Mantas Bartaševičius
Koncertai Kultūra Naujienos Vilnius

„Klasika visiems“ melomanus kviečia pasigrožėti retu prancūzų muzikos perlu

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Edukacinio muzikinio projekto „Klasika visiems“ rengėjai ir dalyviai kviečia klausytojus lapkričio 25 d., šeštadienį, 20.00 val. Vilniaus universiteto (VU) Šv. Jonų bažnyčioje išgirsti Lietuvoje itin retai atliekamą prancūzų romantizmo korifėjaus Camille’io Saint-Saënso šedevrą – „Requiem“ chorui, orkestrui ir solistams.

Šį klasikos perlą publikai atskleis kone trys šimtai užsiregistravusių dainininkų ir VU „Gaudeamus“, „Virgo“, „Pro Musica“ (vadovė Rasa Gelgotienė) jungtinis choras kartu su VU kameriniu orkestru (vadovas Modestas Jankūnas), vargonininku Vidu Pinkevičiumi ir solistais – sopranu Simona Liamo, mecosopranu Nora Petročenko, tenoru Edgaru Davidovičiumi ir baritonu Dainiumi Puišiu.

VU Kultūros centro organizuojamas ir Valstybinio studijų fondo iš dalies remiamas projektas „Klasika visiems“ unikalus tuo, kad daugybė užsiregistravusių klasikinės muzikos entuziastų, gyvai parepetavę vos vieną dieną, vakariniame koncerte kasmet atlieką kurį nors žinomą klasikos šedevrą. Žinoma, dalyviai kelis mėnesius namie ruošiasi individualiai, iš rengėjų gavę natas patys mokosi partijas.

Nuotr.: Manto Bartaševičiaus

Išskirtine švente dalyviams tampa pati koncerto diena, kai jie susitinka gyvai ir nuo pat ryto repetuoja partijas atskirais balsais, paskui visu choru kartu, vėliau su solistais ir orkestru, kol kūrinį parengia koncertui. Pasiruošti jiems padeda lektoriai Ignas Garla bei Nerijus Masevičius ir projekto akompaniatorė Indrė Pinkevičė.

Pasak projekto sumanytojos ir iniciatorės Rasos Gelgotienės, parinkti kūrinį šiam projektui nelengva, nes reikia rasti ne tik labai gražų, bet ir nepernelyg sudėtingą veikalą. „Smagu, kad pavyko atrasti nedažnai atliekamą ir ypatingo skambesio bei melodingumo C. Saint-Saënso „Requiem“, kurį, tikiuosi, su meile ir užsidegimu atliks šimtai projekto atlikėjų“, – pasakojo dirigentė.

1878 m. sukurtas C. Saint-Saënso „Requiem“ yra skirtas metais anksčiau mirusio kompozitoriaus bičiulio ir globėjo Albert’o Libono atminimui. Velionis kompozitoriui testamentu paliko 100 000 frankų su sąlyga, kad šis per metus sukurs jam „Requiem“. C. Saint-Saënsas tai mielai padarė, kūrinys gimė per 8 dienas Šveicarijos mieste Berne. Gautas palikimas leido kompozitoriui atsisakyti vargonininko pareigų garsiojoje Paryžiaus Šv. Magdalenos bažnyčioje (La Madeleine) ir atsidėti kūrybai.

Nuotr.: Manto Bartaševičiaus

Saint-Saënso biografas Jacques’as Bonnaure’as rašė: „Šis nepelnytai per retai atliekamas „Requiem“ yra bene jautriausias, vaizdingiausias ir tobuliausias kompozitoriaus kūrinys, kuriame jis labiau nei bet kada anksčiau rado klasikinę pusiausvyrą tarp formos ir raiškos, naujovių ir tradicijų, įmantraus kompozicijos stiliaus ir tiesioginio poveikio.ׅ“

Šiemet prieš didįjį „Klasikos visiems“ kūrinį prisistatys ir VU kamerinis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir dirigento Modesto Jankūno. Jis atliks Maciejaus Maleckio kūrinį „Concertino in Ancient Style“ dviem arfoms (solistės Aistė Baliunytė-Dailidienė ir Giedra Julija Tutkutė) ir styginių orkestrui.

Dešimtmetį perkopęs projektas „Klasika visiems“ startavo 2012 m. ir tapo neatskiriama šalies muzikinio peizažo dalimi. Jame jau skambėjo tokie žymūs klasikos opusai kaip W. A. Mozarto „Requiem“, C. Orffo „Carmina Burana“, G. Fauré „Requiem“, C. Saint-Saënso „Kalėdinė oratorija“, A. Vivaldi „Magnificat“, F. Schuberto Mišios G-dur ir kt.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Lietuvos pilys ir dvarai. Architektūrinė kelionė

Atnaujinamas Karo muziejaus bokštas ir arkada

Merkinės piliakalnis suspindėjo „žvaigždėmis“

Gargžduose įžiebta fėjų apsupta Kalėdinė eglė

Ruošiamas turistinis maršrutas, sujungsiantis Kuršių nerijos kultūros paveldą

Sekmadienio rekreacinės – žvejybinės – realijos

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"