Simonas Rudaminas
Lankytinos vietos Vilniuje
Ką pamatyti Lankytinos vietos Vilniuje Naujienos Vilnius

Lankytinos vietos Vilniuje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Lankytinos vietos Vilniuje – nuo klasika tapusių lankytinų objektų, kaip Vilniaus katedra iki dar neatrastų, kaip Kazio Varnelio muziejaus. Vienos dienos kelionė sparčiu žingsniu, o gal visas savaitgalis Lietuvos sostinėje – Vilniuje.

Paupio meno galerija
Kiemuose ir aikštėse praeivių žvilgsnių laukiančios skulptūros, audiovizualiniai pasivaikščiojimai alternatyvioje realybėje, smalsumą žadinančios instaliacijos ir netikėti susitikimai su menu. Visa tai atrasite šiuolaikinio meno galerijoje po atviru dangumi pačioje miesto širdyje.
Paupyje įsikūrusi galerija – tai po visą rajoną išsibarstę įvairių žanrų lietuvių menininkų kūriniai, transformuojantys mums įprastas erdves, reflektuojantys Paupio istoriją, kviečiantys trumpam sustoti dienos skuboje ir skirti laiko estetiniams potyriams. Daugiau informacija: Paupio meno galerija

Paupio meno galerija
Paupio meno galerija

Užupio respublika

Užupis menininkų respublika, kartais lyginama su Paryžiaus Monmartro rajonu arba Kopenhagos Kristianija. Jis garsėja savo nuosavu himnu, konstitucija, kurią galima perskaityti Paupio gatvės pradžioje (ji surašyta ant tvoros), prezidentu, vyskupu, čia plyti vieno seniausių, Vilniaus Bernardinų, kapinės, stovi dvi bažnyčios, o viską vainikuoja bronzinis Užupio angelas.

Lankytinos vietos Vilniuje
Užupio Angelas

Tai vienas seniausių Vilniaus rajonų, istoriniuose šaltiniuose minimas jau XVI amžiuje. Senovėje čia sparnais mojo daugybė malūnų, čia buvo vargingųjų priemiestis, kur daugiausia gyveno amatininkai, o vienu metu netoliese buvo įsikūręs ir viešnamių kvartalas.

Gedimino pilies bokštas

Lankytinos vietos Vilniuje
Lankytinos vietos Vilniuje

Šis Vilniaus simbolis matyti iš daugelio Senamiesčio vietų ir yra vaizduojamas įvairiausiuose meno kūriniuose. Užlipus ant Gedimino kalno ar pakilus dar aukščiau – ant Gedimino bokšto apžvalgos aikštelės – atsiveria nuostabiausios Vilniaus panoramos ir auksiniai saulėlydžiai. Raudoni Vilniaus stogai, bažnyčių bokštai ir siauros gatvelės atrodo stulbinančiai. Gedmino bokšte pamatysite istorinę parodą, kurioje eksponuojami Vilniaus pilių rekonstrukcijos modeliai, ginkluotė ir senojo Vilniaus ikonografika.

Aušros Vartai

Gabrielius Brazauskas
Aušros Vartai
Šventiškai pasipuošę Aušros vartai.

Aušros Vartai – vienas iš Vilniaus miesto simbolių. Svarbus istorinis, kultūrinis ir religinis monumentas, istorijos ir architektūros paminklas, pasaulietinio ir religinio turizmo objektas. Aušros Vartuose įsikūrusioje Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos, koplyčioje laikomas Šv. Mergelės Marijos paveikslas, kuris yra viso pasaulio krikščionių garbinamas ir laikomas stebuklingu.

Stiklo kvartalas

Naujienų redaktorius - Evaldas Činga
Lankytinos vietos Vilniuje
Stiklių gatvė, Stiklo kvartalas Vilniuje

Stiklo kvartalas susikūrė 2018-ųjų spalį Stiklių, M. Antokolskio, Gaono ir Žydų gatvių teritorijoje. Stiklo kvartalo bendruomenės tikslas – rengti kultūrinius maršrutus, pasakoti paslėptas įvairių Vilniaus senamiesčio vietų istorijas, kurti tradicijas, gerinti kvartalo infrastruktūrą, pritraukti investuotojus, taip pat – miesto gyventojus ir svečius čia kultūringai praleisti laisvalaikį. Šios bendruomenės asociacijos veikla yra savanoriška.

Kazio Varnelio namai-muziejus

Kada paskutinį kartą lankėtės gyvenamąjį namą primenančiame muziejuje? Tikriausiai sutiksite, kad tik pažinę savo ištakas galime kurti prasmingą ateitį. Apsilankymas dailininko, kolekcininko Kazio Varnelio (1917–2010 m.) namuose-muziejuje – puiki proga tai padaryti. Šis muziejus – Lietuvoje pirmasis muziejus, priklausęs kolekcininkui.

Lankytinos vietos Vilniuje
Lankytinos vietos Vilniuje

Nedidelėse salėse, kuriose gausu senosios gotikinės architektūros detalių, įrengtos istorinės grafikos, žemėlapių ir Vakarų Europos skulptūrų ekspozicijos. Jas papildo renesansinių, barokinių baldų ansambliai ir K. Varnelio kūrybos abstrakcijos.

Tokia kontrasto principu sukurta dermė ekspoziciją daro išskirtine. Penkiasdešimt metų kaupta ir Lietuvai padovanota K. Varnelio kolekcija reikšmingai praturtina Lietuvos kultūros vertybių rinkinius, užpildo Lietuvoje turimų kolekcijų spragas, pristato naujus eksponavimo principus.

Vokės vingio alpakos

Vokės vingio alpakos
Vokės vingio alpakos
Vokės vingio alpakos

Vokės vingio ALPAKOS – grožis miesto kieme, atrakcija ranka pasiekiama kiekvienai šeimai, draugų kompanijai, darželiams ar mokykloms. 

Vokės vingio alpakos gyvena gražiame Vilniaus miesto gamtos kampelyje prie Vokės upės, kur mašinų ūžesys toli, teka vandenukas ramia, vingiuota upės vaga, žavinti gamta ir romantiškai, kartas nuo karto, tolumoje pravažiuojantis traukinukas. Šioje oazėje gyvena 9 alpakos, kurios džiugina savo būvimu ir natūralia egsena, bet visada pasiruošusios parodyti „programą“ individualiai maitinimo metu.
Priimame su išankstine registracija:  tel. +37060324691,
FB: @vokesvingioalpakos ar IG žinutėmis: vokes_vingio_alpakos

Vilniaus universitetas

Iš čia kylama į žvaigždes, Vilniaus universitetas

Vilniaus universitetas – vienas seniausių pasaulio universitetų. Jame  veikia 12 fakultetų, mokosi apie 23 tūkstančiai studentų. Senuosiuose Vilniaus universiteto rūmuose yra įsikūrusi universiteto administracija ir 3 fakultetai: istorijos, filologijos bei filosofijos. Čia veikia ir biblioteka, įkurta 1570-ais metais. Joje sukaupta daugiau negu 5 milijonai spaudinių ir senųjų rankraščių. Tarp jų – vienas iš dviejų pasaulyje žinomų pirmosios lietuviškos knygos – Martyno Mažvydo „Katekizmo“ – egzempliorių originalas.

Literatų gatvė – pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje esanti gatvė, pavadinta dar XIX a. pabaigoje, manoma, joje gyvenusio žymaus poeto Adomo Mickevičiaus garbei, arba todėl, kad tuo metu šioje gatvėje veikė daug spaustuvių ir knygynėlių.

Simonas Rudaminas
Literatų gatvė rudens saulėje

Valdovų rūmai

Valdovų rūmai – politinis, diplomatinis, administracinis ir kultūrinis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės centras, gyvavęs XV–XVII a. pirmoje pusėje. XIX a. pradžioje carinės Rusijos administracijos iniciatyva Lietuvos valdovų rezidencija buvo sunaikinta ir atkurta tik 2013 m. Šiame muziejuje galima apžiūrėti keturias nuolatines ekspozicijas, pristatančias šios istorinės rezidencijos funkcijas.

Gausūs radiniai kartu su rūmų raidos maketais ir ikonografine medžiaga yra rodomi Rūmų istorinės ir architektūrinės raidos ekspozicijoje (I maršrutas). Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspozicija (II maršrutas) lankytojus atves į reprezentacines menes, kuriose lankytojai gali pasigrožėti atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais, taip pat į specialią lobyno salę.

Vilniaus gynybinės sienos bastėja (Barbakanas)
Vilniaus gynybinės sienos bastėja (dar vadinama barbakanu) – tai originalios konstrukcijos Renesanso epochos gynybinės architektūros statinys (XVII a.), buvusios Vilniaus gynybinės sistemos dalis, kurią sudaro bokštas, įrengtas miesto gynybinėje sienoje, požeminės patrankų patalpos ir jas jungiantis koridorius, virstantis 48 m ilgio tuneliu.

XVI a. pradžioje suaktyvėjus Krymo totoriams ir jiems pradėjus puldinėti Vilniaus apylinkes, atsirado neatidėliotinas reikalas apsaugoti išaugusio miesto branduolį mūro sienomis su įtvirtintais penkiais vartais. Jie sudarė uždarą žiedą, kuris buvo beveik pustrečio kilometro ilgio. Sienos aukštis vietomis siekė dvylika metrų, o mūro storis beveik pusantro metro. Statyba buvo baigta 1522 m., o vėliau, sienoje šalia Subačiaus vartų buvo pastatyta bastėja. Tai buvo gynybinis statinys, susidedantis iš bokšto, artilerijai skirtos pasaginės dalies bei juos jungiančio tunelio.


Okupacijų ir laisvės kovų (KGB) muziejus

Okupacijų ir laisvės kovų (KGB) muziejus – vienintelis toks muziejus Baltijos valstybėse. Jis įkurtas tame pačiame pastate, kuriame 1940–1991 m. dirbo sovietinės represinės institucijos (NKVD ir NKGB-MGB-KGB).

Pirmajame muziejaus aukšte, buvusiame MGB (KGB) vidaus kalėjimo viršininko pavaduotojo kabinete, galima pamatyti dokumentus, nuotraukas, žemėlapius ir kitus daiktus, pasakojančius apie krašto sovietizaciją 1940–1941 m. Ekspozicija, skirta 1944–1953 m. partizaniniam karui, supažindina su partizanų junginių teritorine struktūra ir karine organizacija, laisvės kovotojų siekiais, kasdiene veikla ir buitimi.

NKVD-NKGB kovą su ginkluotu pasipriešinimu atskleidžia ekspozicija „Nelygi kova“.

Antrajame muziejaus aukšte lankytojai gali apžiūrėti ekspozicijas, skirtas Lietuvos gyventojų kalinimui gulage 1944–1956 metais, trėmimams 1944–1953 metais ir KGB veiklai 1954–1991 metais. Čia lankytojai taip pat išvys atkurtą telefoninių pokalbių klausymosi kabinetą, kuriame eksponuojama išlikusi klausymosi įranga, baldai, atkurtos kai kurios interjero detalės.

Žaislų muziejus

Vilniaus senamiestyje, B. Radvilaitės gatvėje, visų – tiek vaikų, tiek suaugusių – laukia pirmasis Lietuvoje Žaislų muziejus. Muziejaus patalpos suskirstytos į archeologinę erdvę, kurioje eksponuojami patys seniausi žaislai, etnografinę erdvę, skirtą XIX–XX a. pradžios žaislams, ir trečiąją erdvę, pristatančią šių dienų žaislus. Kolekciją sudaro tiek originalūs kūriniai, tiek jų kopijos. Pastarosioms skirtas ypatingas dėmesys, nes būtent jos leis įgyvendinti pagrindinę muziejaus idėją – liesti – imti – pažinti.

MO muziejus

Jei esate modernaus meno mėgėjas, nieko nelaukęs atvykite apžiūrėti vieno naujausių Vilniaus muziejų. Garsaus architekto Danielio Libeskindo sukurtas pastatas pats yra modernios architektūros kūrinys, laimėjęs keletą prizų už architektūrą.

Muziejuje matysite modernaus Lietuvos meno parodas, atspindinčias platų stilių ir idėjų spektrą, pagrindinius Lietuvos dailės procesus ir raidą per pastaruosius 60 metų. Dauguma kolekcijoje esančių menininkų tebėra aktyvūs ir šiandien, yra pripažinti Lietuvoje ir užsienyje. Parodos keičiasi, kad atspindėtų įvairius menininkus ir temas. Čia užsukę galėsite pažiūrėti filmų, sudalyvauti edukacinėse veiklose, klausytis koncertų ir, žinoma, stebėti meno performansus.

Galerija „Open Gallery“

Unikali meno galerija po atviru dangumi „Open Gallery“ – ilgalaikis tarpsritinis projektas ir kultūrinė iniciatyva, originaliai pristatanti urbanistinę kultūrą ir kūrybiškai gaivinanti postindustrinį Naujamiestį. Šia iniciatyva siekiama pristatyti tradicinėms meno formoms alternatyvią kūrybą, tokią, kaip piešinius ant fabrikų sienų, instaliacijas, skulptūras, performansus, nekomercinio kino seansus, kurie industrinėje erdvėje atsiskleidžia naujai, o tuo pačiu ir skatinti skirtingų sričių Lietuvos ir užsienio menininkus bendradarbiauti tarpusavyje.

Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika

Ši šventovė – Lietuvos krikšto simbolis. Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika, pastatyta pačiame miesto centre, buvusios pagonių šventyklos vietoje, šalia gynybinės miesto pilies, pergyveno gražiausius ir dramatiškiausius Vilniaus ir visos Lietuvos istorijos įvykius.

Vilniaus arkikatedroje ilsisi visos Lietuvos ir jaunimo globėjo – Šv. Kazimiero – žemiškieji palaikai. Čia 1918–1925 m. vyskupavo pal. Jurgis Matulaitis. 1993 m. rugsėjo 4 d. Šventasis Tėvas Jonas Paulius II-sis Vilniaus arkikatedroje malda pradėjo savo istorinę apaštalinę kelionę po Lietuvą.

Trijų Kryžių kalnas

Baltas gelžbetoninis Trijų kryžių memorialas matyti iš tolo. Užlipę į kalną galėsite mėgautis įspūdingomis Vilniaus senamiesčio panoramomis. Kalno papėdėje plyti Bernardinų sodas ir teka Vilnelės upė. 12 metrų aukščio paminklas tapo tautinės tapatybės simboliu, tačiau šiandien jis dažnai apšviečiamas skirtingu apšvietimu, norint paminėti ypatingus įvykius Lietuvai ir pasauliui.

Trys kryžiai saulėlydžio šviesoje.

Gedimino kalnas

48 metrų aukščio kalnas yra viena aukščiausių vietų Vilniaus senamiestyje, tad iš čia puiku grožėtis 360 ° panoramomis. Iš vienos pusės matyti raudoni Senamiesčio stogai, o apsisukus – modernus miestas su stikliniais dangoraižiais ir netoliese tekančia Neries upe. Nepamirškite pažvelgti ir žemyn – tai unikalus šansas pamatyti Vilniaus katedrą iš viršaus. Į kalną galite užlipti pėsčiomis arba pasimėgauti kelione vieninteliu funikulieriumi Vilniuje.

 

5 Vilniaus vietos, kurias verta parodyti atvykusiam svečiui

Aplankius žymias Vilniaus vietas kviečiame jus į maisto patirtis Vilniuje:
Kur pavalgyti Vilniuje ir Restoranai Vilniuje
O miesto svečius kviečiame likti ir išsirinkti apgyvendinimo įstaigą mūsų sąraše – kur apsistoti Vilniuje.

Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Pasodinta šimtai tūkstančių sodmenų, dabar laukiama tik lietaus

Istorinis įvykis: Alytuje – 2022-ųjų Lietuvos kultūros sostinėje – Ch.Soutine ir A. Modigliani darbai

Virš Palangos tilto įspūdingas akrobatikos pasirodymas

Patirčių spektaklis Pakruojo dvare atsiskleis siaubo prieskoniu pagardinta tragedija

Kelionių išsiilgę lietuviai ieško saugių pramogų

We love Lithuania

Senajame arsenale nauji eksponatai, vienas iškastas bulvių lauke, kitas rastas ežere

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"