Desertai Pasigamink! Užkandžiai

Pomdžemas – žalių pomidorų džemas

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Rudeniniai rūkai jau marina pomidorų ūglius daržuose ir šiltnamiuose, daugeliui kyla klausimas ką daryti su nesunokusiais pomidorais. Juos galima raugti, marinuoti, bet kadangi pomidoras yra uoga, iš jų galima virti … uogienę.

Dauguma gaminančių šį skanumyną naudoja žalių pomidorų ir citrinų derinį, o man labai patiko sumanymas pakeisti citrinas apelsinais, su visa žieve ir net sėklomis.

Skonis – karčiai saldus, valgomas su varške, jogurtu, ledais, paukštiena, balta mėsa, visais sūriais. Žodžiu tik su grybais ne 🙂 Aš juo gardinu pyragus ir pyragėlius, kartais net kokį torto lakštą sutepu.

O dauguma ragavusių pasakojo negalėję sustoti ir suvalgę iš karto visą stiklainį. Viena istorijų – apie žveją, smarkiai susipykusį su kolega, kuris bežuvaujant vienas tyliai iškabliavo stiklainį ir bandė nuslėpti nusikaltimą. Paliktasis be padažo mėsai pasakojo mintyse užsimojęs irklu, bet ačiūdie, apsigalvojęs ir tik paskelbęs nekalbadienį 🙂 Pasakojo susipykę ir sutuoktiniai, kai vienas naktį tyliai pribaigė pomdžemą, o kitas ryte planavo juo gardinti varškę.

Kasmet verdu vis daugiau, nes gausėja mėgėjų būrys, bet ir patys kuo puikiausiai pasigaminsite tikrai nesudėtingai paruošiamą pagardą. 

Naudoju tiek žalius, tiek truputį nokti pradėjusius

Pomidorus

Juos nuplaunu ir stambia (“burokine“) virtuvinio kombaino tarka sutarkuoju, išmatuoju gautą tūrį ir tarkius pilu į puodą, kuriame virs džemas. Vienam litrui tarkių skaičiuoju

2 vidutinius apelsinus

Kadangi naudoju ir žieveles, apelsinus prieš naudojant apie 15 min. pamirkau sodos tirpale (5 vš : 1 l vandens), tokiu būdu, sako, iš žievės pasišalina chemikalai, kuriais vaisiai būna nupurkšti. Ištraukusi iš sodos tirpalo, apelsinus perplaunu švariu vandeniu ir sutarkuoju ta pačia virtuvinio kombaino tarka. Tarkius pilu į pomidorų masę, pamaišau, jungiu pačią mažiausią ugnį ir puodą pridengiu dangčiu taip, kad būtų plyšys garams išeiti. Palieku 4-5 h virti. Karts nuo karto permaišau. Kai masė sutirštėja, suberiu

Cukrų

Jo skaičiuoju 0,5 kg vienam litrui skaičiuotų pomidorų tarkių. Dabar jau nuo puodo nesitraukiu, maišau, kol cukrus ištirpsta, tai trunka apie 15-20 min. Karštą džemą supilstau į švarius stiklainius, užsuku, palaikau iki atvėsimo aukštyn kojomis ant rankšluosčio ir nešu į rūsį.

Patarimas – galima pilti citrinų sulčių ir, jei norisi tirštesnės konsistencijos – naudoti pektiną.

Kūmutės virtuvė

Susiję straipsniai

Vynuogių lapai ir ką su jais veikti

Vištienos ketvirčiai – greitai ir paprastai

Vištienos ir šoninės suktiniai su įdaru

Vištienos ir šoninės suktiniai su įdaru

Velykų valgiai – nauja paroda „Velykų belaukiant“

Virš Obelų

Vasario 16-osios blynai – Mes tikrai mylime Lietuvą! ??❤️

Gintarė Gumbrevičienė