Kelionės su vaikais Lankytinos vietos Naujienos Pamatyk!

Varėna vaikams: nykštukai, žvėreliai ir šaltinėlis, iš kurio atsirasdavo vaikai

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Dažnas Lietuvos gyventojas pravažiuoja šį kraštą, važiuodamas į Europos Vakarus. Kai kurie čia užsuka pririnkti pilnus krepšius grybų ir uogų, kurie gausiai auga šiuose miškuose ir giriose. Na o Kelionės su vaikais kartu su Varėnos turizmo ir verslo informacijos centr kviečia atvykti čia su vaikais – pamatysite nykštukus, Nemuną iš 26 metrų aukščio ir iškepsite duoną pečiuje. Taip pat išgirsite čia legendą apie stebuklingą šaltinį Bobų darže ir susipažinsite su vaikų literatūros pradininkais.

Merkinės piliakalnis

Mūsų sąrašą pradedame nuo įspūdingų vaizdų objekto. XIV–XV a. ant Merkinės piliakalnio stovėjo viena stipriausių Nemuno gynybinės sistemos lietuvių medinių pilių. Nepaisant to, tyrėjai nustatė, jog mažiausiai tris kartus pilies įgula nuo kryžiuočių neapsigynė. Piliakalnio papėdėje rasta keramika, kokliai ir plytos liudija vietinius žmones kūrus namų jaukumą šioje upių santakoje, o akmeninis patrankos sviedinys mena ir sudaužytus pastatus bei likimus. Vaizdas, atsiveriantis nuo šio piliakalnio, vertinamas kaip vienas gražiausių Lietuvoje, tad jį tikrai būtina pamatyti.

Koordinatės: 54.157896 , 24.183411

Broniaus Jurgelevičiaus žvėrynėlis

Žvėrynėlyje vaikšto gandras, kudakuoja margaplunksnės vištos, šeimininkauja spalvingas povas, aptvare suka ratus vilkai. Taip pat čia galima pamatyti Šiaurės Amerikos meškėną, stirną, lapę. Šis žvėrinėlis yra draugiškas ir vaikams, ir pačiai gamtai – žvėreliais rūpinamasi nuoširdžiai ir su pagarba. Žvėrynėlis lankomas iš anksto suderinus laiką tel. +370 684 24 448.

Adresas: Karpiškių k., koordinatės: 54.33110000, 24.64777500

Dargužių amatų centras

Amatų centre Dargužiuose organizuojami mokymai tradiciniams amatininkams bei tradiciniais amatais besidomintiems Varėnos rajono bendruomenės atstovams, taip pat atvykstantiems turistams. Dargužių amatų centre buriasi kūrybingi įvairių sričių amatininkai, jie demonstruoja drožybos, siuvinėjimo, tapybos, bitininkystės, audimo amatus, supažindina su žolelėmis ir jų rinkimo ypatybėmis bei sirupų ir hidroliatų gamyba. Kulinarinio paveldo puoselėtojai senovinėje krosnyje gamina dzūkų tradicinius patiekalus, organizuoja mokymus. Amatų centre galima užsisakyti ir įsigyti meistrų vienetinius darbus.

Adresas: Liepų g. 3, Dargužių kaimas; koordinatės: 54.38419400, 24.88049300. Tel. +370 655 57 477

Dzūkijos nacionalinio parko Marcinkonių lankytojų centras

Marcinkonių Lankytojų centro ekspozicija pristato šilinių dzūkų kraštą su Marcinkonių apylinkių gyvenimo būdu, buitimi. Čia ir senovinis dzūkiškas pečius ant medinių pamatų, siauruko geležinkelio drezina, kuria uogautojai seniau traukdavo į raistą, interaktyvūs žaidimai susipažinti su raistų ir girių gamta. Būtinai užsukite, kad supažindinti vaikus su dzūkų buitimi.

Adresas: Miškininkų g. 61, Marcinkonys.

Tel. +370 310 44 466, +370 672 46 388, http://www.cepkeliai-dzukija.lt

Zervynų kaimas

Vėliau užsukite ir į Zervynas, kad tęsti pažintį su regiono istorija. Tai tikras dzūkiškų etnografinių kaimų brangakmenis, nors ir sparčiai nykstantis, nepaliks abejingų: sodybos tebestovi tose pat vietose taip kaip ir prieš du su puse šimto metų, o jų puošyba atskleis Dzūkijos žmonių sielos subtilumą. Senieji kaimo gyventojai vis dar gali jums papasakoti apie nebūtin grimztančio pasaulio tradicijas. Ar žinojote, kad 7 Zervynų kryžiai aprišti prijuostėmis? Kodėl? Atvykite ir sužinosite.

Koordinatės: 54.11240200, 24.49831000

Dzūkijos nacionalinio parko direkcijos etnografinė sodyba

Čia sužinosite, kaip šiliniai dzūkai vaikščiojo ,,grybų tropelėm“, žvejojo, medžiojo, skiltuvu skėlė ugnį ir pasišviesdavo „dziedu“, „ajo Gudų šalalėn spalgenauc“ apsiavę vyžom, kaip įviliodavo biteles į drevėtą pušį ir geiniu lipo į medį, apie šilinių dzūkų gyvenimo būdą, papročius, tradicijas, amatus, išgirsite gražią dzūkų šnektą.

Adresas: Miškininkų g. 6, Marcinkonys, Varėnos r. sav.; koordinatės: 54.05436200, 24.40787700.

Tel. +370 310 39 169; http://www.cepkeliai-dzukija.lt

Čepkelių valstybinis gamtinis rezervatas

Nėra tikriausiai Lietuvoje žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs apie čia esantį raistą. Čepkelių valstybinis gamtinis rezervatas saugo Katros, Ūlos ir Grūdos upių vandenskyroje plytinčią didžiausią šalies aukštapelkę su reliktiniais ežerėliais ir salomis, didelius žemapelkių plotus, europinės reikšmės žemynines kopas bei apypelkio miškus. Čepkelių rezervatas – tai didžiausia natūralios gamtos teritorija Lietuvoje, savita augalijos mozaika, kurtinių, gervių, tetervinų ir kitų retų gyvūnų, augalų bei grybų rūšių buveinės, netrikdomos žmogaus veiklos. Abi saugomos teritorijos yra įtrauktos į europinės reikšmės „Natura 2000“ teritorijų tinklą. 2011 m. Čepkelių valstybinis gamtinis rezervatas kartu su Dzūkijos nacionaliniu parku taip pat tapo vieninteliu Lietuvoje PAN parku – saugoma teritorija, kurioje natūralios gamtos išsaugojimas derinamas su gamtiniu turizmu.

Anzelmo Matučio drevė-muziejus

Lankydami Varėnos kraštą pastebėsite, jog ši žemė išugdė ne vieną žinomą vaikų literatūros kūrėją. 1971 m. Varėnos rajono girioje, Pauosupės kaime prie Pauosupės upelio vaikų poetas Anzelmas Matutis pasistatė medinį šešiakampį namelį. Namelis buvo pavadintas Matučio drėve. Čia poetas praleido ilgas kūrybos valandas, namelin atvykdavo vos sniegui nutirpus ir gyvendavo iki pat vėlyvojo rudens. Dabar prie šios drevės kas dveji metai vyksta „Poezijos pavasarėlio“ šventė.

Adresas: Pauosupės kaimas; koordinatės: 54.09458700, 24.58057900.

Rašytojo Martyno Vainilaičio sodyba – muziejus

Čia poetas, beveik tris dešimtmečius vasarodamas ir įkvėpimo besisemdamas iš nuostabios apylinkių gamtos, rašė nepakartojamus kūrinius vaikams. Šiame dvare gyvena daug medinių veikėjų iš poeto sukurtų pasakų: nykštukų, ežiukų, lydekų, monų, girinių, laumių, kuriuos išdrožė liaudies meistras Adolfas Teresius.

Adresas: Vatakarčmio g. 4, Vaitakarčmio k.; koordinatės: 54.37200000, 24.74039600.

Tel. +370 686 55 360 (kreiptis iš anksto).

Bobos Daržo šaltinis – Skroblaus upelio ištakos

Margionių kaime, vietoje šmaikščiai vadinamoje „Bobos daržu“, požeminiai vandenys veržiasi iš giluminių vandeningų sluoksnių aukštyn. Telkiasi paviršiuje nedideliuose duburiuose, o ištekėję renkasi į vieną vagą – Skroblaus upelio ištakas. Kito tokio trumpo (17,3 km) ir kartu tokio vandeningo upelio Lietuvoje nėra. Legenda byloja, kad čia, „Bobos daržo” šaltinyje, atsirasdavo visi Margionių kaimo vaikai, kuriuos tėvams „šalcinio duobelėje“ pagaudavo sena moteriškė.

Adreas: Margionių k.; koordinatės: 53.99997800, 24.30141000.

Drevinės bitininkystės ekspozicija – Musteikos kaime

Bityne, lydimi bitininko, pamatysite, kaip kelminiuose aviliuose prižiūrimos bitės, kaip tvarkomas medus, vaškas, daromi kilminiai aviliai, nedideli aviliai – vabikai, skirti bičių spiečiams vilioti, paragausite bitukių sunešto medaus. Čia taip pat galėsite išbandyti ne vieną amatą, susipažinti su senoviniu Musteikos kaimu ir su jį supančia aplinka. Nedirba sekmadieniais ir pirmadieniais.

Adreas: Musteikos k.; koordinatės: 53.95888100, 24.36689000.

Tel. +370 310 48 034; 

Dzūkijos nacionalinio parko Merkinės lankytojų centras

Merkinės Lankytojų centro ekspozicija – šiuolaikinė moderni ekspozicija pristatanti upių, upelių, šaltinių kraštą su Merkinės apylinkių gyvenimo būdu, tradicijomis, istorine raida. Čia yra trimatė vandens žuvų instaliacija, interaktyvios į judesį reaguojančios žuvys, sienos skirtos sielių ir žvejų, gyvūnijos, augmenijos temai bei gyvą emociją kurianti šaltinio instaliacija. Sekmadieniais centras nedirba.

Adresas: Vilniaus g. 3, Merkinė; Tel. +370 310 57245; Mob: 8672 46275.

Merkinės kraštotyros muziejus

Muziejuje supažindinama su Merkinės istorija, dzūkų buitimi, merkiniškių verslais, juodąja keramika, žydų gyvenimu Merkinėje. Vienas vertingiausių eksponatų – 1670 m. J. Delamarso Vilniuje nulietas varpas Merkinės rotušei. Taip pat įdomi sovietinės simbolikos ekspozicija iš komunistų partijos propagandos knygų, vėliavų ir sovietinių ideologų bareljefų.

Adresas: Dariaus ir Girėno a. 1, Merkinės mstl.; koordinatės: 54.16292400, 24.18535500

Tel. +370 310 39 136; http://www.merkinesmuziejus.lt

Merkinės apžvalgos bokštas

Nuo 26 metrų aukščio bokšto atsiveria Nemuno slėnis ir santaka su Strauja, piliakalnis, Merkio ir Nemuno salos, Merkinės miestelio panorama. Dėl šių vaizdų tikrai verta įveikti laiptelius iki apžvalgos aikštelės bokšto viršuje.

Adresas: Merkinės mstl.; koordinatės: 54.16537300, 24.17137000.

 

Dėkojame Varėnos turzimo ir verslo informacijos centrui.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Kulių miestelyje rekonstruojama Kultūros virenė

Trakuose įžiebta Saulės Kalėdų eglė

Sekmadienis prie Kernavės piliakalnių (nuotraukų galerija)

„Trauk stintelę 2020“ – visi keliai savaitgalį veda į Palūšę (renginių programa)

We love Lithuania

Baltijos kelio 30-mečio minėjimas (nuotraukų galerija)

Užutrakio dvare – meno vyksmas: nuo steam punk iki sodrios tapybos

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"