Ką pamatyti Lankytinos vietos Naujienos Pamatyk! Tauragė

Ką pamatyti Tauragėje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Vasarai artėjant į pabaigą, vis dar galime pasilepinti puikiais orais. Geras oras, vasariškai karšta saulė – tai puikios nuotaikos užtaisas, kuris skatina nesėdėti namuose, keliauti ir atrasti nuostabias Lietuvos vietas. Kviečiame atvykti į Tauragės kraštą ir smagiai praleisti laiką, aplankant įdomiausias Tauragės ir jos apylinkių vietas.

Aplankykite vieną moderniausių muziejų Lietuvoje – Tauragės krašto muziejų „Santaka“

Tauragės pilyje nuo 1990 m. rugsėjo 1 d. veikia Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Apsilankius muziejuje jūsų lauks 2019 metais lankytojams atvertos atnaujintos Istorijos, Etnografijos ir Gamtos ekspozicijos. Atsinaujinusiame muziejuje nuobodžiauti neleis modernios technologijos: ištisus metus žaliuojanti obelis, magnetinės dėlionės, lietimui jautrūs ekranai pažintiniams žaidimams ir daug kitų įdomybių.

Tauragės krašto muziejus

 Archeologijos bokšte jus pasitiks baltų nykštukas vardu Barzdukas, kuris papasakos apie čia gyvenusias gentis: skalvius ir žemaičius. Galėsite išbandyti interaktyvią smėlio dėžę, patys ieškoti žemėje slypinčių daiktų ir gėrėtis prieš tūkstančius metų žmonių gamintais papuošalais bei įrankiais. Foto galerijos bokšte jūsų lauks nuolat keičiamos geriausių šalies bei užsienio fotografų darbų parodos. Išmaniajame „Amžių bokšte“ nusileisite į rūsį, kuriame savo kailiu patirsite, ką reiškia slėptis po bombarduojamais pastatais, pamatysite 360 laipsnių aplink rodomą vaizdo pasakojimą apie Tauragės istoriją nuo seniausių laikų iki šių dienų, o užlipę į antrąjį aukštą galėsite atsipūsti nuo įspūdžių, ramiai medituoti, matant žvaigždžių skliautą bei girdint ramybę teikiančius garsus. Kelionę po pilį užbaigsite pilies rūsių menėse, kuriose kadaise buvo kalėjimas. Ten, sužinosite apie Tauragės muitinę, pasienio santykius, kontrabandą ir knygnešius.

Muziejaus adresas: Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė

Tel. 8 676 87 756

El. p. info@tauragesmuziejus.lt; ekskursijos@tauragesmuziejus.lt  

www.tauragesmuziejus.lt

Aplankykite Tremtinių ir politinių kalinių kančių namus

Tauragės tremtinių ir politinių kalinių kančių namų ekspozicija pasakoja apie tremtį, kalėjimus ir lagerius, apie partizanų gyvenimą bei rezistentų kančias NKVD būstinėje. Muziejuje sukaupta daugybė nuotraukų apie partizaninį karą ir tremtis, užrašyti žmonių atsiminimai.

Čia taip pat rasite buvusių tremtinių bei politinių kalinių daiktus, atsivežtus iš tremties. Gausu nuotraukų, rankdarbių ir laiškų, padėjusių ištremtiesiems išgyventi sunkius metus.

Pastatas tauragiškių vadinamas Šubertine (dabar Prezidento g. 38). 1944– 1954 m. namas buvo paverstas NKVD kalėjimu. Rūsyje buvo įrengtos kameros, o viršutiniuose aukštuose vykdavo žiaurūs tardymai.

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai

1996 m. pradėta kaupti ir 1997 m. birželio 14 d. pašventinta tremtinių ir politinių kalinių kančių namų ekspozicija. 2016 metų pabaigoje baigta įrenginėti nauja, moderni muziejaus ekspozicija. 2018 m. pabaigoje buvo baigti tremties ekspozicijos atnaujinimo darbai – sukurta holograma. 2019 metais sukurtas ir pageidaujant demonstruojamas filmas apie Tauragės tremtinius Kiemelyje pastatytas paminklas laisvės gynėjams.

Muziejaus adresas: Prezidento g. 38, Tauragė

Tel. 8 655 56300

El. p. rezistencija@tauragesmuziejus.lt

www.tauragesmuziejus.lt

Aplankykite Skaudvilės krašto muziejų

Skaudvilės krašto muziejus naujai įsikūręs istoriniame 1900 m. statyto Skaudvilės valsčiaus pastate. Jame vyko svarbūs ir atmintini miestelio įvykiai. Čia ne tik buvo sprendžiami svarbiausi Skaudvilės klausimai, bet ir vyko pirmieji lietuviški vakarai, įvairūs kultūriniai renginiai. Čia buvo gydoma, teikiamos buitinės paslaugos. Čia buvo ir skaudūs išgyvenimai, kuomet buvo įsikūrusi NKVD būstinė-kalėjimas. Dar visai neseniai čia veikė ir policijos nuovada, o šiandien įsikūrė dar 1977 m. Dainoto Habdago įkurtas Skaudvilės krašto muziejus.

Skaudvilės krašto muziejus

Muziejuje išvysite unikalius archeologinius radinius, įspūdingą medicinos rinkinį, valsčiaus sekretoriaus kabinetą, įvairių senų dokumentų, nuotraukų ir leidinių, Antrojo pasaulinio karo radinių. Skaudvilė garsėjo didžiuliais turgumis, kurių dienomis nusidriekdavo ilgos vilkstinės vežimų. Visa tai menančioje ekspozicijoje išvysite amatininkų darbo įrankių bei dirbinių, svėrimo prietaisų. Turtinga etnografijos ekspozicija pasakos apie valstiečių gyvenimą prieš 100 metų ir daugiau, bei leis pamatyti tokius retus eksponatus kaip medinis arklas ar grąžtas – „drylius“.

Kviečiame apsilankyti, pažinti Skaudvilės praeitį!

Muziejaus adresas: Tauragės g. 24, Skaudvilė, Tauragės r.

Tel. 8 602 67 886

El. p. skaudvile@tauragesmuziejus.lt

Pasigrožėkite gamtos turtais Pagramančio regioniniame parke

2015 m. atidarytame lankytojų centre teikiama informacija apie  parko gamtos ir kultūros vertybes, turistinius maršrutus, pažintinius takus, taip pat organizuojamos ekskursijos, žygiai, nuomojamos baidarės.

Indijos piliakalnis

Pagramančio regioninis parkas įkurtas 1992 m. siekiant išsaugoti Akmenos ir Jūros upių santakos slėnių bei miškų kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą, kultūros paveldo vertybes. Parke įrengti pažintiniai – mokomieji pėsčiųjų takai: Plynosios aukštapelkės, Lylavos hidrografinio draustinio ir Akmenos kraštovaizdžio draustinio. Vandens turizmo mėgėjai čia gali puikiai pakeliauti baidarėmis, kanojomis ar valtimis. Pailsėti po kelionių galima jaukiose atokvėpio vietose, poilsiavietėse ar stovyklavietėje.

Pagramančio atodangos regykla
Pagramančio regioninio parko lankytojų centras

Parko lankytojų centro adresas: Malūno g. 2, Ringių k., Tauragės r.

Tel. (8 446) 44 772; 8 656 21503

El. p. info@pagramantis.am.lt

http://pagramantis.am.lt

Atraskite ramybę Karšuvos girios platybėse ir gamtos turtus Viešvilės rezervate

Rytiniame Tauragės rajono savivaldybės pakraštyje, Karšuvos girios platybėse, įsiterpęs tarp šilų plyti Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas. Jis įkurtas 1991 m., siekiant išsaugoti Viešvilės upelio baseino su Artosios, Gličio pelkėmis ir jas supančiais miškais bei ten esančiomis būdingomis ir retosiomis rūšimis. Palyginti mažame plote telkiasi didelė augalų, grybų, gyvūnų ir buveinių įvairovė. Aptiktos 5 674 rūšys, iš kurių 159 įtrauktos į Lietuvos raudonąją knygą ar ES direktyvų saugomų rūšių sąrašus. Čia savitos ir poledynmečiu susiformavusios kopos. Kadaise buvę pliki smėlio gūbriai dabar apaugę medžiais, o didžiausias  jų masyvas plyti už rezervato ribų.

Viešvilės rezervatas

Lankytojų centro ekspozicijos interjeras 2019 metais įvertintas kaip viena iš trijų geriausiųjų viešųjų erdvių Lietuvoje. Interjeras pasižymi puikiu funkcionalumu. Ekspozicijos tema – „Upelis vidur girios“. Ekspozicijos laiptuose paslėpta video medžiaga, o interaktyvaus stendo filmukuose pasakojama ne tik apie šias vertybes, bet ir apie rezervato darbuotojų ir kurtinių veislyno veiklą. Jaunesnio amžiaus lankytojai turi galimybę pavaikyti „interaktyvų“ voriuką boružinį storagalvį  po virtualią rezervato teritoriją ir ieškoti sudėliotų taškų, kuriuose paslėpti rezervato gyvūnijos video siužetai.

Meižio tvenkinys ir poilsiavietė

Kurtinių stebėjimo ekspozicijoje galite pamatyti didingus gyvus kurtinius, kurie noriai pozuoja lankytojams. Na, o informaciniuose stenduose pateikta daugybė informacijos apie šių paukščių biologiją.

Rezervato direkcijos adresas: Karšuvos g. 3, Eičių kaimas, Gaurės sen., Tauragės raj.

Tel. 8 446 41445

El.paštas: vies.rez@viesvile.lt

Susipažinkite su išskirtinėmis liaudies architektūros bažnyčiomis

Pirmosios, XV a. statytos, Žemaitijos bažnyčios buvo medinės, paprastų formų. Jei jų statyboms iš pradžių galėjo vadovauti atvykėliai, tai vėliau bažnyčias vis dažniau ėmė ręsti savamoksliai vietiniai meistrai, statę ir gyvenamuosius, ūkinius pastatus. Todėl ilgainiui pastarųjų architektūrinės formos įsitvirtino ir jų statytuose maldos namuose. Iki XVII a. vidurio Lietuvoje nusistovėjo būdingi medinių liaudiškos architektūros bažnyčių bruožai.  Visų pirma tai – išorės paprastumas, funkcionalumas, dėmesys ne formų įmantrumui, bet pastato siluetui. Pagrindinis jų sakralumo atributas – virš stogo iškeltas lengvas bokštelis, išryškinamas spalvomis. Fasade išsiskirdavo durys, kurios, perėjimui į sakralinę erdvę pabrėžti, buvo taip pat ryškiai dažomos, puošiamos tapytais vaizdais, kitaip dekoruojamos. XVIII a. būtent Žemaitijoje pastatyta daugiausia ir pačių gražiausių liaudies architektūros bažnyčių.

Pagramančio Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia
Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčia

Neretoje bažnyčioje puikuojasi vertingi liaudies bei profesionaliosios dailės kūriniai – paveikslai, medinės skulptūros.

Batakių Šv. Onos bažnyčia

Išbandykite Jūros, Akmenos ir Šešuvies upių baidarių maršrutus

Jūros upė – Nemuno dešinysis intakas – teka nuo Žemaičių aukštumos, todėl jos nuolydis pastebimai didesnis. Jūros aukštupys ir vidurupio nuotėkis nėra didelis, tačiau akmenuotos rėvos, išgriautų užtvankų slenksčiai pagyvina kelione ir patenkina aštrių pojūčių mėgėjus. Dalis maršruto yra Pagramančio regioninio parko teritorijoje, tad galima pasimėgauti vaizdingu kraštovaizdžiu, atodangomis, piliakalniais. Artėjant prie Tauragės, Jūra ne tik platėja, bet ir darosi vis ramesnė, mažėja vandens kritimas.

Baidarės

1 dienos maršrutas, ilgis 25 km. Daugiau informacijos: Pagramančio regioninio parko lankytojų centre, Malūno g.2, Ringių km., Tauragės r. Tel.  8 656 21 503, el.p. prplankytoju@gmail.com, http://pagramantis.am.lt

Akmenos upės baidarių maršrutas prasideda Pagramančio regioninio parko teritorijoje, ties Pakoplyčio kaimu ir baigiasi ties Ringių kaimu, kur Akmena įteka į Jūrą. Toliau galima plaukti Jūros upės maršrutu. Akmena pasižymi labai staigiais posūkiais, sraunumu, gausu slenksčių. Upe rekomenduojama plaukti pavasarį ar rudenį, kai vandens lygis pakilęs. Plaukiant Akmenos upe galima pasigrožėti nuostabia gamta, slėniais, išsiskiriančiais išskirtiniu grožiu, kultūros paveldo objektų gausa.

1 dienos maršrutas,  ilgis 30 km. daugiau informacijos: Pagramančio regioninio parko lankytojų centre, Malūno g.2, Ringių km., Tauragės r. Tel.  8 656 21 503, el.p. prplankytoju@gmail.com, http://pagramantis.am.lt

Šešuvies upės maršrutas. Šešuvis prasideda 12 km į šiaurės vakarus nuo Raseinių prie Šienlaukio kaimo. Teka pietvakarių, pietų-vakarų kryptimis pro Raseinių, Jurbarko ir Tauragės rajonus, įteka į Jūrą 36 km nuo jos žiočių, netoli Pajūrio, 4 km į pietvakarius nuo Tauragės. Šešuvis – srovinga, vingiuota ir vaizdinga upė, gražūs išgraužti krantai. Vandens kelionė šia upe tinka pradedantiesiems vandens turistams.

1 dienos maršrutas. Siūlomi skirtingų ilgių: pirmasis – 13 kilometrų ilgio ir gan ekstremalus, antrasis – 11 kilometrų ir kiek paprastesnis, trečiasis – visą dieną trunkantis 24 kilometrų maršrutas. Daugiau informacijos: „Gaurės baidarės“, tel.  8 637 49 813, el. p. indre.macijauskaite1@gmail.com.

Pasikelkite adrenalino kiekį kraujyje apsilankę Taurų nuotykių parke

Tauragės miesto pakraštyje, buvusio Tauragės dvaro teritorijoje, įkurtas rekreacinis parkas, skirtas miesto gyventojų ir svečių poilsiui. Nuo 2011 metų pradėjo veikti vienas didžiausių Lietuvoje – Taurų nuotykių parkas. Jame netrūksta įvairių pramogų patiems mažiausiems ir adrenalino fanatikams. Parke įrengtos 6 skirtingo sudėtingumo trasos nuo 1 iki 21 metro aukštyje, vaikų žaidimo aikštelė ir pramogų erdvė vaikams – ORE – 250 kv/m ploto batutų zona, alpinizmo sienelė, kūrybinis kampelis bei lavinamųjų ir ekologiškų žaislų spinta. Norintys ekstremalių pojūčių galės išbandyti šuolį ant oro pagalvės ar šiltuoju metų laiku nakvynę namelyje medyje net 8 metrų aukštyje!

Taurų parkas
Taurų parkas

Parko adresas: Tauragės dvaro g. 1, Tauragės r.

Daugiau informacijos: tel. 8 614 43449, el. p. info@tauruparkas.lt, www.tauruparkas.lt 

Išbandykite ekskursijas SAFARI autobusiuku.

VšĮ „Aktyvi Tauragė“ organizacija rengia neįprastas pramogas – „Safari“ ekskursijas. Žmonės aštuonviečiais autobusiukais vežiojami sudarytais maršrutais po Pagramančio ir Rambyno regioninių parkų lankytinas vietas. Įdomu tai, kad autobusiukai važiuoja ne įprastais asfaltuotais keliais, o miško keliukais ir žvyrkeliais. Žmonės ekskursijos metu supažindinami su Tauragės krašto istorija, aplankant istorines ir gamtines lankytinas vietas: piliakalnius, atodangas, pažintinius takus, dvarus.
„Safari“ ekskursijos – ne vienintelė „Aktyvios Tauragės“ veikla. Organizacija rengia pėsčiųjų ir dviračių bei baidarių žygius, organizuoja aktyvų laisvalaikį šeimoms ir kitus renginius.

Safari
Safari

Daugiau informacijos: tel. 8 641 00292, el. p. info@aktyvitaurage.lt 

Pasimėgaukite vandens pramogomis “Liberty Beach” vandenlenčių parke.

„Liberty Beach“ – pirmasis ir vienintelis Tauragės apskrityje vandenlenčių parkas (wake parkas). Smėlio paplūdimys „Liberty Beach“ vasaros sezono metu siūlo įvairaus spektro pramoginius ir kultūrinius renginius. Plati smėlio juosta besidriekianti tarp dviejų gėlo vandens telkinių, vasarą sutraukia aktyvių pramogų pasiilgusius poilsiautojus. Pramogų zonoje po atviru dangumi įrengtas amfiteatras, paplūdimio zonoje – tinklinio ir pliažo futbolo aikštelės, bei patogus priėjimas prie vandens. Parke teikiamos vandenlenčių sporto paslaugos, pripučiamų vandens batutų parkas, plaukiojimas irklentėmis, vandens dviračiais, paplūdimio tinklinio treniruotės, skatinamas aktyvus laisvalaikis bei kitos vasaros sezono pramogos.

Liberty Beach
Liberty Beach

Adresas: Paberžių km. tvenkinys, Tauragės sen., Tauragės r. sav.

Daugiau informacijos telefonu 8 655 78800

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Jono Basanavičiaus gimtinė ir Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynas

Į VU botanikos sodą sugrįžta muzikos ir pramogų festivalis šeimai „Garden“

Aktyvios, sporto ir savęs pažinimo stovyklos

Vilniuje MO muziejus paskelbė atidarymo datą

Laimės diena Vinco Kudirkos bibliotekoje: šunys, spektakliai ir improvizuotos kavinės

Festivalio „Tai – aš“ programoje: eksperimentai, ekskursijos, edukacijos bei dirbtinio intelekto kuriama poezija

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"