Alytus Naujienos Pamatyk!

Pramogos poroms Alytaus mieste

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Alytaus miestas vis labiau įgauna „meilės“ miesto pavidalą. Miesto pavadinime įžiūrimas žodelis „myliu“, ne tik šiltai sutinka atvykusius, bet kartu kviečia ir poras atvykti, bei smagiai praleisti čia laiką. Galimybė miestą pažinti keliaujant meilės pėdsakais, pasiklysti meilės labirinte ar pasigrožėt miesto sienas numargintais piešiniais, čia įsimylėjėliai turės progą įtvirtinti meilė ar net įsimylėti iš naujo. Ne veltui miesto pavadinime su pasididžiavimu švyti žodis „myliu“.

Maršrutas „Meilės pėdsakais Alytuje“

Meilė… Kokia ji būna nuostabi, žavinga, pasiaukojanti, liepsnojanti, žeidžianti, klastinga, pražūtinga ar nelaiminga. Ir kaskart vis kitokia bei neišvengiama. Šiandien kviečiame pakeliauti meilės maršrutu Alytuje, aplankant objektus, kurie saugo įvairius laimingos, kartais liūdnos ar intriguojančios meilės nutikimus. Alytaus pavadinimas, pasak legendų, juk ir gimė iš gražių dviejų žmonių jausmų istorijos. Beje, Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas Alytų, kaip savo meilės ženklą, buvo padovanojęs Barborai Radvilaitei. Paskutiniu metu mietą garsina ženklas „Alytus-Myliu“.

Kartu su savo mylimu žmogumi, leiskitės į kelionę po Meilės miestą. Maršrutą rasite: https://www.alytusinfo.lt/marsrutai/meiles-pedsakais/ arba „Visit Alytus“ programėlėje, kurią galit parsisiųsti Google Play arba App Store platformose.

Meilės labirintas

Šis labirintas suvienijo meilę, kuri ne tik atsispindi miesto ženkle „Alytus-Myliu“, bet meilės istorijos pėdsakai veda ir iki legendos apie Mirgrausėlę ir Alytą, kuri siejama su miesto atsiradimu.

Žinoma, labirinte galima pasiklysti – kaip be šito. Tačiau tai padarę, kaskart galite tarsi sugrįžti į 1930 – 1934 metus bei pabandyti suprasti, kokius jausmus puoselėjo to meto Alytaus gyventojai. Čia galima atrasti mūsų senolių mintis, kurios nugulė į eiles ir buvo randamos ant suoliukų Miesto sode bei spausdintos vietos laikraštyje.

Meilės labirintas nėra itin įspūdingas savo dydžiu, tačiau jame galima pajusti tarpukario įsimylėjusių žmonių išgyvenimus. Tuo metu Alytus turėjo kurorto statusą ir Alytuje gyveno gerokai daugiau vyrų nei moterų, tad į mūsų miestą suvažiuodavo Kauno ponios, ieškodamos ir atostogų romanų, ir antrų pusių. Net sunku įsivaizduoti kokios meilės istorijos tuo metu rezgėsi, kiek buvo išdavysčių, meilės trikampių ar kitų gražių momentų.

Labirintas pastatytas iš medžio, jo vidus – nudažytas raudonai, išorę papuošė gatvės menininkas Pijus Šematulskis.

Jaunimo parkas, Alytus

GPS: 54.404761, 24.024431 (WGS)

Buvusi Alytaus miesto sinagoga

Po neseniai baigtos sinagogos restauracijos – ji atgimė naujam kultūriniam gyvenimui – čia įkurtas  audiovizualiųjų menų centras: vyksta žymių menininkų parodos, koncertai, mielai laukiami smalsūs lankytojai. Čia parodoje „Šalom, Alytau!“ pristatomas Alytaus žydų gyvenimas tarpukariu. Žydų bendruomenė tuo metu sudarė beveik 30 proc. miesto gyventojų, todėl jų indėlis į miesto istoriją ryškus ir juntamas iki šių dienų. Muziejininkų surinkta medžiaga atskleidžia žydų bendruomenės ekonominę, visuomeninę ir kultūrinę veiklą, pasakoja apie mokyklas, draugijas, holokaustą. 

Leiskitės į pažintinę kelionę su savo mylimuoju ar mylimąja. Pažinkite Alytaus miesto istoriją iš arčiau ir pasigrožėkite restauruotomis sinagogos freskomis, originalia architektūra. Pirmame aukšte vyksta įvairios parodos, kuriose galite pasivaikščioti ir pasigrožėti meno kūriniais.

Įėjimas nemokamas. Darbo laikas: II – V 9–18 val.; VI – 10–16 val.  Sekmadieniais ir pirmadieniais nedirba.

www.alytausmuziejus.lt/tema/audiovizualiuju-menu-centras/ 

+370 315 49927

https://www.alytusinfo.lt/lankytinos-vietos/buvusi-alytaus-miesto-sinagoga/ 

Šuoliai su virve nuo aukščiausio pėsčiųjų ir dviračių tilto

Jeigu negalite gyventi be aštrių pojūčių, kviečiame išbandyti šuolį su virve iš rekordinio aukščio Lietuvoje! Padarykite siurprizą savo antrai pusei, arba sukurkite nepamirštamas akimirkas kartu! Tokių įspūdžių ir intensyvių emocijų nepamiršite nei Jūs, nei Jūsų partneris ar partnerė. 

Baltosios rožės tiltas – tai net 38 metrų aukščio, aukščiausias pėsčiųjų tiltas Lietuvoje. Ekstremalių įspūdžių netrūks – širdis ir kojos virpės dar prieš atsispiriant nuo tvirto pagrindo, o stačia galva nėrus į Nemuną ir pajutus laisvą kritimą, kraują užplūs adrenalinas!

www.facebook.com/RopeJumpingLTU

www.ropejumping.eu 

Sieninė tapyba

Ne vienerius metus profesionalūs sieninės tapybos meistrai įvairius Alytaus statinius puošia piešiniais. Tai originali gatvės galerija po atviru dangumi, suteikianti miestui daugiau spalvų ir žavesio. Kai kurie piešiniai subtiliai ir jautriai pasakoja Alytaus istoriją. 

Poroms tai bus spalvinga kelionė, aplankant įvairiaspalvius piešinius, esančius Alytaus mieste. Keliaujant meilės mieste, sieninės tapybos paieška gali patapti puikia priežastimi romantiškam pasivaikščiojimui po miestą, o beveik kiekviena sieninė tapyba pasakoja savitą istoriją, ar tai būtų apie miestą ar apie gyvenimą. 

Meninė, filosofinė ir istorinė kelionė, į kurią būtina leistis kartu su mylimiausiu žmogumi. 

Daugiau informacijos rasite čia: https://bit.ly/STapyba 

Ekskursija ir degustacija „Dzūkų alaus restorane“

Miesto centre – istoriniame XIX a. Dzūkų alaus restorano pastate įrengta moderni 70 vietų  konferencijų salė. Restorane net išrankiausi klientai galės mėgautis savo pamėgtais patiekalais, čia pat įsikūręs bravoras gali pasiūlyti edukacinę degustacijos programą. 

Dzūkų alaus restoranas įsikūręs istorinėje Alytaus Vilniaus gatvėje. Šiandieninis restorano pastatas – XIX ir XX a. statinių junginys. Anuomet šioje vietoje veikė vaistinė, priklausiusi ispanų, apsigyvenusių Alytuje, Kostro šeimai. Mėgaujantis restorano patiekalais atsiveria puiki Alytaus panorama – tarpukario miesto senieji pastatai, Šv. Angelų Sargų bažnyčia, akmenimis grįsta Nemuno gatvė, Senamiesčio skveras su žaismingais, šviečiančiais fontanais, augusio Vytauto Didžiojo ąžuolo vietą įamžinusi metalinė šio medžio skulptūra. 

Porai tai puiki vieta pavalgyti ir paragauti dzūkiškais pavadinimais papuoštų alaus gėrimų. Cikras, Čystas, Razumnas ir dar kiti šmaikštūs pavadinimai tik dalis to, dėl ko verta čia apsilankyti. Jauki aplinka, platus meniu ir kokybiškas aptarnavimas. Pažinant miestą, „Dzūkų alaus restoranas“ – puiki vieta užbaigti įspūdžių kupiną dieną.

Kontaktai: Vilniaus g. 35, Alytus. Dėl banketų, furšetų užsakymo +370 676 42 045; Staliukų rezervacija +370 601 90 888, http://www.dzukuainiai.lt/; https://www.facebook.com/alausrestoranas/

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Nemakščiai – mažoji Lietuvos kultūros sostinė

We love Lithuania

Vasaros palydėtuvės Elektrėnuose – džiazo ritmu

Geriausios perkusininkų grupės iš Latvijos ir Lietuvos susijungia įspūdingam pasirodymui

We love Lithuania

Jono kalnelyje, Klaipėdoje baigiami tvarkymo darbai

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas virtualiuose Valdovų rūmuose

Žagarės vyšnių festivalis 2021: „Visiems, kas su mumis“. Renginių programa

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"