Akmenė Ką pamatyti Lankytinos vietos

Lankytinos vietos Akmenėje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Lankytinos vietos Akmenėje ir apie Akmenę. Akmenė – miestas dešinėje Dabikinės upės pakrantėje. Yra dvi miesto vardo kilmės versijos. Pirmoji, kad pavadinimas kilo nuo žodžio akmuo. Antroji, kad perėmė iš šiaurės nuo miesto tekančio upelio Akmenupis pavadinimo. Tai kraštas kuriame keliaudami sutiksite spalvotus kalnus, kurių net neįsivaizdavote, kad Lietuvoje yra.

Akmenės krašto lankytini objektai:

Akmenės karjerai

Pasirodo, ne tik Marsas, bet ir Lietuva turi savo kanjoną! O Tu jame gali sumušti savo žingsnių rekordą!  Svarbiausia lankytina vieta Akmenėje – Menčių klinčių karjeras. Leiskitės į nuotykį su karjerais.lt, kur profesionalūs ekskursijų vadovai Jums padovanos nepamirštamą patirtį. Akmenės rajone esantys karjerai pritraukia labai daug smalsių Lietuvos ir užsienio gyventojų pamatyti kaip Marso planeta nusileido į mūsų žemę? Dirbtiniu būdu sukurti ir pritaikyti lankymui karjerai kviečia kiekvieną apsilankyti rengiamose ekskursijose ir pajusti kito pasaulio dvasią.

We love Lithuania komandos nuotykius karjeruose galite rasti čia.

Dar 1932 m. Menčiuose buvo pradėtos kasti klintys kalkių gamybai ir cukraus pramonei. Dabar dalis iškasto karjero užtvindyta, tyvuliuoja dirbtiniai ežerėliai, kurie skalauja išlikusias klinčių atodangas. Užlietų ežerėlių pakrantės gausiai apaugusios aukštų žolių ir krūmų sąžalynais. Dažnas baltažiedis barkūnas vietomis sudaro sąžalynus, vietomis aptinkamas mėlynžiedis vikis ir kt. Karjero lankytojus pribloškia vaizdas, primenantis iš rausvąjį Amerikos Didįjį kanjoną.

Nuotraukų autorius: Sigita Kazlauskas

Adresas: 56.276334° N, 22.921719° E

Plačiau: www.karjerais.lt

*Šio objekto lankymas derinamas nurodytu telefonu

*Savarankiškas objekto lankymas yra GRIEŽTAI DRAUDŽIAMAS!

Šaltiškių molio karjeras

Už penkių kilometrų į šiaurės rytus nuo Papilės, Šaltiškių kaime plyti Šaltiškių molio karjerai. Ankstyvojo triaso laikais, prieš 250 mln. metų, čia tvyrojo dykumų klimatas. Dumbančiose lygumose tuomet kaupėsi aliuvio nuosėdos.

Nuotraukų autoriai: KARJERAIS.LT, I.Vaitiekutė, R.Šeškaitis, Sigitas Kazlauskas

Per milijonus metų irstant biotito ir raginukės mineralams, išsiskirdavo geležis, suteikusi šiems sluoksniams raudoną spalvą. Pasak mokslininkų, vaizdai primena Marso kosminių stočių panoramas.

Adresas: Pragalvio g. 1, Draginiai, Akmenės rajonas

Plačiau: www.karjerais.lt

*Šio objekto lankymas derinamas nurodytu telefonu

*Savarankiškas objekto lankymas yra GRIEŽTAI DRAUDŽIAMAS!

 

Dabikinės dvaras

1890 m. Dabikinės upelio slėnyje buvusį Dabikinės dvarą nusipirko grafas Vladimiras Zubovas (1862–1933). Dvare įkūrė lietuvišką mokyklą valstiečių vaikams. 1902 m. dvare vyko varpininkų suvažiavimas, per kurį įkurta Lietuvių demokratų partija. 1910 m. Vladimiras Zubovas padovanojo dvarą sūnui Vladimirui Zubovui (1887–1959). Dvaro teritorijoje išlikęs mišraus planavimo dvaro parkas. Nuo 1958 m. saugomas valstybės, nuo 1986 m. – gamtos paminklas.

Adresas:

56.24915, 22.79085, Liepų g. 1, Dabikinė, Akmenės rajonas

Luokavos piliakalnis

Piliakalnis yra pelkėmis apjuostos aukštumos šiaurės rytiniame pakraštyje, aukščiausioje jos vietoje, nuo XIX a. pabaigos smarkiai apardytoje žvyrduobių. Išliko apie 60 m ilgio rytų−vakarų kryptimi ir 16−18 m pločio aikštelės dalis (buvo apie 50 m pločio).  Aikštelė buvo apjuosta iki 1,5 m aukščio pylimu, kurio 0,5 m aukščio, 5 m pločio dalis išliko jos šiaurės vakariniame krašte. Vakarinėje aikštelės pusėje būta ir antro pylimo. Aikštelėje ir šlaituose yra kultūrinis sluoksnis, kuriame rasta lipdytos keramikos. Vidutinio statumo piliakalnio šlaitai buvo iki 20 m aukščio. Jie natūraliai išlikę tik šiaurės vakarų pusėje, kitur nuardyti žvyrduobių. Aikštelė dirvonuoja, šlaitai ir karjerų vietos apaugę pušimis.

Nuotrauka: Jonas Vapsva

Rytinėje piliakalnio papėdėje, apie 1 ha plote buvo papėdės gyvenvietė. 70 m į vakarus nuo piliakalnio Kerėžių kaimo laukuose buvo XI a.−XIII a. senkapis (sunaikintas).

Adresas:

Mažeikių miškų urėdijos Naujosios Akmenės g-os Lakavos miškas, 4 kvrtalo p. dalis. (56.37275, 22.97974)

Kamanų valstybinis gamtinis rezervatas 

Kamanų pelkė išsiskiria savo unikaliu reljefu, klampynių ir ežerokšnių gausa. Pelkių augalijai apaugus mineralinius gūbrius, tik aukščiausios jų dalys liko kyšoti kaip nedidelės Avino, Liepių, Trainauskienės salelės, o kitų vietoje susidarė net 12 klampynių su daugiau kaip 120 ežerokšnių.

Kamanų gamtinis rezervatas Akmenės rajone

Pelkės puošmena yra Nimfėjų ir Salų ežerėliai su labai vaizdingomis pakrantėmis ir 6 ha ploto Kamanų ežeras. Pelkę iš visų pusių supa miškai. Pietvakariniame pakraštyje – pušynai, pietuose – daugiau beržynų, tačiau didesniąją miškų dalį sudaro tamsūs eglynai. Rezervate aptiktos net 26 saugomų augalų rūšys – čia gausu plačialapių klumpaičių, auga virgininis varpenis, mažalapė saulašarė ir kiti Lietuvoje labai reti augalai. Turtingas vabzdžių pasaulis. Nuolat gyvena vilkai, lankosi lūšys, aptinkama lazdyninė miegapelė. Kamanos garsėja dirviniais sėjikais, čia gausu ir tetervinų, peri juodieji gandrai, mažieji ereliai rėksniai. Auga baltoji vandens lelija, spanguolės.

Adresas: Pušų g. 2, Akmenės II k., Akmenės rajonas

Plačiau: http://www.kamanos.lt/

Ventos regioninio parko lankytojų centras

Ventos regioninis parkas – tai saugoma teritorija šiaurės vakarų Lietuvoje. Jo įkūrimo tikslas – saugoti ir puoselėti Ventos paslėnių kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes, jas tvarkyti ir racionaliai naudoti, taip pat sudaryti sąlygas poilsiui ir pažintiniam turizmui.

Parkas įsteigtas 1992 metais, jo plotas 9 834 ha. Ventos regioninis parkas patenka į trijų rajonų savivaldybių teritorijas: Mažeikių (3 592 ha); Akmenės (6 005 ha) ir Šiaulių (237 ha).

Parke yra 1 rezervatas, 8 draustiniai, kurie užima 40,9 % teritorijos, saugomi 16 gamtos paveldo objektai, iš kurių 2 paskelbti gamtos paminklais. Parko buveinėse aptinkama 699 augalų, 37 žinduolių, 144 paukščių, 12 varliagyvių ir roplių, 780 bestuburių rūšių, iš kurių 74 rūšys (augalų 34, žinduolių 6, paukščių 20, varliagyvių ir roplių 1, bestuburių 13) yra įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Dar viena puiki lankytina vieta.

Andrius Vasiliūnas
Jurakalnio apžvalgos bokštas- Ventos regioninis parkas. Akmenės rajonas.

Adresas: Ventos g. 30A, Venta, Akmenės rajonas

Plačiau: http://www.ventosparkas.lt/

Naujosios Akmenės kultūros rūmai

Naujosios Akmenės kultūros rūmai – į Lietuvos kultūros paveldą įtraukti kaip architektūrinis paminklas ir yra saugomi valstybės institucijų. Pastato erdvėje įkurtas muziejus, kuriame gausu unikalių žinomiausių šalies menininkų darbų.

Nuotraukų autorius Sigitas Kazlauskas, Jonas Vapsva, Arūnas Dyglys, Jurgita Valčikaitė – Šidlauskienė

Daugiau kaip metus kultūros rūmų muziejus organizuoja ekskursijas besidomintiems Kultūros rūmais ir jų istorija. Taip pat Akmenės kultūros rūmai yra vadinami išraiškingiausiu ir unikaliausiu Naujosios Akmenės pastatu.

Nuotraukų autorius Sigitas Kazlauskas, Jonas Vapsva, Arūnas Dyglys, Jurgita Valčikaitė – Šidlauskienė

Adresas: Nepriklausomybės al. 25, Naujoji Akmenė

Plačiau: www.akmeneskc.lt

Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia

Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia – liaudies architektūros formų.

Liudvikas Godliauskas 1775 m. pastatė medinę bažnyčią, kuri buvo Papilės parapijos filija bei garsėjo Šv. Roko atlaidais. 1901 m. vėtra nugriovė bažnyčios bokštą, 1902 m. atstatytas.

Bažnyčia stačiakampio plano, su bokšteliu. Įrengti 3 altoriai. Šventoriaus tvora akmenų mūro. Jame stovi medinė varpinė.

Adresas: Bažnyčios g. 4, Šiaudinė, Akmenės rajonas

Naujosios Akmenės Šv. Dvasios Atsiuntimo bažnyčia

Nuotraukų autorius Sigitas Kazlauskas

Naujosios Akmenės bažnyčia sumūryta iš baltų plytų. Statinys sudėtingo plano su dviem bokštais, dideliu nuožulniu čerpių stogu. Vienas bokštas smailiu priekiu prigludęs prie pagrindinio fasado. Kitas keturkampis bokštas su piramidiniu stogu yra kampe. Viena siena išlenkta, įėjimas kampe. Langų angos stačiakampės ir siauros. Vidaus erdvė vienos navos. Lubos viduryje plokščios, šonuose lentelės kaltos nuožulniai. Apsidė smaili, su plokščiomis įgilintomis lubomis. Apsidės languose sumontuoti abstraktūs vitražai, kuriuos sukūrė Olegas Katėnskij. Tai pilkų, raudonų, geltonų, žalių, mėlynų linijų kompozicijos. Tapytos stacijos ekspresionistinės išraiškos, originalių kompozicijų. Grindų danga sudėta iš rusvų plytelių su raudonomis ir žaliomis juostomis. U raidės formos balkonas įrengtas ant stambių stulpų. Vietoje altoriaus pastatytas balto šlifuoto marmuro stalas su skydeliais ir piupitras su įgilintu kryželiu. Ant sienos kabo tradicinės ikonografijos Nukryžiuotojo skulptūra. Klausykla medinė su trikampiu frontonu, ažūrinėmis šoninėmis sienelėmis.

Adresas: L. Petravičiaus g. 5, Naujoji Akmenė

Akmenės Šv. Onos bažnyčia

1705 m. bažnyčia sudegė, netrukus buvo atstatyta. Suirusi bažnyčia 1802 m. nugriauta ir 1806 m. pastatyta nauja. Akmenėje nuo 1836 m. klebonavo kalbininkas Kalikstas Kasakauskas (apie 1792–1886 m.; palaidotas Akmenės kapinėse). Akmenės vikaras Ipolitas Savickis 1863 m. išėjo į sukilimą, pakliuvo į nelaisvę, buvo ištremtas į Tobolską. Dabartinė mūrinė neogotikinė pseudobazilikinė vienbokštė bažnyčia pastatyta 1907–1912 m.

Nuotraukų autorius: Sigitas Kazlauskas.

Bažnyčia kryžminio plano, vienabokštė, su bokšteliais. Bokštas 58,5 m aukščio su aštuonkampe smaile. Akmenų sienos su raudonų plytų mūro ir tinkuotomis detalėmis, spalvinguose fasaduose išryškėja po didelę smailiaarkę nišą su langų rože. Yra 5 altoriai. Šventorius apmūrytas. Jame įrengtos mūrinės Kryžiaus kelio stočių koplytėlės.

Adresas: K. Kasakausko g. 5, Akmenė, Akmenės rajonas

Akmuo ,,Velnio pėda”

Nuotraukų autorius: Ventos regioninio parko direkcija

Riedulys yra netaisyklingos ovališkos formos, apzulintas, be aštrių kampų (pirminių). Velnio pėdos riedulio matmenys (virš žemės paviršiaus esančios dalies): aukštis – 20 cm; ilgis – 70 cm, o plotis – 50 cm. Tai pilkos, vietomis šviesiai pilkos spalvos riedulys. Riedulį sudaranti uoliena yra magminės kilmės – granitas. Velnio pėda yra atneštas iš Skandinavijos. Tokio tipo granitai vyrauja viename didžiausių Vyborgo ir Alundų rapakyvi granitų masyve Suomijoje. Akmenyje esanti pėda primena senovinio bato su kulnu įspaudą. Šios pėdos ilgis yra 25 cm. Akmuo apsamanojęs, bet tai jo išvaizdos negadina.

Adresas: Ventos sen., Avižlių k. (Avižlių miškas), Akmenės rajonas (56.169932, 22.659888)

Purvių atodanga

Nuotraukų autorius: Ventos regioninio parko direkcija

Purvių atodanga mena daugiau kaip prieš 35 tūkstančius metų buvusius ledynmečio laikus. Valstybės saugomas geologinis gamtos paveldo objektas yra viena iš nedaugelio Baltijos šalyse, paskutinio tarpledynmečio Mickūnų trečiojo pašiltėjimo, atodangų. Objektas taip pat unikalus itin reta Viduriniojo Nemuno periodo atodanga ir saugantis dar daug neįmintų paslapčių.

Adresas: Viliošiai, Ventos sen., Akmenės rajonas (56.204233, 22.639103)

Papilės ,,Beždžionių tiltas”

Medinis tiltas, kuris leidžia pajusti adrenalino antplūdį. Tiltas eina per Ventos upę. Norint patekti į kitą Ventos upės krantą teks išbandyti savo ištvermę ir įveikti baimę.

Nuotraukos autorius Andrius Vasiliūnas

Adresas: Papilė, Akmenės rajonas (56.14581, 22.78945)

Akmenės gamtos ir kultūros parkas

Gamtos ir kultūros parkas įkurtas 2002 m. Akmenės miesto pušyne. Parko teritoriją sudaro pušynas, Dabikinės upės slėnis, buvęs smėlio karjeras ir tvenkinio pakrantė. Jame gausu medžio skulptūrų, įrengta unikali akmeninė estrada. Čia nuolat rengiami įvairūs kultūriniai renginiai, puiki vieta poilsiui ir laisvalaikiui praleisti.

Nuotraukos autorius Mindaugas Tolvaišas

Prie parko esančio aeroklubo organizuojamos aviacijos šventės bei auto-moto varžybos, kurios vyksta buvusiame smėlio karjere.

Adresas: Kadagių g., Akmenė, Akmenės rajonas (56.24353, 22.72465)

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Ką pamatyti Panevėžyje

Amalvos pelkėje baigti gamtotvarkos darbai

Aukštaitijos Nacionalinis parkas

We love Lithuania

Transliacija iš Velnio duobės

Ką pamatyti Anykščiuose?

We love Lithuania

Kokie būna draustiniai ir kas juose saugoma

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"