Edukacijos ir degustacijos Šakiai

Edukacijos ir degustacijos Šakiuose

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Vinco Kudirkos muziejus

Atsinaujinęs Vinco Kudirkos muziejus kviečia susipažinti su Kudirkos Naumiesčio istorija bei V. Kudirkos veikla. Čia galėsite išvysti ne tik asmeninius V. Kudirkos daiktus, vertimų rankraščius, knygnešių epochą menančius eksponatus, bet ir pasigrožėti pirmą kartą pristatoma šiaurės suvalkiečių-zanavykų XIX a. apranga. Vinco Kudirkos muziejus pastatytas tautinio atgimimo šauklio namo vietoje, kur ir buvo sukurta Tautiška giesmė. Apie visus Dr. Vinco Kudirkos muziejaus lobius ir kitas istorijas jums papasakos muziejaus gidas.

Vinco kudirkos muziejuje vedamos edukacinės programos:

Ekskursija su gidu – susipažinimas su Kudirkos Naumiesčio istorija ir varpininkų veikla (1 val.) Ekskursijos metu supažindinama su miesto įkūrimą menančiais dokumentais, nuotraukomis, ikonografne medžiaga. Žemėlapiai ir daiktiniai eksponatai papasakos apie Šešupės ir Širvintos santakoje įsikūrusio miesto istoriją. Išskirtinis dėmesys skiriamas XIX a. antrosios pusės tautinio judėjimo veikėjų – varpininkų epochai ir knygnešystei.

„Vincas Kudirka ir jo bendražygiai varpininkai“ (1 val.) edukacinio užsiėmimo dalyviams pristatoma Vinco Kudirkos asmenybė, „Varpo“ įkūrimo ir platinimo istorija, lietuviškos spaudos platintojų – knygnešių veikla. Supažindinama su spaudos draudimo laikotarpiu, iškiliausiomis jo asmenybėmis. Praktinėje dalyje galima rinktis kūrybinę užduotį (laikraščio redagavimą ir maketavimą) arba šaltinių analizę. Edukacinė programa skirta 9-12 klasių moksleiviams..

„Zanavykų tautinis kostiumas“ (1 val.) dalyviai susipažįsta su Suvalkijos etnografnio regiono susiformavimo aplinkybėmis, skirtumais tarp kapsų ir zanavykų, apžiūri XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios zanavykų kostiumus. Sužino, kokie audinių raštai, spalvos ir puošybos elementai būdingi šio krašto drabužiams. Atliekama praktinė užduotis – spalvos tautiniame kostiume – pasirinktinai: pinama draugystės apyrankė, mokomasi austi tautines juostas arba lėlių modelių puošimas tautiniu kostiumu.

Naumiestis – knygnešystės centras Suvalkijoje (45 min.) Edukacinės programos metu mokiniai supažindinami su slapta V. Kudirkos, knygnešių, daraktorių veikla Kudirkos Naumiesčio apylinkėse, neįprastais spaudos draudimo laikmečio eksponatais. Praktinėje dalyje mokiniai dėlioja dėliones, kuriose, pavaizduotos knygnešių veiklos vietos, mokiniai suranda šias vietas žemėlapyje. Edukacinė programa skirta 5-6 klasių moksleiviams.

Knyga- praeities ir dabarties liudininkė (1 val.) Edukacinės programos metu mokiniais susipažins su muziejaus ekspozicijose esančiomis knygomis, rankraščiais, interaktyviais ištekliais. Užsiėmimo metu bus ugdomas suvokimas, kad knygos yra aktualus, saugotinas, įdomus praeities žinių šaltinis. Kūrybinėje muziejaus dirbtuvėje, mokiniai mins mįsles apie raštą, knygą, atkoduos jų raktinius žodžius, vėliau patys kurs mįsles. Galiausiai mokiniai pasijus kuo tikriausias senovės raštininkais, tušu su žąsies plunksna užrašys savo mįsles į ritinines knygeles, kurias galės pasiimti su savimi. Edukacinė programa skirta 2 – 4 klasių mokiniams.

Istorinė laiko juosta (45 min.) Edukacinė programa ugdo istorinės raidos suvokimą, darbo su istoriniais šaltiniais įgūdžius. Užsiėmimo metu mokiniai susipažins su muziejaus ekspozicija. Grupėse analizuos istorinių dokumentų ištraukas, iliustracijas, nuotraukas, identifkuos istorinį laikmetį, įvykius, asmenybes. Vėliau pateiktus istorinius šaltinius mokiniai sudėlios į istorinę laiko juostą chronologine tvarka.

Vincas Kudirka: daktaro vaikystė ir svarbiausi darbai (45 min.) Edukacinės programos metu mokiniai susipažįsta su Vinco Kudirkos vaikyste, jo gimtaisiais namais, pomėgiais, santykiais su tėvais ir ryškiausiais tautinio atgimimo veikėjo darbais- himno sukūrimu ir ,,Varpo“ leidyba. Vėliau dalyviai, priklausomai nuo amžiaus, kviečiami spręsti laiptažodį arba piešti V. Kudirkos gimtąją sodybą, kartu giedoti Lietuvos himną. Edukacinė programa skirta 1- 2 klasių mokiniams.

Vincas Kudirka ir ,,Varpo“ epocha (45 min.) Mokiniai ekspozicijoje išsamiai susipažįsta su Vinco Kudirkos asmenybe, „Varpo“ įkūrimo ir platinimo istorija, lietuviškos spaudos platintojų – knygnešių veikla. Pasakojimas papildomas dokumentiniais flmais „Vincas Kudirka“ ir „Naumiesčio knygnešiai“. Vėliau mokiniai atlieka kūrybines, žinias įvirtinančias užduotis. Edukacinė programa skirta 5 – 8 klasių mokiniams.

Širvinta – miestas vaiduoklis (45 min.) Užsiėmimas integruotas su daile bei meniniu ugdymu. Šios programos metu mokiniai aiškinasi, dėl kokių priežasčių miestai yra apleidžiami žmonių ir tampa vaiduokliais. Vėliau ikonografnės medžiagos ir medijos pagalba susipažįstama su Širvintos miesto istorija. Praktinėje dalyje mokiniai piešia, kaip jie įsivaizduoja miestą vaiduoklį. Edukacinė programa skirta 1- 8 klasių mokiniams.

Šventų Kalėdų belaukiant (1 val.) Edukacinės programos metu dalyviai susipažįsta su Advento laikotarpio bei Kalėdų papročiais, o praktinėje dalyje pasigamina dailų kalėdinį žaisliuką. Užsiėmimas yra skirtas 1-5 klasių mokiniams.

Geometrija kitaip : pažinkime lietuvių liaudies raštus (1 val.) Užsiėmimo tikslas mokinius supažindinti su geometrinėmis fgūromis analizuojant lietuvių liaudies raštus. Mokiniai susipažįsta su muziejaus ekspozicijoje esančiai tautiniais kostiumais, analizuoja tautinių raštų fotografjas, aiškinasi, kokios geometrinės fgūros naudojamos liaudies raštuose. Praktinėje dalyje mokiniai patys kurs geometrinį raštą. Edukacinė programa skirta 1-5 klasių mokiniams.

Vincas Kudirka – tautinio atgimimo šauklys (45 min.) Vincas Kudirka neabejotinai buvo viena ryškiausių lietuvių tautinio atgimimo asmenybių, tačiau retas žino, kad Vincas Kudirka buvo puikus šokėjas, grojo net keliais instrumentais, mokėsi kunigų seminarijoje. Šios edukacinės programos metu mokiniai visapusiškai su susipažins su ,,Tautiškos giesmės“ autoriaus asmenybe. Praktinėje dalyje mokiniai atliks nuotaikingas žinias įtvirtinančias užduotis – ieškos ekspozicijoje paslėptų vokų su užduotimis.

Mūsų tautodailės stebuklai. Keramika (1 val.) Keramika yra vienas seniausių amatų ir meno formų, siejama su civilizacijos pradžia. Nuo primityvių statulėlių, buitinių indų per daugelį šimtmečių amatas išsivystė iki turiningo meno. Programos dalyviai susipažins su keramikos istorija nuo seniausių laikų iki šių dienų, o praktinėje dalyje kurs keramikos dirbinius, juos dekoruos tradiciniais lietuvių liaudies raštais.

Čekauskų etnografijos muziejus

Lekėčių miestelio gyventojas, tradicinių amatų meistras – muziejininkas Gintas Čekauskas yra įkūręs privatų „Čekauskų etnografijos muziejų“. Jame apsilankę išvysite unikalią, daugiau nei 600 oblių kolekciją bei įrankius, skirtus linų bei medžio apdirbimui. Čia saugomas senovės meistrų atminimas ir jų naudoti įrankiai: iš tėvų ir senelių paveldėti senoviniai obliai, varstotas, verpimo ratelis, lanktis. Eksponuojamos rankinėmis audimo staklėmis išaustos lovatiesės.

Muziejuje vedamos ekskursijos ir organizuojamos edukacinės programos.

,,Senoji stogdengystė“. Edukacijos (1 val.) metu dalyviai supažindinami su skiedrų gaminimo raida, aptariamas stogų dengimas. Lankytojai patys pabando jėgas ir pasigamina pirmąją savo gyvenime malksną-skiedrą.

„Kalu kalu inkilėlį“ (1 val.) dalyviai supažindinami su pagrindiniais reikalavimais gaminant, iškeliant ir prižiūrint inkilėlį, patys pasigamina lentinį inkilėlį smulkiems paukščiams.

„Mano pirmoji lesyklėlė“ (1 val.) Edukacijos metu kiekvienas dalyvis, naudodamas skiedras, pasigamina po lesyklėlę paukščiams.

Zanavykų muziejus

Zyplių dvaro vežiminės pastate įsikūręs Zanavykų muziejus kviečia pažinti zanavykų istoriją, kultūrą, buitį ir amatus. Muziejuje sukaupta  virš 50 000 eksponatų kolekcija, kurią verta pamatyti visai šeimai. Muziejuje galima susipažinti su šio krašto istorija, žymiomis asmenybėmis. Lankytojų laukia ir interaktyvios pramogos. Interaktyvus žaidimas, kurio metu lankytojai turės galimybė paklaidžioti Suvalkijos keliais ir susipažinti su iš šio krašto kilusiais Vasario  16 – osios akto signatarais. Etnografijos ekspozicijoje  eksponuojami iš Zanavykų  krašto surinkti eksponatai, atspindintys kaimo žmonių butį. Tai gausi ir turtinga etnografijos  ekspozicija, kurioje pristatomi senoviniai buities reikmenys, namų apyvokos daiktai, staliaus ir kitų meistrų darbo įrankiai.

Muziejaus kolektyvas kviečia dalyvauti ir  rengiamuose kultūriniuose renginiuose:  „Tradicinių amatų dienoje“, duonos šventėje –  „Su savo duona visur rasi suolą“, „Margučių margintojų šventėje“, bei išbandyti tradicinius ir kalendorinių švenčių edukacinius užsiėmimus.

Ekskursijoje su gidu (1 val.), supažindinama su zanavykų krašto istorija, žymiausiais zanavykais, apžiūrima gausi etnografinė krašto buities ekspozicija. Taip pat vaikams pritaikyta žaisminga ekskursija.

Kraitinės skrynios (1,5 val.) programos metu sužinosite, kam skirti kraitiniai baldai, išgirsite apie zanavykų kraitinių skrynių puošybos elementus, spalvas ir simbolius, ir tradiciniu būdu sau dekoruosite suvenyrinę medinę dėžutę.

Žvakių liejybos (1 val.) edukacinio užsiėmimo metu susipažinsite su žvakių atsiradimo istorija, o pasirinkę žvakių gamybos būdą liesite žvakes: tradicines – iš bičių vaško arba spalvotas formelėse. O žvakių sukimo edukacijoje galėsite susisukti iš vaškuolės žvakutę. Žvakeles, dar kvepiančias medumi, galėsite išsivežti namo!

Polimerinio molio edukacijos (1 val.) metu susipažinsite su polimeriniu moliu ir iš jo gaminsite tulpės (svarbaus zanavykiškoje tekstilėje ir baldų puošyboje ornamento) ar paukštelio formos seges, amuletus, kuriuos dekoruosite faktūromis, padengsite specialiais dažais ir degsite krosnelėje, o užsiėmimo pabaigoje pasipuošite savo sukurtais papuošalais!

Tradiciniai žaislai – (1val.) Šios edukacijos metu sužinosite apie tradicinius, senovinius žaislus, jų istoriją ir kaitą. Vaikų dirbamus darbus ir jų pareigas. Taip pat susipažinsite su spalvų bei liaudies ornamentų simbolika, dekoruosite savo pasirinktą medinę, rankų darbo žaisliuko figūrėlę.

Zanavykiško Tautinio kostiumo edukacijoje (1 val.) susipažinsite su Zanavykišku Tautinio kostiumo išskirtinumu. Praktinėje dalyje galėsite dekoruoti medinę rankų darbo suvenyrinę lėlytę, o patys mažiausi dekoruos tautinio kostiumo rūbelius popierinėms lėlytėms.

Svajonių angelas – Adventinio  laikotarpio edukacinis užsiėmimas, kurio metu susipažinsite su Kalėdų laukimo tradicijomis ir dekoruosite  pasirinktą medinę rankų darbo angelo figūrėlę.

Užgavėnių kaukių edukacijos (1 val.) metu susipažinsite su Užgavėnių šventės papročiais, tradicijomis, pagrindiniais personažais. Praktinio užsiėmimo metu kiekvienas dalyvis kurs sau Užgavėnių kaukę.

Margučių marginimo (1val.)  edukacinio užsiėmimo metu  sužinosite apie margučių spalvas, marginimo technikas ir ornamentiką, jos simboliką. Praktinio užsiėmimo metu pasirinkę marginamo kiaušinio tipą, karštu vašku marginsite kiaušinį arba specialiais dažais medinę rankų darbo kiaušinio formos figūrėlę.

Edukacijoje „Tradiciniai žaidimai“ (1val.)  –  išbandysite senuosius darbo įrankius, o po sunkių darbų lauks daug smagių pramogų žaidžiant aktyvius žaidimus.

 

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Edukacijos ir degustacijos Ignalinoje

Ką veikti Šakiuose?

Edukacijos ir degustacijos Klaipėdoje

Edukacijos ir degustacijos Varėnoje

Ką pamatyti Šakiuose

We love Lithuania

Zyplių dvaras

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"