Naujienos Pamatyk! Šilutė

Bendras Kuršių marių paveldas: nuo nepaprasto iki pažįstamo

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Turizmo sektorius patiria gilias permainas. Daug keliautojų vis labiau teikia pirmenybę mažoms kaimo vietovėms, įsikūrusioms toli nuo didelių, šurmuliuojančių miestų. Šiandien vis labiau auga susidomėjimas turizmo veiklomis su kultūriniais elementais.

Projektas „Bendras Kuršių marių paveldas: nuo nepaprasto iki pažįstamo“ (“Common Heritage of Curonian Lagoon: from Extraordinary to Familiar”) siūlo alternatyvą tradicinėms turizmo veikloms.

Remiantis bendru regiono paveldu, pagal Lietuvos – Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą finansuojamas projektas suteikia lankytojams galimybę pasinerti į Kuršių marių regiono ir ramybe alsuojančių jo miestelių istoriją ir tradicijas.

Projekto trukmė – 24 mėn., bendras projekto biudžetas – 517 872 eurai.

Nors geografiškai Kuršių marias beveik perpus dalijasi Lietuva ir Rusija, regionas neturi bendros tapatybės. Bendrą regiono istoriją tyrinėja akademinė bendruomenė, tačiau ji iki šiol nėra paversta patraukliais edukacinio turizmo produktais ir paslaugomis. Projektas aktualizuoja bendrą vietos paveldą ir būtinybę žvelgti toliau vietinių sienų. Projekto tikslas – pritraukti žmones, besidominčius edukaciniu – kultūriniu turizmu ir taip prisidėti prie bendro poveikio turizmui pasienio regione, lankytinoms vietoms suteikiant daugiau patrauklumo, atskleidžiant kiek iš tiesų šiuose mažuose miesteliuose vyksta įdomių dalykų.

Dabartinės turizmo tendencijos siūlo pabėgti nuo didžiųjų miestų ribų ir siūlo atsitraukti nuo spartaus jų gyvenimo. Projekto tikslas yra sukurti naujus vandens ir sausumos maršrutus, jungiančius Lietuvą ir Rusiją. Taip pat siekiama buvusią pradinę mokyklą paversti daugiafunkciu amatų centru, skirtu turistams ir vietos bendruomenėms mokytis amatų – laivų statybos, vėtrungių gamybos, keramikos. Rusijos dalyje, Kuršių nerijos nacionaliniame parke, bus sukurta nedidelė senovinių laivų statykla.

Tradiciniai laivai vėliau bus naudojami tiek kaip muziejaus objektai, tiek kaip transporto priemonės Kuršių mariose. Atkurtos burinės valtys bus būtent tokios, kokios buvo naudojamos mariose praėjusiais šimtmečiais. Jų statyba bus pristatoma kaip vienas iš turizmo produktų. Dar viena idėja – projekto pabaigoje surengti senovinių laivų festivalį bei pristatyti almanachą apie istorinę ir kultūrinę regiono plėtrą.

Pandemijos kontekste, tarptautinės kelionės yra ribojamos, tačiau natūraliai padidėja vietinių turistų skaičius. Nemaža dalis turistų renkasi mažesnes vietoves, o ne miestus. Šia prasme projektas siūlo aiškią alternatyvą, įgalindamas naudingą, kultūrinį ir pažintinį laisvalaikį.

Projektas yra natūralus ankstesnės VšĮ „Kintai Arts“ veiklos tęsinys, kuris leidžia organizacijai ir visam Kintų miesteliui judėti į priekį, siekiant pritraukti naujų atvykstančiųjų. Žmonių keliavimo būdas keičiasi ir tampa „egzistencinis“ – mažesnės vietovės, turinčios paveldo bruožų, tampa vis patrauklesnės, nes suteikia galimybę pajusti ryšį su turtinga vietos istorija.

Vasario paskutinėmis dienomis projekto „Bendras Kuršių marių paveldas: nuo nepaprasto iki pažįstamo“ lėšomis baigtas rekonstruoti Kintų centre esantis senovinis pastatas. Jeigu pandemijos COVID–19 karantinas bus sušvelnintas pakankamai arba nutrauktas, projekto lėšomis rekonstruotame pastate bus pradėtos edukacinės veiklos.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Muziejai gali nebijoti – virtualios parodos nesumažins jaunimo noro juose lankytis „gyvai“

Į Žemaitijos dvarus vilios vasaros festivalio koncertai

Turizmo Oskaru apdovanotas projektas „Surink Lietuvą“ bus tęsiamas ir šiemet

Virtualioje Užgavėnių kaukių parodoje – lengvai atpažįstami ir visiškai nauji tipažai

Nacionalinėje dailės galerijoje – „Katiniškasis savaitgalis“

Neringoje prasideda Urbo kalno tvarkymo darbai

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"