Edukacijos ir degustacijos Tauragė

Edukacijos ir degustacijos Tauragėje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Kviečiame susipažinti su edukacijomis Tauragės krašte. Nuo nakties muziejuje iki meilės kelionės gamtoje.

Tauragės krašto muziejus

Atvirlaiškių dirbtuvės

Edukacijos metu kiekvienas jos dalyvis bus supažindintas su fotografijos atsiradimo istorija ir vienu iš fotografijos gavimo būdų. Cianotipija – spausdinimo procesas, atrastas 1842 m. Jo rezultatas – šviesiai arba tamsiai mėlynas atspaudas. Šviesai jautri medžiaga yra užtepama ant popierinio paviršiaus. Kai popierius išdžiūsta ant viršaus dedamas negatyvas su pasirinktu Tauragės miesto atvaizdu. Eksponavimas vyksta po UV spindulių lempa. Po kelių minučių gautas atvaizdas turi būti skalaujamas vandenyje kol tampa šviesiai mėlynas. Kiekvienas edukacijos dalyvis galės atsispausdinti po du atvaizdus su Tauragės miesto istoriniais objektais, o vieną iš jų išsiųsti draugui į kitą miestą, ar valstybę.

Kaip užsisakyti? fotografija@tauragesmuziejus.lt arba 8 678 67 520

Skirta: 5-11 klasių mokiniams. Grupė: Iki 20 žmonių. Trukmė: 1 – 1,5 valandos

Muziejus tamsoje

Pirmajame Tremties ir rezistencijos muziejaus aukšte galime pamatyti įvairius tremtinių daiktus parsivežtus iš tremties. Edukacinėje programoje moksleiviai gali atidžiau įsigilinti į kiekvieną eksponatą, pamatyti tai, ko kartais gal net nepastebėtų, nes tai daryti jie turi tamsoje pasišviečiant žibintuvėliu ir orientuojantis stilizuotu žemėlapiu, sudarytu specialiai šiai edukacijai. Jos tikslas – sudominti moksleivius istorine praeitimi, patirtais išgyvenimais. Formuoti mokinių pilietiškumą ir pagarbą vyresniosios kartos žmonėms.

Edukaciją veda muziejininkė Aušra Norvilienė. Trukmė: iki 40 min.  Skirta 4-6 kl. moksleiviams.

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai, Prezidento g. 38.

Pasiteirauti galima: rezistencija@tauragesmuziejus.lt 8 655 56 300

Archeologija įdomiai

Mokiniai vedami į archeologijos bokštą, papasakojama apie baltų gentis, Tauragės regione gyvenusius skalvius ir žemaičius. Atskleidžiama darbo įrankių, papuošalų raida bėgant šimtmečiams. Piliakalnių įrengimas demonstruojamas naudojant pirmąją Lietuvoje papildytos realybės interaktyvią smėlio dėžę. Vaikai patys gali piliakalnius statyti, kasti kanalus, pilti pylimus naudodami kinetinį smėlį. Antrojoje edukacijos dalyje mokiniai nuvedami į antrą aukštą, kur mokosi, kaip taisyklingai išmatuoti būsimų tyrimų perkasą, kokius įrankius naudoti ir kaip vyksta kasinėjimų eiga. Žiūri animacinį filmuką apie skalvius, stebi tik tamsoje šviečiančius baltų simbolius bokšto skliaute bei sužino jų reikšmę. Ir, žinoma, patys smėlyje ieško radinių.

Edukaciją veda edukatorė Renata Jančiauskienė arba archeolgas Darius Kiniulis. 

Trukmė: 45 min. Skirta 1-4 kl. moksleiviams. 8 622 59 269 renginiai@tauragesmuziejus.lt

Virvę vysiu — žirgelius kinkysiu 

Tai judrus ir nuotaikingas edukacinis užsiėmimas, kurio metu išmokstama senojo virvių vijimo amato vindeliais, kartais dar vadinamais vijurkais. Yra posakis „Sukasi, kaip vijurkas“, tad ir edukacijos dalyviai suksis, kaip tikri vijurkai – sužinos apie žymiuosius Skaudvilės turgus bei žemaitukų veislės arklius, išmoks nusivyti virvę, žais lietuvių liaudies žaidimus ir net bandys sukurti savo sutartinę.

Edukaciją veda Skaudvilės krašto muziejaus muziejininkė Inga Nagaitienė

Trukmė 45 – 60 min. Tiesiogiai programos vedėjo pasiteirauti galima: 8 602 67 886

skaudvile@tauragesmuziejus.lt

Raganavimas vaikams

Tauragė yra parubežio miestas, kur kadaise egzistavo kelios religijos ir kalbos. Viena jų – pietų žemaičiai dūnininkai. Puoselėjant šių kraštų nematerialųjį kultūros paveldą Etnografijos ekspozicijoje vedama edukacinė programa „Raganavimas vaikams“. Tai užkalbėjimai, burtai ir prietarai, kuriais vadovavosi žemaičiai kasdienoj ir per tradicija tapusias šventes. Dalyviai paraganaus ir pačieravuos, baisiai skanios arbatos pakaštavuos.

Pietų žemaičių tarme užsiėmimą veda raganaitės-laumaitės personažas. 

Trukmė 1 akademinė valanda.  Skirta 1-6 kl. mokiniams.

Adresas: Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Dariaus ir Girėno g. 5 (Etnografijos ekspozicija)

Daugiau informacijos: 8 622 59 269 arba renginiai@tauragesmuziejus.lt

Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras

Jūros g. 1, Norkaičių k., Tauragės r. Norkaiciai 

Tel.: 8 655 57 123 

El. p. norkaiciu.tac@gmail.com

Pagramančio bendruomenės centras „Gramančia“

 „Pagramančio šnekučiai“ . Pagramančio šnekučiai kviečia pažinti unikalų Pagramančio miestelį. Susipažinsite, pabendrausite, pamatysite, padainuosite ir išmoksite. Sužinosite kaip ruošiami meduoliai šnekučiai, patys pasigaminsite ir išsikepsite. Kol meduoliai keps, jūs padainuosite Pagramančio krašto dainų ir patrepsėsite šokių. Po linksmybių  pasipuošite savo meduolį, paskanausite, o dar ir namo parsivešite. Susidomėjote? Kviečiame visus – vaikučius ir suaugusius, šeimas ir gimines, darbuotojų kolektyvus, įvairių organizacijų narius, Jūsų laukia Pagramančio šnekučiai.

Trukmė 2 val.  Grupė nuo 15 asmenų.

Tel. +370 612 63705 El.p.: bendruomenegramancia@gmail.com

Tekstilinių papuošalų gamyba. Kviečiame pasinerti į kūrybinius ieškojimus, pasitelkiant tekstilines priemones: šilką, siūlus, adatas, nėrinius ir karoliukus. Jūsų pačių rankų darbo segė, pakels nuotaiką, galėsite papuošti paltą, suknelę, megztuką ar įsisegti į plaukus. Mažas aksesuaras padės susikurti savitą stilių, kurio nepakartos niekas. Laukame, atvykite, o sugrįšite su gera nuotaika bei puikia dovana mamai, dukrai, draugei, o gal sau.

Trukmė 1 val.  Grupė nuo 15 asmenų. Tel. +370 612 63705 El.p.: bendruomenegramancia@gmail.com

Pagramančio regioninis parkas

Pažintinis – edukacinis žygis „Meilės keliu“

Keliaudami susipažinsite su Pagramančio regiono parko gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis. Kelionė  neprailgs nei suaugusiems, nei vaikams, nes bevaikščiojant pamatysite, sužinosite, išgirsite ne vieną legendą, bei įdomių istorijų. Šio 2 km žygio atkarpoje, susipina gamtos ir kultūros paveldo lobynas – miestelio takeliai, kabantys tiltai, upių šlaitai ir pakrantės… O ypatingoje šio kelio atkarpoje, pavadintoje „Meilės keliu“, ne tik iš arčiau susipažinsite su augmenija ir jų paskirtimi, bet išmoksite  burtų, sudalyvausite vidaus išvalymo apeigose. Taip pat sužinosite, kokių galių turi meilės akmuo. O raibuliuojantis vanduo iš vienos pusės ir besikeičiantys žali peizažai iš kitos, neleis nuobodžiauti.

Trukmė – 2 val. Žygio atstumas – 2 km. Dalyvių skaičius – nuo 15 lankytojų.

2. „Piemenėlio duona“. Edukacijos metu susipažinsite su maistiniais ir nuodingais augalais sutinkamais gamtoje. Sužinosite, kad ne visus augalus galima liesti, o tuo labiau jos ragauti. Gamtoje kiekvienas ieškosite pažystamų žolelių, augalų. Virsite skanią senovišką piemenėlių arbatą iš pasirinktų žolelių. Nusikelsite į senovę ir pabūsite piemenukais –  sužinosite apie piemenėlių gyvenimą, darbus, papročius, išmoksite išsikepti piemenėlio duonelę ant laužo.

Trukmė – 2 val. Tikslinė grupė – ikimokyklinio amžiaus vaikams ir 1–10 klasių mokiniams. Dalyvių skaičius – nuo 10 iki 20

3. „Pažintis su bitės darbininkės kasdienybe ir jos produktais“. Edukacinė programa skirta susipažinti ir pamatyti, kokia įranga ir įrankiai reikalingi bitininkaujant. Susipažinsite su bitininkystės produktais ir juos degustuosite, be to šios programos metu suprasite, kad svarbu ne tik teorinės ir praktinės žinios, bet ir geras nusiteikimas. Praktiškai aptarsime ir bandysime ieškoti geriausios vietos bitynui, užkursime pagrindinį bitininkavimo įrenginį – dūminę, o edukaciją užbaigsime vaišėmis: arbata su medumi.

Bitininkystės edukaciją sudarys tokios temos:

  • Senieji avilių tipai Lietuvoje: dreviniai, statiniai, kelminiai.
  • Bitininkystė šiandien, įdomūs pokyčiai, įvairenybės. Bičių reikšmė liaudies papročiuose.
  • Bičių vaškas, pikis, duona, pienelis ir kiti produktai. Jų nauda žmogaus organizmui.
  • Medus, jo rūšys. Degustacija skirtingų bičių produktų. Žolelių arbata.
  • Žvakių liejimo būdai iš vaško.
  • Bitininko apranga ir įrankiai.

Edukacijos trukmė   – nuo 1 iki 1,5 val. Tikslinė grupė – ikimokyklinio amžiaus vaikams, 1–12 klasių mokiniams ir suaugusiems. Dalyvių skaičius – nuo 15 lankytojų.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ – kūrybiška ir atvira pažinimo erdvė

Tauragės Lurdas pašventintas

Edukacijos ir degustacijos Elektrėnuose

Skaudvilės turgaus fenomenas: muziejus pasipildys unikalia ekspozicija

We love Lithuania

Tauragei 512 – važiuojame švęsti kartu

Žolinės savaitgalį kviečiame aplankyti Tauragę

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"