Naujienos Pajusk!

Sveikatos turizmas Lietuvoje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Didžiausias kurortas turintis daugiausia sanatorijų, sveikatinimo įstaigų ir labiausiai išplėtotą infrastruktūrą yra Druskininkai, Birštonas vystosi sparčiai, o Palanga daugiau vasaros kurortas, kuris turi sezoniškumą. Druskininkuose ir Birštone jaučiamas mažesnis sezoniškumas.

Irena Juknevičienė
Druskininkai

Lietuva žinoma Europoje savo balneologiniai kurortais, kuriuose trykšta natūralūs gydomojo mineralinio vandens šaltiniai. Daugelis nė nesusimąsto apie tai, kokią naudą teikia natūralūs gydomieji veiksniai. Žmogų gydo ir nuostabūs gamtos vaizdai, gamtos aromatai (joduotas pajūrio oras, laukų gėlių kvapai, grynas pušynų oras), mineralinis vanduo, purvas. Tik ilgalaikių tradicijų dėka susiformavo sanatorinis kurortinis gydymas, stipri reabilitacijos bazė ir prevencinės programos.

Druskininkų mineralinio vandens biuvetė

Mineralinis vanduo ir gydomasis purvas dabar sanatorijoje derinami su šiuolaikinėmis technologijomis. Tai sukuria puikias galimybes visapusiškai gydyti įvairius susirgimus bei stiprinti organizmą.

Visi pagrindiniai kurortai: Druskininkai, Palanga ir Birštonas turi puikias sanatorijas, spa ir sveikatinimo centrus. Trakai kurortinė teritorija daugiau orientuota į SPA viešbučius, kur vyrauja prevencinės programos, sveikatingumo, konferencinis turizmas.

Trakai

Į sanatoriją ar sveikatinimo įstaigą atvyksta tiek norintys gydytis, tiek ir profilaktiškai pasistiprinti, atgauti darbingumą bei gerą savijautą. Švelnus kurortų klimatas, tyras pušynų oras ir rami aplinka padeda produktyviai pailsėti ir pasisemti fizinių ir vidinių jėgų. Lietuvos sveikatinimo įstaigos specializuojasi ir žinomos Europoje :

  • Judamojo-atramos aparato;
  • nervų sistemos (neurologiniai);
  • kraujotakos sistemos (kardiologiniai);
  • kvėpavimo sistemos (pulmonologiniai);
  • traumatologiniai-ortopediniai;
  • onkologiniai;
  • endokrininiai;
  • ginekologiniai;
  • virškinimo sistemos;
  • odos susirgimai;
  • inkstų ligos.

Po pandemijos paaktyvėjo prevencinių programos, kur žmonės ypač jauni atvyksta prevenciniais tikslais. Įmonės atvyksta padirbėti kitoje aplinkoje, skiria laiką edukacijai (kaip stiprinti sveikatą) ir kartu susipažįsta su kitokio pobūdžio poilsiui derina darbą ir procedūras.

Stebint Europos tendencijas tampa populiaru grupininės stovyklos turinčios specializacijas: jogos, sveikos mitybos, svorio mažinimo, miego sutrikimų, išsekimo ar perdegimo darbe (teigia Lina Nosevič Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos centrų vykdančioji direktorė).

Birštonas

Lietuvos sveikatinimo įstaigos labai kūrybiškai įtraukia naujas procedūras. Tai įtakoja, kad mūsų sanatorijos, spa ir sveikatinimo įstaigos aktyviai dalyvauja ir stebi kitų Europos kurortų veiklą, madas ir tendencijas.

Lietuva žymi sanatoriniu kurortiniu gydymu (sveikatą grąžinamasis gydymas), prevencinėmis programomis, masažų ir procedūrų įvairove.

Daugelis net nežino kas tai Sanatorinis gydymas – tai gydymas, pagrįstas natūraliais ir performuotais veiksniais, paremtas senomis tradicijomis, integruotomis į šiuolaikinę mediciną, siekiant užtikrinti arba sugrąžinti gerą savijautą, padėti išvengti sveikatos problemų. Prie sanatorinio gydymo prisideda: judesys, pasivaikščiojimas, mineralinis vanduo, masažas ir psichoterapija. Iš viso yra trys pagrindiniai sanatorinio gydymo aspektai – tai klimatoterapija, balneoterapija ir peloidoterapija.

Naujų sveikatinimo įstaigos pasiūlo kiekvienais metais: pvz. Tulpės sanatorija turi plūduriavimo terapiją-nesvarumo terapija, Eglės sanatorija stuburo tempimas „TESI Comfortrac DUO“ aparatu, Krioterapija šalčio kameroje, raumenų jėgos matavimas naudojant „TRACKER“ įrangą, Gradiali sanatorija Kasina terapija, Binauralinė terapija, magneto terapija „Multimag” aparatu, elektrostimuliacija su „Stima Well”, SPA VILNIUS turi gintaro kambarį.

Birutės vila

Priklausomai nuo sveikatinimo įstaigų specializacijos užsienio klientų skaičiai 2019 svyravo nuo 10 iki 40 proc. nuo bendrų skaičių. Lietuvą ypač pamėgę yra ISR klientai, Vokietijos (dauguma rusakalbiai išeiviai), Rusijos, Latvijos ir Baltarusijos svečiai.

Dauguma sanatorijų dirba su privačiai sveikatos draudimais, kur įmonių darbuotojai sveikatingumo paslaugoms gali išnaudoti sveikatos draudimą, o reabilitacija po operacijų, ligų kompensuojama Valstybinių ligonių kasų pagal nustatytą diagnozę. Tačiau mūsų visų tikslas, kad Lietuvos visuomenė būtų sveikesnė, kad edukuotume jaunimą, kuris suvoktų gamtos išteklių naudą, prevencinių programų įtaką sveikatos gerovei.

Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos informacija

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Mažiausiems Kauno turistams vaikų gynimo dienos proga pristatytas žemėlapis „Kauniukas“

„Palangos dienos 2022“ prasideda jau rytoj (renginių programa)

Stintelių žvejyba Lūšių ežere – kultūros paveldo vertybė

We love Lithuania

Kražių kolonija Vilniuje paskelbta valstybės saugoma

Istorinė iliustruota apybraiža apie Merkinės tarpukarį

We love Lithuania

Vilniaus senamiestyje, prie kavinių staliukų sėdės manekenai

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"