Festivaliai Lietuvoje Kūrybos festivalis Naujienos Pamatyk! Vilnius

Kultūros paveldo festivalis Heritas‘21 kviečia „Išbandyti, kurti, atrasti“

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Kultūros paveldo festivalis Heritas’21 artėja ir šiais metais kviečia „Išbandyti, kurti, atrasti”. Kviečiame susipažinti su renginio programa, nemokamomis ekskursijomis, paskaitomis ir kitomis veiklomis, kurios vyks rugsėjo 19, 24 ir 25 dienomis Vilniuje.

IŠBANDYK. Heritas’21 kviečia išbandyti gausybę veiklų, kurias pristato festivalio dalyviai. Fabrilis Studium siūlys išbandyti medinių kolonų su tradiciniais dekoro elementais, langų apvadų, vėjalenčių ir kitų pastato medinių puošybos elementų gamybą. Vilniaus dailės akademijos Restauravimo katedros tyrėjai kvies išbandyti subtiliausius restauravimo procesus bei brangių medžiagų imitavimo technikas – dirbtinio storasluoksnio marmuro ir skaljolos meną, senąją varškės pagrindo kazeininių dažų gamybos technologiją, įvairias auksavimo technikas. Artūras Šuliokas demonstruos istorinių krosnių ir židinių koklių pavyzdžius, kvies lankytojus išbandyti koklinių krosnių montavimą. MG Mūras siūlys išbandyti akmenų mūro ir gotikinio lango mūrijimo technologijas. Meistras amatininkas Saulius Jackevičius mokys medienos sendinimo ir senos medienos atnaujinimo technologijų. Gargždų krašto muziejus kvies laiku keliauti į 1944 metų liepą – persirengti laikmečio rūbais, gauti realiai gyvenusių žmonių tapatybes ir vaizduotėje išbandyti, ką reiškia per kelias akimirkas priimti sprendimą, lemiantį tolesnį gyvenimą. Vilniaus etninės kultūros centras mokys pasiruošti šiaudus ir iš jų pasigaminti žaisliukus, papuošalus ar sodelius, supažindins su žvakių liejimo amatu ir su juo susijusiais papročiais bei padės pasigaminti po kvapnią natūralaus bičių vaško žvakę, taip pat pristatys tradicinius juostų audimo raštus ir ornamentus, išmokys nusipiešti schemas ir pagal jas nusivyti juosteles. Tautodailinikė Ramunė Petkevičienė kvies išmokti megzti riešines, papasakos apie tradicinę jų paskirtį ir nešioseną. Lietuvos nacionalinis muziejus siūlys išbandyti archeologo profesiją ir įsitikinti, kad nors tikrųjų archeologų darbas ne visuomet primena veiksmo filmų scenarijų, yra ne mažiau įdomus ir kupinas stulbinančių atradimų. Besidomintys archeologija ir ne tik kviečiami apsilankyti Rokiškio muziejaus ir Rokiškio turizmo ir amatų informacijos centro veiklose – sužinoti apie žalvario amžių ir pasigaminti žalvarinį papuošalą bei susipažinti su Rokiškio dvaru ir jį valdžiusių giminių kasdienybe. Istorinio fechtavimo asociacija HEMA LT festivalyje siūlys išbandyti įvairias šaltinotyros būdu rekonstruotas fechtavimo techikas ir įsitikinti, kad fechtavimas – tai menas, reikalaujantis mąstymo ir žinių. Su ATR/LDK karybos paveldu kvies susipažinti Kauno pavieto laisvieji šauliai. Atvirosios fotografijos dirbtuvės siūlys išbandyti istorinę momentinę fotografiją – fotografavimą penkiaminutės technika – stebėti nuotraukos ryškinimo procesą ir įsitikinti, kad fotografijos palaukti kiek ilgėliau tikrai verta.

KURK. Festivalis mažuosius ir suaugusius kviečia kurti. Su Žaislų muziejumi pasinerti į molinių labirintų rankoms ir mintims kūrybą, su Energetikos ir technikos muziejumi atskleisti iliuzijų kūrimo paslaptį, kartu, su Kauno tvirtovės parko gide edukatore Dalia Šaumaniene sukurti Kauno tvirtovės sargą – šikšnosparnį. Vilniaus universiteto muziejus festivalio lankytojus kvies sukonstruoti asmeninius Saulės sistemos modelius ir sužinoti astronomijos istoriją, o Medinės miesto architektūros muziejus siūlys sukurti atviruką, dekoruotą fasadų detalių, būdingų Vilniaus mediniams namams, raštais.

ATRASK. Heritas kviečia atrasti nežinomas ir primirštas vietas ir istorijas. Pačiame Vilniaus centre, greta Bernardinų sodo, stovi apleisti Kirdiejų rūmai. Jų istoriją, pasakojamą tyrėjų ir buvusių „skvoto” gyventojų bei ateities perspektyvas festivalio lankytojai galės atrasti su Vilniaus muziejumi. FIXUS Mobilis projektas – mobilios komandos, po Lietuvą keliaujančios mikroautobusais-dirbtuvėmis, tiriančios kultūros paveldo objektų būklę ir atliekančios prevencinės priežiūros darbus – konsultacijų ir pamokų metu padės valdytojams atrasti geriausius sprendimus, rūpinantis kultūros paveldu. Valstybinė kultūros paveldo komisija festivalyje kviečia pasinerti į lietuviško paveldo pasaulyje paieškas U-PAVELDAS duomenų bazėje, o mobiliosios programėlės „Senas ir naujas Vilnius“ pagalba pasidairyti atradimų Vilniaus senamiestyje ir susipažinti su jo transformacija per pastaruosius 200 metų.

Festivalis Heritas‘21 siūlo išbandyti, kurti ir atrasti tai, ką verta puoselėti ir išsaugoti ateities kartoms. Daugiau informacijos apie visas festivalio veiklas rasite puslapyje heritas.lt. Festivalis vyks Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje ir kitose vietose. Lankytojams festivalis nemokamas, kai kurioms veikloms reikalinga išankstinė registracija. 

Išsami festivalio programa: https://heritas.lt/festivalis/programa/

Patinka geros naujienos apie Lietuvą? Prisidėkite ir paremkite mus Patreon.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Gražiausi dvarų malūnai

We love Lithuania

Sausio 13-osios minėjimas

Tomas Maleckis

Restauruota skulptūra „Poilsis“ sugrįžo į Druskininkus

We love Lithuania

Šilti orai paskatino balinius vėžliukus anksčiau palikti lizdus

We love Lithuania

„Dalmatininis“ ledas Šiauliuose – Rėkyvos ežerą išmargino žiema

Pavasario lygiadienis Vilniuje

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"