Lankytinos vietos Naujienos Pamatyk!

Ukrainos pėdsakai Lietuvoje – naujas pažintinis maršrutas

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Projekto „Surink Lietuvą“ komanda kviečia pažinti ukrainiečius šalia ir skleisti neginčijamą faktą, kad ši tauta turi savo istoriją, tradicijas ir kultūrą, kuri siekia ne vieną šimtmetį. Ieškojome ir rinkome informacijos apie Ukrainos verslą, meną ir kitus objektus Lietuvoje, kurie gali padėti atskleisti ukrainiečių kultūrą, gyvenimo būdą, sukurta indėlį Lietuvoje, atskleistų šios tautos istoriją, kuri jau ne vieną šimtmetį yra kuriama. 

Šiomis dienomis tikrai trūksta žodžių apsakyti emocijoms. Tačiau, mūsų komanda nori toliau dirbti, dirbti Lietuvai, todėl ryžomės pildyti žemėlapį – „Ukrainos pėdsakai Lietuvoje“. Kartu su projekto bendruomene surinkome dalį „pėdsakų“, kurie varijuoja nuo bravoro iki istorinių asmenybių! Matykime plačiau – juk ši tauta gyveno, gyvena ir dar gyvens! Slava Ukraini! – sako projekto autorė Lina Baublienė.

„Surink Lietuvą“ projekto kūrėjų pagrindinė idėja – ne tik įsigyti magnetėlį, bet ir gauti informacijos apie lankoma kraštą užsukant į Lietuvos turizmo informacijos centrus. Projekto vykdytojai nori atkreipti dėmesį, kad turizmas gali būti ne tik pramoga, bet ir kuria darbo vietas, tampa rajono vizitine kortele pritraukiant naujus gyventojus, darbuotojus ar net investuotojus. Kūrėjai teigia, kad jų misija suteikti galimybę pažinti, atrasti, gyventi ir investuoti visoje Lietuvoje kartu. Ir jei nespėsite iki turizmo centro ar kito platinimo taško prieš jiems užveriant duris – nesijaudinkite, prisijunkite prie „Surink Lietuvą“ puslapio, pažymėkite savo vieta GPS pagalba, o grįžus namo ramiai susikraukite magnetėlius į savo elektroninį krepšelį ir juos atsisiųskite paštu. 

Norime pakviesti dalintis ir lankyti Ukrainos pėdsakus Lietuvoje, taip rodant solidaruma su šia tauta. Tiesa, mūsų tikslas užpildyti visą Lietuvos žemėlapį, nes net neabejojame, kad šios tautos pėdsakų Lietuvoje yra gerokai daugiau, nei radome iki šiol. Todėl tikimės, kad su jūsų pagalba žemėlapį papildysime. Apklausos formą galite pildyti paspaudus čia.  

Mūsų komanda mintimis ir materialine pagalba prisideda prie palaikymo Ukrainai. Tikimės, kad ir Jūs prisidėsite prie paramos, nes kiekvienas mūsų indelis svarbus.

Ukrainos pėdsakai Lietuvoje

Vyčio paminklas „Laisvės karys“. Skulptūros autoriai A.Sakalauskas ir du autoriai iš Ukrainos Borisas Krylovas ir Olesius Sidorukas. Olesius Sidorukas sakė, kad šią skulptūrą norėtų dedikuoti Ukrainos kariams, ginantiems demokratijos sienas: „Šlovė Ukrainai, šlovė Lietuvai!“.

Vytauto Didžiojo Karo muziejus. Vytauto Didžiojo karo muziejus, prisijungdamas prie Kauno aukštųjų mokyklų studentų savivaldos, Kauno miesto savivaldybės ir „Kaunas 2022“ rengiamo Vienybės ir solidarumo su Ukraina akcijos „Laisvė šviečia“, kviečia nuo Vasario 24 d. apsilankyti Karo muziejuje ir muziejaus erdvėse susipažinti su šiai akcijai parengtomis ekspozicijomis.

Paminklas Tarasui Ševčenkai. 1829-1831 m. ukrainiečių minties galiūnas T. Ševčenka gyveno Vilniuje. Čia jis patyrė pirmąją meilę, Vilnius turėjo didelę įtaką jo – dailininko – formavimuisi, bičiuliams į Vilnių rašė laiškus, o vėliau rašys: „Vilnius brangus mano širdžiai“.

Valdovų rūmai – paroda. Vasario 16-ąją atidaryta tarptautinė paroda „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvovo meistrai“. Joje pristatomas šiandienės Vakarų Ukrainos teritorijoje susiformavęs savitas vėlyvojo Baroko skulptūros fenomenas, menotyrininkų dar vadinamas Europos Baroko meistriškumo viršūne.

Atminimo lenta Konstantinui Ostrogiškiui. Konstantinas Ostrogiškis  rusėnų (ukrainiečių) kilmės kunigaikštis laikomas vienu žymiausių XVI amžiaus pirmosios pusės ir visos Lietuvos istorijos karvedžių. 1514 m. jis vadovavo jungtinei LDK ir Lenkijos kariuomenei, sutriuškinusiai keleriopai didesnę Maskvos kariuomenę. Oršos mūšis yra viena didingiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės pergalių po Žalgirio mūšio. Pergalė Oršos mūšyje nepaprastai svarbi Lietuvos istorijos data, nes 40 metų valstybėje užtikrino taiką.

Kryžių kalnas. Kryžių kalne yra ukrainiečių statyti kryžiai,  juos per keletą pastarųjų metų pastatė gydymo ir reabilitacijos kursą Lietuvoje praėję sužeisti Ukrainos kariai.

Bitininkystės muziejus. Bitininkystės muziejuje yra ir Prezidento Valdo Adamkaus iš Ukrainos vadovo gauti ir muziejui padovanoti aviliai. Šiuose dviejuose aviliuose gyvena bitės. Pagal bitininkų tradicijas tokia dovana – didžiulės pagarbos ženklas, reiškiantis, kad tampama bičiuliais, ilgam užmezgami ryšiai.

Ukmergės balandžiai. 2016m. vykusiame tarptautiniame metalo meno plenere „Balandžių daug Ukmergėj“  dalyvavo ir trys menininkai iš Ukrainos, jų darbus dabar galite apžiūrėti išbandydami „Dainuojančių Ukmergės balandžių maršrutą“.

Bear&Boar Brewery. Dalis komandos dirba iš Ukrainos, taip pat turi partnerių Ukrainoje. Paskutinis gėrimas buvo sukurtas kartu su Ukrainos Underwood alaus bravoru, net ir etiketė su Ukrainos vėliava ir apdovanotas „Žmogšalos“ festivalyje.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Kuo vertingas Raudonės pilies parkas ir kaip jis tvarkomas?

Artėjant Visiems Šventiesiems ir Vėlinėms prisiminkite kokios iškilios asmenybės ilsisi Raseinių krašto kapinėse

We love Lithuania

Aukštaitijos nacionalinis parkas mini 50-metį

Suskaičiuotas didžiųjų miegapelių derlius

We love Lithuania

„LTeam žiemos festivalis 2023“ neatsiejamas nuo bėgimo rungčių: varžybos įtrauks ir vaikus, vyks naktinis sprintas

Lietuviška kino klasika nemokamai internetu

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"