Lankytinos vietos Naujienos Pamatyk!

Gražiausios atodangos Lietuvoje

5,00 (1)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Kokie vaizdai pirmiausia iškyla galvoje, išgirdus žodį „atodanga“? Dažniausiai tai tik neišvaizdūs šlaitai, keistos, iš pirmo žvilgsnio nieko nereiškiančios uolienos. Tačiau kalbant apie atodangas, reikėtų pamiršti žodžius „nieko nereiškiančios“. Iš tiesų, šis gamtos palikimas yra tarsi enciklopedija, pasakojanti apie Žemę, jūras ir miškus, klimatą ar netgi tolimas kosmoso erdves. Visai nenuostabu, kad atodangų netrūksta ir gausiai gamtos apdovanotoje Lietuvoje, tad kiekvienas, norintis pasinerti į Žemės paslaptis, turi progą jas aplankyti.

Lietuvoje atodangos yra išsidėsčiusios po visą šalies teritoriją, kas leidžia tokiu būdu apkeliauti daugybę nuostabių kampelių ir pamatyti daug daugiau, negu iš pradžių buvo galima tikėtis. Tad susipakuokite visą reikalingą mantą ir pirmyn į nepamirštamą pažintį.

Vilniaus miestas:

1. Aukščiausia Lietuvoje Pūčkorių atodanga

Pučkorių atodanga

Viena iš įspūdingiausių ir geriausiai žinomų atodangų – Pūčkorių, įsikūrusi Vilniaus miesto savivaldybėje. Tai aukščiausia Lietuvoje esanti atodanga, į viršų kylanti net 65 metrus. Šiame neįtikėtiname geologiniame paminkle atsiveria net 20 tūkstančių metų senumo sluoksniai. Tai leidžia nusikelti į ledynmečio laikus, kai dabartinę Pūčkorių atodangą buvo užkloję ledynai, kurie netrukus išmargino šlaitus įmantriais raštais. Būtent todėl ši kvapą gniaužianti vieta ir vadinama ledynmečio atodanga.

Liuda Mickutė
Pūčkorių atodanga

Žvelgiant nuo jos viršaus atsiveria įspūdinga panorama – iš čia galima pamatyti Vilniaus apylinkes, grožėtis įmantriais Vilnios vingiais, įžiūrėti Pūčkorių dvarą ir netgi senąją patrankų liejyklą, kurioje kadaise savo patrankas remontavo caro Petro I ir Napoleono armijų kariai. Taip pat atsiveria nepamirštamas vaizdas į gamtą – nusidriekusias kalvas ir miškus verta pamatyti visais metų laikais.

Simonas Rudaminas
Vaizdas nuo Pūčkorių atodangos į Vilnios slėnį

Vieta: https://g.page/Puckoriu-atodanga?share 

2. Lazdynų skardis arba Plikakalnio atodanga 

Nuo Lazdynų apžvalgos aikštelės

Lazdynų skardis arba Plikakalnio Atodanga, nuo kurios atsiveria Neries vingis ir Vingio parkas. Plikakalnio atodanga tai antra pagal aukštį atodanga Lietuvoje. 

Vaizdas nuo Lazdynų atodangos

Vieta: https://goo.gl/maps/CJhXTTMW9MDRcbUC8

Kauno apskritis:

3. Kalniškių konglomeratų atodanga

Kalniškių konglomeratų atodanga – tai 8 m aukščio, 400 m ilgio šlaitas, kurio viršutinėje dalyje atsidengia konglomeratų (į kietą uolieną surišto smėlio, žvyro, gargždo) sluoksniai. Konglomeratų ertmėse ir nelygumuose randama nedidelių varveklių – sustingusių stalaktitų užuomazgų. Kalniškių konglomeratų atodanga yra sudėtinė geologinių vertybių pažinimo – Žiegždrių geologinio tako – dalis.

Atodangos pavadinimas susijęs su Kauno marių dugne likusiu (užlietu) Kalniškės kaimu.

Vieta: https://goo.gl/maps/fnKg7mi1qkCkcd7P8 

4. Gastilionių atodanga

Dar viena atodanga, geriausiai žinoma dėl savo neįtikėtino statumo – Gastilionų atodanga. Kaišiadorių rajone stūksantis gamtos paveldo objektas geriausiai matomas iš Kauno marių regioninio parko. Atodangos šlaitas siekia 20 metrų aukštį, o statumu jis primena ne skardį, o didžiulę, neįveikiamą sieną. Atodanga tęsiasi apie 600 metrų, tad reginys atrodo itin įspūdingai.

Šis gamtos kūrinys savyje neša didelę istorijos ir Žemės pokyčių dalį. Žvelgdami į šią didingą atodangos sukurtą sieną, matome 2 ledynmečių suklotus moreninio priemolio sluoksnius. Sluoksnių viduryje matomas dar vienas smėlio sluoksnis, spėjama, kad susidaręs kai tarp ledynmečių čia tyvuliavo ežeras. Neįtikėtina, kiek galima sužinoti žvelgiant į paprastas uolienas. Neįtikėtina ir tai, kad būtent šalia Gastilionų atodangos auga ir pati storiausia pušis Lietuvoje, auganti čia jau 300 metų. Taip pat netoliese telkšo ir vienintelis visame parke ežeras Paežerojus, garsus dėl savo itin tamsaus vandens. Tad nebaisu sakyti, kad Lietuva mus nuolat nustebina savo gamtos išdaigomis – atvykęs pažiūrėti vieno įspūdingo objekto, šalia randi papildomus du.

Vieta: https://goo.gl/maps/noSBmR2WKxoMzYx68 

5. Žiegždrių atodanga

Lukas Kalkys
Virš Žiegždrių geologinio tako

Žiegždrių atodanga laikoma geologine vertybe, turinčia didelę mokslinę ir pažintinę reikšmę, liudijančia sudėtingą Nemuno slėnio šlaitų sandarą ir įdomią gamtinės aplinkos raidą vėlyvajame ledynmetyje. Atodangos ilgis apie 400 m, aukštis – 22 m. Šioje atodangoje atsidengia vienas pilniausių Kauno –Kaišiadorių limnoglacialinio baseino nuosėdų pjūvių. Jo storis 16,1 m. Žiegždrių atodanga yra apie 800 m. į pietvakarius nuo Žiegždrių kaimo. 

Lukas Kalkys
Virš Žiegždrių geologinio tako

Vieta: https://goo.gl/maps/ZqYkaaa6ZBLQoCAo7 

6. MERGAKALNIO ATODANGA

Foto: Giedrė Streikauskaitė / Andrejus Tomenko;

Mergakalnio atodanga – aukščiausia atodanga, esanti prie Kauno marių (42 m aukščio). Nuo jos atsiveria platus vaizdas. Matosi Paukščių sala, Kruonio HAE. Vienas iš padavimų mena, kad nuo šio skardžio buvo numetamos palaido elgesio moterys. Prieš metant jos buvo įkišamos į statines, prikaltas vinių, arba į maišus, kartu su pasiutusiomis katėmis.

Nuotrauka: Giedrės Streikaiuskaitės

Vieta: https://goo.gl/maps/GZPFU5L6JiuLwUxE8

7. Rokų arba Jiesios atodanga

Rokų atodanga Jiesios kraštovaizdžio draustinyje – vaizdingas, o kartu ir mokslui išskirtinai vertingas geologinio paveldo objektas. Tokių atodangų Baltijos šalių regione yra tik trys. Ši atodanga – vienas pilniausių Europoje žinomų pjūvių, apimančių vidurinįjį ir vėlyvąjį Nemuno ledynmetį, maždaug 75–18 tūkst. m.

Jiesios pažintinis takas

Vieta: https://goo.gl/maps/trVAvGS7g6yVMakw9 

8. Drąseikių atodanga

Drąseikių atodanga – geologinis gamtos paveldo objektas, 1964 m. paskelbtas geologiniu gamtos paminklu. Atodanga yra Kauno raj., Lapių sen. ties Drąseikių kaimu, pirmojoje Neries viršsalpinėje terasoje. Pasiekiamas iš kelio  232  Vilijampolė–Žeimiai–Šėta  pasukus per kolektyvinius sodus. Į aukštupio pusę tame pačiame krante susiformavusi Andruškonių atodanga.

Vieta: https://goo.gl/maps/SFFDZaSnJT5kmSzA8 

9. Ožkų pečiaus atodanga

Kita įdomi vieta įsikūrė Prienų rajone ir buvo pavadinta labai lietuvišku pavadinimu – Ožkų pečiumi. Konglomerato uola pasakoja istoriją – kadaise šią uolą buvo ypač pamėgusios stirnos, kurios lipdavo uolos paviršiumi ir taip klaidindavo žmones, kurie laikydavo jas ožkomis. Užlipusios ant uolos stirnos šildydavosi ir maloniai leisdavo laiką pačioje saulėkaitoje. Būtent todėl šis konglomeratas ir buvo pramintas Ožkų pečiumi.

Ožkų Pečiaus aukštis – tik 6 metrai, uola stūkso Nemuno ir Verknės santakoje. Kasmet ją vis labiau ardo vėjas ir lietus, taip pat ir patys aktyviausi lankytojai, išbandantys uolos tvirtumą savo jėgomis. Tad reikėtų nepraleisti progos aplankyti šio nuostabaus gamtos paminklo, kol šis vėl negrįžo ten, iš kur ir atsirado.

Vieta: https://goo.gl/maps/gkb4nK6sWSen3jpH8 

Alytaus apskritis

10. Alovės atodanga 

Geologinis gamtos paveldo objektas, 1987 metais paskelbtas gamtos paminklu. Atodanga yra Alytaus rajone, dešiniajame Alovės krante, Alytaus miškų urėdijos Sudvajų girininkijos 20-ajame kvartale, netoli Kaniūkų kaimo. Ji yra 20 m ilgio ir 15 m aukščio, neapaugusi medžiais. Atodanga susidarė tarpledynmečiu ant viduriniojo pleistoceno morenos. Joje nustatyta unikali 4 m storio Medininkų posvitės Merkinės tarpledynmečiu susidariusi dūlėjimo paleožievė. Dūlėjimo žievės pjūvis – vienintelis taip gerai išlikęs Lietuvoje.

Vieta: https://goo.gl/maps/mcYkAHCeRFCDVLfu9

11. Nemunaičio klintinių tufų atodanga

Nuotrauka: B. Malaškevičiūtės

Nemunaičio klintinių tufų atodanga yra Alytaus rajone, dešiniajame Nemuno krante, Alytaus miškų urėdijos Sudvajų girininkijos 39-ajame kvartale. Atodanga yra 100 m ilgio ir 15–20 m aukščio. Bendras ruožo ilgis su pertrūkiais – apie 900 m. Atodangoje matyti klintiniai tufai, susidarę nusėdant gruntiniame vandenyje ištirpusiam kalcio karbonatui. Tufų sluoksniai yra 10-15 m storio, šviesiai pilkos, gelsvos spalvos, korėti. Šioje vietoje reljefas labai kalvotas, Nemuno krantai statūs, atodanga matyti iš tolo. 1987 metais atodanga paskelbta gamtos paminklu.

Geografinės koordinatės: (54.307961,24.040168)

Pažymėta vieta žemėlapyje gali būti apytikslė

12. Balbieriškio atodanga

Haroldas Jasėnas
nuo Balbieriškio atodangos

Geologinis gamtos paveldo objektas. 1974 m. paskelbtas gamtos paminklu. Atodanga yra Prienų rajone, Balbieriškio seniūnijoje, Žydaviškio kaime, kairiajame Nemuno krante. Atodanga patenka į Nemuno kilpų regioninio parko teritoriją. Nuo atodangos atsiveria puikus vaizdas į Nemuno upės vingį ir jo slėnį su pievomis bei šilais.

Nuotr. Saulius Jankauskas

Vieta: https://goo.gl/maps/pv4vJGNsnFerUADS9 

Klaipėdos apskritis

13. Dyburių atodanga 

Geologinis gamtos paveldo objektas, 2005 m. paskelbtas saugomu. Atodanga yra vakariniame Plungės rajono savivaldybės teritorijos pakraštyje, Salantų regioniniame parke, Šateikių seniūnijoje, Dyburių kaime, 0,27 km į pietvakarius nuo gatvės galo ir 0,11 km nuo Minijos Dyburių kilpos, Minijos kairiajame krante.

Vieta: https://goo.gl/maps/1k39zaFhNWDD5RQu5 

14. Marių mergelių atodanga

Atodanga, atsivėrusi Kuršių nerijos nacionaliniame parke, Parnidžio įlankoje, Didžiosios kopos papėdėje. Matoma vietose, kur kopos statmenai nusileidžia į marias. Teritorijoje, esančioje tarp Parnidžio rago bei Lietuvos ir Rusijos valstybės sienos ir priklausančioje Grobšto gamtos rezervatui, įlankos krante kopos yra išslėgusios marių mergelio, arba gitijos, sluoksnius.

Pučiant stipriam rytų vėjui, pamaryje galima stebėti bangų į krantą ridenamų mergelio išspaudų gabaliukus. Marių pakrantė ties atodanga atrodo lyg akmenuota – nusėta įvairaus dydžio apvaliais mergelio gabaliukais. Marių mergelis ne kartą yra pasitarnavęs miškininkams, apželdinant smėlynus.

Mergelio atodanga – geologinis paminklas. Būklė stabili, rytinis mergelio šlaitas nuolat veikiamas vandens erozijos. Plotas – 0,45 ha.

Vieta: https://goo.gl/maps/6DMyFNDmUtgWx7hq9 

15. Raudonpamūšio atodanga 

Mūšos upės atodanga Pakruojo rajone, Guostagalio seniūnijoje, Raudonpamūšio kaime. Atodanga atsiveria kairiajame upės vingio krante, apie 1,3 km žemiau Dvariūkų tvenkinio užtvankos ir 0,3 km žemiau kelio  2904  Linkuva–Joniškėlis–Pumpėnai  tilto per Mūšą. Atodanga yra geologinis gamtos paminklas, 1964 m. paskelbtas valstybės saugomu.

Vieta: https://goo.gl/maps/w2aay3XoNg4tgUSz9 

Marijampolės apskritis

16. Škėvonių atodanga 

Škėvonių atodanga

Škėvonių atodanga – geologinis gamtos paveldo objektas, 1984 m. paskelbtas geologiniu gamtos paminklu. Atodanga yra dešiniajame Nemuno krante Birštono savivaldybėje, pusiaukelėje tarp Prienų ir Birštono, priklauso Nemuno kilpų RP. Pasiekiama iš kelio  A16  Vilnius–Prienai–Marijampolė  pagal nuorodą. Geriausiai atodanga matoma plaukiant Nemunu arba iš kitos upės pusės, Giraitiškių poilsiavietės.

Vieta: https://goo.gl/maps/GQkNuYNs84XUjXaG9 

Utenos:

17. Šlavės atodanga

Tai valstybės saugomas gamtos geologijos paminklas, saugomu paskelbtas 2007 metais siekiant išsaugoti čia atsiveriančias kvartero  ir neogeno periodų uolienas. Šlavės slėnis – tai vienintelė vieta Lietuvoje ir Baltijos bei Skandinavijos šalyse, kur surastos seniausio tarpledynmečio, vadinamo Šlavės vardu, nuosėdos. Atodanga yra 19 m aukščio, jos ilgis 66 m. Šlavės slėnio šlaituose susiformavę trijų geologinių sistemų – devono, neogeno ir kvartero dariniai. Čia randamos dar priešledynmetinio kvartero nuosėdos, kai Skandinavijos kalnuose pradėjo formuotis ledynas. 

Vieta: https://goo.gl/maps/SGFHMg5m8dGrEBVy8 

18. Variaus atodanga

Anykščių rajonas. Geologinis gamtos paveldo objektas. Anykščių regioninis parkas.

Variaus atodanga yra kairiajame Variaus upelio (kairysis Šventosios intakas) krante, apie 6 km nuo Anykščių į Š ir apie 2,3 km nuo Variaus žiočių aukštyn upeliu. Atodangos aukštis – 15 m, ilgis palei Variaus upę – apie 26 m. Variaus atodangos kvartero storymei būdingos ledyno sustumtos ir suraukšlėtos nuogulos. Variaus ir Vetygalos atodangų aplinka sutvarkyta, čia pastatyti informaciniai stendai, įrengtos apžvalgos aikštelės. Lietuvos geologinio vystymosi istorijai, pradedant devono periodu ir baigiant kvarteru, regioniniame parke svarbios ir kitos atodangos: Daumantų, Abromiškio Šilelių, Vildžiūnų (Virintos), Gylių.

Prie Variaus atodangos, Anykščių regioninis parkas.

Vieta: https://goo.gl/maps/YpgV2FkAJZMjig5y8 

19. Daumantų atodanga

Daumantų atodanga yra Anykščių rajone, netoli nuo Daumantų kaimo, dešiniajame Šventosios krante. Atodangoje ir apylinkėse įrengtas apžvalgos takas. Atodangos apačioje, netoli senvagės išsikrauna du požeminio vandens šaltiniai. Daumantų atodangos aplinka sutvarkyta, čia pastatyti informaciniai stendai, įrengtos apžvalgos aikštelės. Valstybės saugomu gamtos paveldo objektu Daumantų atodanga paskelbta 2013 m.

Vieta: https://goo.gl/maps/FbWyNnkC3VkzVG1G8 

20. Mikierių atodanga

Keliaudami per Šimonių girią pasieksite Mikierių atodangą. Šioje vietoje nuo apžvalgos aikštelės atsiveria įspūdinga Šventosios upės kilpa. Daugelis lankytojų teigia, kad būtent čia, Mikieriuose, Šventosios upė pati gražiausia. Ši vieta leidžia pajausti tiek upės lėtą, ramią tėkmę, tiek veržlumą ir jėgą, atveriančią smėlėtas atodangas. 

Vieta: https://goo.gl/maps/TD4kqG9oeXaXF4mJ9

21. Šeimyniškių atodangos su konglomerato uola 

Planuojantiems užsukti į paveldu turtingą Utenos kraštą, reikėtų nepamiršti ir vieno iš įdomesnių gamtos paveldo objektų – Šeimyniškių atodangos su konglomerato uola. Daug žadantis duetas iš tiesų nenuvilia – tokių čia ramiai besiilsinčių uolienų Lietuvoje yra vos keletas. Nors lietus šias uolas negailestingai ardo, jos vis dar džiugina geologų ir turistų širdis. Tačiau delsti jas aplankyti nederėtų – juk ne veltui liaudies išmintis byloja, kad „lašas po lašo ir akmenį pratašo“.

Taip pat čia stūkso ir vienas didžiausių Lietuvoje – Šeimyniškių piliakalnis, kuris leidžia nusikelti į laikus, kai ant jo didingai stovėjo Užpalių pilis, kuri, nuolat puolama priešų, galiausiai buvo užpilta žemėmis. Praeities dvelksmas čia itin jaučiamas, tad visiems, ištroškusiems prisiliesti prie Lietuvos istorijos, tai – puikiai tinkama vieta.

Vieta: https://goo.gl/maps/dduJKgUQzgnnpgAW9 

Šiaulių apskritis

22. Raudonskardžio atodanga

Valstybės saugomas geologinis gamtos paveldo objektas Raudonskardžio atodanga.

Raudonskardžio atodanga yra dešiniajame Ventos upės krante. Po 0,3 metro dirvožemio sluoksniu slūgso raudonas karbonatingas moreninis priemolis. Jis purus, dar nesusigulėjęs ir turi abliacinės morenos, kuri liko sutirpus šiame rajone paskutiniojo Nemuno apledėjimo Baltijos stadijos Vidurio Lietuvos fazės ledynui, požymius. Po ja yra kitas taip pat raudonos spalvos moreninis priemolio sluoksnis. Gargždo ilgųjų ašių matavimų duomenys rodo, kad ašys moreniniame priemolyje yra ištysusios daugiausiai iš šiaurės rytų į pietų vakarus. Galima teigti, kad suklojęs šį morenos sluoksnį, ledynas į Ventos vidurupio moreninę lygumą čia atslinko iš šiaurės rytų, tai yra iš Šiaurės Lietuvos glaciodepresinio duburio, atsiskirdamas nuo Vidurio Lietuvos ledyninės plaštakos. Gargždo petrografinėje sudėtyje vyrauja Devono periodo dolomitai. Akivaizdu, kad morena šioje vietoje buvo suklota Nemuno apledėjimo Baltijos stadijos Vidurio Lietuvos fazės ledyno. Giliau 7,5 metro slūgso pilkas priemolis su gausiu gargždu. Gargždo ilgųjų ašių matavimai ryškiai rodo, kad ledynas nuguldęs šį moreninį priemolio sluoksnį plito iš rytų į vakarus. Gargždo petrografinėje sudėtyje vyrauja vietinės kilmės klintys. Pagal turimus analitinius duomenis, šis sluoksnis yra priskirtinas Nemuno apledėjimo Baltijos stadijos Pietų Lietuvos fazės ledynui.

Amžius: Kvartero periodas, Nemuno apledėjimo periodo Baltijos stadijos Vidurio Lietuvos fazės ledyno nuogulos. Amžius:16 – 13 tūkstančių metų (geologiniai tyrimai).

Unikalumas: Labai reta atvira Nemuno apledėjimo Baltijos stadijos Vidurio Lietuvos fazės ledyno nuogulų atodanga.

Vieta: https://goo.gl/maps/m4asGvhevF7gkBQV9 

Panevėžio

23. Murmulių atodanga 

Nuotrauka: J.Auglio

Gamtos paveldo objektas Murmulių atodanga yra Nevėžio kairiajame krante, gerai atsidengusi. Atodangos aukštis 9 m, ilgis palei upės vagą – 60 m. Atodangoje atsidengia Nemuno (paskutiniojo apledėjimo) ledyno Baltijos stadijos paliktas priemolis moreninis rudai raudonas. Atodanga labai vaizdinga. Nuo šlaito viršaus atsiveria įspūdingas upės vingis.

Vieta: https://goo.gl/maps/sCWAPzt287bdamv96 

Tauragės:

24. Pagramančio atodanga

Rasita Liulienė
Pagramančio atodanga

Skardis kairiajame Akmenos krante, įspūdingoje upės kilpoje, Pagramančio miestelio šiaurinėje dalyje. Atodangos aukštis – 29–31 m, o ilgis palei upę – 203 m. Akmenos slėnio atodangų vertė – tai viduriniojo ir viršutiniojo ledynmečių (pleistoceno) pjūvis. Tai lyg atversta ledynmečių knyga, kurios puslapius sudaro moreninio priesmėlio, smėlio, aleurito ir molio sluoksniai, palikti Lietuvą dengusių ledynų. Atodangos – beveik 200 tūkstantmečių Pagramančio apylinkių ir pietinio Žemaičių aukštumos šlaito geologinė istorija.

Vieta: https://goo.gl/maps/GcY2RR5XdVALZuML6 

25. Genių atodanga

Genių atodanga – tai skardis dešiniajame Jūros krante, netoli Genių vienkiemio, įspūdingame upės vingyje, Tyrelių miško šiauriniame pakraštyje. Atodangos aukštis – 24–25 m, o ilgis palei upę – 160 m. Skardžius Jūros šlaituose sukūrė dvi išvien veikusios gamtos jėgos. Stipri šoninė upės srovės erozija (ardymas) staigiame vingyje ir gravitacija, dėl kurios šlaito nuogulos nuolat byra, šliaužia ir net virsta žemyn. Genių atodangos papėdėse daug senų įvairaus dydžio nuošliaužų ir dar visai jaunų. Kraštovaizdis nuolat kinta.

Vieta: https://goo.gl/maps/yFEarmFsdUXbevVw7

Telšių apskritis

26. Purvių atodanga 

Purvių atodanga – vienintelė Baltijos šalyse paskutinio tarpledynmečio Mickūnų 3-iojo pašiltėjimo (prieš 35 000 metų) atodanga.

Atodangoje atlikta sporų ir žiedadulkių analizė parodė, kad Ventos krašte prieš paskutinįjį ledynmetį vyravo šaltas, drėgnas ir atšiaurus klimatas, ledynas iš šiaurės pusės jau buvo priartėjęs. Kraštovaizdis buvo atviras, daugiausiai augo viksviniai augalai, betgi buvo ir medžių – tundra su beržais, pušimis, beržais keružiais ir kadagiais. Purvių atodanga prieš 35 000 metų buvo ties upeliu, įtekančiu į milžinišką Ventos ežerą, tyvuliavusį mūsų krašte prieš 70 000 – 35 000 metų. Atodangoje rastas ir medienos fragmentas, kurio amžius irgi apie 35 000 metų.

Vieta: https://goo.gl/maps/FWbyfUkMSx14tVts9 

27. Dauginčių atodanga

Nuotrauka: Roland Senkevič

Dauginčių atodanga – Šilpelkės pažintinis takas įrengtas Minijos vingyje esančiame Šilpelkės miške. Pilale, Mėnulio kalnu vadinamo piliakalnio papėde, palei XVI–XVII amžiuje supiltą gruntinį pylimą, takas kyla aukštumos šlaitu ir veda iki vienos didžiausių Minijos pakrančių atodangų, kurios plotis siekia 44 m, o aukštis – iki 22 m. Nuo jos atsiveria nuostabi upės vingio ir senslėnio panorama. Karteniškiai šią vietovę vadina Lietuvos Šveicarija. Šalia atodangos auga vienas šiauriausiai nutolusių Lietuvos skroblynų.

Vieta: https://goo.gl/maps/nJCsqtR6cD2WqK397

Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Lito 100-mečiui – paroda „Menas ir pinigai“

Balsuokite už „We Love Lithuania“ turizmo sėkmingiausiųjų rinkimuose

Pradėdama rengti Suvalkijos (Sūduvos) nacionalinio parko planavimo schema

We love Lithuania

Juodkrantės Raganų kalne užvirė darbas – medžio skulptūras ruošia šaltajam sezonui

Kristina Kazlauskaitė stato savo pirmąją komediją: „Norėjau sukurti spektaklį žmonėms, kurie pasiilgę teatro“ 

Pamella – „šliurpalų“ rojus

Maisto Gu
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"