Lietuvos liaudies buities muziejus Naujienos Pamatyk!

Lietuvos liaudies buities muziejuje atidaryta medžio skulptūrų paroda

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Didelės ir mažos, natūralios medžio spalvos ir ryškiaspalvės – tautodailininkų sukurtos medžio skulptūros įvairios, įdomios ir džiuginančios akis. Tautodailės metus minėkime prasmingai – šiai progai skirta jungtinė Lietuvos tautodailininkų sąjungos ir Lietuvos liaudies buities muziejaus medžio skulptūrų paroda jau atidaryta.

Šioje parodoje pristatomos skulptūros iš Lietuvos tautodailininkų sąjungos fondų kolekcijos – žymių bei ryškių menininkų retrospektyva – ir šiuolaikinių skulptorių, LTS narių kūriniai, kuriuose atsispindi tradicinės skulptūros bruožai bei profesionalaus meno įtaka. Parodos lankytojai turės progą susipažinti su įvairių etnografinių regionų meistrais – Aukštaitijai atstovauja Rimantas Zinkevičius, Valentas Butkus ir Vytautas Jackūnas, Dzūkijai – Saulius Lampickas ir Artūras Janickas, o Suvalkijai – Kazimieras Martinaitis, Adolfas Teresius, Antanas Lastauskas, Raimundas Blažaitis. Visi šie drožėjai yra tituluoti meistrai, respublikinių konkursų nugalėtojai, senosios skulptūros tradicijų tęsėjai, savo kūryba puošiantys ir garsinantys Lietuvos vardą. Skulptūrų tematika – įvairi, parodoje siekta pristatyti charakteringiausius meistrų darbus. 

Lietuvos liaudies buities muziejus pristato žymiojo menininko Liongino Šepkos iki šiol parodose neeksponuotą skulptūrėlių ir bareljefų rinkinį, įgytą vėlyvuoju kūrybos laikotarpiu, 1979 m. Menotyrininkų vertinimu, L. Šepka yra vienas įdomiausių dailininkų primityvistų ir vienas paskutinių Lietuvos dievdirbių. Jam pagerbti nuo 1994 m. Rokiškyje organizuojami respublikiniai medžio drožėjų darbų konkursai,  kurių laureatais yra tapęs ir ne vienas šioje parodoje dalyvaujantis tautodailininkas.

Parodos atidaryme Lietuvos liaudies buities muziejaus direktorė Gita Šapranauskaitė džiaugėsi, kad pavyko išsaugoti nenutrūkusią medžio drožybos tradiciją net per sovietmetį: „Labai įdomu, kad apeinant visą šią parodą, galima matyti laikotarpius, nereikia net skaityti anotacijų. […] Nesikeitė tradicija dirbti su medžiu, keitėsi tik tematika. Pasijauti tarsi karuselėje, grįžtama prie medžio drožybos ištakų, kurios yra tikrai tradicinės, t.y. visų pirma religinė tematika.“ Taigi, šioje parodoje – retrospektyvus žvilgsnis į medžio skulptūrų drožybą, senieji ir šiuolaikiniai tautodailininkai bei išraiškingiausių skulptūrų gausa.  

Paroda atidaryta gegužės 15 d. ir veiks iki spalio 1 d. Lietuvos liaudies buities muziejaus parodų salėje (prie sutikimo vartų).

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Įamžinta M. K. Čiurlionio gimimo vieta

Butrimonių fontanas vėl veikia

Ką reiškia sapnuoti namus? Namai sapne

Sapnų aiškintojas

Butrimonių fontanas atsisveikina iki kito sezono

LNOBT staigmenos mugėje „ArtVilnius’21”: konferencija, kvėpavimo pamoka ir žvilgsniai pro rakto skylutę

Vargonai, kuriais galėjo groti M. K. Čiurlionio tėvas, tapo kultūros vertybe

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"