Lietuvos liaudies buities muziejus Naujienos Pamatyk!

Ypatinga vestuvių šventė Lietuvos Liaudies buities muziejuje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

XVIII a. pabaigos–XX a. pirmos pusės Lietuvos kaimų ir miestelių architektūros bei buities ekspozicija po atviru dangumi – šeimos būties liudininkė. Ypatingoje Tėviškės muziejaus aplinkoje, kur Kauno marios, Pravienos upelio ir Saulėtekio šaltinio versmės, o tarp senų ąžuolų, pušynų ir senolių rankų šilumą dar menančių vaismedžių sodų jaukiai prisiglaudusios sodybos su šiaudiniais stogais, miestelio bokštai, kolonomis pasidabinusio medinio dvaro rūmai – išskirtinė vieta kurti, įamžinti ir išsaugoti nepakartojamus ir neblėstančius atmintyje gyvenimo momentus.

Norinčius giliau pažinti šeimos tradicijas ir tuo pačiu suteikti savoms šiuolaikinėms šventėms savitumo, kviečiame į specialius užsiėmimus. Gamtos ir kultūros paveldo darnoje dalyvaudami edukaciniuose užsiėmimuose padovanosite sau ir savo artimiesiems nepakartojamą senųjų tradicijų ir dabarties pynę, kurią, muziejininkų padedami, nusipinsite patys. Būdami aktyviais veikėjais, netradiciškai pažinsite Jus supančią aplinką, senuosius buities rykus ir, tikimės, savaip patirsite atradimo džiaugsmą bei širdimi pajusite, kada duona – skaniausia, šeimos židinys – negęsta bei daugybę kitokių paslapčių, pasiekusių mūsų nūdieną iš gilesnių praeities klodų.

Laukiami visi – švenčiantys mergvakarius ir bernvakarius, vestuves ir jų sukaktis, krikštynas ir vardadienius! Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. 8 687 67237.

Neišdildomą viešnagės įspūdį sustiprins Jūsų pasirinkimas atvykti į muziejų puškuojančiame garlaivyje, besisupant Kauno marių bangose! Kiekvieną sekmadienį (vasaros sezono metu) laivas plukdo keliautojus iš senosios Kauno marių prieplaukos į muziejų.

Viešėdami muziejuje, nepraleiskite galimybės praktiškai išbandyti senovinį transportą. Čia auginami senųjų lietuviškų veislių arkliai: žemaitukai, sustambinto tipo žemaitukai ir Lietuvos sunkieji. Kviečiame pasivažinėti vežimaičiais arba fajetonu, pajodinėti. Šventėms pagal senovinę tradiciją arkliukai puošiami kaspinais, gėlėmis, žvangučiais.

Be to, muziejuje veikia maitinimo ir apgyvendinimo įstaigos, įsikūrusios autentiškuose pastatuose, nukeliančios laiku į praėjusio šimtmečio pradžią. Pasivaišinimui – senovinės arbatinė ir karčiama, nakvynei – miestelėno namas iš Girkalnio ir Varduvos monopolis.

Dvaro pirtyje, pūpsančioje Pravienos upelio slėnyje, pirtininkai supažindina su lietuviškomis pirties tradicijomis.

2021 m. vasaros sezono naujovės – pabėgimo-galvosūkių kambarys ir orientacinis žaidimas – smagūs iššūkiai įvairiausiomis progomis, puikiai tiktų ir kaip mergvakario ar bernvakario programos dalis. Ką dar bepasirinktumėte – susiręsti namą ar pasmaguriauti kaimiškoje krosnyje iššutinto kopūstainio – visi sprendimai pasiteisins. Tik neišbandžius – sunku turbūt patikėti?

Tekstą parengė vyr. muziejininkė Vida Olechnovičienė

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Orai: pamirškite sniegą – atkeliauja 14 laipsnių šiluma

Blondinė ieškojo Laplandijos ir rado ją Varnikų pažintiniame take

Lina Mureikaitė

Savaitgalį – net trys tarptautinio Šiaurės Lietuvos muzikos festivalio „Biržai 2018“ koncertai

Liepos 6 Alytaus krašte

We love Lithuania

Vilniaus pilių teritorija – virtualus turas

We love Lithuania

Šiauliuose prasidėjo iniciatyvų ciklas „Susitikimo vieta – Prisikėlimo aikštė“

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"