Naujienos Vilnius

Blondinė taip ieškojo vyro, kad nuėjo į aklą pasimatymą tamsoje ir prisičiupinėjo

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Širmos nusileidžia. Durys užsidaro. Aplink tik aklinai juoda tamsa – jokio šviesos blyksnio. Tai antrasis mūsų pasimatymas, nes pirmas buvo… labai jau stipriai vykęs. Nematau nič NIEKO. Tik labai stipriai jaučiu ranką, kuri mane vedasi į priekį. Ką patirsiu šiandien – nežinau.

Kažkas krykštauja. Kažkas tyli. Kažkas bijo. Kažkas visiškai ramus… Nusivesiu Jus šiandien visai kitur. Į tamsą.

Einam apgraibom koridoriumi lyg labirintu. Kampas. Posūkis. Čia stalas. Pintos kėdės. Aplink daug veidų – tik jų negali pamatyti. Jaukus vedlio balsas lydi ten, kur dar niekada nebuvau. Aplink mane 200 kv. m. tamsos. Niekas nieko nemato, bet labai stipriai jaučia. Pojūčiai čia 9 kartus sustiprėja. Tamsos kelionė ką tik prasidėjo.

Tamsa

Kuomet Žmogus nieko nemato, Jo smegenys praranda 80 proc. gaunamos informacijos. Kai kurių protas labai išsigąsta, Jie jaučiasi nekontroliuojantys situacijos. Bet… kai nieko aplink nematai, Tu pradedi daugiau kalbėtis, klausti, girdėti ir gerokai stipriau jausti.

Tamsos kaimynai – matyti lygiai nieko

Juokiuosi – viską norisi čia liesti, čiupinėti, kad suprastum, kaip ši erdvė atrodo šviesoje. Tamsa manęs nei kiek nebaugina, o ši – labai žavi. Niekas čia nevertina Žmonių TIK AKIMIS. Kai aplink matai lygiai nieko – labai ryškiai veikia vaizduotė.

Vasaros terasa – pirma mūsų tamsinėtojų komandos stotelė. Taip pakrikštiju ją aš, bet kiekvienas savo tamsą „mato” skirtingai. Prisėdam prie staliukų. Tamsoje įsipilti vandens į stiklinę – patikėkit, yra ką veikti. Kalbi. Klausaisi. Susipažįsti su tamsos kaimynu. Atėjau čia patirti vasaros KITAIP. Summer breeze – šiandien tamsa bus apie tai.

Jokių telefonų ir jokio šviesos blyksnio

Pojūčių koncertas tamsoje – pasičiupinėjant surasti savo eilę

Einame per Palangos tiltą į gyvos muzikos salę. Šis jaukesnis nei tas tikrasis… Skanūs kvepalai glosto nosį. Rankomis ieškau savosios eilės, pagal raidę, kurią išsirinkome: A, K, G, S, P, V…  Mano – G4. Kaip ją surasti tamsoje? Šviesos tikrai čia niekas neįjungė – nežinau, ar ji išvis čia yra.

Pirštais paliečiu akmenis – akmenų eilė. Ne mano. Jaučiu kriaukles – kriauklių eilė. Ši irgi ne mano. Liečiu jūros gintarą – štai manoji gintarų eilė. Bet noriu pajusti visas! Tad į savo vietą nesėdu – einu toliau pasičiupinėti.

Ranka panyra į švelnų smėlį. Pirštai glosto pušies spyglius, įmerkiu ranką į vandens indą – sucypiu. Viduje atgimsta ta maža šviesi mergaitė, kuri taip mėgdavo maudytis vasarą lauke balijoj, bet čia jūros vandenų eilė, ne vaikystės kiemas… Grįžtu į savo gintarų eilę. Tamsoje apgraibom surandu 4-tą skaičiuką, ant kėdės randu ir gintarą. Saugau, kad nepamesčiau – tikiu, jis bus mano sėkmės talismanas.

Gintaras iš gintarų eilės išėjo pasivaikščioti

Meilė iš antros tamsos – tai, nuo ko visos panos ištirpsta

Ryškiai kaip niekad suskamba pirmieji akordai. Tamsa. Pianinas. Gitara. Mušamieji…. ir tas sodrus vyriškas balsas…. Visos panos iškart ištirpsta. Juokiuos, jog šiandien iš antros tamsos įsimylėjau Žmogų Jo netgi nepamačius, tik iš balso. Tą patį paantrina ir tamsos kaimynės. Kai nėra šviesos, muzika skamba labai ryškiai.

Kiekviena daina tamsoje man visada turi savo paveikslą. Klausau, o minčių pieštukai šviesioj galvoj piešia vaizdus: „Matau” Jūrą. Tai ramią, tai audringą. „Matau” Meilę, prieš kurią visi saulėlydžiai tyliai nublanksta. Šokius po lemputėm ant jūros kranto. Maudynes naktį jūros bangose. Matau ir liūdesį. Įdomu, ką „mato” ir jaučia kiti? Tai, ką girdžiu čia, gerokai pralenkia visus mano aplankytus koncertus kartu sudėjus.  Įsimintiniausias pojūčių koncertas.

Tamsos pieštukų paveikslai

Salė ploja, trypia, dainuoja ir šoka – jau NEBESĖDIM gintarų eilėse… Nuo malonumo šiurpsta oda, kiekvieną melodiją norisi pasivogti sau, o širdy verda visa jausmų ir emocijų karuselė. Bet akordai nutyla… Aidi plojimai ir šūksniai, salė prašo kartoti dar kartą. Koncertas baigiasi, bet tamsa – NE.

Restoranas tamsoje – kai kavą į puodelį piliesi pagal garsą

Tai ne tas nuobodus restoranas tamsoje – į tokį aš tikrai neičiau. Stalą čia turi pasiserviruoti pats – nieko nematant tai padaryti nėra labai lengva. Pili kavą tamsoje į puodelį, klausai, kur yra jo kraštas, kad neprapiltum. Atpjauni kaimynui ir sau pyrago, mėgaujiesi ir norisi, kad ši tamsa taip greitai nesibaigtų. Kava kvepia skaniausiai kaip niekad, o pyragas primeną tą vaikystės – perteptą vyšnių uogiene.

Tai viena iš man labiausiai įstrigusių patirčių iki šiol. Esu išbandžiusi daug įdomių dalykų, bet tai vienintelė vieta, į kurią sugrįžau antrą kartą. Trečias pasimatymas taip pat bus. Aprengti visa tai žodžiais labai sunku. Man tai buvo nuotykis, o kiti Žmonės tamsoje gyvena kasdien.

Dialogas tamsoje – pasaulinis projektas „Dialogue in the dark”, pelnęs tarptautinius apdovanojimus, stebinantis lankytojus pojūčiais KITAIP. Tai juslinio patyrimo centras Vilniuje, vedinas aklųjų ar silpnaregių vedlių, kurie kuria nepamirštamas patirtis Žmonėms tamsa, muzika, pojūčiais ir įsimintinais renginiais.

Patirtį tamsoje galite įsigyti ČIA.

Vyrams, kuriems trūksta idėjų, kur vestis Jas į pasimatymus, pasufleruosiu – šią vietą nominuočiau vienu iš geriausių pasimatymų spot’ų dėl įvairių priežasčių. Net nesumirksėjus garantuoju, kad Jūsų Moteris liks apžavėta, o Jums Jas vestis čia tikrai patiks. Klynkt.

Ši idėja užgimė 1988 metais vokiečių verslininko, visuomenininko, filosofijos mokslų daktaro Andreas Heinecke galvoje. Tuo metu jis dirbo radijo stotyje ir gavo užduotį parengti apmokymų programą jaunam žurnalistui, kuris prarado regėjimą per autoavariją. Anksčiau Andreas nebuvo susidūręs su negalia, todėl pirmiausia jam iškilo klausimas, argi netekus regėjimo galima tęsti visavertį gyvenimą? Jo žinios apie aklumą apsiribojo stereotipais. Tačiau pažintis su aklu žurnalistu pakeitė Andreas gyvenimą – jis suvokė tikrąjį regėjimo negalią turinčių žmonių potencialą ir pradėjo kurti „Dialogue in the dark“, juslinį patyrimą, kuris atskleidžia naujus horizontus tiek regintiesiems, tiek neregiams. Kai nėra vaizdo – įsijungia stipri vaizduotė.

1989 metais Hamburge veiklą pradėjo pirmoji „Dialogue in the dark“ paroda. Tai muziejus tamsoje, kuris stebina lankytojus ne ant sienų kabančiais paveikslais, bet savo pačių jutimais.

„Dialogue in the dark“ pelnė pripažinimą ir apdovanojimus įvairiuose tarptautiniuose forumuose ir šiandien tai yra viena sėkmingiausių socialinių franšizių pasaulyje.

Bilietai į viešus renginius išgraibstomi akimirksniu, nes dažniausiai čia organizuojami renginiai įmonių team building’ams, gimtadieniams ar kitoms privačioms šventėms.

Dialogas tamsoje įsikūręs M. K. Paco g. 4, Vilniuje.
Tinklalalpis
Facebook

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Kaunas veža meilę – Kaune kursuoja specialus Valentino dienos troleibusas

We love Lithuania

Sekmadienis

Edmundas P

Visoje Lietuvoje – 54-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris”

Atostogos Lietuvoje – nepakartojamas lietuviškų kraštovaizdžių grožis

We love Lithuania

Anykščiuose, Medžių lajų take – nauja, intriguojanti ekspozicija

Kur švęsti Heloviną 2023 metais: TOP šiurpiausios vietos Lietuvoje

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"