Klaipėda Klaipėdos miesto šventės Naujienos Pajusk! Pamatyk! Renginiai Klaipėdoje

Jūros šventę karūnuos istorinių laivų paradas „Dangės flotilė“ (renginių programa)

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Šį penktadienį Jūros šventę Klaipėdoje jau aštuntą kartą atidarys unikalus Lietuvos jūrų muziejaus renginys – tradicinių ir istorinių laivų paradas „Dangės flotilė“, pristatantis jūrinę Lietuvos kultūrą ir tradicijas.

Lietuvos jūrų muziejus šiemet žymi 40 metų jubiliejų, pasitinka jį gausybe renginių, tačiau šie metai paženklinti ir skaudžia netektimi. Ši „Dangės flotilė“ yra skirta kurėno „SüD 1“ kapitonui, Lietuvos jūrų muziejaus istorikui Romaldui Adomavičiui pagerbti ir atminti. Liepos 2 dieną kurėnas pateko į audrą Kuršių mariose. Romaldas Adomavičius, apvirtus kurėnui, nuskendo. Šiuo metu kurėnas ištrauktas iš marių dugno ir jo statytojas, garsus vėtrungių drožėjas ir laivų bei etnografinių statinių kūrėjas Vaidotas Bliūdžius tikisi jį iki pavasario  sutaisyti.

Dangės krikštas

Šiemet Dangę papuoš ir Jūros šventės svečių akis džiugins penkiolika, padabintų apeiginiais žolynais, įvairaus dydžio plokščiadugnių Kuršių marių arealo žvejų valčių ir senųjų laivų, kurie plaukia tik burių ir irklų pagalba, replikų. Prie šventės prisideda ir Kuršių nerijos nacionalinis parkas – jo direktorė Aušra Feser jau keleri metai išlydėdama flotilę iš Smiltynės į Klaipėdužę, dabina laivus Kuršių nerijos žolynais. Pasak Aušros Feser, jie skirti ne tik grožiui, visais laikais žolynai siejosi ir su apsauga nuo nelaimės. Nuo nelaimės laivus saugo ir krikštas.

Šiemet lankytojai galės stebėti į tradicinių ir istorinių laivų gretas įsiliejusio naujo laivo – vytinės „Jūratė“ krikštą. Džiaugsmingos šventės būdavo rengiamos pažymint naujo laivo statybos pabaigtuves. Ta proga į laivo galą mesdavo svogūną, kad būtų laiminga žūklė. Naują laivą žvejai smilkydavo, kad turėtų laimę žvejybos metu. Ant valties pirmagalio šone savininkas įrašydavo savo vardą, puošdavo vainikais, kaišydavo šermukšnių šakelėmis, nes tikėta, kad šermukšnis apsaugo nuo blogio, valgydavo žalias druska ir svogūnais pagardintas žuvis. Vėliau iš pietinių regionų atėjo paprotys į naujai pastatyto laivo bortą daužyti šampano ar vyno butelį. Tai turėdavo atlikti žvejo pati ar visų gerbiama moteris.

Šiuo nauju laivu iš Šilutės uosto planuojama plaukioti į Nidą, po Miniją. Laivas, reprezentuojantis upių laivybos paveldą tarnaus turizmui, bus naudojamas edukaciniais-rekreaciniais tikslais.

Jūrų muziejaus istorikas Romualdas Adomavičius pasakoja, kad vytinė yra lietuviškos kilmės žodis. Šio tipo laivai buvo plaukiojo Nemuno, Neries ir Ščiaros baseinuose. Tai – plokščiadugnis, ilgas, žemais bortais, aukštais bei aštriais pirmagaliu ir laivagaliu, vienu ilgu irkliniu vairu laivagalyje ir ant stiebo viduryje pritvirtinta bure, laivas. Vytinės – tvirti ir ilgaamžiai laivai.

Duoklė vėtrungėms

Šiemet flotilės dėmesio centre – vėtrungės, kaip žvejų laivo identifikacijos ženklo, motyvas. Teatralizuota flotilė atplukdys buvusį Memelio burmistrą Ernstą Vilhelmą Berbomą, o folkloro ansamblis „Alka“ spektaklyje krantinėje prie skulptūros „Žvejas“ pristatys jo asmenybę, veiklą ir darbus.

Flotilė išsirikiuos Dangėje prie Rotušės. Šeštadienį 20.00–21.00 val. stebėsime „Dangės flotilės“ laivų paradą tarp Pilies ir Biržos tiltų, kurį pristatys žurnalistė Edita Mildažytė ir menotyrininkas Saulius Pilinkus. Visą šeštadienį laivuose ir krantinėje vyks edukaciniai renginiai, bus pasakojama apie senųjų žvejų, gyvenančių aplink Kuršių marias, buitį, tradicijas ir papročius, veiks kūrybinės dirbtuvės, supažindinančios su laivų statybos ir puošybos paslaptimis. Ir penktadienį ir šeštadienį Jūros šventės svečiai kviečiami lankytis gyvojoje laivų ekspozicijoje –  lankyti tradicinius ir istorinius laivus, pabendrauti su įgulomis, laivų kapitonais.

Flotilėje pamatysime tris kurėnus: „Kuršis“, „Šturm1“, „Germanika“, dvi vytines: „Jūratė“ ir „Vytautas Didysis“, tris venterines valtis: “„Rusnietis“, „Pakalnės“ ir „Juoda meška“, reisinę „Dreverna“, sielininkų valtį „Vytis“, medinė valtis „Vykintas“, irklinė valtį „Kapitonas Gikas“, dvistiebį liugerį „Drascombe“ ir vikingų tipo laivą „Biesas“, Šiaurės Europos folkbotas „Ellida“.

Atgyja senieji Kuršių marių laivai

Kuršių marių žvejų burvaltės – kurėnai, kiudelvaltės, bradinės ir venterinės valtys – pavadinimus gavo nuo tinklų, kuriais žvejojo, tipo. Burvaltėmis vietiniai gyventojai ne tik žvejojo, bet ir gabeno gyvulius į ganyklas, šieną iš kito marių kranto pievų, vyko į pamaldas, plaukė į turgų, į pasimatymus. Laivas anuomet buvo neatsiejama gyvenimo dalis ir kainavo panašiai tiek, kiek ir namas. 1992 m. Nidoje dailininkas Eduardas Jonušas ir laivų statytojas Henrikas Mališauskas pastatė kiudelinę valtį kurėną „Kuršis“. 

„Kuršis“ į vandenį nuleistas 1993 metais. Burvaltė pastatyta iš ąžuolo ir atitinka senųjų žvejybos burvalčių su aukštais ragais konstrukciją. Kurėno „Kuršis“ stiebas yra pats aukščiausias iš visų šiuo metu plaukiojančių kurėnų – 12 metrų. Tokiu būdu buvo padidintas kurėno buringumas ir kompensuojamas vėjo trūkumas, kadangi mariose kopos užstoja vakarų krypčių vėjus. Kurėnu „Kuršis“ vasarą plukdomi poilsiautojai, todėl buvo pažemintos grindys, valtį padarant saugesne. Nidiškiai kiudelinėmis valtimis ir kurėnais iš Nemuno pievų atsigabendavo šieną, taip pat persikeldavo jose paliktus atsiganyti arklius ir kitus gyvulius, be abejo, žvejojo. Kurėne vienu metu galėdavo sutilpti iki penkių-šešių žvejų. Valties priekyje yra lentinė būdelė – paragė, kurioje laikomi reikalingiausi rakandai, ten pavargę priguldavo pailsėti ir patys žvejai, kurėne taip pat yra ir vadinamoji „pelenė“, vieta, kur prireikus susikuriama ugnis.

Unikalių įvairių tipų plokščiadugnių, mažos grimzlės kurėnų, pritaikytų sekliam marių vandeniui, iki karo pamario kaimuose buvo šimtai, vien Nidoje – 65, bet einant Antrajam pasauliniam karui į pabaigą ir pokariu išsikėlus seniesiems žvejams kuršininkams, naujieji atsikėlę gyventojai, jų nebevertino, nestatė, tad senieji laiveliai supuvo ir tradicija išnyko.

Iš praeities išnirusi vytinė

Pasak laivadirbio Simo Knapkio, vytinė – tai tikra Lietuvos istorijos paslaptis. Tačiau nagingam ir išradingam senosios laivininkystės puoselėtojui šį laivą pavyko atkurti remiantis tik viena nuotrauka, graviūra ir paveikslu. Istoriniuose, grožinės literatūros šaltiniuose laivadirbis rado tik keliasdešimt sakinių, skirtų šiam burlaiviui.

Šeštadienį bus krikštijama vytinė „Jūratė“. Ją Rokas Radzvilavičius pagal Simo Knapkio Merkinės vytinės projektą pastatė šiemet. Šio tipo laivai buvo pagrindinė priemonė prekybai plėtoti, nes plukdė Nemunu medieną, javus, linus į Gdansko uostą. Istorikai teigia, kad pavadinime užfiksuotas lenktų laivo špantų (konstrukcijos detalių) panašumas į lanksčią karklo šakelę (vytelę). Juolab, kad dar Kazimieras Būga yra rašęs apie Lietuvos ežeruose plaukiojusius laivus, kurių karkasas buvo nupintas iš vytelių ir aptrauktas oda. Tai – plokščiadugnis, ilgas, žemais bortais, aukštais bei aštriais pirmagaliu ir laivagaliu, vienu ilgu irkliniu vairu laivagalyje ir ant stiebo viduryje pritvirtinta bure, laivas. Vytinės – tvirti ir ilgaamžiai laivai.

Kaip venteriais žvejojo

Venteris – žvejybos tinklas su vienu arba dviem tinkliniais sparnais. Iki šiol venteriai tebestatomi Kuršių marių seklesnėse vietose. Žuvis, įplaukusi į venterio gaudyklę, nebegali apsisukti, plaukia tik į priekį ir užstringa susiaurėjime. Venteriais Kuršių gaudomi starkai, karšiai, lydekos, unguriai. Flotilėje plaukianti pušinė venterinė valtis „Rusnietis“ 2003 metais buvo pastatyta Rusnėje. Siekiant kompensuoti pušies ir ąžuolo medienos svorių skirtumus, buvo panaudotos masyvesnės bortų lentos. Šioje valtyje ragams (števeniams) ir vytinams (špantams) taip pat panaudota masyvesnė mediena. Tai didina valties grimzlę ir gerina stovumą, tačiau atsiliepia greičiui. Venterinės valtys buvo populiarios ir žvejų kaimuose prie seklesnių vandenų.

Bus ir egzotiškų laivų

Vikingų tipo laivas „Biesas“ visada patraukia žiūrovų dėmesį. Laivas priklauso kuršių genties rekonstrukcijos klubui „Pilsota“, laivadirbys ir kapitonas – Darius Petkevičius, jis buvo pastatytas prieš dvejus metus. Nors laivas statytas remiantis Osebergo (Norvegija) laivo radiniu, jis puoštas mūsų kraštui būdingom zoomorfinėm detalėm. Tokio tipo laivais plaukiojo ne tik skandinavų vikingai, bet ir kitos Baltijos pakrantėse gyvenusios ir karinga veikla užsiimančios tautos. Kuršiai, būdami stiprioje skandinavų kultūrinėje įtakoje, ne tik su jais kariavo ir prekiavo, bet dažnai kartu rengdavo bendrus žygius, kurdavo mišrias gyvenvietes arba kolonijas vieni kitų kraštuose. Todėl naivu būtų manyti, kad jiems būtų nežinoma tokio tipo laivų statybos technologija, ypač žinant ginkluotės, papuošalų ir kitų archeologinių radinių panašumus.

Dirbsime žvejiškus darbus

Į „Dangės flotilę“ užsuks ir Lietuvos muziejų kelias „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“. Lietuvos jūrų muziejaus šeštadienį rengia edukacinę popietę „Žvejiški darbai“ krantinėje prie „Žvejo“ paminklo kartu su folkloristu Jono Kavaliausku. Kūrybinėse dirbtuvėse galima bus sužinoti ir išbandyti laivo lentų jungimo būdus, statyti laivelius, dekoruoti vėtrunges, pasigaminti suvenyrines Kuršių marių žuveles. Taip pat bus demonstruojamas filmas apie kurėno „SüD 1“ statybą.

TRADICINIŲ IR ISTORINIŲ LAIVŲ PARADAS DANGĖS FLOTILĖ

Programa
Liepos 26 diena (penktadienis)
20.00 ǀ
Tradicinių ir istorinių laivų parado „Dangės flotilė“ sutiktuvės ir pasveikinimas Dangėje. Tema – „Žvejiškos šventės!“

Liepos 27 diena (šeštadienis)
17.30 ǀ
Lietuvos muziejų kelias „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“. Lietuvos jūrų muziejaus edukacinė popietė „Žvejiški darbai“

18.00 ǀ Tradicinių ir istorinių laivų parado „Dangės flotilė“ įgulų pristatymas – „Mus jungia jūra!“

20.00–21.00 ǀ „Dangės flotilės“ laivų paradas

 Liepos 28 diena (sekmadienis)
9.00
ǀ Tradicinių ir istorinių laivų parado „Dangės flotilės“ laivų išlydėtuvės

Jūros šventės programa: 

LIEPOS 26 D., PENKTADIENIS

12.00 JŪROS ŠVENTĖS MUGĖS ATIDARYMAS (Danės g. nuo buvusio TEO pastato iki Šiaurinio rago, Tiltų g.).

12.00–2.00 SKONIŲ FIESTA: Maistas iš ,,Food Truck‘‘: greita, gardu, įvairu (automobilių stovėjimo aikštelė, Pilies g.).

12.00–20.00 DIZAINO JŪRA: dizainerių ir kūrėjų erdvė po vienu stogu, apsipirkimas DISCO ritmu (Atgimimo a.).

14.00–20.00 TURIZMO SKVERAS: drauge keliaukime po Lietuvą! „Keliauk Lietuvoje“ stende šiemet –GASTROliavimo žemėlapis, kulinarinėms kelionėms pasirengusio žmogaus ūgį matuojantis GASTROmetras. Leidiniai, suvenyrai, turizmo naujienos (Atgimimo a.).

12.00–19.00 Klaipėdos mokslo ir technologijų parko Pilies dirbtuvių MENO PIEVA: čia rasite Pilies dirbtuvių rezidentų dirbinių mugę, įvairių sričių kūrybines dirbtuves, pramogas visai šeimai (Pilies g. 14).

12.00–18.00 BURINUKO UOSTĄ pristato UAB „BNTP“: Lietuvos jūrų muziejus ir rašytoja Gina Viliūnė kviečia pažinčiai su paslaptinguoju ruonių pasauliu (buv. Šv. Jono bažnyčios aikštė, Turgaus g.).

12.00–16.00 Interaktyvi instaliacija „Vandens gyvenimo linija“, ruoniukų kailio marginimo dirbtuvėlės, mažiausieji plukdo burlaivius Burinuko jūroje.

16.00 Susitikimas su rašytoja Gina Viliūne, išleidusia knygą „Smiltės ir Vėjaus kelionė aplink Baltijos jūrą“, bei knygos iliustratore Urte Kraniauskaite.

12.00–21.00 JŪRŲ VERSLO IR PARTNERIŲ AIKŠTĖ (aikštė prie burlaivio „Meridianas):

12.00 Europos jūrinio paveldo ženklo suteikimo burlaiviui „Meridianas“ ceremonija.

12.00 LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS PRISTATO: parodos „Jūrinio paveldo ženklai. Laivų statyba“ pristatymas.

12.00–21.00 AB „Lietuvos geležinkeliai“ paviljone pristato unikalią bei interaktyvią papildytos realybės traukinių ekspoziciją, kurioje eksponuojami virtualūs tarpukario Lietuvos, šiandienos bei ateities traukinių modeliai.

12.00–02.00 UAB „Etna“ dovana Jūros šventei: MUZIKUOJANTIS FONTANAS „Su geriausiais linkėjimais“ (Turgaus ir Tiltų g. sankryža).

13.00 Svečiuose – festivalis „MENŲ TILTAI“: pirmojo tarptautinio Lietuvos ir Ukrainos festivalio „Menų tiltai“ dalyvių pasisveikinimo koncertas (prie paminklo „Arka“).

15.00 JŪRININKAI SUSITINKA. Visų laidų Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos absolventų (Alumni) susitikimas ( I. Kanto g. 7).

15.00–17.00 AZARTIŠKOS KOVOS DANGĖJE: aštuonviečių valčių regata 8+ (Dangės upė (nuo irklavimo centro iki burlaivio „Meridianas“)).

16.00–01.00 ,,MYLIMIAUSIA“ INTERAKTYVI GATVĖ: Turgaus gatvė Jūros šventės metu tampa „Mylimiausia“ gatve: užsuk ir išbandyk interaktyvų, krentančio vandens srove pulsuojantį jausmų fontaną – Mylimiausią Jūros šventės širdį. Šventės dalyviai kartu su savo mylimiausiais galės atgaivinti jausmus ir pereiti kiaurai vandens sieną… nesušlapdami bei keltuvu pakilti virš gatvės šurmulio ir pažvelgti į „Mylimiausią“ gatvę iš žuvėdros skrydžio. Turgaus gatvės konversijos projektą pristato kortelė MYLIMIAUSIA (Turgaus g.).

18.00–2.00 JŪROS ŠVENTĖS PIKNIKO ZONA: čia verta stabdyti tempą! Muzika, gero maisto ir gėrimų degustacijos jaukiu ritmu (Kūlių Vartų g. 7).

18.00–2.00 Gera muzika iš vinilo: DJ‘ai Audrius, Kelmas ir Nerijus.

20.00 Grupės „Saulės kliošas“ koncertas.

19.00 Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristato: Operos „Don Žuanas“ fragmentai (Kurpių gatvės šachmatų skveras).

18.00 VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pristato: DIDŽIOJI JŪROS ŠVENTĖS EISENA! Maršrutas: startas – J. Janonio g., einama Herkaus Manto g., Naujojo Sodo g., Naujoji Uosto g., Pilies tiltas, Pilies g. iki Kruizinių laivų terminalo. Eisenos dalyvių pristatymas – už Pilies tilto. Eisena transliuojama tiesiogiai socialiniame tinkle „Facebook“ #KlaipedosSventes.

19.00 JŪROS ŠVENTĖS 2019 ATIDARYMO CEREMONIJA (kruizinių laivų terminalas).

20.00-21.00 Lietuvos jūrų muziejus pristato: TRADICINIŲ IR ISTORINIŲ LAIVŲ PARADO „DANGĖS FLOTILĖ“ SUTIKTUVĖS DANGĖS UPĖJE.

20.00 Kyla Pilies tiltas.

20.00–21.00 ,,Žvejiškos tradicijos” Dangės upėje ir Karališkojoje krantinėje, šalia skulptūros ,,Žvejys”.

Gyva tradicinių ir istorinių laivų ekspozicija Dangės krantinėje bus prišvartuota iki liepos 28-osios, sekmadienio ryto.

Aštuntasis tradicinių ir istorinių laivų paradas „Dangės flotilė“ skirtas kurėno  „Süd – 1“ kapitonui, Lietuvos jūrų muziejaus vyr. istorikui – muziejininkui Romaldui Adomavičiui pagerbti.

20.00–2.00 DIDYSIS PENKTADIENIO KONCERTAS (kruizinių laivų terminalas):

20.00 Legendinė klaipėdiečių grupė „Studija“ švenčia 40-metį ir dovanoja naują programą „Neliūdim!”.

21.30 GJan ir grupė.

23.00 Grupė „Freaks On Floor“.

Iki 2.00 DJ’s VIDEOHEADS programa.

20.00 – 00.30 Teatro aikštės koncertus dovanoja buities elektronikos tinklas AVITELA ir PHILIPS OLED (Teatro a.):

20.00 BALTASIS KIRAS (akustinis).

21.15 Judith Owen ir grupė (Jungtinė Karalystė) su naujausia programa „reDISCOVERed“.

23.00 Kazimieras Likša ir grupė su programa „Tavo mylimiausia daina“.

20.00 – 02.00 KINO SKVERO PROGRAMA (Dienovidžio skveras):

21.00 Grupė „Sheep Effect“.

22.00 Grupė „Timid Kooky“.

23.00 – 24.30 Animaciniai filmai suaugusiesiems.

24.30 – 02.00 Geriausios ,,Kanų Liūtų‘‘ reklamos.

21.00–23.00 Tarptautinė fortepijono akademija „KLAIPĖDA PIANO MASTERS“ pristato specialų projektą, kurtą Jūros šventei „Greiti ir įsiutę“. Tai – 27 azarto ir virtuoziškumo nestokojantys pianistiniai etiudai, atliekami Europos jaunųjų pianistų elito (buv. Šv. Jono bažnyčios aikštė, greta Turgaus g.).

23.00 TAI PRIVALU PAMATYTI! Jūros šventė užkariauja dar vieną erdvę – dangų: unikalus prancūzų teatro trupės „Plasticiens Volants“ spektaklis – įspūdinga jūrų gelmių istorija „PERLAS“. Tik 2 spektakliai Klaipėdoje! (Piliavietės a.).

22.30, 23.00, 23.30, 00.00, 00.30, 01.00 AB „KLAIPĖDOS NAFTA“ PRISTATO: dainuojančių ir šokančių fontanų programa „Kai stichijos susitinka…“ (aikštė prie „Neringos“ skulptūros).

 

LIEPOS 27 D., ŠEŠTADIENIS

9.30–13.00 ATMINIMO CEREMONIJOS:

9.30 Pirmojo Lietuvos uosto kapitono Liudviko Stulpino pagerbimas Smiltynės kapinaitėse. Pirmajam Lietuvos jūrų kapitonui literatūrinę – muzikinę kompoziciją ,,Čia širdis nurimti trokšta“ dedikuoja Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijos bendruomenė.

10.00 Žuvusios laivo LINKUVA įgulos pagerbimas prie memorialo (skulptūrų parkas).

12.00 Vainikų žuvusiesiems jūrose nuleidimas Baltijos jūroje. Laivų išplaukimas nuo Kruizinių laivų terminalo – 11 val. Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacijos „Pajūrio laivai“ laivai norinčiuosius dalyvauti žuvusiųjų pagerbimo ceremonijoje plukdys nuo dešiniosios Dangės krantinės (pakeliui į Šiaurinį Ragą).

9.00–2.00 JŪROS ŠVENTĖS MUGĖ (Danės g. nuo buvusio TEO pastato iki Šiaurinio rago, Tiltų g.).

9.00–2.00 SKONIŲ FIESTA. Maistas iš Food Truck: greita, gardu, įvairu (automobilių stovėjimo aikštelė, Pilies g.).

9.00–2.00 UAB „Etna“ dovana Jūros šventei: MUZIKUOJANTIS FONTANAS „Su geriausiais linkėjimais“ (Turgaus ir Tiltų g. sankryža).

10.00–20.00 DIZAINO JŪRA. Dizaineriai ir kūrėjai po vienu stogu, apsipirkimas DISCO ritmu. (Atgimimo a.)

12.00–20.00 TURIZMO SKVERAS kviečia keliauti po Lietuvą! „Keliauk Lietuvoje“ stende šiemet –GASTROliavimo žemėlapis, kulinarinėms kelionėms pasirengusio žmogaus ūgį matuojantis GASTROmetras. Leidiniai, suvenyrai, turizmo naujienos. 14.00 – 17.00 val. „Keliauk Lietuvoje“ paviljone įsikurs inovatyvių šaltibarščių laboratorija! (Atgimimo aikštė).

10.00–19.00 Klaipėdos mokslo ir technologijų parko Pilies dirbtuvių MENO PIEVA. Čia rasite Pilies dirbtuvių rezidentų dirbinių mugę, įvairių sričių kūrybines dirbtuves, pramogas visai šeimai (Pilies g. 14).

11.00–15.00 BURINUKO UOSTAS KELIAUJA Į AIKŠTĘ PRIE „MERIDIANO“: projektą pristato UAB „BNTP“.

Aikštėje vaikai kuria draugišką miestą ir uostą: mažieji kūrėjai, vadovaujami edukatorių, stato namus, dažo juos, kuria miesto aplinką – gėles, medžius, paukščius, plukdo į uostą laivus. Akcijos finale – į dangų pakils 60 vaikų paleistų balandžių.

10.00–13.00 Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristato: atviros baleto trupės repeticijos ORE.

13.30 Kompozitoriaus E. Balsio dainų projektas „Aš – senas jūrininkas“.  (prie paminklo „Arka“)

11.00 Senovinių automobilių asociacijos „Seni kibirai“ paradas Klaipėdos gatvėmis (Šaulių, S. Daukanto, Herkaus Manto, Naujojo Sodo, Pilies, Sausio 15-osios g., Taikos pr. iki Baltijos žiedo ir atgal).

12.00–15.00 Asociacijos „Seni kibirai“ narių automobilių paroda Atgimimo a., įdomiausio automobilio rinkimai.

11.00–13.30 Senjorų Europos šokių kolektyvų festivalis „Jūros ir saulės pakviesti“. Dalyvauja Vakarų Lietuvos senjorų šokių kolektyvai ir svečiai iš Latvijos. Koncertuoja kaimo kapelija  „Subatvakaris“ (buvusi Šv. Jono bažnyčios aikštė).

11.00–19.00 „DRAKONŲ“ LENKTYNĖS DANGĖJE: Azartiškos drakonų valčių varžybos dėl KLAIPĖDOS VALSTYBINIO JŪRŲ UOSTO DIREKCIJOS TAURĖS. Nugalėtojų apdovanojimas pasibaigus varžyboms prie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos palapinės (Dangės upė, atkarpa nuo Irklavimo centro iki Biržos tilto).

10.00–21.00 JŪRŲ VERSLO IR PARTNERIŲ AIKŠTĖ (aikštė prie burlaivio „Meridianas):

10.00–20.00 Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija kviečia į pramoginę – edukacinę erdvę „Kryptis – JŪRA“. Ar žinai, kaip dirba Klaipėdos uostas, kokie kroviniai jame kraunami, kokie laivai atplaukia? Jūros šventės svečiams pirmiesiems bus pristatytas interaktyvus logistikos žaidimas „Žaidžiame uostą“. 3D žaidimo modelyje galėsite patys bandyti krauti į laivus konteinerius, birius krovinius ar naftos produktus, pasirūpinti, kad kroviniai saugiai pasiektų uostą. Visų žaidimo dalyvių laukia prizai ir siurprizai. KRAUK ir PASIKRAUK gerų emocijų.

10.00–20.00 10–mečio jubiliejų švenčianti bendrovė „Aros Marine“ – Milžinų draugai – dalyvauja jubiliejinėje Jūros šventėje 2019 ir kviečia į modernų paviljoną susitikti su šunimis milžinais, su vaikais pasigaminti svajonių kruizinį laivą, pamatyti, kaip įrengiami laivai milžinai, sudalyvauti milžinų žaidimuose, paklausyti milžinų muzikinės magijos.

10.00–21.00 AB „Lietuvos geležinkeliai“ paviljone pristato unikalią bei interaktyvią papildytos realybės traukinių ekspoziciją, kurioje eksponuojami virtualūs tarpukario Lietuvos, šiandienos bei ateities traukinių modeliai.

11.00–20.00 KN (AB „Klaipėdos nafta“) kviečia į savo paviljoną apžiūrėti SGD laivo – saugyklos „Independence“ modelį, apsilankyti virtualiame ture po SGD terminalą, sudalyvauti į skirtingus pasaulio kampelius nukeliančioje fotosesijoje. Paviljono pranešimų erdvėje jūsų laukia įdomūs susitikimai su keliautoju ir laidų vedėju Vytaru Radzevičiumi, „Instagram“ fotografu Matu Jūru, žurnalistu ir keliautoju Orijumi Gasanovu. „Nustebinti pasaulį – misija įmanoma!“, – šiuo šūkiu šiemet vadovaujasi paviljono šeimininkai.

11.30–13.00 AB „Lietuvos  geležinkeliai” šventės lankytojus kviečia į Klaipėdos geležinkelio stotį, kur vyks azartiškas drezinų ralis, o 13.00 Lietuvos galiūnų pasirodymas.

12.00–2.00 JŪROS ŠVENTĖS PIKNIKO ZONA (Kūlių Vartų g. 7): čia verta stabdyti tempą! Muzika, gero maisto ir gėrimų degustacijos jaukiu ritmu.

12.00 Vėlyvieji pusryčiai su „Tap Room“ joga.

14.00 Pokalbiai ant pievutės su Šventiniu bankuchenu I.

16.00 Pokalbiai ant pievutės su Šventiniu bankuchenu II.

19.00 Muzikinis projektas KLAIPĖDOS SKA FOUNDATION COMBO ARŪNĖ.

21.00 Grupės „Ministry Of Echology“ koncertas.

12.00 – 2.00 Muzikinę atmosferą kuria ir kūrybines pauzes užpildo DJ‘ai Audrius, Kelmas, Nerijus ir gera muzika iš vinilo.

12.00–16.30 Šeimų paplūdimio rankinio turnyras. (Paplūdimys prie Centrinės gelbėjimo stoties, Smiltynė)

13.00–00.00 „MYLIMIAUSIA“ INTERAKTYVI GATVĖ: Turgaus gatvė Jūros šventės metu tampa „Mylimiausia“ gatve: užsuk ir išbandyk interaktyvų, krentančio vandens srove pulsuojantį jausmų fontaną – Mylimiausią Jūros šventės širdį. Šventės dalyviai kartu su savo mylimiausiais galės atgaivinti jausmus ir pereiti kiaurai vandens sieną… nesušlapdami bei keltuvu pakilti virš gatvės šurmulio ir pažvelgti į „Mylimiausią“ gatvę iš žuvėdros skrydžio. Turgaus gavės konversijos projektą pristato kortelė MYLIMIAUSIA (Turgaus g.).

16.00–17.00 Klaipėdos jaunimo centro kolektyvo JUNGA koncertas (prie paminklo „Arka“).

17.00–18.00 Armėnijos tradicinės muzikos ir šokių grupės KARIN koncertas (prie paminklo „Arka“).

Svečiuose – festivalis „Menų tiltai“:

17.00 Mukačevo dramos teatro (Ukraina) spektaklis „Kunigaikštis Teodoras Karijotaitis“. (Laikrodžių muziejaus kiemelis, Liepų g. 12).

18.00–19.30 Ukrainos muzikos ir šokių kolektyvų pasirodymai (prie paminklo „Arka“).

18.00–20.00 Tarptautinė fortepijono akademija „KLAIPĖDA PIANO MASTERS“ pristato (buv. Šv. Jono bažnyčios aikštė, greta Turgaus g.):

18.00 Romantiška vakaro muzika ir pianistinės fantazijos FORTEPIJONO FIESTA KLAIPĖDOJE.

19.00 FORTEPIJONO VARŽYTUVĖS JŪROS ŠVENTĖS PRIZUI LAIMĖTI. Edukacinis interaktyvus pianistų žaidimas su publika, atveriantis galimybę pažvelgti į atlikėjo profesijos užkulisius. Aktyviausių žiūrovų laukia prizai.

18.00–20.00 Lietuvos jūrų muziejus pristato TRADICINIŲ IR ISTORINIŲ LAIVŲ PARADO „DANGĖS FLOTILĖ“ RENGINIUS (Dangės upė, prie skulptūros „Žvejys“ ):

17.30 Edukacinė popietė „Žvejiški darbai ir šventės“.

18.30 Tradicinių ir istorinių laivų parado „Dangės flotilė“ įgulų prisistatymas – „Mus jungia jūra!“.

20.00-21.00 Tradicinių ir istorinių „Dangės flotilės“ laivų paradas Dangėje tarp Pilies ir Biržos tiltų.

20.00–2.00 DIDĮJĮ ŠEŠTADIENIO KONCERTĄ JŪROS ŠVENTĖS SVEČIAMS DOVANOJA „ŠVYTURYS Nealkoholinis“ (Kruizinių laivų terminalas):

20.00 Grupė „Deeper Upper“.

21.30 Jurga ir grupė su programa.

23.00 Monique ir grupė su programa.

Iki 2.00 DJ’s VIDEOHEADS programa.

 

20.00–00.30 Teatro aikštės koncertus dovanoja buities elektronikos tinklas AVITELA ir PHILIPS OLED (Teatro a.):

20.00 Ieva Narkutė su programa „Vasaros meilės taisyklės“.

21.15 Monika Linkytė ir grupė.

23.00 Grupė „Balkumbia“ (Ispanija) ir nepakartojamas Balkanų muzikos siautulys.

 

20.00-2.00 KINO SKVERO PROGRAMA (Dienovidžio skveras):

21.00 Grupė „Egomašina“.

22.00 Grupė „Pinigautojai“.

23.00-24.30 Animaciniai filmai suaugusiesiems.

24.30-02.00 Geriausios ,,Kanų Liūtų“ reklamos.

 

23.00 TAI PRIVALU PAMATYTI! Jūros šventė užkariauja dar vieną erdvę – dangų: unikalus prancūzų teatro trupės „Plasticiens Volants“ spektaklis – įspūdinga jūrų gelmių istorija „PERLAS“. Tik 2 spektakliai Klaipėdoje! (Piliavietės a. )

 

22.30, 23.00, 23.30, 00.00, 00.30, 01.00 AB „KLAIPĖDOS NAFTA“ PRISTATO: dainuojančių ir šokančių fontanų programa „Kai stichijos susitinka…“ (aikštė prie „Neringos “skulptūros).

24.00 Jūros šventės kulminacija – fantastiškas FEJERVERKŲ ŠOU!

 

LIEPOS 28 D., SEKMADIENIS

9.00 JŪROS ŠVENTĖS MUGĖ. Danės g. (nuo buvusio TEO pastato iki Šiaurinio rago, Tiltų g.).

9.00 SKONIŲ FIESTA. Maistas iš Food Truck: greita, gardu, įvairu. (Automobilių stovėjimo aikštelė, Pilies g.)

9.00 Lietuvos jūrų muziejus pristato TRADICINIŲ IR ISTORINIŲ LAIVŲ PARADO „DANGĖS FLOTILĖ“ PALYDAS. Pilies tilto pakėlimas (Dangės upė).

9.00–18.00 UAB „Etna“ dovana Jūros šventei: MUZIKUOJANTIS FONTANAS „Su geriausiais linkėjimais“ (Turgaus ir Tiltų g. sankryža).

10.00–18.00 DIZAINO JŪRA: dizaineriai ir kūrėjai po vienu stogu, apsipirkimas DISCO ritmu (Atgimimo a.).

10.00–18.00 „MYLIMIAUSIA“ INTERAKTYVI GATVĖ: Turgaus gatvė Jūros šventės metu tampa „Mylimiausia“ gatve: užsuk ir išbandyk interaktyvų, krentančio vandens srove pulsuojantį jausmų fontaną – Mylimiausią Jūros šventės širdį. Šventės dalyviai kartu su savo mylimiausiais galės atgaivinti jausmus ir pereiti kiaurai vandens sieną… nesušlapdami bei keltuvu pakilti virš gatvės šurmulio ir pažvelgti į „Mylimiausią“ gatvę iš žuvėdros skrydžio. Turgaus gavės konversijos projektą pristato kortelė MYLIMIAUSIA. (Turgaus g. )

10.00-19.00 Klaipėdos mokslo ir technologijų parko Pilies dirbtuvių MENO PIEVA: čia rasite Pilies dirbtuvių rezidentų dirbinių mugę, įvairių sričių kūrybines dirbtuves, pramogas visai šeimai. (Pilies g. 14)

10.00 Šv. Mišios už žuvusius jūroje ir visą jūrinę bendruomenę Marijos Taikos karalienės bažnyčioje. Mišias aukos Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas (Rumpiškės g. 6).

10.00–15.00 Šeimų paplūdimio rankinio turnyras (paplūdimys prie Centrinės gelbėjimo stoties, Smiltynė).

10.30 Lietuvos jūrų muziejaus 40-asis gimtadienis: laimingųjų lankytojų 100-uko pasveikinimas! (Smiltynė, prie įėjimo į muziejų).

10.00–15.00 JŪRŲ VERSLO IR PARTNERIŲ AIKŠTĖ (aikštė prie burlaivio „Meridianas‘‘).

10.00–15.00 KN (AB „Klaipėdos nafta“) kviečia į savo paviljoną apžiūrėti SGD laivo-saugyklos „Independence“ modelį, apsilankyti virtualiame ture po SGD terminalą, sudalyvauti į skirtingus pasaulio kampelius nukeliančioje fotosesijoje.

10.00–15.00 AB „Lietuvos geležinkeliai“ paviljone pristato unikalią bei interaktyvią papildytos realybės traukinių ekspoziciją, kurioje eksponuojami virtualūs tarpukario Lietuvos, šiandienos bei ateities traukinių modeliai.

12.00–15.00 TURIZMO SKVERAS: drauge keliaukim po Lietuvą! „Keliauk Lietuvoje“ stende šiemet – GASTROliavimo žemėlapis, kulinarinėms kelionėms pasirengusio žmogaus ūgį matuojantis GASTROmetras. Leidiniai, suvenyrai, turizmo naujienos (Atgimimo a.).

11.00–13.30 Orientavimosi sporto varžybos Klaipėdos senamiestyje. Startas ir finišas – aikštėje prie burlaivio „Meridianas“.

11.00–13.30 Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ meno kolektyvų koncertas (buvusi Šv. Jono bažnyčios aikštė).

11.00–14.00 AZARTIŠKOS KOVOS DANGĖJE: tradicinė Žvejo regata – baidarių-kanojų irklavimo varžybos (Dangės upė, nuo Irklavimo centro iki burlaivio „Meridianas“).

12.00 I tarptautinio Lietuvos ir Ukrainos festivalio „Menų tiltai“ dalyvių koncertai (Šaulių g. 36, Koncertų salė).

12.00–18.00 Klaipėdos krepšinio mokyklos gatvės krepšinio turnyras (3×3). Registracija iki liepos 25 d. 19 val. svetainėje www.krepsiniomokykla.lt (kruizinių laivų terminalas).

12.00–16.00 JŪROS ŠVENTĖS PIKNIKO ZONA: čia verta stabdyti tempą! Muzika, gero maisto ir gėrimų degustacijos jaukiu ritmu (Kūlių Vartų g. 7). Gera muzika iš vinilo: DJ‘ai Audrius, Kelmas ir Nerijus.

18.00 Iškilmingas Tarptautinės fortepijono akademijos „KLAIPĖDA PIANO MASTERS“ uždarymo koncertas. (Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetų salė, K. Donelaičio g. 4)

 

NUOLATINIAI RENGINIAI

10.00–20.00 „Baltic Sail“ burlaivių apžiūra, atviri deniai (jei laivai neužsakyti renginiams ar specialiems reisams) (Kruizinių laivų terminalo pirsas). Karinio burlaivio GLORIA (Kolumbija) denis lankytojams atviras penktadienį 10.00 – 13.00, šeštadienį 10.00 – 15.00.

Liepos 26–27d. 11.00–19.00 Interaktyvus paviljonas „Pepsi skonio iššūkis“ (prie senojo turgaus žiedo).

Liepos 22–28 d. XVI Šachmatų festivalis „Jūros šventė-2019″(Klaipėdos universiteto Aula, Herkaus Manto g. 84).

Liepos 26–28 d. Klaipėdos krašto auksakalių cechas kviečia aplankyti LOBIŲ SALĄ. Čia turėsite galimybę pasigrožėti įstabiais juvelyrikos dirbiniais, sukurtais uostamiesčio meistrų, ir dalyvauti orientaciniame žaidime, kurio pagrindinis prizas – papuošalas su jūriniu Tahičio perlu. Žaidimo sąlygas gausite LOBIŲ SALOS paviljone, kuris įsikūręs prie Turgaus g. 22-ojo pastato. Perlo laimėtojas bus paskelbtas Klaipėdos krašto auksakalių cecho Facebook paskyroje @AuksakaliuCechas liepos 28-osios vakarą.

Liepos 26–27 d. – 12.00–18.00  Liepos 28 d. – 12.00–16.00 „MENAS GYVAI“ – Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus tapytojų darbų paroda ir improvizuota tapybos studija (buv. Šv. Jono bažnyčios aikštė, greta Turgaus g.).

 

RENGINIAI LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUJE

11.30, 13.00, 15.00, 16.30 Delfinų pasirodymai (apsilankymas mokamas, bilietai – www.ljm.lt).

12.15, 14.00, 16.00 Kaliforninių jūrų liūtų pasirodymai Saulės įlankoje (apsilankymas mokamas, bilietai – www.ljm.lt).

10.30–18.30 Ekspozicija „Mano tėvas žvejas, aš – jo padėjėjas“ etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje.

10.30–18.30 Tapybos paroda „Veidu į jūrą“, skirta Lietuvos jūrų muziejaus 40-mečiui, muziejaus II istorinėje salėje. Autoriai: Audrius Gražys, Miglė Kosinskaitė, Svajūnas Armonas.

10.30–18.30 Paroda „Mus jungia jūra!“, skirta Lietuvos jūrų muziejaus 40-mečiui, muziejaus parodų salėje. Autoriai: Donatas Bieliauskas, Agnė Jonkutė, Gintautas Trimakas, Petras Saulėnas.

MALTIEČIŲ ORDINO PIRMOJI PAGALBA

Liepos 26 d. penktadienis

Danės g. 18.00–22.00, Piliavietė 21.00-01.00

Liepos 27 d. šeštadienis

Danės g. 10.00–22.00, Piliavietė 21.00-01.00

Liepos 28 d. sekmadienis

Danės g. 10.00–16.00

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Molėtuose atidaryta nemokama ledo čiuožykla

Druskininkai įkvepia keliautojus įspūdingiems žygiams

Preiloje lankytojams atverta 53 m. aukščio kopa

We love Lithuania

Palūšės Šv. Juozapo parapinės bažnyčios kompleksas

Palangos kino teatras „Naglis“ kyla naujam gyvenimui – taps regioninė filmoteka

„Knygų starto“ lauknešėliai – visiems Lietuvos naujagimiams

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"