Klaipėda Naujienos Pamatyk!

Svencelė: jėgos aitvarų ir įsimintiniausių vasariškų patirčių rojus Lietuvoje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Kaitavimas – tai nevaržomos laisvės pojūtis. Išmokti valdyti jėgos aitvarą reiškia išmokti suprasti gamtos dėsnius, ugdyti kritinį mąstymą bei koordinaciją. 

Kas laukia peržengus baimės slenkstį? Vėją kiekvieną savaitgalį skubantys pažaboti entuziastai tikina, kad viena iš nerealiausių patirčių, kurią šis sportas suteikia, yra absoliučios laisvės pojūtis. „Po poros valandų vandenyje praleistų bandant suvaldyti ir aitvarą, ir vėją jautiesi tarsi naujai gimęs. Visoms kitoms gyvenimo problemoms nelieka nei laiko, nei erdvės. Atsistojęs ant lentos nori nenori iškeliauji į čia ir dabar pasaulį. O išlipus į krantą jautiesi taip lyg porą valandų būtum praleidęs itin aktyvioje meditacijoje. Nurimsta ir kūnas, ir siela “, – pasakoja ilgametis kaitavimo instruktorius Antanas Šiaučiulis.

Be to Svencelė, pasak jėgos aitvarų entuziastų, iš tiesų magiška vieta, į kurią kartą atvykus, norisi grįžti dar ir dar. Būtent čia kuriamos įsimintiniausi vasaros momentai. Ką ten rasite? Na, pabandykite trumpam užsimerkti ir įsivaizduoti platų ir lygų kaip krištolas Kuršių marių vandenį, plaukus kedenantį vėją, besileidžiančią, raudonais atspalviais vandenį ir dangų marginančią saulę ir dešimtis horizonte išsimėčiusių, nuolat judančių ir visą dėmesį prikaustančių jėgos aitvarų. Tokia patirtis, jei vėjai palankūs, Svencelėje garantuota.  

Čia įsikūręs originalus viešbutis „Svencelė“, siūlantis apsistoti patogiai išplanuotuose konteineriuose ant Kuršių marių kranto. Viename konteinerio tipo kotedže telpa keturi svečiai. Užsirezervavus anksčiau gali pasisekti gauti namelius, iš kurių terasų atsiveria milijono verta panorama į beribį horizontą.  

36 km nuo Klaipėdos ir 331 km nuo Vilniaus nutolusioje Svencelėje yra ir jaukus „Meat Lovers Svencelė” restoranas, iš kurio terasos taip pat atsiveria nuostabus vaizdas į Kuršių marias. Maistas neturėtų nuvilti išrankiausiųjų – čia yra visko – nuo pasakiško skonio burgerių iki energijos užtaisą garantuojančių salotų. Ir, kaip Svencelės legenda byloja, grįžus po dienos praleistos saulės, jūros ir vandens apsuptyje, įspūdžiai viduje dažniausiai sunkiai betelpa. Tad atvykę nenustebkite, kad vakarais restorano terasoje pokalbiai nenutils ir gerokai po vidurnakčio. Jėgos aitvarai suvienija, tad greičiausiai namo sugrįšite susiradę naujų, vėją, aitvarus ir laisvę įsimylėjusių draugų. 

Jėgos aitvarų entuziastai vieningi – įveikus baimę pradėti jėgos aitvarų sportas atrakina naują laisvalaikio leidimo kokybę, suteikdamas galimybę pamiršti visą aplinkinį pasaulį, išvykstant į alternatyvią realybę čia pat Lietuvoje, netoli Klaipėdos įsikūrusioje Svencelėje

Įveikti baimę lengviau nei atrodo

Ar jėgos aitvarus suvaldyti gali tik bebaimiai raumeningi ekstremalai? Nors daugeliui šio sporto neišbandžiusių būtent taip ir atrodo, tačiau buriavimo entuziastai tvirtina, kad tai tik stereotipas. Atsistoti ant lentos ir pažaboti vėją gali kiekvienas vos po kelių įvadinių treniruočių. Ir pasirodo, kad geriausia to mokintis čia, Lietuvoje. Prie Klaipėdos esanti Svencelė – dėl negilių marių ir palankaus vėjo, yra tikras jėgos aitvarų pradinukų rojus. Čia sudarytos tobulos sąlygos patogiai leisti laisvalaikį gamtoje, sutikti bendraminčių ir leisti Kuršių marių vėjui į galvą įpūsti naujų idėjų. 

Nuo ko pradėti? Vilnietis verslininkas Ignas, kuris kaituoti pradėjo prieš gerus metus, pataria susirasti gerą jėgos aitvarų mokyklą bei instruktorių, kuriuo pasitikėtumėte visus 100 procentų. „Pirmasis lipimas į vandenį Svencelėje, nesumeluosiu, kėlė siaubą. Mačiau ir jaučiau, kokie galingi gali būti jėgos aitvarai. Tačiau šalia buvęs instruktorius kantriai ir aiškiai pasakojo, ką darau ne taip ir kaip pasitaisyti. Nuolatinė jo globa suteikė saugumo jausmą, o atsistojus ant lentos ir praplaukus pirmuosius keliasdešimt metrų, ir pats suvokiau ką ir kaip reikia vandenyje daryti. Nuo tada jėgos aitvarai tapo visu mano laisvalaikiu. Kol kas neįsivaizduoju geresnio būdo atsipalaiduoti,”, – savo įspūdžiais dalijasi “Life is Life” kaitavimo mokykloje kursą baigęs Ignas.

Jis džiaugiasi, kad mokytis buriuoti pradėjo būtent Svencelėje. Čia, pasak Igno, tikras rojus tiems, kurie pažintį su vėju tik pradeda. Kuršių marių vanduo tesiekia bambą, todėl nuskęsti neįmanoma. Stabilumo suteikia ir smėlėtas dugnas be akmenų ar aštrių kriauklių.

Svencelėje jau įsikūrė keletas jėgos aitvarų mokyklų, todėl surasti sau tinkamiausią vietą mokytis – tikrai nesudėtinga. Įvadinis kursas dažniausiai trunka šešias valandas, mokomasi tris dienas, rekomenduojama treniruotis po dvi valandas kasdien. Specialistai pataria neskubėti, verčiau leisti sau suvokti kaip saugiai elgtis vandenyje, žingsnis po žingsnio susipažinti su vėju ir aitvaru bei jo valdymu. Pirmame užsiėmime apžvelgiamos saugaus elgesio taisyklės bei pažintis su įranga, antroje dalyje mokomasi aitvarą valdyti krante bei vandenyje be lentos, ir tik trečios pamokos metu pradedama mokyti stotis ant lentos ir savarankiškai išplaukti į marias. Pirmųjų kursų metu ant lentos atsistoja vidutiniškai 85 procentai mokinių. 

Kur pradėti? Mokyklos “Life is Life” kontaktus rasite čia: https://kaitumokykla.lt/

Daugiau įspūdžių iš Svencelės gyvenimo Facebook ar Instagram

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Kultūros ministras M. Kvietkauskas: mažosios kultūros sostinės kuria Lietuvos kultūrai svarbų tinklą

Geležies apdirbimo amatai

We love Lithuania

„Pūsk, vėjuži!“: vasaros palydėtuvės Juodkrantėje – su vėju ir daina

We love Lithuania

Pernai į Kultūros vertybių registrą įrašyta beveik 700 objektų

We love Lithuania

Kleboniškių kaimo buities muziejuje vyko priešpaskutinė Senųjų amatų ir edukacijų diena

Muziejai Klaipėdoje

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"