Kaunas Lankytinos vietos Naujienos Pamatyk! Pažintiniai takai

Lankytinos vietos Kauno rajone, kuriose galite nebijoti koronaviruso

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Dvi savaitės per kurias nedirba ne tik mokyklos ir darželiai, bet ir muziejai, teatrai, kino teatrai, kavinės, nevyksta vieši renginiai, Ką veikti tas dvi savaites?

Galite prisipirkti kruopų, tualetinio popieriaus ir užsidaryti namuose, užsitraukti užuolaidas ir dvi savaites neišeiti. Tačiau tai nėra būtina, nebent grįžote iš riziką keliančios šalies ir jums dėl karantino būtina saviizoliuotis.  

Rekomenduojama vengti masinio susibūrimo vietų, uždarų patalpų, tačiau niekas nedraudžia keliauti po nacionalinius ir regioninius parkus, vaikščioti po pažintinius takus, važinėti dviračiu ir apskritai būti gryname ore. Žinoma reikėtų vengti artimo kontakto su kitais žmonėmis. 

Dažniau plaukite rankas, vėdinkite gyvenamąsias patalpas. Jei tik galite – atsisakykite kelionių mieste, kelionių į parduotuvę, viešojo transporto. Vietoje to – rinkitės keliones į gamtą. Aplink Kauną yra daug pažintinių takų ir lankytinų vietų, kuriose gali būti dar nebuvote. 

1. Kulautuvos pėsčiųjų takai

Nuotrauka: Nesėdėk namuose

Už 19 km nuo Kauno, Nemuno slėnyje, įsikūręs kurortas, paprastai apibūdinamas žodžiais: pušynas, ramybė ir tarpukario romantika. Tačiau pastaraisiais metais Kulautuvą aplanko vis daugiau aktyvaus poilsio mėgėjų. Čia atnaujintais pėsčiųjų takais galima žingsniuoti arba važiuoti dviračiu viena iš šešių skirtingų trasų- nuo 2,6 km iki 6 km ilgio.

Visi takai yra žiediniai – kur kelionę pradėsite, ten ir baigsite. Žygeivių laukia Dievų ir deivių slėnis su keturiomis įrengtomis poilsiavietėmis, jaukus Karnavės kaimas ant Nemuno kranto. Visas maršrutas kalvotas, vingiuoja smėlėtais pušynais, puikiai matosi Nemuno lankos. Panašių sveikatingumo takų Lietuvoje yra tik penki.

Naudinga žinoti, kad nuo Kulautuvos iki Raudondvario panemune nutiestas dviračių takas, tad turintys tvirtas kojas keliautojai tą pačią dieną aplanko abu miestelius.

Nuotrauka: Nesėdėk namuose

Maždaug už pusės kilometro nuo tako pradžios ant karjero kranto įrengtas paplūdimys, kuris buvo įvertintas Mėlynosios vėliavos ženklu.

Istorikų teigimu, dabartinis miestelis susiformavo iš Jučionių ir Tamaros kaimų XIX a. pabaigoje. Tačiau čia gyventa daug seniau. Pirmąkart Kulautuva paminėta rašytiniuose šaltiniuose prieš daugiau nei 650 metų, miestelio apylinkėse rastas viduramžių sidabro dirbinių lobis.

Kulautuva buvo vienas iš gražiausių tarpukario Lietuvos kurortų. Čia medines vilas statėsi  Laikinosios sostinės aukštuomenė. Todėl siūlome pajausti XX a. pradžios atmosferą, pasivaikščioti pagrindine miestelio gatve – Akacijų alėja. Jos vardu pavadintas ir tarptautinis bardų festivalis, kasmet liepą į Kulautuvą sukviečiantis šimtus romantikų.

Patogiausia atvykti iki pėsčiųjų takų automobiliu, stovėjimas nemokamas.

2. Dubravos rezervatinė apyrubė

Dubravos rezervatinės apyrubės pelkė iš paukščio skrydžio

Esate tikras gamtos vaikas ir trokštate ištrūkti iš miesto triukšmo? Dubravos rezervatinė apyrubė kaip tik Jums. Tai puikus pasirinkimas užkietėjusiems gamtos mylėtojams. Čia galėsite atvykti ir su vaikais, nes teritorija puikiai sutvarkyta, yra nutiesti pažintiniai takai.

Rezervatinė apyrubė įsteigta 1994 m. siekiant išsaugoti retas miško augavietes, našius spygliuočių medynus ir kitas vertingas augalų bendrijas. Gamtiniu požiūriu vertinga rezervatinėje apyrubėje esanti natūrali aukštapelkė.

Visas Dubravos apyrubės rezervatas apima 120 ha ploto teritoriją, kurioje auga sunkiai į vieno žmogaus glėbį telpančios pušys, savo viršūnes iškėlusios net į 33 metrų aukštį.

Per visas įdomiausias Dubravos rezervato vietas vingiuoja 1,9 km ilgio pažintinis takas, su pakeliui išdėstytais 8 informaciniais stendais, supažindinančiais lankytojus su vietovės floros ir faunos ypatybėmis.

3. Kadagių slėnis

Gražvydas Karalius
Pasivaikščiojimas Kadagių slėnio taku.

Mėgstate neįprastą gamtą ir kvapą gniaužiančius vaizdus? Tuomet apsilankykite Kadagių slėnyje!

Kraštovaizdis čia labai įvairus – pamatysite Kauno marias, nuostabias pievas, ir kvepiantį mišką. Galėsite pasivaikščioti apžvalgos-pažintiniais takais. Nuostabūs įspūdžiai – garantuoti!

Botaninis draustinis Arlaviškių kaimo pakraštyje, stačiame Nemuno kilpos šlaite apaugęs paprastaisiais kadagiais. Tai savaiminės kilmės paprastaisiais kadagiais apaugęs Kauno marių šlaitas. Kadagių slėnis priklauso Kauno marių regioniniam parkui. Tai – valstybinės reikšmės gamtos paminklas. Prieš šimtmetį kadagynas užėmė apie 9 ha.

Kadagių slėnio viršutinėje dalyje, ant skardžio krašto 2010 m. įrengtas pažintinis pėsčiųjų takas. 2016 m. 1,3 km Kadagių slėnio takas pripažintas gražiausiu Lietuvoje.

4. Paštuvos Šv. Juozapo ir Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės vienuolynas

Domitės religija, norite pasisemti dvasios tvirtybės ar tiesiog pasimelsti, pabūti ir pabūti savimi ir Dievu? Tuomet apsilankykite Paštuvos Šv. Juozapo ir Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės vienuolyne.

Tai ne tik savo architektūra stebinantis ramybės kampelis, bet ir puiki vieta ramiai šeimos išvykai.

1992 m. trys seserys kreipėsi į kardinolą Vincentą Sladkevičių, prašydamos padėti Lietuvoje atkurti basųjų karmeličių vienuolyną. 1994 m. spalio 1 d. įvyko oficialus vienuolyno atidarymas. 2000 m. pastatytas ir pašventintas naujas vienuolyno pastatas.

5. Dievų ir deivių slėnis

Nuotrauka: kaunorajonas.lt

Esate užkietėjęs istorikas romantikas? Dievinate senovės pasakojimus apie pagoniškuosius Dievus ir Deives? Tuomet Jums privaloma apsilankyti Dievų ir Deivių slėnyje!

Kulautuvos pėsčiųjų sveikatingumo take įkurtas dievų ir deivių slėnis, vietinių dažnai vadinamas tiesiog skulptūrų parku. Čia Lietuvos skulptorių vasaros pleneruose sukurtos iš ąžuolo skulptūros, įprasminančios svarbiausius pagoniškus dievus ir deives – Perkūną, Patrimpą, Pykuolį, Žemyną, Gabiją, Kovą, Laimą ir kt.

Čia nuostabiai praleisite laiką tiek draugų kompanijoje, tiek su šeima. Galėsite pasimėgauti smagiu pikniku pagoniškųjų Dievybių apsuptyje.

6. Pyplių piliakalnis

Nuotrauka: kaunorajonas.lt

Mėgstate aktyvų laisvalaikį, bet ne tokį, kad po to dvi dienas skaudėtų raumenis? Važiuokite į Pyplių piliakalnį!

Ten ir palaiposite ir pasivaikščiosite, o kvapą gniaužianti panorama privers iš naujo įsimylėti Lietuvos kraštovaizdį.

Piliakalnis yra kairiajame Nemuno krante prie rytinio Kačerginės miško pakraščio, priešais Nevėžio žiotis.Teritorija užima pusę hektaro. Šlaitai siekia (nuo Nemuno vandens lygio) apie 30 m. Į piliakalnio viršūnę veda laipteliai. Nuo jo galima pasigėrėti Nemuno vaizdais, Raudondvario bažnyčios bokštais.7

Spėjama, kad senovėje čia buvusi medinė pilis, gyventojai narsiai gynęsi nuo kryžiuočių. Jis buvo įrengtas apie 500 metus, vėliau apleistas. Dabar jį aplanko mokslininkai, turistai, keliautojai.

7. Šaltinių takas

Tai natūraliai išvaikščioti 6 km ilgio takelių labirintai, vedantys per vaizdingiausias Kačerginės šilo apžvalgos aikšteles, nuo kurių atsiveria kerintys Nemuno vaizdai, iki Pyplių piliakalnio ir atgal. Kelyje teks kirsti nemažai čiurlenančių šaltinių, kurių vandeniu bus galima atsigaivinti.

Takas sudarytas iš dviejų dalių: pirmoji – aktyvesnė, antroji – ramesnė. Šaltinių takas pritaikytas šiaurietiško ėjimo mėgėjams ir bėgikams, dalyvaujantiems ištvermės varžybose.

8. Žalgirio mūšio memorialinis parkas

Tiesiog būtina aplankyti šį istorinį paminklą bent kartą gyvenime, o kada geriau tai padaryti, jei ne Lietuvos 100-mečio proga?

1990 m., minint Žalgirio mūšio 580-ąsias metines, ties Cinkiškių kaimu, prie autostrados Kaunas – Klaipėda, įkurtas Žalgirio mūšio memorialinis parkas Kryžiuočių ordino sutriuškinimui atminti.

Žalgirio mūšio karžygius primena koplytstulpiai ir stogastulpiai. Kiekvienas jų turis savo metrikus ir globėjus.Taip pat 10 ha ploto parke pasodinta 580 raudonųjų ąžuolų, daugiau nei 1000 medelių. Pušys parke susodintos taip, kad skrendant lėktuvu matytųsi žodis „Žalgiris“ ir tekančios saulės spinduliai.

9. Žiegždrių atodanga

Milda Dambrauskaitė
Žiegždrių geologinis takas

Jus visada žavėjo uolienos ir nuostabūs gamtos pminklai iš jų? Tuomet privalote aplankyti Žiegždrių atodangą.

Žiegždrių atodanga laikoma geologine vertybe, turinčia didelę mokslinę ir pažintinę reikšmę, liudijančia sudėtingą Nemuno slėnio šlaitų sandarą ir įdomią gamtinės aplinkos raidą vėlyvajame ledynmetyje.

Atodangos ilgis apie 400 m, aukštis – 22 m. Žiegždrių atodangos aukštis 22 m, ilgis 400 m.

Šioje atodangoje atsidengia vienas pilniausių Kauno–Kaišiadorių limnoglacialinio baseino nuosėdų pjūvių. Jo storis 16,1 m. Žiegždrių atodanga yra apie 800 m. į pietvakarius nuo Žiegždrių kaimo. Ji yra sudėtinė geologinių vertybių pažinimo – Žiegždrių geologinio tako – dalis.

10. Raudondvario dvaro pilis

Dievinate istoriją ir gražią aplinką? Šis pasirinkimas kaip tik Jums!

Vos devyniais kilometrais nuo Kauno nutolusi, aukštutinėje Nevėžio terasoje įsikūrusi Raudondvario dvaro pilis.

Raudondvario dvaro pilyje ryškiausiai išlikę paskutiniųjų dvaro valdytojų grafų Tiškevičių giminės veiklos pėdsakai. Valdant Tiškevičiams pilis tapo ištaiginga grafų rezidencija, kurioje buvo sukauptos didžiulės paveikslų, meno dirbinių, retų knygų bei egzotiškų augalų ir gyvūnų kolekcijos.

Nuvykę į šią pilį netik pasinersite į istorijos paslaptis, bet ir pasimėgausite gražia, išpuoselėta aplinka bei galėsite surengti šaunų pikniką ant pievutės.

Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Vasara kaime

Denis Tabler

Istorijų namai švenčia antrą gimtadienį ir turi dvi naujienas: vieną blogą, kitą gerą

Kuršių nerijos nacionalinis parkas paskelbė skruzdžių metus

Artėja Visagino miesto šventė

Kaunas veža meilę – Kaune kursuoja specialus Valentino dienos troleibusas

We love Lithuania

Obelynėje pražydo profesoriaus Tado Ivanausko sodinta Obelų Karalienė

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"