Naujienos Renginiai Vilniuje Vilnius

„Kultūros nakties” metu Ramintojos bažnyčia tapo tolerancijos centru

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Penktadienio vakarą Vilniuje buvo „Kultūros naktis”, kurios metu vyko net 88 renginiai įvairiose sostinės erdvėse. Viena iš vietų priėmusi net 11 skirtingų projektų – Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia. Čia buvo eksponuojami modernaus meno kūriniai, vykdomi pokalbiai „Gyvojoje bibliotekoje”, rodomi meniniai pasirodymai ir siūlomi užkandžiai.

Tapybos darbai „Naktinės veiklos“

Prie pat įėjimo lankytojų laukė naktinė „Gyvoji biblioteka”. Čia buvo galima gyvai išgirsti žmonių, iš pažeidžiamų socialinių grupių, istorijas. Pasakotojai – tai asmenys turintys negalių, ar emocinių sutrikimų bei priklausantys kultūrinėms ir socialinėms mažumoms. Šie visuomenės nariai neretai patiria diskriminaciją ir patyčias, tačiau pokalbių metu galima daugiau sužinoti apie šiuos žmones, bei pajusti, ką reiškia būti kitokiais. Bibliotekos idėja – visuomenėje ugdyti toleranciją, atvirumą ir supratingumą.

Nuotrauka: Facebook „Gyvoji Biblioteka“

Parodos metu buvo galima pasivaišinti restorano „Pirmas blynas” pardavinėjamais olandiškais vafliais ir karštais gėrimais. Restoranas suteikia galimybę negalią turintiems žmonės dirbti ir integruotis į visuomenę, o klientams paragauti skanių patiekalų ir paremti šią šaunią idėją ir ją įgyvendinusią komandą.

Nuotrauka: Facebook „Pirmas Blynas”

Menininkė Eva Lauma sukūrė spalvą keičiančius paveikslus, kurie apšvietus, tarytum atgyja, išryškėja ir savaip užburia. Parodoje „Šviesuliai”, kūriniai buvo pastatyti ant palangių, priklijuoti ar pakabinti ant sienų. O į rankas lankytojai galėjo paimti po šviestuvą, kad patys pamatytų meno kūrinius skirtingose šviesose.

„Šviesuliai“

„Kinetinė gervė” buvo vienas ryškiausių kūrinių bažnyčioje. Menininkės Agnės Kišonaitės ir VšĮ „Užstato sistemos administratorius” instaliacija sukurta net iš 1500 taromatuose surinktų vienkartinių skardinių. Jos idėja yra atkreipti dėmesį į gamtos taršą, žaliavų perdirbimo svarbą ir objektų prikėlimą antram gyvenimui. O pati gervė – Lietuvai artimas paukštis, kuris asocijuojasi su laisve, skrydžiu, polėkiais.

„Kinetinė gervė“

Bažnyčios viršuje buvo įsikūrusi Linos Jusevičiūtės fotografijų serija „Prasiveržk”. Juodai baltos nuotraukos fiksuoja šokėjų, muzikantų ir aktorių, iš pietų Prancūzijos miesto Monpeljė, išraiškas – fotografijos atspindi kūrėjų aistros galią. Vaikštant tarp nuotraukų grojo prancūziška muzika ir girdėjosi nuotraukose pozavusių žmonių balsai. Paroda skirta išreikšti padėką Monpeljė kūrėjams už jų norą skleisti kūrybos jėgą ir skatinti draugystę su kitais menininkais iš viso pasaulio.

„Prasiveržk“

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Kernavės vakarai

Britų elektronikos žvaigždė Max Cooper atveža į Vilnių naujausią audiovizualinį projektą „Unspoken Words”

Širvintos kviečia įžengti į Kalėdų karalystę

Palangoje – atnaujinti šaligatviai, nauja alėja ir pasikeitusi Kretingos gatvė

Norite keliauti, bet nežinote nuo ko pradėti – žemėlapis ir pirmųjų kelionių rekomendacijos

Gedimino pilies bokštas

Liuda Mickutė
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"