Namams

Kaip Lietuvos finansų sektorius naudoja dirbtinį intelektą?

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Dirbtinis intelektas (DI) –  jau nebe galimas ateities sprendimas, o paslaugų teikėjų ir vartotojų kasdienybė. Jo pilna visur mūsų kasdieniame gyvenime ir dažnai to net nepastebime, ypač finansų sektoriuje. Todėl pažvelkime atidžiau į DI suteikiamas galimybes ir kodėl jis toks naudingas ne tik Lietuvos įmonėms, bet ir mums – paprastiems naudotojams.

Kas yra dirbtinis intelektas (DI)?

DI – tai žmogaus intelekto modeliavimas mašinose, leidžiantis joms tinkamai atlikti pavestas užduotis, kurioms paprastai reikia žmogaus intelekto. Dirbtinis intelektas apima daugybę metodų ir būdų, kuriais yra siekiama, kad kompiuteriai ir sistemos elgtųsi protingai, mąstytų, mokytųsi ir priimtų sprendimus.

DI sistemos yra skirtos didelių duomenų kiekių analizei, dėsningumų atpažinimui ir prasmingų įžvalgų išgavimui. Laikui bėgant jos prisitaiko, todėl jų veikimas tobulėja su kiekviena nauja patirtimi.

Dirbtinis intelektas yra taikomas daugelyje pramonės šakų ir sričių, įskaitant finansų sektorių, kurį mes aptarsime detaliau. DI gali automatizuoti įprastas užduotis, pagerinti sprendimų priėmimo procesus, padidinti veiklos efektyvumą ir gauti reikiamą informaciją iš didžiulių duomenų kiekių.

Dirbtinis intelektas Lietuvos finansų sektoriuje

Lietuvos finansų sektoriuje, kaip ir daugelyje kitų sektorių visame pasaulyje yra tiriamos ir naudojamos dirbtinio intelekto (angl. AI) technologijos, siekiant pagerinti veiklą, klientų patirtį ir optimizuoti sprendimų priėmimo procesus.  Statistikos departamento duomenimis jau 2021 metais net 4,5 proc. šalies įmonių naudojo DI technologijas.Taip pat jos sparčiai plinta ir finansų sektoriuje, kuriame naudojami įvairūs universalūs sprendimai.

Sukčiavimo nustatymas ir prevencija

Dirbtinio intelekto algoritmai gali analizuoti didelius finansinių duomenų kiekius ir nustatyti modelius, galinčius parodyti sukčiavimą. Aptikdamos anomalijas ir neįprastas operacijas, DI sistemos gali padėti Lietuvos finansų įstaigoms sumažinti sukčiavimo riziką ir apsaugoti klientus.

Klientų aptarnavimas ir pokalbių robotai

DI valdomi pokalbių robotai gali teikti automatizuotą klientų aptarnavimą, atsakyti į užklausas ir padėti naudotojams atlikti finansinius procesus. Šie pokalbių robotai yra integruojami į kredito įstaigų taikomąsias programas arba interneto svetaines ir gali teikti pagalbą  visą parą taip pagerindami klientų aptarnavimą.

Klientų identifikavimas

Dabar jums nereikia vykti į kredito teikėjo skyrių, kad atidarytumėte sąskaitą arba gautumėte paskolą. Su DI pagalba asmuo identifikuojamas nuotoliniu būdu ir gali ne tik atsidaryti sąskaitą, bet ir gauti norimą kredito sumą. Tai yra vienas populiariausių siūlomų procesų, kuriame dirbtinis intelektas atlieka svarbų vaidmenį.

Rizikos vertinimas ir kreditingumo vertinimas

Taikant dirbtinio intelekto metodus, tokius kaip pavyzdžiui, mašininį mokymąsi, galima vertinti kreditingumą, analizuoti kliento duomenis ir atlikti tikslesnius rizikos vertinimus. Taip Creditea gali daug greičiau ir tinkamai įvertinti kiekvieną klientą, kuriam kelių minučių bėgyje pasiūlo individualizuotas paskolos sąlygas.

Investicijų ir portfelio valdymas

Su dirbtinio intelekto pagalba galima greičiau ir objektyviau įvertinti rinkos duomenis, istorines kainų tendencijas ir kitus svarbius veiksnius, kurie padėtų priimti investicinius sprendimus. Taip galima labiau optimizuoti portfelius, nustatyti investavimo galimybes ir veiksmingiau valdyti riziką.

Atitiktis teisės aktų reikalavimams

DI padeda finansų įstaigoms tinkamai laikytis Lietuvos Banko paskelbtų reguliavimo reikalavimų ir aptikti galimas atitikties problemas. Sistemos analizuoja sandorius ir stebi kliento veiklą padėdamos užtikrinti, kad būtų laikomasi teisės aktų reikalavimų.

Duomenų analizė ir sprendimų priėmimas

Dirbtinis intelektas gali apdoroti ir analizuoti didelius finansinių duomenų kiekius, kad gautų įžvalgas ir padėtų sprendimų priėmimo procesuose. Kreditoriai gali iš sudėtingų duomenų rinkinių išgauti vertingos informacijos, o tai padeda kurti labiau pagrįstas verslo strategijas.

Ar dirbtinis intelektas reikalingas?

Technologijos atvėrė naujas paslaugų teikimo galimybes ir leido greičiau bei tinkamiau suteikti norimas paslaugas ar parduoti įvairią produkciją. Visi procesai gerokai paspartėjo. Tikimasi, jog ir ateityje DI toliau tobulės ir padės surinkti dar tikslesnius duomenis apie klientus, o paslaugų teikėjai galės pasiūlyti būtent jam aktualias finansines paslaugas Lietuvoje.

 

 

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Karšto oro gruzdintuvė: sveikesnis būdas kepti be kaltės!

Interneto platybės

Keraminės plytelės židiniui: kaip pasirinkti?

Sapnininkas – sapnų reikšmės, sapnų aiškinimas, ką reiškia sapnai

Sapnų aiškintojas

Ką reiškia sapnuoti agurkus? Agurkai sapne

Ką reiškia sapnuoti gėles? Gėlės sapne

Sapnų aiškintojas

BIOFITUS primena: moterys to neturėtų pamiršti!

Interneto platybės
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"