Naujienos Pamatyk! Trakai Trakų naujienos

Rokiškis įžiebė Kalėdų eglę ir perdavė Lietuvos kultūros sostinės simbolį Trakams

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Penktadienį Rokiškis oficialiai pradėjo laukti gražiausių metų švenčių ir iškilmingai perdavė Lietuvos kultūros sostinės titulą Trakams. Rokiškyje jau suspindo viena pirmųjų Kalėdų eglių Lietuvoje, kurios įžiebimas tapo šių metų kultūros sostinės kulminacija. Šventei dirigavo ir savo keliones po visą šalį čia pradėjo Lietuvos vyriausiasis senelis Kalėda.

„Senelio Kalėdos darbų grafikas šiuo metu – itin įtemptas, tačiau Kultūros sostinei jis parodė išskirtinį dėmesį ir savo keliones pradėjo būtent pas mus. Na, o apibendrinant metus su šiuo garbingu titulu, norisi pasidžiaugti ne tik daugybe prasmingų renginių, bet ir rokiškėnų bendryste bei susitelkimu. Šiandien kiekvienas miestelėnas yra išdidus Rokiškio ambasadorius ir, neabejoju, toks liks ir kitąmet, ir dar po dešimties metų. Nes Rokiškyje kultūra gyva visuomet – čia turime unikalių renginių, kasmetinių plenerų ir festivalių“, – apsilankyti kviečia Kultūros centro direktorė Vaiva Kirstukienė.

D. Baltakio nuotr.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas Rokiškyje dalyvavo teatralizuotame projekto „Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė 2019“ uždarymo renginyje. Jame kultūros sostinės simbolį – gintaro medį – ministras kartu su Rokiškio rajono savivaldybės meru Ramūnu Godeliausku perdavė Trakų rajono savivaldybės merei Editai Rudelienei. Ši savivaldybė išrinkta 2020 metų Lietuvos kultūros sostine.

„Noriu padėkoti jums už tai, kad šiemet šis gintarinis medis – kultūros sostinės simbolis – jūsų krašto žemėje taip gražiai augo. Jis kasmet truputi paauga, keliaudamas per Lietuvą. Ačiū jums už tai, kad kultūros vingiai Rokiškyje buvo tokie sraunūs, tokie įdomūs, pilni kultūros gyvybės. Šį simbolį perduodu Trakams ir noriu palinkėti kūrybiškų 2020 metų “, – kalbėjo ministras M. Kvietkauskas. Pasak jo, Lietuvos kultūros sostinės programa svarbi tuo, kad siekia išliekamųjų dalykų – tai, kas sukuriama per metus ir toliau prisideda prie kultūrinio gyvenimo visuose šalies regionuose.

Rokiškyje per šiuos metus surengta daugiau kaip 100 renginių. 15 iš jų yra kelias dienas apimantys renginių ciklai, todėl bendras projekto „Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė 2019“ renginių skaičius siekė 170. Įvairių žanrų renginius papildė skulptūros, įamžinusios Rokiškio krašto kultūros kūrėjus ir atmintinus įvykius – mieste iškilo atminimo siena Rokiškio krašto kultūros kūrėjams, pastatytos medžio skulptūros Rokiškio liaudies teatro 60-mečiui įprasminti, Liongino Šepkos parke atsirado suolas fotomenininkui Gintautui Dainiui atminti. Rokiškio rajono savivaldybė įgyvendino projektą „Kultūros vingiai – nuo Nemunėlio iki Nemuno“. Kiekvienas šių metų mėnuo kvietė miestelėnus ir svečius į vis kitus kultūros vingius – teatro, šokio, muziejininkystės, dailės, etnokultūros, vizualiųjų menų, dvarų kultūros, muzikos, literatūros ir kitiems.

Projekto „Lietuvos kultūros sostinė“ tikslas – skatinti Lietuvos regionų gyventojų kultūrinį aktyvumą ir kūrybingumą, plėtoti kultūrą ir meną, kūrybines iniciatyvas, kultūros prieinamumą.

2021 m. Lietuvos kultūros sostine taps Neringos savivaldybė, 2022 m. – Alytaus miesto savivaldybė.

D. Baltakio nuotr.

2019-ųjų Kultūros sostinės uždarymą vainikavo saulėgrįžai skirta misterija „Saulės išvadavimas“. Neringos Danienės režisuotame pasirodyme dalyvavo įžymiausi Rokiškio ambasadoriai: Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Andrius Apšega, muzikė, smuikininkė, Paryžiaus styginių kvarteto „Elysee String Quartet“ narė Justina Zajančauskaitė. Misterijoje taip pat pasirodė rokiškėnė choreografė, A. Cholinos trupės šokėja Ieva Balčiūnaitė, populiariosios muzikos atlikėja Martyna Janulionienė, R. Lymano muzikos mokyklos ir Rokiškio choreografijos mokyklos mokiniai, Rokiškio kultūros centro kolektyvai – iš viso apie 70 žmonių. Senuosius mitus šiandieniniam žmogui pasakojusioje misterijoje netrūko ir specialiųjų ugnies šviesos efektų, vaizdo projekcijų.

D. Baltakio nuotr.

Pasibaigus misterijai charizmatiškasis Lietuvos vyriausiasis senelis Kalėda su savo palyda kalėdiniu traukinuku iškilmingai nukeliavo link Nepriklausomybės aikštės, kur įžiebė vieną pirmųjų Kalėdų eglių Lietuvoje. Rokiškėnai šiemet džiaugiasi gyva eglute – būtent tokios jie pageidavo po kelerių metų pertraukos.

Rokiškėnus ir miesto svečius visą savaitgalį kvies šalia eglutės įsikūręs Kalėdų miestelis ir mugė, kur bus galima jaukiai pasišildyti, paragauti karštų blynų ir atsigerti šildančio granatų gėrimo. Šiemet pirmą kartą Rokiškyje į žiemos kelionę taip pat išriedės kalėdinis traukinukas, tris dienas šventiškai kelionei kviesiantis ne tik vaikus. Traukinukas kursuos maršrutu Juozo Keliuočio viešoji biblioteka – Tyzenhauzų alėja – Dvaro vartai – Juozo Keliuočio viešoji biblioteka.

D. Baltakio nuotr.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Iššūkis „Surink Lietuvą“ skatins keliauti po Lietuvą

Burbiškio dvare – ir kunigaikštienės Olgos Radvilos kailiniai

Tvarkomas skulptoriaus Juozo Zikaro namas

Lietuvių kino klasikos dienose – nemokamos filmų peržiūros visoje Lietuvoje

Atnaujintos viešosios erdvės keičia Vėžaičių veidą

Panevėžyje vyks knygos apie siaurąjį geležinkelį pristatymas

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"