Naujienos Nida Pamatyk!

„Sveika, Neringa! 2023”: festivalis įprasmins pasaulinę tvarkymosi dieną

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Rugsėjo 16-ąją tradicinis renginys sugrįžta į Juodkrantę, kai visas pasaulis palaiko tvarios gamtos idėją skleidžiančias „World Cleanup Day“ iniciatyvas.

Kasmet per skirtingas valstybes nuvilnijanti pasaulinė tvarkymosi akcija paskatino festivalio „Sveika, Neringa!“ organizatorius vėl pakviesti savanorius pasirūpinti Kuršių nerijos kraštovaizdžiu.

Festivalio programoje – aktyvaus laisvalaikio pramogos, viešos diskusijos ir nemokamas koncertas.

Naikins invazinius augalus

Šeimyniškas festivalis „Sveika, Neringa!“ rugsėjo 16-ąją kviečia savanorius prisidėti prie UNESCO saugomo kultūrinio Kuršių nerijos kraštovaizdžio puoselėjimo. Trys teritorijos – gamtos mylėtojų taikiklyje. Savanorių registracija vyksta čia.

Kviečiami norintieji puoselėti Kuršių nerijos istorijai svarbią Gintaro įlanką, šalinti invazinius augalus Pilkosiose kopose, tvarkyti pajūrį.

„Su invaziniais augalais kova trunka ne mėnesį, ir ne metus. Džiaugiamės tvarumo puoselėtojais, gamtos mylėtojais, visų žmonių atsakingumu“, – sako Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser.

Magiška ramybė

Ruduo Neringoje – ypatingas: žmonės mėgaujasi tyla, gamta, susilieja su visata.

Neringos savivaldybės meras Darius Jaisatis sako: „Jei čia negyvenčiau, važiuočiau į Neringą būtent rugsėjį: daugiau atsiranda vidinės prasmės, mažiau žmonių, ramiau. Bet rugsėjis pas mus – iš tiesų ypatingas: pramogos vyksta, miškai dosniai apdovanoja savo gėrybėmis, gamta keičia savo spalvinį apdarą.

Ir dar – žvejyba: mariose bei jūroje. Nuomos kainos apgyvendinimui krenta, bet vaizdas – tas nepakartojamas, įsimintinas į marias ir saulėlydis prie jūros yra neįkainuojamas, nepamatuojamas. Taip gimsta nuostabiausi priminimai.“

Festivalio išvakarėse mažėja ir įvažiavimo į Neringą rinkliavos dydis.

Ateities Neringa

Festivalis „Sveika, Neringa!” taip pat kviečia į visuomeninę diskusiją: „Kokia yra Neringos ateitis“?  Apie tai forume diskutuos Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčioje susibūrę Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktorė Agnė Jasinavičiūtė, NT plėtros asociacijos valdybos narys Robertas Dargis, Neringos miesto garbės pilietė, istorikė dr. Nijolė Strakauskaitė. Diskusiją moderuos Edmundas Jakilaitis.

Meilė muzikai

Festivalį „Sveika, Neringa!“ rugsėjo 16-ąją vainikuos nemokamas Donato Montvydo koncertas.
„Gamtos ir žmogaus santykis gali būti įvairus. Bet Kuršių nerijoje muzika, oras, marios, jūra, emocijos magiškai apsijungia į visumą”, – sako festivalio organizatoriai ir kviečia rugsėjo 16-ąją susitikti Neringoje.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Lankytinos vietos Žemaitijoje kurias būtina pamatyti jau dabar

Laisvės alėjos rekonstrukcijai – prestižinis architektų įvertinimas

Užgavėnės Alytuje – su trenksmu, linksmybėmis ir riebiais gardumynais

We love Lithuania

„Laimės kelias nuo pasagos prie pasagos“ – naujas maršrutas Utenos mieste

Ignalinos krašto muziejus – virtualus turas

We love Lithuania

Joninių šventė Druskininkuose – kupina trumpiausios nakties paslapčių ir magijos

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.