Lankytinos vietos Vilniuje MO muziejus Naujienos Pamatyk! Vilnius

MO paroda „Sunkus amžius“

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Mo muziejus pristato naujausią ir didžiąją parodą „Sunkus amžius. Szapocznikow – Wajda – Wróblewski“. Iš praėjusio rudens į šių metų pavasarį perkeltoje parodoje eksponuojama trijų garsių menininkų ir žymių Lenkijos pokario kūrėjų kūryba. Tai – kino režisierius Andrzejus Wajda (1926–2016), skulptorė Alina Szapocznikow (1926–1973) ir tapytojas Andrzejus Wróblewskis (1927–1957).

Parodoje „Sunkus amžius. Szapocznikow – Wajda – Wróblewski“ susipažinsite su kūrinių autorių gyvenimu, likimu ir kūrybinėmis kančiomis. Daug dėmesio žmogaus kūnui, autoportretams ir sunkiam amžiui, kurios atsispindi skulptūrose, filmuose ir paveiksluose. Lankant parodą siūlome naudotis audio gidu, taip daugiau sužinant meno kūrinių prasmę ir istorinį kontekstą.

Andžej Vitoldas Vaida (1926 – 2016) – vienas iš žymiausių Lenkijos teatro ir kino režisierių, scenarijų autorius, scenografas, vienas iš Lenkų kino mokyklos kūrėjų. 

Keturi jo režisuoti filmai buvo nominuoti Oskarui kaip Geriausias kino filmas užsienio kalbaPažadėtoji žemė (Ziemia Obiecana) (1975 m.), Panelės iš Vilko (Panny z Wilka) (1979 m.)Žmogus iš geležies (Człowiek z żelaza) (1981 m.) ir Katynė (Katyń) (2007 m.).

Alina Szapocznikow (1926 – 1973) lenkų skulptorė, išgyvenusi Holokaustą. Savo kūriniuose naudojo savo sūnaus kūno liejinius. Jos provokuojantys darbai priminė tokius žanrus, kaip siurrealizmas, naujoviškas realizmas ir pop menas. Antrojo pasaulinio karo metu ji kalėjo Pabianice ir Lodzės getuose bei Aušvico, Bergeno-Belseno ir Theresienstadt nacių koncentracijos stovyklose.

Andrzejus Wróblewskis (1927 – 1957) – vaizduojamasis lenkų dailininkas, žuvęs alpinizmo metu 1957 m., Būdamas vos 29. Jį daugelis pripažįsta kaip vieną žymiausių Lenkijos menininkų ankstyvoje Antrojo pasaulinio karo epochoje.

Naująją mažąją parodą „Sunkus amžius: Vilnius, 1939–1949“. Ši paroda pristato svarbų, nutrauktas jungtis atkuriantį pasakojimą, pateikia vilnietiškąjį laikmečio kontekstą ir leidžia giliau pažvelgti į šį dramatišką Vilniaus dešimtmetį. Tuo metu keitėsi tiek miesto gyvenimo, tiek vilniečių kasdienybė ir tapatybė. Parodoje eksponuojami dailės kūriniai, fotografijos, dokumentai, architektūros projektai padės daugiau apie tai sužinoti.

Nuotraukų autorė: Ieva Sadauskaitė

Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Trispalvė

Darius Zavackis

Rudens atspindžiai

Kornelija Ramanauskaitė

Šiaulių kultūros centre – moderni garso įrašymo studija

We love Lithuania

Prieš sutemstant

Juras Stasiūnas

Šiauliai pradeda ruoštis Kalėdoms: miestas švies

Jūros šventei rimstant Klaipėda palieka „Baltic Regatta 2021“ burlaiviai

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"