Naujienos Pamatyk! Vilnius

Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras pristato dvi naujas edukacijas

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras skelbia džiugią naujieną ir pristato net du naujus edukacinius užsiėmimus: „Kodėl reikia saugoti drugius“ bei „Saugomos Lietuvos pelkės“.

Pirmoji edukacija skirta 4-8 metų amžiaus vaikams. Edukacijos dalyviai išsiaiškins, ką simbolizuoja drugelio vystymosi ciklas – metamorfozė. Sužinos daug įdomių faktų apie drugius, pavyzdžiui, kad drugiai skonį jaučia savo kojomis arba kad jų kūnas yra daug labiau žvynuotas nei bet kurios žuvų rūšies. Pasirodo, vienintelis žemynas, kur drugiai yra nesutinkami – Antarktida, o patys mažiausi Lietuvos ir pasaulio drugiai geba „užminuoti“ skirtingas augalų dalis, tam, kad apsaugotų save, dėl to, kai kurios šių drugių rūšys mūsų planetoje išliko dar nuo dinozaurų laikų.

Edukacija „Kodėl reikia saugoti drugius“ padės geriau suprasti saugomų Lietuvos drugių gyvenimo ypatumus, kadangi mokiniai ne tik sužinos kaip drugiai vystosi, kuo maitinasi, kur gyvena, ką veikia skirtingais metų laikais, tačiau tai pat suvoks jų svarbą gamtai ir žmogui bei kodėl jie yra saugomi. Keliaudami kartu su gidu po Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro ekspoziciją, mažieji atras kur ir kokie drugiai gyvena bei kurių saugomų teritorijų herbuose yra pavaizduoti drugeliai.

Edukacijos dalyvių taip pat laukia ir kūrybinė užduotis – kiekvienas edukacijos dalyvis galės susikurti savo drugelio vystymosi ciklo modelį, kurį galės išsinešti į namus!

Antroji edukacija „Saugomos Lietuvos pelkės“, skirta 4-8 klasių moksleiviams, padės atsakyti į klausimą: pelkė, liūnas, raistas ar šlapynė? Edukacijos dalyviai kartu su gidu virtualiai keliaus po saugomas Lietuvos pelkes ir sužinos, ar tiesa, kad pelkėje galima prapulti skradžiai žemę bei sužinos, kodėl būtent pelkėse auga vienintelis Lietuvoje mėsėdis augalas. Ekskursantai išaiškins tikrus gamtos detektyvus: kurio medžio augančio pelkėje lapai turi kailiuką, kodėl pelkės vadinamos gamtos kempine, žemės inkstais bei kas bendra tarp pelkės, pagalvės ir vystyklų.

Apie saugomų Lietuvos pelkių retus augalus ir gyvūnus, kaip susidaro skirtingų tipų pelkės, kuo viena nuo kitos pelkės skiriasi, kuo jos svarbios gamtai ir kiekvienam iš mūsų bei Čepkelių raisto vaizdai iš paukščio skrydžio Nacionalinio lankytojų centro kino salėje.

Kūrybinės užduoties metu, moksleiviai turės unikalią progą sukurti tikrą pelkę ir galės stebėti, kaip dirbtinai sukurta pelkė geba išvalyti vandenį ir paversti jį tinkamu gerti.

Kasmet Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre apsilanko apie 10 000 lankytojų. Jų tarpe populiariausia – įvadinė edukacija „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas“, kuri tinkama įvairaus amžiaus lankytojams, atvykstantiems į centrą pirmą kartą. Mažųjų tarpe populiari edukacija apie „geležines varles“ – „Kodėl reikia saugoti balinius vėžlius“, o vyresnių klasių moksleiviai itin pamėgę edukaciją su interaktyvia kraštovaizdžio smėlio dėže „Kraštovaizdžio įvairovė saugomose teritorijose”.

Užsuk į Nacionalinį saugomų teritorijų lankytojų centrą (Antakalnio g. 25, Vilnius) ir atverk vartus į saugomas Lietuvos teritorijas.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

„Prisijungusi Lietuva“ subūrė 100 lektorių komandą nemokamiems gyventojų mokymams internetu

We love Lithuania

Naujametiniai kruizai  – pasakiškas būdas sutikti Naujus metus

We love Lithuania

Vilnius

Liuda Mickutė

VU gimtadienio renginiai: M. Mažvydo „Katekizmo“ eksponavimas ir dar niekada viešai nerodytų jėzuitų disertacijų pristatymas

We love Lithuania

Tiršta, nors šaukštu kabink.

Kaimynų teatrų šventė Ignalinoje

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"