Naujienos Pamatyk! Renginiai Vilniuje Vilnius

Tris dienas trukęs renginių ciklas „Vilniushyvanka” surinko tūkstančius dalyvių (nuotraukų galerija)

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Vilniuje šį savaitgalį vykusios Ukrainos dienos „Vilniushyvanka“ kvietė ukrainiečius geriau pažinti mūsų šalies kultūrą, o mūsų šalies gyventojus – sužinoti daugiau apie ukrainiečių tradicijas. Iš viso vilniečiai ir miesto svečiai galėjo aplankyti apie 130 įvairių nemokamų edukacijų, koncertų ir ekskursijų, ypač daug pramogų buvo skirta vaikams. Vien ekskursijų po Vilnių ir sostinės muziejuose buvo suplanuota apie 80, tačiau buvo organizuojamos ir papildomos ekskursijos, kad pažinti Vilnių galėtų visi norintys. Iš viso trijų dienų renginiuose apsilankė tūkstančiai  dalyvių.

„Papuošusi Vilnių ,,Vilniushyvanka” suvienijo daugiau nei 40 partnerių, visiems jiems esame dėkingi už tai, kad matydami prasmę padėti Ukrainos žmonėms, iniciavo gausybę pramogų, veiklų, vaišių ir užsiėmimų”, – sako renginių ciklą inicijavusios oficialios Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Baigiamajame renginyje, kuris vyko visą sekmadienį sostinės Reformatų skvere, lietuviams už pagalbą karo metų dėkingi ukrainiečiai surengė savo šalies tradicinės virtuvės patiekalų pop-up restoranų erdvę. Reformatų skvere visą dieną koncertavo žinomi Ukrainos ir Lietuvos atlikėjai, o vaikams buvo skirta atskira pramogų erdvė. Nuo karo pabėgusius ir ramybę Lietuvoje radusius ukrainiečius subūrusi „Menai Renginiai” renginių įmonės vadovė Erika Purauskytė sako, kad svarbiausias šio renginio tikslas buvo padėti Lietuvoje gyvenančioms vienišoms mamoms su vaikais.

Renginius organizavo „Go Vilnius” kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, LR Ukrainos ambasada, Ukrainos namais ir dar keliasdešimt partnerių. „Vilniushyvanka“ įkvėpė tradiciniai ukrainietiški siuvinėti drabužiai – vyšyvanka, kurie net turi savo atskirą tarptautinę dieną, minimą gegužės 19 dieną. Būtent todėl ukrainiečių ir lietuvių kultūros mainai buvo perteikiami derinant gerai atpažįstamus Vilniaus ir vyšyvankos simbolius. Renginių ciklo pavadinime „Vilniushyvanka“ buvo iš karto užkoduota, kad Vilnius savaitgalį bus išsiuvinėtas spalvingų renginių vyšyvanka.

Daugiau

Nidos kopų prižiūrėtojų namas įrašytas į nekilnojamojo kultūros paveldo registrą

We love Lithuania

Lietuvos dvarai įamžinti dailininko rankos: istorija meno kūriniuose (nuotraukų galerija)

Paskaita su Mariumi Čepuliu „Kiek kainuoja gamta?“

Kauno botanikos sode sparnus išskleidė atogrąžų drugys

Užupio gatveles

Laimis Urbonas

VU botanikos sodas rudenį

Juras Stasiūnas
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.