Kęstutis Macevičius
Klaipėda Klaipėdos miesto šventės Lankytinos vietos Klaipėdoje Naujienos Pajusk! Pamatyk! Renginiai Klaipėdoje

Jubiliejinė Jūros šventė artėja (renginių programa)

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Nepilnos dvi savaitės lieka iki kulminacinio vasaros renginio – Jūros šventės, kaskart į vienintelį Lietuvos uostamiestį sukviečiančios įspūdingus srautus svečių. Liepos 26-ąją miestas sveikins jau 60-ąją, jubiliejinę Jūros šventę, o jos svečius kvies įsitikinti, jog „Jūra tinka kiekvienam!” Šiandien spaudos konferenciją surengę šventės organizatoriai sako, jog jūrinis stuburas buvo ir yra šios šventės esmė bei išskirtinumas, o kasmet ruošiant šio renginio programą keliamas svarbiausias tikslas, kad šventėje būtų kuo daugiau jūros…

Šventę praturtins jubiliejai

Šiemetinės jūros pagerbtuvės uostamiestyje kupinos renginių, dedikuotų šiai gamtos duotybei. Tai – jūrai ir jos žmonėms skirtos parodos, knygų pristatymai, susitikimai su jūrinės kultūros tyrinėtojais bei jūrų verslo atstovais, pažintis su jūriniu krašto paveldu, kūrybinės inspiracijos marinistine tema. Renginiai Klaipėdoje startuos dar prieš oficialią šventės pradžią liepos 26-ąją, kuomet per miestą pražygiuos Didžioji Jūros šventės eisena – gausiausią dalyvių bei žiūrovų būrį sutraukianti tradicija. Šių metų geroji naujiena, jog į eiseną grįžta vienas iš svarbiausių jūrinės valstybės simbolių – karinio jūrų laivyno rikiuotė. Šalies karinės flotilės atstovai drauge su orkestru žygiuos eisenos priekyje, už jų žengs ir šventės publiką sveikins daugiau nei 7000 jūrinės bendruomenės atstovų.

„Galime tik džiaugtis, jog jūrinį šventės programos koloritą kuria visa miesto bendruomenė. Ir daro tai noriai. Tik mūsų partnerių dėka galime parodyti svečiams jūrą iš visų jos pusių: nuo muziejinių eksponatų, knygose išrašytos išminties ar istorinių laivų iki pažangiausių jūrų verslo sprendimų“,- sako šventę organizuojančios Viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ vadovas Romandas Žiubrys.

Organizatoriai džiaugiasi, jog jubiliejinė Jūros šventės šiemet turi solidžias gyvavimo sukaktis švenčiančių kolegų:  į programą su tradicinėmis ir naujomis iniciatyvomis įsilies 40-mečio jubiliejų pažymintis Lietuvos jūrų muziejus, 20-metį tuo pat metu sutinkantis jūrų verslo žurnalas „Jūra. Mope. Sea“  pristatys šiai progai dedikuotą knygą, apžvelgiančią pastarųjų dviejų jūrinės bendruomenės gyvenimo dešimtmečių aktualijas.

Muziejininkai renginius dedikuoja žuvusiam kolegai

Visi Lietuvos jūrų muziejaus renginiai Jūros šventėje yra dedikuojami istoriko, muziejininko Romaldo Adomavičiaus atminimui, kuris žuvo š.m. liepos 2-ąją muziejaus kurėnui apvirtus audringose mariose. Visas Romaldo Adomavičiaus gyvenimas buvo paskirtas Lietuvos laivybos ir Klaipėdos istorijos tyrimams. Jau be jo liepos 23 dieną 17 val. 

Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje, Gerlacho palėpėje, bus pristatyta naujausia Romaldo Adomavičiaus ir jo sūnaus Romualdo knyga – Lietuvos jūrininkų žinynas „Prie Lietuvos laivyno ištakų. Žmonės ir laivai“. Ne „SüD 1“ ir jo kapitonas į Dangę įvedinės ir šiemetį istorinių laivų paradą „Dangės flotilė“. Jis šiemet į Jūros šventę atplauks jau 8-ąjį kartą. Planuojama, jog penktadienį, 20 val., pakilus Pilies tiltui į Dangę suplauks 15-os istorinių laivų flotilė. Iki sekmadienio ryto laivai bus prišvartuoti tarp Biržos ir Pilies tiltų. Tai bus gyva istorinė ekspozicija, skleidžianti žinią apie šio krašto laivybos tradicijas, žvejiškus papročius. „Dangės flotilė“ iš miesto išplauks sekmadienį 9 val. – tam vėl bus keliamas Pilies tiltas.

Jūrų muziejaus kolektyvas Jūros šventėje pristatys 2 parodas: pirmoji primins ilgamečio muziejaus vadovo Aloyzo Každailio veiklos epochą (atidarymas liepos 24 d., 16 val. I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje), antroji – „Jūrinio paveldo ženklai. Laivų statyba“ nuo liepos 26-osios bus eksponuojama aikštėje, prie burlaivio „Meridianas“.

„Meridianas“ pasipuoš Europos jūrinio paveldo ženklu

Per šventę Klaipėda praturtės dar vienu jūrinio paveldo simboliu – liepos 26-osios vidurdienį planuojamoje ceremonijoje Europos jūrinio paveldo ženklas bus suteiktas burlaiviui „Meridianas“. Beje, Jūros šventės savaitgalį aikštė prie „Meridiano“ taps Jūrų verslo ir partnerių iniciatyvų erdve. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, bendrovės „Klaipėdos nafta“, „Aros Marine“ (beje, taip pat švenčianti jubiliejinę  10-mečio sukaktį) ir „Lietuvos geležinkeliai“ čia įkurdins savo paviljonus, kuriuose smalsus lankytojas ras labai įdomių dalykų – nuo įrenginių, leisiančių virtualiai krauti krovinį į laivą ar valdyti traukinį, iki pasivaikščiojimo po SGD laivą ar gyvų susitikimų su Lietuvos įžymybėmis.

Paulius Barzdonis
Jūros šventė 2018

Į aikštę prie „Meridiano“ šeštadienį kviečiami vaikai. Improvizuotose Burinuko uosto dirbtuvėlėse jų laukia svarbi misija – sukurti gražų, draugišką ir spalvingą miestą bei uostą. Vaikų sukurtoje aplinkoje 15 val. į dangų pakils 60 balandžių. Tiek, kiek kartų švenčiame Jūros šventę.

Klaipėdą aplankys Kolumbijos karinis  burlaivis

Jūros šventės peizažas jau nebeįsivaizduojamas be burių. Aštuoni Baltijos pakrantės miestai – Klaipėda, Karlskrona, Rostokas, Ryga, Gdanskas, Ščecinas, Nystedas ir Turku – daugiau nei dešimtmetį įgyvendinantys projektą „Baltic Sail“ ir puoselėdami tradicinį buriavimą kaip svarbią Europos jūrinės kultūros paveldo dalį skatina ir kviečia tradicinių burlaivių bei senovinių laivų savininkus leistis į keliones po Baltijos jūrą, aplankant ir papuošiant burėmis šiuose miestuose vykstančias jūrines šventes.

„Jūros šventės“ dienomis Klaipėdoje viešės buriniai laivai iš keturių valstybių. Įspūdingiausias ir didžiausias burlaivis „Gloria“ į uostamiestį atplauks net iš Kolumbijos. Šalies karinėms jūrų pajėgoms priklausantis laivas Baltijos jūroje lankysis pirmą kartą. Jis planuoja užsukti į  tris „Baltic Sail“ projekto partnerių uostus – Klaipėdą, Karlskroną ir Rostoką. Pirmą kartą Klaipėdoje viešės ir burlaivis iš Vokietijos „Santa Barbara Anna“, kuris yra praeityje garsios airių muzikos grupės „Kelly Family“ šeimos nuosavybė. Net keturi burlaiviai – „Baltic Beauty“, „Bonawentura“, „Bryza H“ ir „Antica“ – atplauks iš kaimyninės Lenkijos. Iš Sankt Peterburgo (Rusija) laukiama laukiama atplaukiant mokomojo burlaivio, iš kaimyninio Kaliningrado – poros jachtų, įgyvendinančių socialinį projektą ir į savo įgulas integravusių žmones su judėjimo sutrikimais.

Visi besisvečiuojantys burlaiviai Jūros šventės dienomis atvers savo denius lankytojams, o kai kurie ir plukdys žmones trumpoms ekskursijoms į jūrą ar marias. 

Kolumbijos karinis laivas surengs oficialų priėmimą kviestiniams svečiams.

Jūros šventėje laukiama ir prezidento

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pasidžiaugė, jog garbingą pareigą – Jūros šventės globą – prisiima ir naujai išrinktas LR prezidentas Gitanas Nausėda. Miesto vadovo teigimu, valstybės vadovo turėtume sulaukti ir Jūros šventės renginiuose, vienas jų – vainikų nuleidimo ceremonija žuvusiesiems jūroje, tradiciškai vyksianti šeštadienį, liepos 27-ąją, 12 val. Visiems, kas neras galimybės išplaukti į šią jautrią pagerbimo ceremoniją, šventės organizatoriai siūlo pasinaudoti šiuolaikinėmis technologijomis ir internete stebėti tiesioginę transliaciją iš karinio laivo „Aukštaitis“. 

Beje, šiemet savo pagarbos ženklą – vainiką žuvusiesiems jūroje iš sraigtasparnio nuleis ir Karinės oro pajėgos.

Tradiciškai šeštadienio rytą jūrinė bendruomenė Smiltynės kapinaitėse pagerbs pirmojo Lietuvos kapitono L. Stulpino atminimą, Skulptūrų parke padės gėlių prie memorialo žuvusiai laivo „Linkuva“ įgulai. Šv. Mišios už žuvusiuosius jūroje ir visą jūrinę bendruomenę vyks sekmadienį 10 val. Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje, jas aukos Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas.

Fontanai – šoks skveruose ir gatvėse

Taip lauktas šokančių ir dainuojančių fontanų sugrįžimas į Jono kalnelio užutėkį šiemet, deja, neįvyks. Dėl besitęsiančių rekonstrukcijos darbų ir galimų saugumo problemų nuspręsta šiam renginiui ieškoti kitos vietos. Organizatoriai fontanų programai parinko erdvę prie skulptūros „Neringa“. Taip geroji milžinė iš senos pajūrio legendos virs visas stichijas jungiančiu simboliu. Fontanai drauge su Neringa „šoks“ penktadienio ir šeštadienio vakarais nuo 22.30 iki 1 val. (kas pusvalandį), programą dovanoja AB „Klaipėdos nafta“. Kitas, kuklesnio mastelio, bet ne mažesnio įspūdžio fontanas šventės dienomis čiurlens, muzikuos, švies ir šoks Turgaus ir Tiltų gatvių sankirtoje. Šį grožį ir gaivą klaipėdiečiams ir šventės svečiams dovanos bendrovė „Etna“.

Programa atsisiųsti

Jūros šventės programa:

LIEPOS 23 D., ANTRADIENIS

17.00 Žurnalistės ir leidėjos Zitos Tallat-Kelpšaitės knygos „Ženklai ir žodžiai“ pristatymas. Knyga skirta Tarptautinio verslo žurnalo JŪRA MOPE SEA 20-mečiui (Burlaivio „Meridianas“ denis)
17.00 Lietuvos jūrų muziejus pristato: žinyno „Prie Lietuvos laivyno ištakų. Žmonės ir laivai“ pristatymas. (Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Herkaus Manto g. 25)

LIEPOS 24 D., TREČIADIENIS

16.00 Lietuvos jūrų muziejus pristato: parodos „Aloyzas Každailis: mano kelias buvo dulkėtas, akmenuotas, velnių priperėtas“ atidarymas.(Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Herkaus Manto g. 25)
17.00 Renginys „Slėpiningi Klaipėdos vandenys“. Programoje: meninė instaliacija bei senojo miesto vandenų tinklo, įdomių faktų, kurių galbūt nežinojote, pristatymas. (Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kiemelis, Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)

LIEPOS 25 D., KETVIRTADIENIS

14.30 Jūrininkų pagerbimo ceremonija prie „Albatroso“. (Lietuvos jūrų muziejus, Smiltynė)
17.00 Parodos „Lietuvininkai“ atidarymas: pirmąkart viešai eksponuojami 4 iškilių Mažosios Lietuvos asmenybių Ievos Simonaitytės, Martyno Jankaus, Arvedo Kybranco, Adomo Brako asmeninių archyvų lobiai – fotografijos, kūryba, laiškai ir užrašai, saugomi Lietuvos literatūros ir meno archyve. (Klaipėdos regioninis valstybės archyvas, Naujoji Uosto g. 16)
17.00 Projekto „Pražuvusi Klaipėda“ pristatymas. Atkurtus 16-17 a. miesto gyvenimo fragmentus pristato menininkė Aida Raimonda Pečeliūnienė, Klaipėdos regiono modeliavimo klubas „Mikropasaulis“. (Ekspozicijų paviljonas buv. Šv. Jono bažnyčios aikštėje, greta Turgaus g.)
17.00-19.00 BURINUKO UOSTĄ pristato UAB „BNTP“: edukacinės dirbtuvės vaikams „Prikelkim Klaipėdą!” – techninio modeliavimo klubo „Mikropasaulis“ sukurtų modelių paroda ir modeliavimo ABC vaikams.  Mažiausieji plukdo burlaivius Burinuko jūroje. (Buv. Šv. Jono bažnyčios aikštė, Turgaus g.)
18.00 „Pagauk optimizmą!” – linksmos ir azartiškos „Optimist“ klasės jachtų ir jas suvaldyti pasiryžusių savanorių varžybos Dangėje. Komentavimo punktas – prie skulptūros „Žvejys“. (Dangės upė, tarp Biržos ir Pilies tiltų)
18.30 Tarptautinio verslo žurnalo JŪRA MOPE SEA 20-mečio renginys.Renginys su kvietimais. (Klaipėdos dramos teatras, Teatro a. 2)
21.30-00.30 Bardų ir poezijos renginys „Skrydis į naktį 2019“. Dalyvauja V. Kochanskytė, „Baltasis Kiras“, Jonas Baltokas ir JieDu, Mindaugo Briedžio grupė. (Smiltynės amfiteatras, Smiltynės g. 11)

LIEPOS 26 D., PENKTADIENIS

12.00 JŪROS ŠVENTĖS MUGĖS ATIDARYMAS. (Danės g. nuo buvusio TEO pastato iki Šiaurinio rago, Tiltų g.)
12.00–2.00 SKONIŲ FIESTA Maistas iš Food Truck: greita, gardu, įvairu. (Automobilių stovėjimo aikštelė Pilies g.)
12.00–20.00 DIZAINO JŪRA: dizainerių ir kūrėjų erdvė po vienu stogu, apsipirkimas DISCO ritmu. (Atgimimo a.)
14.00-20.00 TURIZMO SKVERAS: drauge keliaukim po Lietuvą! „Keliauk Lietuvoje“ stende šiemet –GASTROliavimo žemėlapis, kulinarinėms kelionėms pasirengusio žmogaus ūgį matuojantis GASTROmetras. Leidiniai, suvenyrai, turizmo naujienos. (Atgimimo a.)
12.00-19.00 Klaipėdos mokslo ir technologijų parko Pilies dirbtuvių MENO PIEVA: čia rasite Pilies dirbtuvių rezidentų dirbinių mugę, įvairių sričių kūrybines dirbtuves, pramogas visai šeimai. (Pilies g. 14)
12.00-18.00 BURINUKO UOSTĄ pristato UAB „BNTP“: Lietuvos jūrų muziejus ir rašytoja Gina Viliūnė kviečia pažinčiai su paslaptinguoju ruonių pasauliu. (Buv. Šv. Jono bažnyčios aikštė, Turgaus g.)
12.00-16.00 interaktyvi instaliacija „Vandens gyvenimo linija“, ruoniukų kailio marginimo dirbtuvėlės, mažiausieji plukdo burlaivius Burinuko jūroje.
16.00 susitikimas su rašytoja Gina Viliūne, išleidusia knygą „Smiltės ir Vėjaus kelionė aplink Baltijos jūrą“, bei knygos iliustratore Urte Kraniauskaite.  

12.00-21.00 JŪRŲ VERSLO IR PARTNERIŲ AIKŠTĖ  (Aikštė prie burlaivio „Meridianas):
12.00 Europos jūrinio paveldo ženklo suteikimo burlaiviui „Meridianas“ ceremonija.
12.00 LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS PRISTATO: parodos „Jūrinio paveldo ženklai. Laivų statyba“ pristatymas.
12.00-21.00 AB „Lietuvos geležinkeliai“ paviljone pristato unikalią bei interaktyvią papildytos realybės traukinių ekspoziciją, kurioje eksponuojami virtualūs tarpukario Lietuvos, šiandienos bei ateities traukinių modeliai.

12.00-02.00 UAB „Etna“ dovana Jūros šventei: MUZIKUOJANTIS FONTANAS„Su geriausiais linkėjimais“. (Turgaus ir Tiltų g. sankryža)
13.00 Svečiuose – festivalis „MENŲ TILTAI“: pirmojo tarptautinio Lietuvos ir Ukrainos festivalio „Menų tiltai“ dalyvių pasisveikinimo koncertas. (Prie paminklo „Arka“)
15.00 JŪRININKAI SUSITINKA. Visų laidų Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos absolventų (Alumni) susitikimas. ( I.Kanto g. 7)
15.00-17.00 AZARTIŠKOS KOVOS DANGĖJE: aštuonviečių valčių regata 8+. (Dangės upė, nuo Irklavimo centro iki burlaivio „Meridianas“)
16.00-01.00 ″MYLIMIAUSIA“ INTERAKTYVI GATVĖ: Turgaus gatvė Jūros šventės metu tampa „Mylimiausia“ gatve: užsuk ir išbandyk interaktyvų, krentančio vandens srove pulsuojantį jausmų fontaną – Mylimiausią Jūros šventės širdį. Šventės dalyviai kartu su savo mylimiausiais galės atgaivinti jausmus ir pereiti kiaurai vandens sieną… nesušlapdami bei keltuvu pakilti virš gatvės šurmulio ir pažvelgti į „Mylimiausią“ gatvę iš žuvėdros skrydžio. Turgaus gatvės konversijos projektą pristato kortelė MYLIMIAUSIA. (Turgaus g.)

18.00-2.00 JŪROS ŠVENTĖS PIKNIKO ZONA: čia verta stabdyti tempą! Muzika, gero maisto ir gėrimų degustacijos jaukiu ritmu. (Kūlių Vartų g. 7)
18.00-2.00 Gera muzika iš vinilo: DJ‘ai Audrius, Kelmas ir Nerijus.
20.00 Grupės „Saulės kliošas“ koncertas.

19.00 Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristato: Operos „Don Žuanas“ fragmentai. (Kurpių gatvės šachmatų skveras)

18.00 VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pristato: DIDŽIOJI JŪROS ŠVENTĖS EISENA! Maršrutas:  startas – J. Janonio g., einama Herkaus Manto g., Naujojo Sodo g., Naujoji Uosto g., Pilies tiltas, Pilies g. iki Kruizinių laivų terminalo. Eisenos dalyvių pristatymas – už Pilies tilto. Eisena transliuojama tiesiogiai socialiniame tinkle „Facebook“ #KlaipedosSventes.
19.00 JŪROS ŠVENTĖS 2019 ATIDARYMO CEREMONIJA. (Kruizinių laivų terminalas)

20.00-21.00 Lietuvos jūrų muziejus pristato: TRADICINIŲ IR ISTORINIŲ LAIVŲ PARADO „DANGĖS FLOTILĖ“ SUTIKTUVĖS DANGĖS UPĖJE.
20.00 Kyla Pilies tiltas.
20.00-21.00  “Žvejiškos tradicijos” Dangės upėje ir Karališkojoje krantinėje, šalia skulptūros “Žvejys”.
Gyva tradicinių ir istorinių laivų ekspozicija Dangės krantinėje bus prišvartuota iki liepos 28-osios, sekmadienio ryto.
Aštuntasis tradicinių ir istorinių laivų paradas „Dangės flotilė“ skirtas kurėno  „Süd – 1“ kapitonui, Lietuvos jūrų muziejaus vyr. istorikui – muziejininkui Romaldui Adomavičiui pagerbti.

20.00–2.00 DIDYSIS PENKTADIENIO KONCERTAS. (Kruizinių laivų terminalas):
20.00  Legendinė klaipėdiečių grupė „Studija“ švenčia 40-metį ir dovanoja naują programą „Neliūdim!”.
21.30  GJan ir grupė.
23.00  Grupė „Freaks on Floor“.
Iki 2.00 DJ’s VIDEOHEADS programa.

20.00–00.30 Teatro aikštės koncertus dovanoja buities elektronikos tinklas AVITELA ir PHILIPS OLED. (Teatro a.):
20.00  BALTASIS KIRAS (akustinis).
21.15  Judith Owen ir grupė (Jungtinė Karalystė) su naujausia programa „reDISCOVERed“.
23.00  Kazimieras Likša ir grupė su programa „Tavo mylimiausia daina“.

20.00-02.00 KINO SKVERO PROGRAMA. (Dienovidžio skveras):
21.00 Grupė „Sheep Effect“.
22.00 Grupė „Timid Kooky“.
23.00-24.30 Animaciniai filmai suaugusiesiems.
24.30-02.00 Geriausios Kanų Liūtų reklamos.

 21.00-23.00  Tarptautinė fortepijono akademija „KLAIPĖDA PIANO MASTERS“ pristato specialų projektą, kurtą Jūros šventei „Greiti ir įsiutę“. Tai – 27 azarto ir virtuoziškumo nestokojantys pianistiniai etiudai, atliekami Europos jaunųjų pianistų elito. (Buv. Šv. Jono bažnyčios aikštė, greta Turgaus g.)

23.00 TAI PRIVALU PAMATYTI! Jūros šventė užkariauja dar vieną erdvę – dangų: unikalus prancūzų teatro trupės „Plasticiens Volants“ spektaklis – įspūdinga jūrų gelmių istorija „PERLAS“. Tik 2 spektakliai Klaipėdoje! (Piliavietės a.)

22.30, 23.00, 23.30, 00.00, 00.30, 01.00 AB „KLAIPĖDOS NAFTA“ PRISTATO: dainuojančių ir šokančių fontanų programa „Kai stichijos susitinka…“ . (Aikštė prie „Neringos“ skulptūros)

LIEPOS 27 D., ŠEŠTADIENIS

9.30-13.00 ATMINIMO CEREMONIJOS:
9.30  Pirmojo Lietuvos uosto kapitono Liudviko Stulpino pagerbimasSmiltynės kapinaitėse. Pirmajam Lietuvos jūrų kapitonui literatūrinę-muzikinę kompoziciją ,,Čia širdis nurimti trokšta“ dedikuoja Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijos bendruomenė.
10.00  Žuvusios laivo LINKUVA įgulos pagerbimas prie memorialo. (Skulptūrų parkas)
12.00  Vainikų žuvusiesiems jūrose nuleidimas Baltijos jūroje. Laivų išplaukimas nuo Kruizinių laivų terminalo – 11 val. Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacijos „Pajūrio laivai“ laivai norinčiuosius dalyvauti žuvusiųjų pagerbimo ceremonijoje plukdys nuo dešiniosios Dangės krantinės (pakeliui į Šiaurinį Ragą).

9.00–2.00 JŪROS ŠVENTĖS MUGĖ. (Danės g. nuo buvusio TEO pastato iki Šiaurinio rago, Tiltų g.)
9.00–2.00 SKONIŲ FIESTA. Maistas iš Food Truck: greita, gardu, įvairu. (Automobilių stovėjimo aikštelė Pilies g.)
9.00-2.00 UAB „Etna“ dovana Jūros šventei: MUZIKUOJANTIS FONTANAS„Su geriausiais linkėjimais“. (Turgaus ir Tiltų g. sankryža)
10.00–20.00 DIZAINO JŪRA. Dizaineriai ir kūrėjai po vienu stogu, apsipirkimas DISCO ritmu. (Atgimimo a.)
12.00-20.00 TURIZMO SKVERAS kviečia keliauti po Lietuvą! „Keliauk Lietuvoje“ stende šiemet –GASTROliavimo žemėlapis, kulinarinėms kelionėms pasirengusio žmogaus ūgį matuojantis GASTROmetras. Leidiniai, suvenyrai, turizmo naujienos. 14.00-17.00 val. „Keliauk Lietuvoje“ paviljone įsikurs inovatyvių šaltibarščių laboratorija! (Atgimimo aikštė)
10.00-19.00 Klaipėdos mokslo ir technologijų parko Pilies dirbtuvių MENO PIEVA. Čia rasite Pilies dirbtuvių rezidentų dirbinių mugę, įvairių sričių kūrybines dirbtuves, pramogas visai šeimai. (Pilies g. 14)

11.00-15.00 BURINUKO UOSTAS KELIAUJA Į AIKŠTĘ PRIE „MERIDIANO“: projektą pristato UAB „BNTP“.
Aikštėje vaikai kuria draugišką miestą ir uostą: mažieji kūrėjai, vadovaujami edukatorių, stato namus, dažo juos, kuria miesto aplinką – gėles, medžius, paukščius, plukdo į uostą laivus. Akcijos finale – į dangų pakils 60 vaikų paleistų balandžių.

10.00-13.00 Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristato: atviros baleto trupės repeticijos ORE.
13.30  Kompozitoriaus E. Balsio dainų projektas  „Aš – senas jūrininkas“.  (prie paminklo „Arka“)

11.00  Senovinių automobilių asociacijos „Seni kibirai“ paradas Klaipėdos gatvėmis (Šaulių, S. Daukanto, Herkaus Manto, Naujojo Sodo, Pilies, Sausio 15-osios g,., Taikos pr. iki Baltijos žiedo ir atgal)
12.00-15.00  Asociacijos „Seni kibirai“ narių automobilių paroda Atgimimo a., įdomiausio automobilio rinkimai.

11.00-13.30 Senjorų Europos šokių kolektyvų festivalis „Jūros ir saulės pakviesti“. Dalyvauja Vakarų Lietuvos senjorų šokių kolektyvai ir svečiai iš Latvijos. Koncertuoja kaimo kapelija  „Subatvakaris“. (Buvusi Šv. Jono bažnyčios aikštė)

11.00–19.00 „DRAKONŲ“ LENKTYNĖS DANGĖJE: Azartiškos drakonų valčių varžybos dėl KLAIPĖDOS VALSTYBINIO JŪRŲ UOSTO DIREKCIJOS TAURĖS. Nugalėtojų apdovanojimas pasibaigus varžyboms prie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos palapinės. (Dangės upė, atkarpa nuo Irklavimo centro iki Biržos tilto)

10.00-21.00 JŪRŲ VERSLO IR PARTNERIŲ AIKŠTĖ  (Aikštė prie burlaivio „Meridianas):
10.00-20.00 Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija kviečia į pramoginę-edukacinę erdvę „Kryptis – JŪRA“. Ar žinai, kaip dirba Klaipėdos uostas, kokie kroviniai jame kraunami, kokie laivai atplaukia? Jūros šventės svečiams pirmiesiems bus pristatytas interaktyvus logistikos žaidimas „Žaidžiame uostą“. 3D žaidimo modelyje galėsite patys bandyti krauti į laivus konteinerius, birius krovinius ar naftos produktus, pasirūpinti, kad kroviniai saugiai pasiektų uostą. Visų žaidimo dalyvių laukia prizai ir siurprizai. KRAUK ir PASIKRAUK gerų emocijų.
10.00-20.00 10-mečio jubiliejų švenčianti bendrovė „Aros Marine“ – Milžinų draugai – dalyvauja jubiliejinėje Jūros šventėje 2019 ir kviečia į modernų paviljoną susitikti su šunimis milžinais, su vaikais pasigaminti svajonių kruizinį laivą, pamatyti, kaip įrengiami laivai milžinai, sudalyvauti milžinų žaidimuose, paklausyti milžinų muzikinės magijos.
10.00-21.00 AB „Lietuvos geležinkeliai“ paviljone pristato unikalią bei interaktyvią papildytos realybės traukinių ekspoziciją, kurioje eksponuojami virtualūs tarpukario Lietuvos, šiandienos bei ateities traukinių modeliai.
11.00-20.00 KN (AB „Klaipėdos nafta“) kviečia į savo paviljoną apžiūrėti SGD laivo-saugyklos „Independence“ modelį, apsilankyti virtualiame ture po SGD terminalą, sudalyvauti į skirtingus pasaulio kampelius nukeliančioje fotosesijoje. Paviljono pranešimų erdvėje jūsų laukia įdomūs susitikimai su keliautoju ir laidų vedėju Vytaru Radzevičiumi, „Instagram“ fotoguru Matu Jūru, žurnalistu ir keliautoju Orijumi Gasanovu. „Nustebinti pasaulį – misija įmanoma!“, – šiuo šūkiu šiemet vadovaujasi paviljono šeimininkai.
11.30-13.00 AB „Lietuvos  geležinkeliai” šventės lankytojus kviečia į Klaipėdos geležinkelio stotį, kur vyks azartiškas drezinų ralis, o 13.00 Lietuvos galiūnų pasirodymas.

12.00-2.00 JŪROS ŠVENTĖS PIKNIKO ZONA (Kūlių Vartų g. 7): čia verta stabdyti tempą! Muzika, gero maisto ir gėrimų degustacijos jaukiu ritmu.
12.00 Vėlyvieji pusryčiai su „Tap Room“ joga.
14.00 Pokalbiai ant pievutės su Šventiniu bankuchenu I.
16.00 Pokalbiai ant pievutės su Šventiniu bankuchenu II.
19.00 Muzikinis projektas KLAIPĖDOS SKA FOUNDATION COMBO ARŪNĖ
21.00  Grupės „Ministry Of Echology“ koncertas.
12.00- 2.00 Muzikinę atmosferą kuria ir kūrybines pauzes užpildo DJ‘ai Audrius, Kelmas, Nerijus ir gera muzika iš vinilo.

12.00-16.30 Šeimų paplūdimio rankinio turnyras. (Paplūdimys prie Centrinės gelbėjimo stoties, Smiltynė)

13.00-00.00 „MYLIMIAUSIA“ INTERAKTYVI GATVĖ: Turgaus gatvė Jūros šventės metu tampa „Mylimiausia“ gatve: užsuk ir išbandyk interaktyvų, krentančio vandens srove pulsuojantį jausmų fontaną – Mylimiausią Jūros šventės širdį. Šventės dalyviai kartu su savo mylimiausiais galės atgaivinti jausmus ir pereiti kiaurai vandens sieną… nesušlapdami bei keltuvu pakilti virš gatvės šurmulio ir pažvelgti į „Mylimiausią“ gatvę iš žuvėdros skrydžio. Turgaus gavės konversijos projektą pristato kortelė MYLIMIAUSIA. (Turgaus g.)

16.00-17.00 Klaipėdos jaunimo centro kolektyvo JUNGA koncertas (Prie paminklo „Arka“)
17.00-18.00 Armėnijos tradicinės muzikos ir šokių grupės KARIN koncertas(Prie paminklo „Arka“)

Svečiuose – festivalis „Menų tiltai“:
17.00  Mukačevo dramos teatro (Ukraina) spektaklis „Kunigaikštis Teodoras Karijotaitis“. (Laikrodžių muziejaus kiemelis, Liepų g. 12)
18.00-19.30 Ukrainos muzikos ir šokių kolektyvų pasirodymai (Prie paminklo „Arka“)

18.00-20.00 Tarptautinė fortepijono akademija „KLAIPĖDA PIANO MASTERS“ pristato (Buv. Šv. Jono bažnyčios aikštė, greta Turgaus g.):
18.00 Romantiška vakaro muzika ir pianistinės fantazijos FORTEPIJONO FIESTA KLAIPĖDOJE.
19.00 FORTEPIJONO VARŽYTUVĖS JŪROS ŠVENTĖS PRIZUI LAIMĖTI. Edukacinis interaktyvus pianistų žaidimas su publika, atveriantis galimybę pažvelgti į atlikėjo profesijos užkulisius. Aktyviausių žiūrovų laukia prizai.

18.00-20.00 Lietuvos jūrų muziejus pristato TRADICINIŲ IR ISTORINIŲ LAIVŲ PARADO „DANGĖS FLOTILĖ“ RENGINIUS (Dangės upė, prie skulptūros „Žvejys“ ):
17.30 Edukacinė popietė „Žvejiški darbai ir šventės“.
18.30 Tradicinių ir istorinių laivų parado „Dangės flotilė“ įgulų prisistatymas  – „Mus jungia jūra!“.
20.00-21.00 Tradicinių ir istorinių „Dangės flotilės“ laivų paradas Dangėje tarp Pilies ir Biržos tiltų.

20.00–2.00 DIDĮJĮ ŠEŠTADIENIO KONCERTĄ JŪROS ŠVENTĖS SVEČIAMS DOVANOJA „ŠVYTURYS Nealkoholinis“ (Kruizinių laivų terminalas):
20.00  Grupė „Deeper Upper“.
21.30  Jurga ir grupė su programa .
23.00  Monique ir grupė su programa.
Iki 2.00  DJ’s VIDEOHEADS programa.

20.00–00.30 Teatro aikštės koncertus dovanoja buities elektronikos tinklas AVITELA ir PHILIPS OLED (Teatro a.):
20.00  Ieva Narkutė su programa „Vasaros meilės taisyklės“.
21.15  Monika Linkytė ir grupė.
23.00  Grupė „Balkumbia“ (Ispanija) ir nepakartojamas Balkanų muzikos siautulys.

20.00-2.00 KINO SKVERO PROGRAMA (Dienovidžio skveras):
21.00 Grupė „Egomašina“.
22.00 Grupė „Pinigautojai“.
23.00-24.30 Animaciniai filmai suaugusiesiems.
24.30-02.00 Geriausios Kanų Liūtų reklamos.

23.00 TAI PRIVALU PAMATYTI! Jūros šventė užkariauja dar vieną erdvę – dangų: unikalus prancūzų teatro trupės „Plasticiens Volants“ spektaklis – įspūdinga jūrų gelmių istorija „PERLAS“. Tik 2 spektakliai Klaipėdoje! (Piliavietės a. )

22.30, 23.00, 23.30, 00.00, 00.30, 01.00 AB „KLAIPĖDOS NAFTA“ PRISTATO: dainuojančių ir šokančių fontanų programa „Kai stichijos susitinka…“  (Aikštė prie „Neringos“skulptūros)

24.00 Jūros šventės kulminacija – fantastiškas FEJERVERKŲ ŠOU!

LIEPOS 28 D., SEKMADIENIS

9.00 JŪROS ŠVENTĖS MUGĖ. Danės g. (nuo buvusio TEO pastato iki Šiaurinio rago, Tiltų g.)
9.00 SKONIŲ FIESTA. Maistas iš Food Truck: greita, gardu, įvairu. (Automobilių stovėjimo aikštelė Pilies g.)
9.00 Lietuvos jūrų muziejus pristato TRADICINIŲ IR ISTORINIŲ LAIVŲ PARADO „DANGĖS FLOTILĖ“ PALYDAS. Pilies tilto pakėlimas. (Dangės upė)
9.00-18.00 UAB „Etna“ dovana Jūros šventei: MUZIKUOJANTIS FONTANAS„Su geriausiais linkėjimais“. (Turgaus ir Tiltų g. sankryža)
10.00-18.00 DIZAINO JŪRA: dizaineriai ir kūrėjai po vienu stogu, apsipirkimas DISCO ritmu. (Atgimimo a.)
10.00-18.00 „MYLIMIAUSIA“ INTERAKTYVI GATVĖ: Turgaus gatvė Jūros šventės metu tampa „Mylimiausia“ gatve: užsuk ir išbandyk interaktyvų, krentančio vandens srove pulsuojantį jausmų fontaną – Mylimiausią Jūros šventės širdį. Šventės dalyviai kartu su savo mylimiausiais galės atgaivinti jausmus ir pereiti kiaurai vandens sieną… nesušlapdami bei keltuvu pakilti virš gatvės šurmulio ir pažvelgti į „Mylimiausią“ gatvę iš žuvėdros skrydžio. Turgaus gavės konversijos projektą pristato kortelė MYLIMIAUSIA. (Turgaus g. )
10.00-19.00 Klaipėdos mokslo ir technologijų parko Pilies dirbtuvių MENO PIEVA: čia rasite Pilies dirbtuvių rezidentų dirbinių mugę, įvairių sričių kūrybines dirbtuves, pramogas visai šeimai. (Pilies g. 14)
10.00 Šv. Mišios už žuvusius jūroje ir visą jūrinę bendruomenę Marijos Taikos karalienės bažnyčioje. Mišias aukos Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas. (Rumpiškės g. 6)
10.00-15.00 Šeimų paplūdimio rankinio turnyras. (Paplūdimys prie Centrinės gelbėjimo stoties, Smiltynė)
10.30 Lietuvos jūrų muziejaus 40-asis gimtadienis: laimingųjų lankytojų 100-uko pasveikinimas! (Smiltynė, prie įėjimo į muziejų)

10.00-15.00 JŪRŲ VERSLO IR PARTNERIŲ AIKŠTĖ  (Aikštė prie burlaivio „Meridianas)

10.00-15.00 KN (AB „Klaipėdos nafta“) kviečia į savo paviljoną apžiūrėti SGD laivo-saugyklos „Independence“ modelį, apsilankyti virtualiame ture po SGD terminalą, sudalyvauti į skirtingus pasaulio kampelius nukeliančioje fotosesijoje.
10.00-15.00 AB „Lietuvos geležinkeliai“ paviljone pristato unikalią bei interaktyvią papildytos realybės traukinių ekspoziciją, kurioje eksponuojami virtualūs tarpukario Lietuvos, šiandienos bei ateities traukinių modeliai.

12.00-15.00 TURIZMO SKVERAS: drauge keliaukim po Lietuvą! „Keliauk Lietuvoje“ stende šiemet –GASTROliavimo žemėlapis, kulinarinėms kelionėms pasirengusio žmogaus ūgį matuojantis GASTROmetras. Leidiniai, suvenyrai, turizmo naujienos. (Atgimimo a.)

11.00-13.30 Orientavimosi sporto varžybos Klaipėdos senamiestyje. Startas ir finišas – aikštėje prie burlaivio „Meridianas“.
11.00-13.30  Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ meno kolektyvų koncertas. (Buvusi Šv. Jono bažnyčios aikštė)

11.00-14.00 AZARTIŠKOS KOVOS DANGĖJE: tradicinė Žvejo regata – baidarių-kanojų irklavimo varžybos. (Dangės upė, nuo Irklavimo centro iki burlaivio „Meridianas“)
12.00  I tarptautinio Lietuvos ir Ukrainos festivalio „Menų tiltai“ dalyvių koncertai. (Šaulių g. 36, Koncertų salė)
12.00–18.00 Klaipėdos krepšinio mokyklos gatvės krepšinio turnyras (3×3). Registracija iki liepos 25 d. 19 val. svetainėje www.krepsiniomokykla.lt (Kruizinių laivų terminalas)

12.00-16.00 JŪROS ŠVENTĖS PIKNIKO ZONA: čia verta stabdyti tempą! Muzika, gero maisto ir gėrimų degustacijos jaukiu ritmu. (Kūlių Vartų g. 7). Gera muzika iš vinilo: DJ‘ai Audrius, Kelmas ir Nerijus.

18.00 Iškilmingas Tarptautinės fortepijono akademijos „KLAIPĖDA PIANO MASTERS“ uždarymo koncertas. (Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetų salė, K. Donelaičio g. 4)

NUOLATINIAI RENGINIAI

10.00-20.00 „Baltic Sail“ burlaivių apžiūra, atviri deniai (jei laivai neužsakyti renginiams ar specialiems reisams) (Kruizinių laivų terminalo pirsas). Karinio burlaivio GLORIA (Kolumbija) denis lankytojams atviras penktadienį 10.00-13.00, šeštadienį 10.00-15.00.

Liepos  26-27d. 11.00-19.00  Interaktyvus paviljonas „Pepsi skonio iššūkis“. (Prie senojo turgaus žiedo)
Liepos 22-28 d. XVI Šachmatų festivalis „Jūros šventė-2019″. (Klaipėdos universiteto Aula, Herkaus Manto g. 84)
Liepos 26 -28 d. Klaipėdos krašto auksakalių cechas kviečia aplankyti LOBIŲ SALĄ. Čia turėsite galimybę pasigrožėti įstabiais juvelyrikos dirbiniais, sukurtais uostamiesčio meistrų, ir dalyvauti orientaciniame žaidime, kurio pagrindinis prizas – papuošalas su jūriniu Tahičio perlu. Žaidimo sąlygas gausite LOBIŲ SALOS paviljone, kuris įsikūręs prie Turgaus g. 22-ojo pastato. Perlo laimėtojas bus paskelbtas Klaipėdos krašto auksakalių cecho Facebook paskyroje @AuksakaliuCechas liepos 28-osios vakarą.
Liepos 26-27 d. – 12.00-18.00  Liepos 28 d. – 12.00-16.00 „MENAS GYVAI“ – Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus tapytojų darbų paroda ir improvizuota tapybos studija.  (buv. Šv. Jono bažnyčios aikštė, greta Turgaus g.)

RENGINIAI LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUJE
11.30, 13.00, 15.00, 16.30 Delfinų pasirodymai (apsilankymas mokamas, bilietai – www.ljm.lt)
12.15, 14.00, 16.00 Kaliforninių jūrų liūtų pasirodymai Saulės įlankoje (apsilankymas mokamas, bilietai – www.ljm.lt)
10.30–18.30 Ekspozicija „Mano tėvas žvejas, aš – jo padėjėjas“ Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje
10.30–18.30 Tapybos paroda „Veidu į jūrą“, skirta Lietuvos jūrų muziejaus 40-mečiui, muziejaus II istorinėje salėje. Autoriai: Audrius Gražys, Miglė Kosinskaitė, Svajūnas Armonas
10.30–18.30 Paroda „Mus jungia jūra!“, skirta Lietuvos jūrų muziejaus 40-mečiui, muziejaus parodų salėje. Autoriai: Donatas Bieliauskas, Agnė Jonkutė, Gintautas Trimakas, Petras Saulėnas
MALTIEČIŲ ORDINO PIRMOJI PAGALBA
Liepos 26 d. penktadienis
Danės g. 18.00-22.00, Piliavietė 21.00-01.00
Liepos 27 d. šeštadienis
Danės g. 10.00-22.00, Piliavietė 21.00-01.00
Liepos 28 d. sekmadienis
Danės g. 10.00-16.00

Daugiau

Palangos vasarą atidarys festivalis su charakteriu – „Amber Wind 2018”

Maršrutas aplink Preilą

Tikrojo Vilniaus skonio ieškoti turistams padės naujas kulinarinis gidas

Fotografijų paroda „Senieji Druskininkai“ Vilniuje

We love Lithuania

„Heritas‘2020: (Į)krauk paveldą!” nukeliamas į rudenį

Lietuvos muziejų asociacija:100 milijonų lankytojų per 25 metus

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.