Pamatyk!

Dieveniškių istorinis regioninis parkas – muziejus po atviru dangumi

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Dieveniškių istorinis regioninis parkas yra įsikūręs „Dieveniškių kilpoje“ – tame keistai išsikišusiame Lietuvos žemėlapio pusiasalyje, įsiterpusiame į Baltarusijos teritoriją. Šiame Pietryčių Lietuvos parke gausu gamtos, istorijos ir kultūros paveldo objektų. Visus juos aplankyti gali neužtekti net  ir visos dienos.

Čia atvykę pirmiausia rasite puikų ir labai paslaugų lankytojų centrą, kur prieš pradėdami kelionę po parką galėsite gauti nuorodas ir informaciją, apie parke esančias lankytinas gamtos ir kultūros paveldo vertybes, poilsiui skirtas vietas. Lankytojų centre taip pat galėsite susiplanuoti savo kelionę bei apžiūrėti centre veikiančią ekspoziciją „Etnokultūros paveldas“, kuri lankytojų yra įvertinta kaip viena geriausių saugomose teritorijose. 

Rimašių kaimas

Keliaudami po Dieveniškių istorinį regioninį parką turėsite galimybę susipažinti su mūsų krašto istorija, aplankydami savo struktūrą išlaikiusius XVI – XVII a. etnografinius gatvinius rėžinius kaimus (Lastaučikų, Poškonių, Grybiškių, Rimašių ir kt.). Taip pat, apžiūrėti dar senesnę istoriją bylojančius lietuvių genčių pilkapynus (Poškonių ir Stakų), kuriuose archeologinių tyrinėjimų metu buvo rasta V – VII a. ir IX-XII a. lietuvių genčių degtinių kapų, įkapių, papuošalų, įrankių, puodų šukių ir kitų daiktų, liudijančių apie mūsų protėvių laidojimo papročius.

Bėčionių piliakalnis

Istorijos gerbėjai galės užkopti į Bėčionių piliakalnį, įrengtą dar I-ojo tūkstantmečio pradžioje, atskiroje kalvoje, dešiniajame Gaujos upės krante, ir pasigėrėti nuo jo aikštelės atsiveriančia nuostabia apylinkių panorama. Taip pat, nuvykti prie Norviliškių pilies – restauruoto XVI a. renesansinės gynybinės architektūros komplekso, stūksančio keliasdešimt metrų nuo išorinės Europos sąjungos sienos su Baltarusija.  

Stakų ąžuolas

Besidomintiems gamta ir mitologija Dieveniškių istoriniame regioniniame parke bus įdomu apžiūrėti tūkstantmečius ąžuolus (Grybiškių ir Stakų), šimtametę šešių kamienų Grybiškių pušį, unikalųjį Rimašių akmenyną ir kitus didžiulius, vardus turinčius riedulius, kurie yra neatsiejama šio Pietryčių Lietuvos krašto mitologijos dalis.

Gaujos pažintinis takas

Gamtos mylėtojams patiks pasivaikščioti žiediniu, 1,8 km ilgio Gaujos mokomuoju pažintiniu taku, vingiuojančiu Gaujos upės krantais. Take yra įrengta net 18 informacinių stendų, detaliai pristatančių čia augančius augalus, besiveisiančius gyvūnus ir kitus gamtinės vietovės ypatumus.

Praktinis patarimas keliautojams: vykstant į „Dieveniškių kilpą“, su savimi būtinai turėkite asmens dokumentą, nes ten pasienio zona, ir norint į „kilpą“ patekti reikia kirsti pasienio kontrolės punktą.

Straipsnis yra projekto, įgyvendinamo pagal priemonę „Turizmo paslaugų ir produktų inovacijos“, gavus finansavimą iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros, iš Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos skirtų lėšų, dalis.

Pažintinis maršrutas po Pietryčių Lietuvą

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Knygoje „Nemunas nuo versmių iki žiočių“ – XIX amžiaus keliautojo įspūdžiai

Šiauliečius vertinti laisvę skatins Baltijos kelio ir Laisvės dienoms skirti renginiai

We love Lithuania

Ką veikti Biržuose su vaikais

Kelionės su vaikais

Kleboniškių kaime – senieji amatai, Liberto Klimkos paskaita ir naujos parodos

Prasidėsiančiame festivalyje „Muzikos ruduo“ – XX a. lietuvių muzikos „lūžis“

We love Lithuania

Vilniaus arkikatedroje vyks monsinjoro Kazimiero Vasiliausko jubiliejiniams metams skirti „Vox organi Cathedralis“ koncertai

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"