Naujienos Pamatyk! Tauragė

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ – kūrybiška ir atvira pažinimo erdvė

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Ekspozicijos, edukacinės erdvės, ekskursijų vedimas – visa tai, atidarius muziejų po modernizacijos, buvo papildyta išmaniais sprendimais. 2019 m. Lietuvos kultūros taryba finansavo projektą „Interaktyvi ekskursija Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ II dalis“, kurios metu buvo kuriamas turinys skirtas specialiai muziejaus istorijos ekspozicijai. Programėlėje išlaikomas šiuo metu itin populiarus estetiškas minimalizmas, derinant klasikinius eksponatų pristatymo metodus su šiuolaikiškais. Tad ir kuriamos programėlės stilistika atspindi muziejaus ekspozicijoje bei logotipe esančius simbolius. Įgyvendinamu projektu buvo siekiama – supažindinti lankytojus su Tauragės krašto išskirtinumu, įdomiausiais istoriniais įvykiais, žinomiausiomis regiono asmenybėmis ir pan. Vartotojas tęsdamas savo kelionę po muziejų su jam skirtu planšetiniu kompiuteriu plane galės matyti visus išmanius ekspozicijoje esančius taškus, kurie bus aktyvuojami programėlės pagalba.

Lankytojai apsilankę istorijos salėje galės susipažinti su žymiausiais tauragiškiais. Ekrane pateikiamas foto montažas, kuriame vaizduojama daugybė žinomiausių Lietuvos žmonių. Lankytojui reikės pažymėti tuos, kurie yra gimę Tauragėje, arba kitaip susiję su šiuo miestu.  Istorijos ekspozicijoje taip pat bus integruojami subtilūs žymekliai, pristatantys vis kitą realiginę konfesiją. Ekraną nukreipus į nurodytą žymeklį – ekrane iškyla tą religiją pristatanti šventovė. Pvz., ekraną nukreipus į Judaizmą žymintį ženkliuką, ekrane išnirs Tauragės miesto sinagoga. Istorija byloja, kad Tauragėje nuo seno gyveno įvairių tautybių žmonės, vienas žaidimas dedikuotas būtent šiai temai. Lankytojai planšetiniame ekrane galės priskirti skirtingų tautybių personažams jų kultūrai būdingus daiktus.

Tauragė – pasienio miestas. Sekantis žaidimas akcentuoją „gyvenimą prie sienos“ bei komikso stiliumi papasakojama knygnešio istorija. Paskutinysis žaidimas ne tik leis lankytojams interaktyviai susipažinti su Tauragės dvarą valdžiusių giminių herbais, bet ir iš Tauragės vietininkų herbų simbolių susidėlioti savo herbą. Sukurtą herbą lankytojas galės parsisiųsti jį elektroniniu paštu, į asmeninę pašto dėžutę.

Pastaraisiais dešimtmečiais skaitmeninių technologijų dėka smarkiai keitėsi muziejų funkcijos bei muziejininkystės principai – nuo muziejaus kaip kolekcionuojančio ir saugojančio objektus iki muziejaus kaip medijos ir atminties vietos. Kaip teigia Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ kultūros, turizmo projektų ir viešųjų ryšių specialistė Agnė Vitartaitė: „Inovacijų naudojimas yra neatsiejama šiuolaikinio muziejaus dalis, leidžianti inovatyviai pateikti informaciją, kurti istorinį, kultūrinį, socialinį ar kitokį kontekstą“.

Sukurtą programėlę pilnai išbandyti bus galima jau kitų metų pradžioje.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Vilnius kviečia tapti turizmo savanoriais

Startuoja naujas paveldotvarkos programos sezonas: ypatingas dėmesys – Kauno architektūros ikonoms

We love Lithuania

Galbūt Jūsų meilės miestas – Šiauliai? Tuomet dalyvaukite konkurse

VILNIAUS KONTEKSTAI grįžta su naujais (kon)tekstais, prieinamais visiems ir visada

Festivalis „Marijampolė Music Park 2023“ skambės ne tik parkuose, bet ir ant kino teatro stogo

Tarp Gedimino ir Vytauto – kelionė į tarpukario Kauną

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"