidelis muziejus yra įsikūręs Klaipėdos senosios, vandens griovių apsuptos, XIII a.  pilies griuvėsių viduje. Autentiškose XVI-XVIII a. poternose susipažinsite su pilies ir miesto raida. Pamatysite piliavietėje ir senamiestyje rastus ir eksponuojamus archeologinius radinius, dokumentus, Klaipėdos miesto antspaudus, rekonstruotus XVII a. kostiumus. Išvysite Renesansinės Klaipėdos simbolį – pilyje rastą XVI a. vidurio auksinį žiedą su brangakmeniu bei  XVII a. antrosios pusės Klaipėdos pilies ir miesto maketą.

Prano Domšaičio galerija

Lietuvos XX a. vaizduojamosios bei taikomosios dailės ir pamario krašto dailės palikimo ekspozicijos, parodų salės. Lankytojai turi galimybę susipažinti su šiuolaikinės lietuvių tapybos, grafikos, skulptūros darbais. 2001 m. atidaryta iš Mažosios Lietuvos kilusio P. Domšaičio kūrinių ekspozicija.  Muziejuje vykdoma edukacinė veikla, nuo 2002 m. veikia Edukacijos centras.

Muziejus 39/45

Mažosios Lietuvos istorijos muziejui priklausantis muziejus pristato Klaipėdos miestui ir kraštui labai svarbų ir skaudų istorijos etapą – Antrąjį pasaulinį karą. Jis įkurtas po pylimu, buvusios Klaipėdos pilies rytinės kurtinos vietoje, kur karo metais vokiečiai įrengė sprogmenų sandėlį. Muziejus itin modernus – ekspozicijų salėje yra įrengta 13 interaktyvių taškų bei 4 salės, pristatančios skirtingus karo laikmečio etapus. Salėje „Klaipėda karo išvakarėse“ pirmą kartą Lietuvoje galima pamatyti ir paskaityti tai liudijančius dokumentus, taip pat peržiūrėti tų laikų nuotraukas bei kino kronikos vaizdus. Kardinalūs anuometiniai pasikeitimai Europoje vaizduojami originaliame animuotame žemėlapyje. „Klaipėdos šturmas“ salėje pristatoma itin tragiška Klaipėdos miesto ir jos gyventojų istorija, „Klaipėda po karo“ eksponuojama instaliacija, dedikuota sugriautoms miesto bažnyčioms atminti, o fotopasakojimas atskleidžia kaip atrodė Klaipėda pirmomis dienomis po karo ir kaip ji keitėsi. Paskutinėje „Atminties“ salėje pastatytas simbolinis net 6 metrų ilgio vežimas su stiklo dangčiu, po juo – daugybė paprastų buitinių daiktų, kadaise priklausiusių tiek vokiečių kariams, tiek klaipėdiečiams civiliams. Stiklas užpiltas smėlio sluoksniu, todėl norint išvysti eksponatus teks pirštais pravalyti smiltis.

Kalvystės muziejus

Nuotrauka: Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

Kalvystės muziejus atidarytas 1992 m. šaltkalvio Fr. Grimo kalvės vietoje. Pirmajame aukšte daugiausia vietos skirta medžiagai apie žymaus Klaipėdos meistro G. Kackės kalvę. Eksponuojama autentiška kalvės iškaba, ištisa vitrina paties G. Kackės rankomis pagamintų medinių formų raidėms ir skaičiams lieti, kalvio antspaudas. Čia atkurtas G. Kackės kalvės interjeras.

Ekspozicijoje taip pat matome G. Kackės ir kitose Klaipėdos kalvėse pagamintus dujinius žibintus, žemės ūkio padargus, darbo įrankius, kalvės durų vyrius.

Gintaro muziejus ir parduotuvė „Amber Queen“

Baltijos gintaras yra tautinio paveldo dalis, puoselėjanti amatą, kurio apdirbimo tradicijos išliko per daugelį amžių iki šių dienų. Pagal lietuvių legendą gintaras – jūrų deivės Jūratės sudaužytos pilies liekanos po to, kai dievas Perkūnas ją nubaudė už meilę paprastam žvejui Kastyčiui. „Amber Queen“ parduotuvėje – muziejuje, įsikūrusiame pačioje Klaipėdos senamesčio širdyje, turėsite galimybę susipažinti su nepakartojamais šiuolaikiniais ir senoviniais gintaro kūriniais. Plati ekspozicija supažindins lankytojus su įspūdingiausiomis kolekcijomis – senovinės pypkės, antikvariniai gintaro dirbiniai, gražiausi gintaro gabalai iš įvairių pasaulių šalių, unikalūs inkliuzai.

Rezistencijos ir tremties ekspozicija

2014 m. buvusio sovietinio valstybės saugumo (KGB) Klaipėdos padalinio rūsyje (dabar Klaipėdos teritorinė muitinė) buvo atidaryta Rezistencijos ir tremties ekspozicija.

Yra žinoma, jog šio pastato kamerose nuo 1945 iki 1954 metų kalėjo 8 268 žmonės. Lankytojai čia kviečiami apžiūrėti tris patalpas (dvi autentiškas kameras bei tardytojo kabinetą) , kuriose supažindinama su partizaniniu judėjimu Vakarų Lietuvoje 1945–1954 m., represinėmis struktūromis, kovojusiomis su ginkluota lietuvių rezistencija, taip pat pristatoma politinių kalinių tema bei Klaipėdos krašto gyventojų tremties istorija.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Šalta žiemužė

Daiva Jokniene

Klaipėdos senamiestis šoka

Pasislėpė…

Aleksandr Fedorovič

vakaras

vilma mataciuniene

Gintarėliai

Arūnas Balsys

Parodoje – radiniai iš Vilniaus miesto istorijos pamatus supurčiusio Bokšto gatvės kapinyno

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"