Edukacijos ir degustacijos Zarasai

Edukacijos ir degustacijos Zarasuose

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Edukacijos ir degustacijos Zarasuose.

Medžio drožėjas Erikas Čypas

Medžio drožėjas Erikas Čypas – sertifikuotas tautodailininkas, įkūręs Amatų centrą, kuriame kuria vienetinius medžio drožinius ir organizuoja edukacines programas norintiems išmokti drožti. Erikas Čypas yra žinomas kaip tautodailės mėgėjas, taip pat plačiai žinomi jo drožiniai, ypač populiarios prieverpstės. Eriko Čypo personalinės parodos buvo surengtos Zarasuose, Salake, Kriaunose, Anykščių, Molėtų, Rokiškio rajonuose, jis taip pat dalyvavo išvykoje į Sankt Peterburgą, kur demonstravo savo, kaip drožėjo, darbus.

Medžio drožėjai, tautodailininkai Gediminas ir Rita Kairiai

Zarasų rajone daugelis pažįsta Degučių kaime gyvenančius medžio drožėjus, tautodailininkus – senojo šaukščiaus, kubilininkystės, stalystės ir žaislininkystės amatų puoselėtojus Gediminą ir Ritą Kairius. Ieškant naujų pomėgių sau bei norint susipažinti su įdomiais žmonėmis, nuvykite į Degučius. Su medžio drožėjais, tautodailininkais, Rita ir Gediminu Kairiais laikas tikrai neprailgs, o nepastebimai pralėks. Tautinio paveldo sertifikatą turintys bei tęsiantys senąsias drožimo tradicijas amatininkai suteiks galimybę kiekvienam pažinti medžio drožybos įrankius, medienos rūšis, drožybos technikas. Be abejo, tautodailininkai suteiks galimybę ir ką nors išsidrožti ar įsigyti patikusį gaminį. Be to, atvykę į Kairių dirbtuves išgirsite šypsenų lydimą tautodailininkų moto: „Susirask mėgstamą veiklą ir niekada gyvenime tau nereikės dirbti“. Svečiuodamiesi Gedimino ir Ritos kairių dirbtuvėse tikrai išvysite, kaip drožiamas šaukštas, nes anot Gedimino Kairio, tai svarbiausias daiktas žmogaus gyvenime lydintis jį nuo gimimo iki mirties. Savo dirbinius – įvairaus dydžio šaukštus verdamai uogienei maišyti, sviestui išmaigyti, lenteles daržovėms, duonai, mėsai ir kitiems gaminiams pjaustyti, kočėlus, įvairiausiais raštais išmargintas verpstes ir lazdas, įdomias kaukes tautodailininkai Gediminas ir Rita Kairiai pardavinėja mugėse, turguose, nemažai darbų iškeliauja į užsienį. Tautodailininkų – amatininkų darbai yra spalvingi arba natūralūs medžio drožiniai, menantis šimtus metų gyvuojančias medžio drožybos ir dekoravimo tradicijas.

Ramūno Čižo alaus darykla ir senovinių alaus įrankių ekspozicija

Ramūnas Čižas – ketvirtas aludaris giminėje, gaminantis alų, kurio receptūra šeimoje žinoma nuo 1863 m. R. Čižas – kulinarinio paveldo pradininkas Zarasų krašte. Vasaros metu galima bus paragauti stirnienos, elnienos, šernienos, bebro, ir laukinių paukščių. Jų gamybai naudojami tik lietuviški produktai, maistas ruošiamas pagal tikrus senovinius lietuviškus receptus. Čia taip pat įsteigta senovinių alaus gamybos įrankių ekspozicija, kurioje eksponuojami Broniui Čižui priklausę alaus gamybos įnagiai bei naudoti daiktai. Lankytojai supažindinami su alaus gamybos eiga nuo miežio grūdo paruošimo iki galutinio produkto, ekspozicijos patalpose vyksta alaus degustacija.

Šlyninkos vandens malūnas

Šlyninkos Vandens Malūnas – 300 metų iki šių dienų veikiantis technikos paveldo statinys su autentiška įranga. Čia gaminami tautinio paveldo miltai, kruopos, sėlenos.

Šalia malūno amatų namuose jums pasiūlys čia kepamos tautinio paveldo ruginės, kvietinės duonos, įvairių kepinių, senovinių patiekalų gaminamų iš čia sumaltų miltų. Atsigaivinti galėsite žolelių arbata, duonos gira, lietuviškumi alumi.

Besisvečiuodami galėsite pasiklausyti šmaikščių malūnininko pasakojimų apie malūno gyvenimą, o malūnininkė paporins kaip mūsų protėviai Lietuviai gyveno prieš daugiau nei 100 metų.

Antalieptės kaimo bendruomenės teminis „Lieptų kaimas“

Žygiai per kraštovaizdžio draustinį – Šavašos pažintiniame take (Gražutės regioninis parkas). Siūloma dalyvauti teatralizuotoje edukacinėje programoje „Senasis lietuvių tikėjimas, dievai, deivės, mitologinės būtybės“.

Bitynas „Medaus namai“

Laimono ir Jūratės Galvonų bitynas įsikūręs Antazavės kaime ir jo apylinkėse (Sartų regioniniame parke, nuošalioje sodyboje Dervinių kaime ir kitur). Bityno produktai yra sertifikuoti ekologiniu sertifikatu. Aplink bityną 3 km spinduliu nėra jokių taršos šaltinių, bitės gydomos natūraliomis rūgštimis, bitininkaujama mediniuose aviliuose, visa produkcija pilstoma į stiklinę tarą.
Bityne renkamas ne tik medus (pienių, aviečių, liepų, pievų augalų, grikių t. t.), bet ir kiti bičių produktai: bičių duona, žiedadulkės, pikis. Taip pat gaminami įvairių skonių medaus skanėstai su šalčiu džiovintais svarainiais, čiobreliais, avietėmis, mėlynėmis, imbieru ir citrina, šaltalankiais etc., liejamos bičių vaško žvakės.

Šiltuoju metų laiku, iš anksto susitarus, bityne vedamos edukacijos, ekskursijos, šimtametėje klėtelėje įkurtame stikliniame avilyje galima stebėti bičių gyvenimą, pamatyti ir pačiupinėti bitininkystės įrankių, išsilieti bičių vaško žvakučių.

Ką bitės veikia avilyje?

Daugiau kaip 20 metų gyvuojančiame Vaitukaičių bityne galite iš arti susipažinti su bičių gyvenimu, medaus ėmimo procesu bei paragauti skirtingų rūšių medaus.

Ekskursijos po bityną metu išgirsite apie bičių gyvenimą ir darbą avilyje, sužinosite kaip ir kam bitės gamina medų, duonelę bei daug kitų įdomių dalykų. Mokysitės atakiuoti iš avilio parsineštą korį ir paragausite skirtingų rūšių medaus. Specialia apranga pasirūpinome.

Kūrybinė-edukacinė programa „Kuriu Stelmužės simbolį“

Apsilankius unikalioje Stelmužės Viešpaties Jėzaus kryžiaus bažnyčioje, kurioje bus pristatyta Stelmužės dvarvietės istorija ir parodytas šios vietovės įkūrėjų herbas, edukacijos dalyviai gauna užduotis. Visai šeimai skirtos kūrybinės edukacijos metu dalyviai turi galimybę sukurti savo unikalaus dizaino Stelmužės simbolį. Piešinys galėtų būti susijęs su Stelmužės dvarvietės herbu, galiūnu ąžuolu ar kitu vietovę simbolizuojančiu objektu – viskas priklauso tik nuo Jūsų fantazijos!

Medžio drožėjai Rita ir Gediminas Kairiai

Rita ir Gediminas Kairiai jau daugiau nei 30 metų gyvena tarp daugybės medinių drožinių, dalyvauja įvairiuose renginiuose, tęsia senąsias drožimo tradicijas.

Medžio drožėjas Zenonas Striška

Tautodailės edukacijos Antalieptės seniūnijoje

Ne didesniu nei 8 kilometrų atstumu aplink Antalieptę yra bent 3 tautodailininkų dirbtuvės, kurie priima grupes ir padeda išsidrožti norimą daiktą.

Tradicinių amatų centras Antazavės dvare

Tradicinis Zarasų krašto amatų centras įsikūręs grafų Pliaterių XVIII a. pabaigoje pastatytame dvare Antazavėje. Cokolinėje rūmų dalyje įrengtos medžio drožybos, audimo bei keramikos dirbtuvės – sukurta reikalinga techninė bazė tradicinių amatų produktams gaminti. Vyksta amatų demonstravimas. Amatininkai noriai dalijasi savo sukaupta patirtimi su kiekvienu apsilankiusiu. Amatų centre Antazavės dvare laukia pažintis su aukštaitiškais amatais, galimybė juos išbandyti ir pasisemti naujos patirties, susipažinsite su unikaliais tautodailininkų, amatininkų darbais.

Tikslai: vienyti kūrybingus, iniciatyvius, veiklius piliečius, puoselėjančius lietuvių tautines bei kultūrines tradicijas, skatinti ūkio produktų kūrimą pristatant ir reprezentuojant per Zarasų kraštą visus Lietuvos regionus, kurti patrauklią aplinką gyventi, dirbti ir aktyviai ilsėtis kaimo vietovėse.

UAB „EMERTA“ sraigių ūkis

UAB „EMERTA“ yra įmonė, kuri užsiima afrikinių (Helix Aspersa maxima) sraigių auginimu, perdirbimu ir gamyba. Įmonė įsikūrusi šiaurės rytų Lietuvoje, Zarasų rajone, netoli Salako.

Helix Aspersa Maxima sraigės yra aukštos kokybės maisto produktas, turintis savyje labai daug baltymo. Labai vertinamas delikatesas. Tai skanus ir sveikas mėsos produktas be riebalų ir cholesterolio. Maisto produktai su sraigių mėsa yra ekologiški, sveiki ir svarbiausia labai skanūs.

Vaistažolių sodyba „Bubilas“

Vaistažolių sodyboje „Bubilas“ auginamos ir parduodamos vaistažolės, vykdomos edukacinės programos vaistažolėms pažinti.

Vajasiškio kaimo bendruomenės teminis „Senolių kaimas“

Senolių kaimas Vajasiškis – autentiškas, lietuvių liaudies papročius išlaikęs kaimas, kuriame įvairaus amžiaus žmonių grupėms vykdoma kultūrinė-pažintinė-edukacinė programa „XIX amžiaus kaimas“.

Žvakė – kaip ji atsiranda? Seni ir nauji žvakių gaminimo būdai.

Edukacinės programos metu susipažinsite su senoviniais žvakių liejimo būdais bei šiuolaikine šio amato alternatyva – silikoninėmis formomis. Žvakės bus liejamos iš natūralaus bičių vaško, pasižyminčio ypatingai maloniu kvapu. Dalyviai gali sau išsilieti po 1-3 žvakes pasirinktinai.

Daugiau informacijos apie edukacijas: https://www.visitzarasai.lt/lt/poilsis-ir-pramogos/edukacines-programos 

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Galapagai 2023 grįžta namo – į Zaraso ežero didžiąją salą

Grabnyčios atlaidai. Žirgų lenktynių ant Sartų ežero pradžia

Sartai 2023. Renginių programa

We love Lithuania

Edukacijos ir degustacijos Rokiškyje

We love Lithuania

Stelmužės dvaras – muziejus po atviru dangumi

Kur pavalgyti Zarasuose

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"