Medaus nauda
Medaus nauda
Desertai Namams Receptai

Medaus nauda žmogaus organizmui

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Medaus nauda žmogaus organizmui žinoma ir ja naudojamasi jau tūkstančius metų. Medus yra natūrali saldi medžiaga, kurią bitės gamina iš gėlių nektaro. Žmonės nuo seno jį naudoja maistui ir gėrimams gaminti ir saldinti, ligoms bei žaizdoms gydyti. Medaus nauda yra įvairiapusė. Štai keli aspektai, kurie parodo medaus naudą žmogaus sveikatai:

  1. Energetinė vertė

Medus yra natūrali ir greitai įsisavinama saldi medžiaga, kuri organizmui suteikia energijos. Tad šaukštelis medaus gali padėti, norint sumažinti nuovargį ir suteikti energijos.

Medaus nauda
Medaus nauda
  1. Antioksidantai

Meduje esantys antioksidantai, tokie kaip flavonoidai, padeda kovoti su laisvaisiais radikalais organizme, taip prisidėdami prie sveikos ląstelių veiklos ir uždegiminių procesų kūne mažinimo.

  1. Imuninė sistema

Kai kurios medaus rūšys, priklausomai nuo to, kada ir iš kokių augalų surinktos, turi natūralių antibakterinių ir antivirusinių savybių. Lietuvoje vertingiausiu, turinčiu daugiausiai mineralų ir antibakterinių savybių, laikomas: grikių, liepų, lipčiaus, pavasarinis medus. Jis gali prisidėti prie imuninės sistemos stiprinimo ir padėti organizmui kovoti su infekcijomis.

Medaus nauda
Medaus nauda
  1. Gydomosios savybės

Medus istoriškai buvo naudojamas kaip vaistas: žaizdoms gydyti, odos būklei gerinti, gerklės skausmą lengvinti, kosulį slopinti ir kt. Ir jis vis dar taip pat naudojamas: medaus kaukės ir įvyniojimai įvairiose SPA procedūrose, trupinėlis medaus patepti nuo šalčio suskeldėjusias lūpas, kad pagytų ir neskaudėtų, šaukštas medaus, vietoj pastilės, nuo gerklės perštėjimo, o arbatos su medumi peršalus, tai net minėti nereikia.

  1. Sveikesnė cukraus alternatyva

Medus gali būti naudojamas kaip natūralus saldiklis, pakeičiantis cukrų arba dirbtinius saldiklius. Juo galime saldinti gėrimus, dėti gamindami desertus ar kepdami duoną, gamindami salotų užpilus. Tik svarbu žinoti, kad saldinant karštus gėrimus, reikia palaukti, kol jie atauš iki temperatūros, kada jau galima gerti, ir tik tada įdėti medų, kad nežūtų jo gerosios savybės.

Medaus nauda
Medaus nauda

Taigi medus tikrai teikia įvairiapusę naudą mūsų sveikatai. Tačiau, nepaisant šių teigiamų savybių, svarbu prisiminti, kad medus turi didelį cukraus kiekį, todėl juo negalima piktnaudžiauti. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad medaus savybės gali skirtis, priklausomai nuo jo rūšies, todėl jeigu norite medų naudoti kaip sveikatinimo priemonę, svarbu pasirinkti tokį, kurio teikiamos savybės jums aktualios. Naudinga pasitarti ir su sveikatos specialistu, ypač jei esate alergiškas ar turite kitų sveikatos problemų.

 

 

Ramunėlių arbata – stebuklinga nauda karštame arbatos puodelyje

Custom Like
author avatar
Sigita Rudaminienė

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Minkšti imbieriniai sausainiai

Interneto platybės

Kaip pasirinkti geriausią mikroautobusų nuomos su vairuotoju paslaugų teikėją?

Savaitgalio pusryčiai: 5 gardžių blynelių idėjos ir receptai

Įdomu sužinoti

Pieniška sriuba su makaronais: nukels jus į vaikystę

Pievagrybių sriuba – ryškaus skonio ir patiks grybų gerbėjams

Kinų Naujieji Metai jau čia! Atsisveikinkite su Triušiu ir pasitikite Drakoną

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"