Palanga Palangos Birutės parkas

Birutės parkas Palangoje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Jaukus poilsis Palangoje neįsivaizduojamas ne tik be jūros, bet ir be pasivaikščiojimo vienu iš gražiausių parkų Šiaurės Europoje – Birutės parku. Palangos perlu vadinama ši kurorto erdvė kasmet gražinama, kad taptų dar patrauklesnė poilsiautojams.

Birutės parku, anksčiau vadintas Palangos botanikos parkas, Tiškevičių dvaro parku – Palangos gintaro muziejų supantis botanikos parkas esantis Palangoje. Šio parko įkūrimo simboline data laikomi 1897 m. Parkas įkurtas XIX a. pab. buvusio  Šventojo Birutės miško ir Birutės kalno teritorijoje.

Eduardas Fransua Andrė (Édouard François André) – prancūzų architektas, Prancūzijos kraštovaizdžio architektūros katedros profesorius, kraštovaizdžio architektas, sodininkas. Eduardą Fransua Andrė į Lietuvą pakvietė atvykti grafai Tiškevičiai. Čia jis XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje suprojektavo peizažinio stiliaus parkus buvusiuose Tiškevičių dvaruose LentvaryjeTrakų VokėjeUžutrakyje ir Palangoje. Juose harmoningai sukomponuoti E. Andrė būdingi kraštovaizdžio elementai: dirbtinės grotos ir uolos, sudarančios kalnų įspūdį, išradingai priderinti natūralūs vandens telkiniai, padailinti dirbtiniais elementais, vandens kaskadomis ir kriokliais, tvenkiniai.

Medeliai į Palangą buvo atvežti iš BerlynoKaraliaučiaus ir kitų Europos botanikos sodų. Dabar vyraujanti parko medynų rūšis, kaip ir anksčiau, yra paprastoji pušis. Drėgnesnėse vietose auga juodalksnių ir paprastųjų eglių grupelės. Be jų dar auga paprastosios vinkšnospaprastastieji skirpstaiplatanalapiai klevaisidabriniai klevaipopieržieviai beržairaudonžiedžiai kaštonaigeltonžiedžiai kaštonaiLausono puskiparisispaprastieji bukairaudonieji ąžuolaikladrasčiai ir kitos rūšys.

Anksčiau parke augo apie 500 medžių, krūmų ir vijoklinių rūšių. Bet eksperimentinis Lietuvai augalijos asortimentas išliko ne visas – dalis augalų neprisitaikė prie permainingo Lietuvos pajūrio klimato, daug augalų sunaikino vandalai, ypač per karus bei pirmaisiais pokario metais, kai parkas buvo menkai prižiūrimas. Dabar parke introdukuotų sumedėjusių augalų priskaičiuojama iki 250 rūšių. Natūraliai augančių žolinių augalų parke – 370 rūšių, iš kurių 24 rūšys Lietuvoje retos (1992 m. duomenimis).

Talentingai suprojektuotas parkas pasižymi didele vaizdų ir nuotaikų įvairove, su meistriškai išvedžiotais takais, aikštelėse įrengtais gėlynais. Čia, buvusioje Tiškevičių dvaro žemėje, iki tol buvo kemsynais apaugusios pelkės. Grafų užsakymu šioje vietoje buvo iškasti tvenkiniai, o gruntas panaudotas būsimo dvaro pylimui. 1897 metais ant jo buvo pastatyti neorenesansinio stiliaus rūmai, kuriuose šiuo metu įsikūręs garsusis Gintaro muziejus.

Birutės parkas yra puiki vieta ramiam ir jaukiam šeimų poilsiui, todėl čia laisvalaikį mielai leidžia tėvai su mažyliais, jaunimas ir vyresni palangiškiai bei svečiai.

Tradiciškai triskart per savaitę – kiekvieną vasaros ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį -18.30 val. parko rotondoje susirenka pučiamųjų muzikos gerbėjai – profesionalus Palangos orkestras palangiškiams ir svečiams dovanoja nemokamus koncertus gamtos apsuptyje.

Kamerinės muzikos koncertų ciklas „Nakties serenados“ – dar vienas tradicinis, Palangą, Birutės parką bei Gintaro muziejų jau ne pirmą dešimtmetį garsinantis renginys.

Rugsėjį parkas pražysta naujomis spalvomis – čia rengiama šventė „Birutės parko diena“. Tai renginys, skirtas ramaus ir jaukaus poilsio gamtoje mėgėjams.

Nuotraukų galerija:

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Sniego įkaitai

Pėsčiomis po rudenišką Palangos kurortą 

Voratinklio draugijoje

Palangos „Amber Wind 2019“ kviečia pažinčiai su aukščiausio kalibro pučiamųjų muzikos žvaigžde „Cory Band“

Pavasarėjanti Palanga kviečia turiningam laisvalaikiui

We love Lithuania

Palangoje yra ką veikti ir atvėsus orams. Nemokamos ekskursijos po kurortą

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"