A. Brazdeikytė
Naujienos Pamatyk! Pažintiniai takai

Liepijų pėsčiųjų trasa Žemaitijos nacionaliniame parke

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Keliaujant žiedine Liepijų pėsčiųjų trasa (4 km), įrengta Žemaitijos nacionalinio parko (ŽNP) Liepijų kraštovaizdžio draustinyje, galima aplankyti išskirtinėmis gamtinėmis savybėmis ir įvairove pasižymintį Liepijų mišką, kuris saugo ne tik šimtamečius ąžuolus, bet ir įvairias Europos Bendrijos saugomas miško buveines, į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas paukščių, augalų, kerpių bei grybų rūšis. 

Trasos pradžios koordinatės: 361756, 6213258 (LKS) arba 56.033225, 21.781736 (WGS).

Trasa driekiasi natūraliu mišku, be specialiai įrengtos dangos. Įdomiausiose jos vietose įrengti informaciniai stendai. Kur keliauti, trasoje parodys ženklinimas ant medžių – raudoni „giliukai“.

Nuotr.: A. Brazdeikytės

Trasai sukurta mobili programėlė, kurioje rasite maršrutą ir audiogido įrašus. Programėlę (pavadinimas „Audio Guide of Zemaitija National Park“) galima parsisiųsti nemokamai.

Trasos išskirtinumas:

Liepijų kraštovaizdžio draustinis (plotas 278 ha) – pasižymi išskirtiniu miškingu, raižytu, šaltiniuotu ir pelkėtu reljefu. Medynai įvairiaamžiai, skirtingų rūšių, 75% jų savaiminės kilmės. Išskirtinės skroblynų bendrijos, kurios ŽNP labai retos. Liepijos miškas taip pat yra gausiausia vabalų rūšims teritorija ŽNP.

Nuotr.: A. Brazdeikytės

Griovos ir raguvos. Visas Liepijų kraštovaizdžio draustinis yra išraižytas paslaptingais takais – griovomis ir raguvomis. Griova – reljefo forma, laikinų vandens srautų išgraužtas gilus griovys su stačiais neapaugusiais šlaitais. Griovas formuoja erozija. Jos susidaro aukštesnėse vietose, kur yra purių, lengvai išplaunamų uolienų. Raguva – nedidelis sausas slėnis ar slėnis su laikinais vandens srautais, kurio šlaitai padengti velėna, gali būti apaugę krūmais ar medžiais.

Nuotr.: A. Brazdeikytės

Ubagų kalno akmuo – gamtos paveldo objektas – didžiausias Platelių apylinkių akmuo (koordinatės: x – 362594, y – 6213423 (LKS-94), 56.03523, 21.795117 (WGS)). Jo aukštis virš žemės – 1,20 m, ilgis – 5 m, plotis – 3,40 m, didžiausia horizontali apimtis – 12,90 m. 

Pasakojama, kad akmenyje buvusi velnio pėda, o akmuo tarnavęs pagoniškoms apeigoms. Kiek šiauriau teka Žvirgždės upelis, o greta stūkso Liepijų miškas. Tokiais vardais pagonybės laikais buvo vadinamos šventos vietos. Grafas Šuazelis mėgino suskaldyti akmenį ir panaudoti svirno statybai, bet atskėlė tik tą dalį su pėda, o likusi riedulio dalis taip ir liko gulėti Ubagų kalno papėdėje.

Nuotr.: A. Brazdeikytės

Daugiau informacijos galite rasti: http://zemaitijosnp.lt/veikla/pesciujudviraciu-takai/liepiju-trasa/.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Lankytojų aptarnavimo skyriaus informacija

Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Senasis Kėdainių miesto parkas

We love Lithuania

Ant Vilniaus rotušės kolonos nutūpė didelė musė

Vilniaus trumpųjų filmų festivalyje – Korėjos kino perlai, fantastika, šiuolaikinis videomenas ir ukrainiečių animacija

Pažinti Kačerginę: į žygį pėsčiomis kviečia „Trail Masters”

We love Lithuania

Kauno botanikos sode užsimezgė tekstilės ir kaktusų draugystė

Startuoja Šiaulių rajono identiteto atskleidimo projektas

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"