Juras Stasiūnas
Namams

Vasaros laikas

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Vasaros laikas yra metų laikotarpis, kai dienos yra ilgesnės nei naktys, o oro temperatūra yra aukštesnė nei kitais metų laikais. Šis laikotarpis laikomas vienu iš keturių metų laikotarpių – pavasario, vasaros, rudens ir žiemos. Vasara yra žinoma dėl šilumos, saulės spindulių, atostogų laikotarpio ir gausių augalų bei vaisių derliaus.

Kada suksime laikrodžius 2023 metais?
Kaip ir kiekvienais metais, 2023 metais laiko persukimas bus daromas du kartus – pavasarį ir rudenį.
Pavasarį laiko persukimas vyksta paskutinį kovo savaitgalį – naktį iš šeštadienio į sekmadienį. 2023 metais tai darysime kovo 26 dieną. 3:00 val. nakties reikės persukti laiką viena valanda į priekį.

Rudenį laiko sukimas vyksta paskutinį spalio savaitgalį – irgi naktį iš šeštadienio į sekmadienį. 2023 metais laiką suksime spalio 29 dieną. 4:00 val. nakties persuksime laiką viena valanda atgal.

Vasaros laikotarpio pradžia ir pabaiga:
Vasaros pradžia oficialiai priklauso nuo birželio 21-osios arba 22-osios – tai yra žiemos saulėgrįža, kai Saulė pasiekia didžiausią šiaurinį posūkį. Vasaros laikotarpis tęsiasi iki rugsėjo 21-osios arba 22-osios – tai rudens lygiadienis, kai dienos ir naktys yra apie vienodai ilgos, ir Saulė pasiekia pietinį posūkį.

Kuo ypatingas vasaros laikas:
Ilgesnės dienos: Vasaros laikotarpiu dienos yra ilgesnės, o naktys trumpesnės. Tai yra dėl to, kad Saulė yra aukščiau dangaus ir ilgiau šviečia, todėl dienos trukmė padidėja.
Šiluma: Vasaros metu oro temperatūra pakyla, dėl ko žmonės dažnai vadina šį laikotarpį šilčiausiu metų laikotarpiu. Šiluma yra dėl to, kad Saulės spinduliai nukreipiami tiesiai į Žemės paviršių.
Atostogos: Daugumoje šalių vasara yra atostogų laikotarpis. Mokyklos paprastai turi vasaros pertraukas, įmonės gali organizuoti darbuotojų atostogas, o žmonės dažnai renkasi atostogauti, keliauti ir praleisti laiką su šeima ar draugais.
Augalų ir vaisių derliaus nuėmimas: Vasara yra žinoma dėl gausaus augalų ir vaisių derliaus. Dauguma augalų auginami ir derliuje renkami šiuo laikotarpiu, nes palankios sąlygos augimui ir brandinimui.
Gamta ir lauko veiklos: Vasaros metu gamta žydi, o daugelis žmonių mėgaujasi lauko veiklomis – piknikais, važinėjimais dviračiais, pasivaikščiojimais gamtoje, plaukimu ežeruose ar upėse ir kt.

Vasaros šventės ir tradicijos:
Vasaros metu švęstos įvairios šventės ir tradicijos, priklausančios nuo šalies ir kultūros. Kai kurie pavyzdžiai:

Joninės (Joninės šventė): Švęstos birželio 24-ąją. Tai yra šventė, skirta Saulės apvažiavimui aplink Žemę ir žmogaus ryšiui su gamta. Įvairiose šalyse šventė būna pažymima skirtingomis tradicijomis – ugnies šokius, šventinius patiekalus ir pan.
Vasaros lygiadienis: Tai diena, kai dienos ir naktys yra vienodai ilgos. Įvairiose kultūrose ši diena taip pat gali būti švenčiama kaip ypatingas laikotarpis.
Atostogos: Vasara yra tradicinis atostogų laikotarpis daugelyje šalių, kai žmonės dažnai keliauja, lankosi pajūryje, kalnuose ar kitose vietose, kad pailsėtų nuo kasdienio gyvenimo.

Įtaka žmonių gyvenimui:
Vasaros laikotarpis turi didžiulę įtaką žmonių gyvenimui, nes daugelis veiklų yra susijusios su šia metų programa. Tai laikas, kai žmonės daugiau laiko praleidžia lauke, mėgaujasi gamta, rengia šventes ir vakarėlius, vyksta į atostogas ir ieško įvairių būdų atsipalaiduoti.

Monika Kaukėnaitė
Vasara Neringoje

Vasaros laikas yra laikotarpis, kuris yra laukiamas daugelyje šalių, nes jis teikia galimybę pailsėti, pasinaudoti gamtos grožiu ir kurti atminimus su artimaisiais bei draugais. Tai ypatingas laikotarpis, kai šiluma ir šviesa atneša daug pozityvumo ir džiaugsmo.

Kodėl įvedamas vasaros laikas?
Šios praktikos tikslas yra optimizuoti energijos naudojimą, sumažinti elektros energijos suvartojimą bei išnaudoti natūralią šviesos ir šilumos šaltinio – Saulės – teikiamas galimybes. Tačiau reikia pažymėti, kad vasaros laiko įvedimas ir naudojimas yra gana kontroversiškas klausimas ir gali turėti įvairių poveikių.

Vasaros laiko įvedimas yra skirtingas skirtingose šalyse, ir priešingai nei gali būti vienos šalies naudai, kitose šalyse tai gali neatitikti vietinių poreikių ir aplinkybių. Keletas šalių jau nutraukė šią praktiką dėl įvairių priežasčių, o kitose ji toliau išlieka.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Vestuvių sveikinimai – sveikinimai vestuvių proga

Interneto platybės

Sveikinimai su gimtadieniu – gražūs ir originalūs linkėjimai

Interneto platybės

Kaip išsirinkti kalnų dviratį?

Interneto platybės

Medaus nauda žmogaus organizmui

Sigita Rudaminienė

Sodininko kalendorius: augalininkystė pagal mėnulio fazes

Interneto platybės

„Swarovski“ papuošalai: elegancija šiuolaikinei moteriai

Interneto platybės
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"