Naujienos Palanga Pamatyk!

Pėsčiomis po rudenišką Palangos kurortą 

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Jei jūs iš tų, kuriems trumpas atostogas ar tiesiog rudenišką savaitgalį norisi leisti aktyviau, siūlome pasirūpinti patogia avalyne, šilto gėrimo termosu ir leistis į pažintinius maršrutus po Palangą, kurių metu kaip niekada daug sužinosite apie visai kitokį kurortą. Palanga žavi ir palieka įspūdį visais metų laikais, bet ankstyvą rudenį – ypatingai, kada kur kas mažiau šurmulio, o daugiau ramybės, garsesnės jūros mūšos ir skardesnio žuvėdrų klyksmo.  

Skirtingi maršrutai skirtingoms pažintims su Palanga

Palangos turizmo informacijos centro specialistai kurorto svečiams siūlo net keturis skirtingus pažintinius maršrutus, kuriuose atsiskleidžia ir Tiškevičių paveldas, ir žydų istorija arba ištaigingosios kurorto vilos, kurių kiekviena turi savą istoriją ir nepažintas paslaptis. Visų maršrutų pradžia turėtų būti Turizmo informacijos centras (Vytauto g. 94), kur galėsite pasiimti maršrutų lankstinukus, o ankstyvą rudenį net užsisakyti ekskursijas.  Beje, čia galima susipažinti ir su naujai sukurtais 3D ir edukaciniais virtualios realybės filmais, reprezentuojančiais kurorto raidą. 

Turizmo maršrutas „Palanga vakar ir šiandien“ pradedamas pažintimi, kaip keitėsi kurortas nuo Tiškevičių laikotarpio iki šiuolaikinio kurorto. Jo metu daugiau sužinosite apie Palangos simbolį Kurhauzą, nuo kurio 1905 m. ir prasidėjo Palangos kaip kurorto istorija. O visai greta jo puikuojasi ir viena seniausių Palangos kurorto dalių – pasivaikščiojimų alėja, nutiesta dar XIX a. pab. 2017 m. pagerbiant grafų Tiškevičių atminimą ir jų indėlį į Palangos kurorto įkūrimą alėja restauruota, atkurti sunykę vartai, atidengtos grafo Felikso Tiškevičiaus ir jo žmonos grafienės Antaninos Sofijos Tiškevičienės skulptūros, jau pamėgtos besifotografuojančių ir tikinčių, kad patrynus grafienės  šuniuko nosį, slaptas noras išsipildys. Alėjos grindinį puošia išgraviruotas Tiškevičių giminės šūkis lotynų ir lietuvių kalbomis „Deligas quem diligas“ ir „Išsirink, ką myli“. Vargu ar rastume bent vieną, kuris lankęsis Palangoje nebūtų apžiūrėjęs Grafų Tiškevičių rūmų, tačiau gal ne visi lankėsi jų viduje – išties verta ir jiems skirti laiko.  

Senosios ir dabartinės Palangos sandūra

Tęsiančių maršrutą toliau laukia pažintis su kurorto raida (istorija ir dabartis). Pažadame, liksite sužavėti įstabiuoju prancūzo kraštovaizdžio architekto Édouard’o André sukurtu Birutės parku, o jei dar nepatingėsite užlipti į Birutės kalną, nuo jo pro pušynus išvysite ir banguojančią svetingąją mūsų Baltijos jūrą. Jei į pažintį su kurortu leidotės su vaikais, būtinai užsukite į Pasakų parką. Čia ne tik pušų apsuptyje atsikvėpsite, bet ir kartu su mažaisiais keliautojais galėsite pasiklausyti lietuviškų pasakų ar svajingai pasisupti pušyne įrengtose sūpynėse. 

Visais laikais Palanga poilsiautojus traukė visų pirma pačia jūra. Tačiau joje gi visus metus nesimaudysi, nebent esi užsigrūdinęs sveikuolis. Tai dar XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje puikiai suprato ir kurorto įkūrėjai grafai Tiškevičiai, pasirūpinę, kad Palangos svečiai įvairiomis su maudynėmis susijusiomis procedūromis galėtų mėgautis visus metus ir įkūrę šiltąsias maudykles. Šis maršrute sutinkamas pastatas ir jame teiktos paslaugos buvo vienas pirmųjų Palangos kurorto sveikatingumo centrų, teikusių šiomis dienomis ypač populiarias SPA paslaugas. Bet vis dėl to – visų, atvykusių į kurortą, kelionė jei ne prasideda, tai baigiasi tikrai prie jūros. Nueiti su garuojančios kavos ar arbatos termosu rankose iki jūros tilto galo ir pasigrožėti visais metų laikais žavia jūra – viena romantiškiausių pramogų kuriuo metų laiku beatvyktumėte. 

Žydų istorinis palikimas 

Besidomintiems žydų paveldu taip pat kurorte yra ką veikti. Žydų paveldą ir istoriją Palanga garbingai saugo, o lankytojų šios tematikos objektai sulaukia nemažai. Jau 1487 m. Palangoje veikė žydų laidojimo brolija Hevra Kadiša, kas leistų teigti, jog žydai Palangoje gyveno jau XV a. Pasirinkę maršrutą, vedantį žydų pėdsakais Palangoje, galėsite aplankyti dvejas žydų kapines, didžiulį granito akmenį legendinės vilos „Auska“ teritorijoje, skirtą žydų žudynėms atminti. O Palangos Turizmo informacijos centras yra išleidęs ne vieną atskirą lankstinuką žydų paveldo atminimui, kuriuose galite rasti ne tik maršrutus, bet ir visą žydų istoriją kurorte. Užsukite pas svetinguosius turizmo specialistus – jie tikrai Jums turės ką papasakoti. 

Paslaptingosios kurorto vilos – kai kuriose net vaidenasi

Maršrutas „Atrask senąsias Palangos vilas“ nukels Jus į kelionę daugiau nei prieš 100 metų. Tai maršrutas, apjungiantis net 27 istorines XIX a. pab. – XX a. I pusės kurorto vilas ir kitus reikšmingus kurortinės architektūros objektus. Viena už kitą gražesnės ir su vis įdomesne savo istorija, vilos traukia lankytojos bet kuriuo metų laiku. 

Pasirinkę šį maršrutą pakeliausite ne tik gražiuoju kurortu, bet ir praeitimi. Istorinė architektūra praturtina ir tuo pačiu reprezentuoja Palangos kraštovaizdį, o jos išsaugojimas leidžia išvysti kurorto raidą nuo XIX amžiaus pabaigos iki šių dienų. Keliauti šiuo maršrutu patogu bet kokiu oru ir bet kuriuo metų laiku. Atkreipkite dėmesį į vilų pavadinimus – „Baltoji“, „Pajauta“, „Vaidilutė“ ir kt. – šiandien jau prie retos kurios nuėję berasite šiuos pavadinimus, bet kodėl jos visos gavo išskirtinius pavadinimus, galite sužinoti užėję į Turizmo informacijos centrą ir pasiėmę atskirai šiam maršrutui parengtų lankstinukų. 

Beje, senojoje viloje „Anapilis“ šiandien įsikūręs itin įdomią ekspoziciją siūlantis Palangos kurorto muziejus. Čia nuolat vyksta vis kitokių renginių – parodos, edukacijos, ekskursijos, tad kviečiame apsilankyti ir sužinoti bei išvysti daug įdomybių ir intriguojančių istorijų apie Palangą. 

Visus maršrutus su pažymėtais objektais bei jų koordinatėmis, galima rasti čia: https://www.visit-palanga.lt/ka-veikti/pazintiniai-marsrutai/ arba pasiimkite lankstinuką užsukę į Palangos turizmo informacijos centrą (Vytauto g. 94, Palanga). 

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Lietuvos liaudies buities muziejuje atidaryta medžio skulptūrų paroda

We love Lithuania

Žemyninės kopos Dzūkijoje: mokslinių faktų ir dezinformacijos kova

Išsaugota autentiška Kauno bernardinų vienuolyno skliautų tapyba

Kažkada

Arūnas Balsys

Romantiškas pasimatymas karališkame Vilniuje

We love Lithuania

Šventiškai pasipuošęs Kaunas (nuotraukų galerija)

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"