Švediškos cinamoninės bandelės
Švediškos cinamoninės bandelės
Kepiniai Paragauk! Receptai

Švediškos cinamoninės bandelės

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Švediškos cinamoninės bandelės arba kanelbuller nuo kitų cinamoninių bandelių skiriasi savo įmantria mazgelio forma ir tuo, kad jų tešloje, o kartais ir įdare, naudojamas kardamonas. Taip, tai labai gražios bandelės – vien pažiūrėjęs jau žinai, kad nori paragauti. Na, o skonis – dar išraiškingesnis: nepaprastai purios, ne per saldžios, su pikantiška kardamono nata. Žodžiu, iš tų variantų, kai nusprendęs paragauti vieną, net nepastebi, kad jau valgai trečią! Taip pat jos puikios tuo, kad tešlos sudėtyje nėra kiaušinio, todėl yra tinkamos net ir alergiškiems žmonėms.

Produktai, reikalingi švediškoms cinamoninėms bandelėms:

Tešlai:

240 ml pieno

55 g sviesto

410 g miltų

50 g cukraus

7 g (2 1/4 a.š.) sausų mielių

2 a.š. malto kardamono

3/4 a.š. smulkios jūros druskos

Įdarui:

115 g minkšto kambario temperatūros sviesto

100 g rudojo cukraus

2 v.š. cinamono

1 a.š. vanilės ekstrakto

Aptepimui prieš kepant:

1 kiaušinis

1 v.š. vandens

Švediškos cinamoninės bandelės – kaip jas gaminti:

Nedideliame puode kartu pašildome tešlai skirtą sviestą ir pieną – kaitiname, kol sviestas ištirps. Užvirti nereikia – palietus mišinys turėtų būti šiltas, bet ne karštas. Jeigu atrodo karštas, tuomet paliekame keletą minučių pastovėti ir atvėsti.

Dideliame dubenyje sumaišome miltus, cukrų, mieles, maltą kardamoną ir druską. Į šį mišinį įpilame šiltą pieno ir sviesto mišinį ir užmaišome tešlą. Ją išverčiame ant miltais pabarstyto paviršiaus ir minkome keletą minučių, kol tešla taps glotni, minkšta ir elastinga.

Tešlą suformuojame į rutulį, sudedame į aliejumi pateptą dubenį ir uždengę švariu rankšluosčiu paliekame šiltai pakilti. Tai užtuks apie 1 – 1,5 val., priklausomai nuo aplinkos temperatūros, – tešlos rutulys turi padidėti dvigubai.

Kol tešla kyla, sumaišome įdarui skirtus ingredientus – sviestą, rudąjį cukrų, cinamoną ir vanilės ekstraktą, iki vientisos tepios masės.

Kai tešla pakyla, ant miltais pabarstyto stalviršio ją iškočiojame į stačiakampį lakštą (maždaug 55 x 40 cm).

Ant iškočioto lakšto tolygiai paskirstome įdaro mišinį per visą tešlos paviršių. Tada lakštą sulankstome į tris dalis – tarsi laišką: atsargiai imdami už trumposios kraštinės kampų  užlenkiame kairįjį tešlos trečdalį link centro, o tada ant šio viršaus užlenkiame dešinįjį. Sulankstytą tešlą dar pakočiojame, kad susidarytų maždaug 40 x 20 cm stačiakampis.

Gautą tešlos stačiakampį picos pjaustytuvu ar aštriu peiliu supjaustome skersai į maždaug 2 cm pločio juosteles (turėtų gautis apie 18 – 20 juostelių). Paimame vieną juostelę ir keletą kartų susukame, švelniai tempdami, kol jos ilgis beveik padvigubės.

Dabar smagioji dalis – vyniojame mazgą, kad iškepusi bandelė turėtų savo išskirtinę gražiąją formą. Suimame vieną susuktos juostelės galą tarp vienos rankos nykščio, rodomojo ir didžiojo piršto. Kitos rankos pirštų galais suimame kitą juostelės galą ir du kartus lengvai apvyniojame tešlą aplink pirmosios rankos tris pirštus, kaip tvarstį. Tada likusią juostelės dalį per viršų statmenai perjuosiame ant pirštų susuktą tešlą, kad atrodytų lyg mazgas, o laisvą galą įkišame į apačią.

„Sumazgytą“ bandelę dedame į kepimo popieriumi išklotą kepimo skardą ir suformuojame likusias bandeles.

Suformuotas ir skardoje išdėliotas bandeles pridengiame švariu virtuviniu rankšluosčiu ir paliekame  apie valandą pakilti.

Įkaitiname orkaitę iki 180 º C, režimu – viršus-apačia. (Pastebėjimas: jeigu recepte nurodytą bandelių kiekį dvigubintume ir jas reikėtų kepti dviejose skardose, tuomet, norint kepti visas kartu dviem lygiais, reikėtų rinktis ventiliatoriaus režimą.)

Šakute išplakame kiaušinį su vienu šaukštu vandens ir konditeriniu teptuku aptepame bandeles šiuo mišiniu prieš pašaunant į orkaitę.

Kepame bandeles apie 15 – 20 min., kol pasieks švelniai rusvą spalvą (Pastebėjimas: bandelių geriau neperkepti, nes taip jos bus minkštesnės ir puresnės.)

Iškepusias bandeles paliekame keletą minučių pravėsti ir skanaujame dar šiltas! Skaniausios šios bandelės, žinoma, tą pačią dieną, kai buvo iškeptos. Jeigu, žinote, kad neįveiksite, tuomet galite dalį iškepusių bandelių sudėti į indelį ir užšaldyti. Tuomet kai užsimanysite, tiesiog išimsite iš šaldiklio, įdėsite kelioms minutėms į įkaitintą orkaitę ir vėl turėsite minkštutėlių, purių, šiltų bandelių.

Pastebėjimas: jeigu norite šiltas bandeles valgyti pusryčiams, tuomet galite jas pagaminti iki to etapo, kai suformuotas bandeles sudedame į kepimo skardą ir pridengiame rankšluosčiu, tik tuomet nepaliekame kilti, o su visa skarda įdedame į šaldytuvą nakčiai. Iš ryto išimame iš šaldytuvo ir 1 – 1,5 val. paliekame kambario temperatūroje atšilti. Tuomet bandeles aptepame kiaušino ir vandens plakiniu ir kepame taip kaip nurodyta aukščiau.

Adaptuota pagal šį šaltinį.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Bao Bar – bao bandelės, mergaitė ir maisto kritikas

Maisto Gu

Palanga ruošiasi stintų šventei – jau kuriama sėkmę nešanti Didžioji stinta (šventės programa)

We love Lithuania

Ciberžolė – oranžinė nauda sveikatai

Interneto platybės

3 dienų kopūstai

Gaivi slyvų užkandėlė

Trinta morkų sriuba

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"