Lankytinos vietos Vilniuje Naujienos Pamatyk! Vilnius

Ramintojos bažnyčioje Vilniuje įrengtas pirmasis paramos surinkimo terminalas

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Vilniaus Senamiestyje neseniai visuomenei atvertoje Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje įrengtas pirmasis Lietuvoje paramos rinkimo terminalas. Jį savo lėšomis įrengė kelios privataus kapitalo bendrovės, o projektą įgyvendino „Foxpay“. Kunigo Algirdo Toliato teigimu, terminalas suteiks galimybę daugiau žmonių prisidėti prie unikalaus architektūros paveldo objekto atgaivinimo, padės greičiau sutelkti bendruomenę, paversti istorinį pastatą dvasingumo ir šiuolaikinės kultūros centru. 

Unikalaus grožio prieš 250 metų pačiame sostinės Senamiesčio centre vienuolių augustinų pastatytos bažnyčios istorija yra dramatiška. Vienintelė Vilniuje vieno bokšto vėlyvojo baroko stiliaus šventovė carinės Rusijos laikais buvo rekonstruota į stačiatikių cerkvę, o sovietmečiu paversta sandėliu. Po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dėl avarinės būklės beveik tris dešimtmečius didžioji dalis architektūrinio ansamblio buvo uždaryta. 2017 m. bažnyčią perėmė LR vidaus reikalų ministerija, o 2018 m. bažnyčios trečiame aukšte buvo atšventinta Šv. Mergelės Marijos Ramintojos koplyčia, kurioje sielovadą vykdo Lietuvos Policijos kapelionas kun. Algirdas Toliatas. Pernai rudenį Ramintojos bažnyčiai administruoti ir įveiklinti LR Vidaus reikalų ministerija įsteigė Bendrystės ir socialinių inovacijų centrą, kurio pagrindinis veiklos tikslas – sukurti Ramintojos bažnyčioje patrauklų sielovados ir kultūros centrą, skirtą statutiniams pareigūnams ir socialinę atskirtį patiriantiems žmonėms. 

VšĮ „Bendrystės ir socialinių inovacijų centro“ vadovė Lina Blažytė pasakoja, kad pirmiausia patalpos buvo išvalytos ir pašalinta avarinė būklė, kad pastatas nekeltų pavojaus lankytojams. Dabar kas savaitę, priklausomai nuo vykstančių renginių ir šv. Mišių, čia apsilanko nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių žmonių, vis dažniau atvyksta turistų grupių. „Pakerėti šio objekto neeilinės istorijos, išskirtinumo ir visuomenės noro atgaivinti pastatą, daug lankytojų nori paaukoti lėšų, tačiau ne visuomet turi grynųjų. Esame labai dėkingi, kad privačių įmonių iniciatyva buvo įrengtas paramos rinkimo terminalas, ir vis daugiau žmonių paaukoja paremdami Ramintojos bažnyčios atgimimą“, – sako L. Blažytė. 

Kun. Algirdas Toliatas: skaidrus paramos surinkimas didina pasitikėjimą 

Triskart per savaitę Šv. Mišias Ramintojos bažnyčioje laikantis Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas teigia, kad paramos rinkimo terminalų dar reta. „Ramintojos bažnyčioje aukojamose šv. Mišiose ir renginiuose buriasi daug žmonių, kuriuos vienija ne tik religinė ar kultūrinė bendrystė, bet ir pagarba Ramintojos bažnyčios istorijai, nuoširdus noras prisidėti prie jos atgaivinimo, – pasakoja Kun. A. Toliatas. –  Skaidrus ir šiuolaikiškas būdas prisidėti aukomis tik didina pasitikėjimą bendru tikslu ir skatina gyventojus aktyviau įsitraukti į bendras veiklas.“ 

Kaip teigia L. Blažytė, visuomenės palaikymas labai svarbus, nes Ramintojos bažnyčios išlaikymas ir įveiklinimas nėra finansuojami iš valstybės biudžeto. Ramintojos bažnyčios atgaivinimo projektas vykdomas iš paramos teikėjų ir aukotojų lėšų, taip pat – iš aktyvios projektinės veiklos. „Tačiau mes tikime, kad pagrindinė idėja – paversti Ramintojos bažnyčią įvairių gyventojų grupių poreikius atliepiančiu kultūros ir dvasingumo centru – gali sutelkti tūkstančius bendraminčių. Svarbiausia, kad lankytojai būtų tikri dėl skaidrumo, žinotų apie mūsų bendrus planus ir nuolat matytų teigiamus pokyčius“, – teigia „Bendrystės ir socialinių inovacijų centro“ vadovė. 

Terminalas suteikia laisvę paremti idėją 

Savo lėšomis suprojektavusių ir įrengusių pirmąjį paramos surinkimo terminalą bendrovių atstovas Justinas Drėgva pasakoja, kad ši idėja kilo vienam iš bendrovės darbuotojų: „Kaip ir kiti vilniečiai, lankomės sostinėje vykstančiuose renginiuose, kurie vis dažniau organizuojami Ramintojos bažnyčioje. Pastebėjome, kad žmonių aktyvumas ir palaikymas tik auga, o šiuolaikiškų piniginių atsiskaitymo priemonių dar nėra sukurta.“ 

Lietuvos banko apklausos duomenimis, net 65 proc. gyventojų pirmenybę teikia atsiskaitymui kortele, o 16 proc. apklaustųjų teigia, kad pageidauja atsiskaitinėti tik kortele arba mobiliuoju telefonu. Todėl, J. Drėgvos nuomone, atsiskaitymo terminalo įrengimas Ramintojos bažnyčioje turėtų padėti surinkti daugiau paramos lėšų, taip pat užtikrintų skaidrią lėšų apskaitą. 

Kaip aiškina „Foxpay“ vadovas, suprojektuoti lėšų surinkimo terminalą Vilniaus Senamiestyje, sutvarkyti ir suderinti elektros, interneto ryšį bei pastatyti terminalą užtruko apie mėnesį, šiuos darbus „Foxpay“ atliko savo lėšomis. 

Terminale su bekontakčio atsiskaitymo funkcija mokėjimo kortelės prilietimu ar telefonu galima vienu spustelėjimu paaukoti 5, 10 ar 20 Eur sumą.  Galima ir savarankiškai įvesti bet kurią kitą norimą aukos sumą. 

Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia

Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia įsikūrusi Savičiaus g. 15, Vilniuje. Bažnyčios architektūra – unikali. Tai vienintelė Vilniuje vėlyvojo baroko stiliaus bažnyčia, turinti tik vieną bokštą. Bokšto aukštis – 41,5 m. 1768 m. ją pastatė vienuoliai augustinai. 1859 m. carinės Rusijos valdžios valia bažnyčia buvo rekonstruota į Šv. Andrejaus cerkvę. Bažnyčios interjeras ypač smarkiai buvo sudarkytas sovietmečiu, įrengus čia dvi gelžbetonines perdangas, dalinančias bažnyčią į tris aukštus, pramoninį keltuvą, laiptines bei pagalbines patalpas – šventovė paversta sandėliu. Nuo 2017 m. bažnyčia priklauso LR vidaus reikalų ministerijai. 2018 m. Švč. Mergelės Marijos Ramintojos koplyčia buvo atšventinta, o bažnyčia vėl atvėrė duris tikintiesiems. Šiuo metu Ramintojos bažnyčios atgaivinimu rūpinasi VšĮ „Bendrystės ir socialinių inovacijų centras“, kurio tikslas – paversti unikalų architektūrinį objektą daugiafunkciniu kultūros ir dvasingumo centru. Bažnyčioje Šv. Mišias 3 kartus per savaitę aukoja Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas, taip pat nuolat vyksta socialiniai, prevenciniai, kultūriniai renginiai. 

VšĮ „Bendrystės ir socialinių inovacijų centro“ vadovė Lina Blažytė teigia: „Mūsų tikslas yra aktyviai telkti vidaus reikalų sistemos darbuotojų bendruomenę ir visuomenę per dvasinę bendrystę, grindžiamą atvirumu, pagarba ir įtraukimu. Pareigūnams, veteranams ir darbuotojams siekiame teikti socialinę, dvasinę ir psichologinę pagalbą ir sielovadą, skatiname sąmoningumą, prisidedame prie buvusių vidaus reikalų sistemos pareigūnų ar darbuotojų socialinės reintegracijos. Organizuojame ir dalyvaujame įvairiuose projektuose, susijusiuose su pilietinės visuomenės ugdymu, visuomenės įsitraukimu į viešojo saugumo stiprinimą, nusikalstamumo prevenciją, imigrantų integracija. Skatiname savanorystę ir kūrybiškumą, intelektualios kultūros aplinkos kūrimą, paveldo puoselėjimą. Šiuo metu Ramintojos bažnyčios atgaivinimo savanorių bendruomenė jau sudaro beveik 100 žmonių. 

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Didieji fejerverkai

Kretingoje kviečia panaktinėti su muzikuojančiu jaunimu po 1000 lempučių

Vilniuje įvyks restauruoto lietuviškos kino klasikos filmo „Suaugusių žmonių žaidimai“ premjera

Jašiūnų dvare atidaryta prakartėlių paroda

Niūroka rudeninė Arino pakrantė

Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2023 – Plateliai – kviečia į įspūdingą gamtos festivalį „Miško burtai“

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"