Kelionės su vaikais Naujienos Pamatyk!

Top70 gyvūnų ūkių ir parkų Lietuvoje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

„Kelionės su vaikais ®“ kviečia Jus turiningai praleisti laiką su šeima ir supažindinti vaikus su gyvūnais. Gyvūnų ūkių ir parkų lankymas – pramoga, kuri tinkama visais metais laikais.

Daugelyje šių vietų ne tik galėsite stebėti gyvūnus ir jų gyvenimą, bet ir patys jame dalyvauti. Galėsite gyvūnus maitinti, vedžioti, glostyti. „Kelionės su vaikais ®“ dalinasi specialiai Jums paruoštu draugiškų vaikams gyvūnų ūkių ir parkų sąrašu-gidu visoje Lietuvoje. Jūsų patogumui Top70 gyvūnų ūkių ir parkų Lietuvoje suskirstyti pagal apskritis, kad būtų patogiau suplanuoti maršrutus ir šeimos išvykas. Daugelį čia paminėtų gyvūnų ūkių ir parkų rasite ir „Kelionės su vaikais ®“ lankytinų vietų žemėlapyje.

Vilniaus apskritis

1. Tuomų ūkis (Ukmergės rajonas)

Tuomų ūkis kviečia visus atvykti ir susipažinti su gyvūnais iš arčiau, juos paglostyti, pamaitinti, pasimėgauti jų draugija. Ūkyje auginamos avytės, ožkytės, žavingosios alpakos, poniai, triušiukai, antys, kalakutai bei vištos.

Ūkyje galite įsigyti vilnonių siūlų ( iš 100% avies vilnos), susuktų į kamuoliukus. Taip pat kojinyčių kūdikiams iš alpakų vilnos siūlų.

Taip pat ūkyje galite įsigyti kokybiškų ūkyje išaugintų ir išgautų maisto produktų – uogų, kiaušinių ar kokybiškos mėsytės.

2. Alpakų pieva (Vilniaus rajonas)

Alpakų pieva – tai augantis nuostabių gyvūnų ūkis. Čia vaikų lauks švelniausio kailiuko alpakos ir nuostabus laikas gamtoje. Be to tai ideali vieta pabėgti nuo miesto šurmulio ir triukšmo.

3. Pelėdų parkas (Rudamina)

Pelėdų parkas – vieta visai netoli Vilniaus, kur turėsite galimybę susipažinti su įvairių rūšių pelėdomis iš arčiau, pajausti šių nuostabių gyvūnų didingumą. Parko šeimininkai – be galo atsidavę ir labai myli šiuo gyvūnus, todėl parkas toks išpuoselėtas ir jaukus. Rekomenduojama prieš apsilankant pasiskambinti.

4. Zoopark Vilnius (Vilnius)

Neįtikėtina vieta, kuri patiks bet kokio amžiaus vaikams, o ir suaugusiųjų nepaliks abejingų. Svarbiausia – ją galite lankyti bet kokiu oru. Čia rasite daugiau kaip 80 rūšių gyvūnų: pamatysite lemūrų šeimą, Pietų Amerikos džiunglių beždžionėles, surikatas, ir daug kitų gyvūnų iš viso pasaulio! Labai rekomenduojame. O smagiausia dalis, kad gyvūnus galėsite paglostyti ir pamaitinti.

5. Arklių slėnis (Vilniaus r.)

Tai – reabilitacinė erdvė sužalotiems ir savininkų atstumties. Čia galite su vaikais atvykti aplankyti arklius, juos pažinti, pamaitinti ir paglostyti. Būtina suderinti iš anksto atvykimo laiką.

6. Vokės vingio alpakos (Vilnius)

Pagaliau alpakas galima aplankyti ir su Jumis susitikti jau ir pačiame Vilniuje. Svarbiausia, kad čia atvykti galite ne tik savaitgaliais, bet ir po darbų ir pamokų – alpakų vakarienei.

Vokės Vingio Alpakos kviečia visus norinčius susipažinti su alpakomis, jas pamaitinti, pasigrožėti ir stebėti jų natūralią elgseną. Bendravimas su alpakomis pakrauna geros energijos, optimizmo ir garantuoja šypseną veide. Tai puiki pramoga šeimai, vaikams ir draugams. Tik nepamirškite prieš apsilankymą – pasiskambinti ar parašyti žinutę.

7. Laimė dabar ūkis (buvęs Indriuliškių ūkis) (Širvintų rajonas)

Sodybos šeimininkė, kaimą be galo mylinti mama Justina, čia priima visus norinčius aplankyti jauną ir besikuriantį ūkį, pabūti su gyvūnais, juos pamaitinti, paglostyti, pakalbinti. Čia pat galite ir pajodinėti su arkliais, o panorėjus šeimininkai suorganizuos ir žygį po miškus.

8. Ažumiškė II (Švenčionių rajonas)

Apie šia vietą rasite labai nedaug informacijos internete. Tai viensėdis Švenčionių rajono savivaldybėje. Čia dideliuose aptvaruose ganosi daugybė danielių, kuriuos galite drąsiai maitinti ir pabendrauti. Norėdami rasti šią vietą – į navigaciją veskite Ažumiškė II ir nepamirškite su savimi pasiimti obuolių, morkų ir kitų skanėstų gyvūnams.

9. Trys paršeliai (Trakų rajonas)

Tai išskirtinė vieta ir pirmieji saugūs namai fermos gyvūnams Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Čia nuolatiniai namai suteikiami nuo paskerdimo, iš fermų ir blogų gyvenimo sąlygų išgelbėtiems gyvūnams. Čia galite pabendrauti su gyvūnais, pažinti jų asmenybes ir suprasti, kad kiekvienas gyvūnas yra vertas žmogaus pagarbos ir meilės.

10. Žibutės pievų ūkis (Ukmergės raj.)

Norite susipažinti su juodagalvėmis – Antaniuku, Dore, Domicele, Madona, Juste ir Šonu? Susisiekite dėl kūrybinės popietės-žygio arba kitos veiklos, kurią ūkio šeimininkai gali priderinti pagal Jūsų poreikius.

11. Vilniaus universiteto botanikos sodas Kairėnuose (Vilnius)

Parko krašte ganosi ir arkliukai. Prūduose plaukioja antytės. Yra žaidimų aikštelė, namelis. Galite atsinešti pikniko krepšelį – yra specialios piknikui vietos, stalai, suolai.

12. ALISA žaidimų šalis

Žaidimų erdvė suderinta su gyvuoju kampeliu, kuriame gyvena triušiukai, jūrų kiaulytės, trys linksmos voverytės Degu. Gyvajame kampelyje auga daug augalų, akvariume plaukioja žuvytės, aplinka yra draugiška gamtai. Edukacinių užsiėmimų metu naudojamos natūralios, saugios gamtinės priemonės (konkorėžiai, gilės, lapai, tošės lapeliai ir kt.).

13. Elnių SPA (Širvintų rajonas)

Elnių spa rasite netoli Kernavės. Nors elniai iš prigimties baikštūs, tačiau garantuojame, jog čia atvykę, rasite jų labai daug prie aptaro. Jie žino, kad atvykę svečiai juos maitina. Nereali patirtis ir smagus tiesiog garantuotas. Elniai mėgsta beveik visas daržoves ir vaisius – tad prieš važiuodami, nepamirškite pasiimti lauktuvių. Svarbu – sekite nuorodas, nes navigacija gali suklaidinti.

Kauno apskritis

14. Myliu kaimą (Kaišiadorių rajonas)

Viena mūsų mylimiausių vietų aplankyti gyvūnus Lietuvoje. Miške įkurtoje poilsiavietėje – rančoje vaikai turi galimybę bendrauti su įvairiais draugiškais gyvūnais, pajodinėti žirgu arba poniu, palakstyt didelėj pievoj kartu su ožkomis, paglostyti triušius, palesinti vištas, žaist lauko žaidimus, suptis sūpynėse, pamankštinti pėdas basakojų take. Prieš atvykstant visada būtina susitarti.

15. Zoopark Kaunas (Kaunas)

Tai Vilniaus Zoopark brolis dvynys Kaune, kurį labai rekomenduojame aplankyti. Jis taip pat randasi po stogu, tad galite lankyti bet kuriuo metų laiku. Zoopark – tai pirmieji Lietuvoje kontaktiniai gyvūnų parkai. Čia vyksta įvairios edukacijos, ekskursijos, o jei labai mylite gyvūnus – galite net ir gimtadienį atšvęsti.

16. Jonavos alpakos (Jonavos rajonas)

Alpakos – labai smalsūs ir švelnūs gyvūnai. Jų snukučius visada puošia šypsenos, jų buvimas šalia mažina stresą ir žadina gerumą širdyje. Mažytis, bet jaukus alpakų ūkis yra įsikūręs Jonavoje šalia 2-ojo tvenkinio. Turbūt nežinome nei vieno vaiko, kuris būtų abejingas šiem gyvūnams.

17. Šilėngirės slėnis (Biršonas)

“Šilėngirės slėnis” – puiki vieta nedidelei šeimos išvykai su vaikais. Tai mažas šeimos ūkis, kur galėsite pasivaikščioti gamtoje ir pasidaryti šeimos iškylą. O vaikai labai iš arti galės susipažinti su gyvūnais ir juos pamaitinti. Ukyje Jūsų lauks ir nedidele senosios žemės ūkio technikos ekspozicija. Labai rekomenduojame apsilankyti, ypač jei lankotės Birštone.

18. Gyvas kalnas (Kaišiadorių rajonas)

Gyvas kalnas įsikūręs Kaišiadorių rajone. Tai yra šeimos ūkis, kuris gyvuoja jau 21 metus. Ūkyje galima pamatyti įvairiausių gyvūnų – pradedant mažais ką tik išsiridenusiais viščiukas, baigiant poniais ir kitais didesniais gyvūnais. Čia juo galėsite paglostyti, pamaitinti ir betarpiškai pabendrauti. Geros emocijos visai šeimai garantuotos.

19. Laisvalaikio slėnis (Jonava)

Puiki vieta, kurioje vaikai gali pamaitinti gyvūnus bei smagiai praleisti laiką gamtoje.

20. V. ir V. Živatkauskų ūkis (Kėdainių raj.)

Natūralios pievos – viena didžiausių Vidurio Lietuvos gamtos vertybių. Tam, kad šį grožį išsaugotų, Vilma ir Valdas įdarbino karvutes: mėsinių galvijų banda ganosi šiose natūraliose pievose, švariai nuėda užželiančias pievas, saugo jas nuo užkrūmijimo (ko karvutės neįveikia jie iškerta rankomis) ir patikimai gelbsti Nevėžio slėnį. V. ir V. Živatkauskų ūkis buvo įrašytas vienuoliktuoju Lietuvos ūkiu į Baltijos aplinkos forumo sudarytą „Kitokių ūkių“ sąrašą. Ūkyje vykdomos edukacijos.

Marijampolės apskritis

21. Ąžuolų vila (Kazlų Rūdos rajonas)

Ąžuolų vila – tai be galo jaukus ir mažutis šeimos ūkelis. Jo šeimininkai į kaimą pabėgo vos prieš keletą metų. Čia rasite įvairių paukščių, gyvūnų ir sodybą, kuri tiesiog spinduliuoja jaukumu ir ramybe. Tobula vieta fotosesijoms.

22. Ožiukų mokykla (Šakių raj.)

Užsispyrusių ir išdykusių ožiukų ūkis, kuriame vaikai galės juos paglostyti, pamaitinti ir susidraugauti. Ūkyje taip pat rasite ir kitų naminių gyvūnų.

23. Šunskų fazanynas (Marijampolės rajonas)

Tai vienintelė vieta Lietuvoje, kur galima susipažinti su įvairių rūšių fazaninių paukščių šeimos porūšiais. Neabejojame – daugelis vaikų tikrai nėra matę tokio paukščio.

24. Kristiano aplapkos (Kazlų rūda)

Labai smagi vieta pabendrauti ir susidraugauti su mielosiomis alpakomis. Svarbu – gyvūnus galima maitinti tik šeimininkų duotu maistu, savo atsivežti negalima.

25. Kavarijos zoo (Kalvarija)

Šiame zoo gyvena egzotiniai gyvūnai iš įvairių pasaulio kraštų: guanakai, tigrai, zebrai, vilkai, alpakos, lamos ir dar daug kitų. Tarp daugybės žinduolių eksponuojami ir paukščiai: stručiai, povai, balandžiai, papūgos. Šiuo metu mūsų zoologijos sode yra virš 40 egzotinių ir naminių gyvūnų rūšių. Taip pat čia yra puiki žaidimų aikštelė vaikams.

26. Uosijos žirgai

Rengiami žygiai į gamtą , taip pat žygiai rengiami ir mažiesiems su poni klasės žirgeliais, tėveliai gali lydėti mažuosius. Jojimo pamokos mažiesiems.

Tauragės apskritis

27. Nemuno alpakos (Jurbarko raj.)

Dar viena puiki vieta su nuostabiais šeimininkais, kur galite susipažinti su draugiškosiomis alpakomis. Dėl apsilankymo rekomenduojame susitarti iš anksto.

28. Alpakų spalvos (Jurbarko raj.)

Ūkyje auginamos alpakos, jų nuostabi vilna paverčiama siūlais, mezginiais, veltinukais ir siūlais.

Utenos apskritis

29. Anūkis (Anykščiai)

Čia su vaikais pasijusite tarsi kaime: galėsite pamatyti bei pašerti, paglostyti vaikštinėjančias avis, ožkas, karves, arklius, įvairius paukščius, įeiti į triušių aptvarą. Taip pat čia gausu ir įvairių pramogų. Taip pat yra galimybės švęsti įvairias šventes. Nutolęs vos kilometrą nuo Anykščių. Labai rekomenduojame apsilankyti.

30. Lapės slėnis AVM (Zarasų raj.)

Čia galėsite pajodinėti su žirgais, susipažinti su įvairiais gyvūnais ir išgirsti įdomiausių pasakojimų iš sodybos šeimininkų. Čia auginami grynaveisliai žirgai, Anglo Nubian ožkos, Šiurkščiavilnės avys, veisliniai ūkiniai paukščiai.

31. Triušiukų slėnis (Utenos rajonas)

Triušiukų slėnyje galima susipažinti su daugiau daugiau nei 50 skirtingų veislių triušių ir triušiukų, taip pat galima pasigrožėti tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, nutrijomis, įvairiais paukščiais. Garantuojame, kad neliks nei vieno abejingo šiem mieliems gyvūnams. O vaikams tai bus nepakartojama patirtis.

32. Šilelio triušelių tvirtovė (Anykščių r.)

Šalia Lajų tako, Anykščių šilelyje, toje pačioje vietoje, kur yra Anykščių basų kojų takas ir Išnykusių gyvūnų skulptūrų parkas – nauja pramogų erdvė – Šilelio triušiukų tvirtovė. Čia įrengtas 500 metrų kliūčių ruožas, kurį įveikti prireiks ištvermės ir įgūdžių. Įveikus kliūčių ruožą pasieksite tvirtovę: čia atsiveria šilelio panorama su laisvėje lakstančiais triušeliais, kuriuos galima ir pamaitinti, ir pabūti jų apsuptyje. Veikia tik sezono metu.

33. Paukščių kaimas (Ignalinos rajonas)

Tai nuostabi vieta Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur galėsite išvysti daugybę įvairių paukščių. Garantuojame, tokių nebūsite tikrai matę. Galima užsisakyti labai įdomias edukacines programas.

34. Safari parkas (Anykščių raj.)

Aptvertame 50 hektarų kalvų, miškelių, pelkių parke rasite daugiau nei 150 gyvūnų – čia laisvai ganosi danielių kaimenė, laksto juodieji afrikos stručiai, ramiai žolę rupšnoja Highland raguočiai ir išdykauja lamos, asiliukai, alpakos bei muflonai. Galima pažvelgti į gyvūnų pasaulį iš arti ir be jokių gardų, lyg jie būtų laisvėje. Parką galima lankyti tik važinėjant parko visureigiu, todėl būtinos vairuotojo teisės.

35. „Alpakalnis“ (Molėtų raj.)

Tai kol kas nedidelis ir besikuriantis ūkis, kuriame kiekvienas gyvūnas auginamas tarsi būtų šeimos narys. JEi būsite šiame regione, būtinai nuvykite paglostyti alpakų ar susipažinti su įvairiais gyvūnais.

36. Arklio muziejus (Anykščiai)

Tai vienintelis toks muziejus Baltijos šalyse. Jame viskas apie arklius – lietuviškas arklių veisles, žemės ūkio įrankius. Muziejus įkurtas autentiškoje XX a. pradžios troboje bei įvairiuose senoviniuose pastatuose. Čia galėsite susipažinti su juodos ruginės duonos kepimo tradicijomis ir patys jos išsikepti. Muziejaus teritorijoje ir apylinkėse turėsite progą pažinti liaudies amatus, pajodinėti, pasivažinėti arklių traukiamu vežimu bei pažaisti senovinius lietuvių žaidimus.

37. Labirintų parkas (Anykščiai)

Labirintų parkas – vienas iš mėgstamiausių mūsų pramogų parkų Lietuvoje. Čia ne tik gausu įvairių pramogų ir atrakcijų visai šeimai, bet taip pat veikia ir nedidelis gyvūnų ūkis. Parkas ir gyvūnų ūkis veikia tik sezono metu.

38. Alantos žirgai (Molėtų raj.)

Arklininkystės ekologiniame ūkyje gyvena senųjų žemaitukų veislės šeimyna ir mažieji Šetlando poniukai, taip pat šiame ūkyje auginami ir juodieji Angus veislės galvijai. Mažiesiems svečiams yra įrengtos supynės, lauko batutas. Mažuosius Šetlando poniukus galima paglostyti ir pavaišinti duona.

Šiaulių apskritis

39. Dargaičių zoo (Šiaulių rajonas)

Dargaičių zoo istorija prasidėjo nuo alpakų auginimo. Tačiau šiuo metu čia galite išvysti alpakas, lamas, kupranugarį, asiliukus, stručius, ponius, triušius, mini olandiškus ožiukus, avytes ir kitus gyvūnus. Smagiausia dalis, kad visus šiuo gyvūnus galėsite paglostyti ir pamaitinti. O kur dar daugybė pramogų, kurios laukia Jūsų zoo.

 

40. Margas ponis (Pakruojo rajonas)

Tai mamos Apolonijos išsipildžiusi svajonė ir nuostabus nedidelis žirgynas, kuris sužavės kiekvieną. Čia Jūs galite betarpiškai supažindinti vaikus su mažaisiais poniais ir kitais gyvūnais, rengti asmenines šventes ir fotosesijas. Garantuojame – vieta tikrai sužavės. Būtina susitarti dėl apsilankymo.

41. Raiba Plunksna (Šiaulių rajonas)

Čia auginama labai daug įvairiausių paukščių, graužikų, laukinių gyvūnų ir begalės rūšių ožkyčių ir avyčių. Visus gyvūnus galima maitinti savo atsivežtu maistu (morkos, obuoliai, salotos, kopūstai).

42. Triušiukų slėnis (Naisiai)

Triušių saloje vasaros sezono metu laisvai gyvena daugybė triušių. Jei gyvena aptvarke, tačiau į aptvertą teritoriją eiti negalima. Taip pat šeimininkai prašo nemaitinti gyvūnėlių. Teritorija labai sutvarkyta, puiki vieta pasivaikščioti ir išsimaudyti.

43. Ūkis „Gamtos kišenėje“ (Šiaulių r.)

Nedideliame ūkyje laikomi įvairūs gyvūnai, pieninės avys. Čia pasijusite kaip pas močiutę kaime, o ir vaikams tai bus nepakartojama patirtis. Čia galima ir apsistoti mažame namelyje.

44. Katinų muziejus ir Gyvūnijos sodas (Šiauliai)

Vandos Kavaliauskienės 1990-aisias įkurto ir jos vardu pavadinto Katinų muziejaus lankytojus su džiaugsmu pasitinka katės ir „muziejaus direktoriumi“ vadinamas išdykėlis katinas Perlas. Muziejaus prieigose taip pat yra įkurtas ir gyvasis kampelis, kuriame gyvena įvairūs egzotiški gyvūnai. Čia lankytojai gali pamatyti pitoną, žiurkinį, amūrinį, kukurūzinį, Taivanio žalčius, driežus, krokodilus, net mielą mažą beždžionėlę. Dvi skirtingos ekspozicijos puikiai papildo viena kitą – tūkstančiai kačių gali apsukti galvą, tad tiesioginis kontaktas su kitais gyvūnais padeda atsigauti iš svaigulio.

45. Skruzdėlynės viensėdis (Kelmės raj.)

Žemaitiškoje sodyboje šeimininkas Marijus Čekavičius vysto ekologinį ūkį, augina senąsias prigimtines daržoves, senojo tipo kiaules, žaliakojes vištas, senuosius žirgus – žemaitukus. Skruzdėlynės viensėdyje siūloma pažintinė veikla senojo tipo žemaitukų auginime, jojimo žemaitukais pamokos, raitųjų skautų žygiai po lankytinas apylinkių vietas.

46. Pakruojo dvaras (Pakruojis)

Pakruojo dvare galite pajodinėti arkliais ir pasivažinėti karieta, pasigrožėti plėšriųjų paukščių kolekcija, ar net paglostyti kupranugarį.

Panevėžio apskritis

47. Panevėžio alpakų ūkis (Panevėžio rajonas)

Panevėžio alpakų ūkis yra puiki vieta mažiems ir dideliems smagiai praleisti savaitgalį gamtoje ir susipažinti, kaip gyvena alpakos. Alpakos – labai švelnūs, smalsūs ir jaukūs terapiniai gyvūnai. Bendravimas su jomis suteikia daug gerų emocijų. Čia gyvenančios alpakos pripratusios prie bendravimo su žmonėmis, jos leidžiasi glostomos. Prieš vykstant rekomenduojama paskambinti iš anksto.

48. Janinos sraigių ūkis (Panevėžio raj.)

Janina Krištaponienė jau dešimtmetį yra entuziastinga sraigių augintoja. Ūkininkė užsiima „Helix Aspersa Maxima“ sraigių auginimu, sraigių bei mažų sraigiukų pardavimu, priima ekskursijas, organizuoja edukacines programas nuo sraigių auginimo iki paruošimo vartojimui.
Janinos sraigių ūkis labai mėgstamas vaikų, nes atvykę mažieji pasaulio tyrinėtojai randa ištisą sraigių karalystę – net akmenėliai čia sraigėmis pavirtę.

49. Kristinos ir Jurio Milišiūnų avių ūkis (Biržų raj.)

Garantuojame, tiek Jūs, tiek vaikai liksite sužavėti – šiame ūkyje net 800 įvairių veislių avių. Ar galėjote pagalvoti, kad tiek daug jų egzistuoja. O čia galėsite su Jomis susipažinti iš arčiau ir turiningai su vaikais praleisti laiką. Vienoje iš penkių pastatytų jurtų įkurta avinukų ekspozicija, kurioje – per 1000 eksponatų. Lentynose nugulė visi daiktai ir suvenyrai, susiję su avimis, surinkti per daugiau nei dešimtį metų.

50. Pašilių stumbrynas (Panevėžio rajonas)

Naujai, gražiai sutvarkyta teritorija. Stumbrus stebėti galima nuo dengtos pakylos – apžvalgos aikštelės, atsikvėpti naujose pavėsinėse šalia stumbrų aptvaro.

51. Rokiškio dvaras (Rokiškio raj.)

Čia rasite daugybę mielų ir žmonėms labai draugiškų gyvūnų, kuriuos galėsite ir paglostyti ir pamaitinti.

52. Dapkų ūkis (Rokiškio raj.)

Šiame ūkyje galėsite susipažinti su įvairiais paukščiais, gyvūnais, pajodinėti ir pamaitinti gyvūnus. Nuostabi vieta su labai draugiškais šeimininkais.

53. Zanapolio ūkis (Rokiškio raj.)

Taurieji elniai, highlendai. Kažkur tolumoje išgirsite žemę drebinantį baubimą. Pasirodo -tai Hornas, kurio masė virš 2 tonų, bet jis įsivaizduoja, kad yra mielas ir mažas jautukas. Tokių, kaip Hornas, čia gyvena apie 10 ir dar 5 mažyliai. Visi išgirdę duonos maišelių čežėjimą lėtu, bet tvirtų žingsnių žengia lankytojų link. Aišku tik drąsiausi išdrįsta iš savo rankų duoti duonos, bet kas išdrįs, įspūdžiai visam gyvenimui.

54. Paukščių ūkis Broniaus Juzelskio sodyboje (Rokiškio raj.)

Broniaus sodyba įsikūrusi Rokiškio rajone šalia Juodonių piliakalnio, gražioje, ramioje vietoje prie dviejų tvenkinių. Lankytojai gali apžiūrėti tradicinių lietuviškų paukščių ūkį. Dėl apsilankymo ir edukacinių užsiėmimų prašome susitarti iš anksto.

55. Sodeliškių dvaro gyvūnų ūkis (Biržų raj.)

Sodeliškių dvaro teritorijoje, kurioje gausu įvairių pramogų ne tik vaikams, bet ir suaugusiems gyvena įvairūs gyvūnai – alpakos, elniai. Sodybos šeimininkai mielai kviečia su jais susipažinti plačiau.

56. Gamtos mokykla (Panevėžys)

Gamtos mokykla, tarsi mini zoologijos sodas su įvairiomis edukacinėmis ir aplinkosauginėmis erdvėmis. Čia puoselėjamas artimas ryšys, darna su gamta, diegiama meilė ir rūpestis jai. Gamtos mokykloje gyvena įvairūs paukščiai: vištos, žąsys, fazanai, karveliai ir kiti. Taip pat juodas ir didelis paukštis – kranklys, kurį galima bandyti prakalbinti ir sulaukti atsakymo „labas“ arba „ate“, jeigu krankliui bus nuotaika galima bandyti megzti pokalbį. Vaikų džiaugsmui triušiai, ožkos, poniai ir asiliukas. Gyvūnėlių sodelyje gyvena smulkieji gyvūnai: graužikai, papūgos, šildosi vėžliai ir iguanos, kiti ropliai.

57. Bistrampolio dvaro gyvūnų ūkis (Panevėžio raj.)

Mini zoologijos parkas Panevėžio rajone, Bistrampolio dvare. Šiuo metu mūsų ūkyje galite aplankyti įvairius gyvūnus, juos pamaitinti ir paglostyti. Labai gražiai sutvarkyta teritorija.

Alytaus apskritis

58. Karpiškių žvėrynėlis (Varėnos rajonas)

Ši vieta gyvūnų mylėtojo įkurtas Dzūkijos zoologijos sodas . Tai sužeistų, išgydytų laukinių gyvūnų prieglauda! Užsukus į žvėrynėlį galima rasti tai, kam retas liks abejingas. Nuo pačių įvairiausių rūšių paukščių iki vilkų. Čia priglausti sužeisti, pagydyti, sodybos šeimininkų rūpestingai prižiūrimi laukiniai gyvūnai. Žvėrynėlį puoselėja pats sodybos šeimininkas padedamas žmonos Marytės. Už gyvūnų globą B. Jurgelevičius nominuotas Lietuvos šviesuolio vardu.

59. Hailedų parkas (Alytaus rajonas)

Hailendai – tai labai mielai ir draugiškai atrodanti škotiška karvių veislė. Jie turi didelius ragus ir akis dengiančius karčius. Arminų kaime gali susipažinti su šiais unikaliai gyvūnais iš arčiau.

60. Voveryčių miškelis (Alytaus rajonas)

Tai vieta apie kurią tikrai nėra daugelis girdėjęs. Tai nei parkas, nei zoo, tai laisva ir laukinė teritorija, kurioje gyvena voverytės. Nepamirškite riešutukų, garantuojame su jais, tikrai sutiksite daug miško gyventojų, kurie nepraleis progos paragauti šių skanėstų iš Jūsų rankų.

Telšių apskritis

61. Girūnė (Plungės raj.)

Vienkiemyje, įsikūrusiame natūralių pievų, miškų ir pelkynų apsuptyje Žemaitijos nacionaliniame parke galėsite ramiai pabūti su ūkio gyvūnais, juos glostyti, myluoti, maitinti, eiti pasivaikščioti su ožkomis laukinėje gamtoje.

62. Žvėrinčius (Telšių raj.)

Miškininkų įkurta vieta siekiant supažindinti visuomenę su laukinių gyvūnų gyvenimu. Gamtos apsuptyje, iš patogiai įrengtų aikštelių galima stebėti didžiųjų apuokų, lūšių ir stumbrų gyvenimus. Taip pat laukia Žemaitukas ir Taipanė, o kantresni gali pasigrožėti elniais, danieliais ir muflonais. Vaikams įrengta žaidimų aikštelė.

63. Pavirvytės dvaras (Mažeikių raj.)

Mažieji dvaro lankytojai turi puikią galimybę iš arčiau susipažinti su neįprastomis, škotų hailendų veislės, karvutėmis ir kitais dvare auginamais gyvūnais.

64. Sedos žirgynas (Mažeikių raj.)

Čia galite turiningai praleisti laiką su šeima ir draugais – jodinėdami bei fotografuodamiesi su žirgais. Išjojus į gamtą galima sutikti laukinių žvėrių bei paukščių, grožėtis Žemaitijos kraštovaizdžiu.

Klaipėdos apskritis

65. Lietuvos jūrų muziejus (Klaipėda)

Šios vietos turbūt nereikia pristatinėti nei vienam. O aplankyti šį muziejų yra turbūt kiekvienos šeimos tradicija. Labai smagu, kad muziejus nuolat atsinaujina, pristato naujų edukacijų ir projektų, tad drąsiai planuokite išvyką čia, net jei ir lankėtės čia pernai.

66. Mindaugo Ivanausko zoo sodyba (Salantai)

Tai privati Zoo sodyba Salantų miestelyje, Kretingos raj., kuri gyvuoja jau daugiau nei trisdešimt metų. Čia rasite daugybę įdomių gyvūnų, labai gražiai sutvarkytą aplinką, kurioje puikiai su šeima ir vaikais galėsite praleisti laiką.

67. HBH žvėrinčius (Žibininkai)

1 ha miško plote laisvai vaikšto ir plaukioja virš 40 naminių gyvūnų ir paukščių rūšių. Galima kartu su jais vaikštinėti, maitinti specialu maistu, nusifotografuoti ir paglostyti. Būtinai rekomenduojame aplankyti jei lankotės HBH komplekse.

68. Vinetu kaimas (Kretingalė)

Tai išskirtinė vieta, kurioje tikrai privalu apsilankyti visiems gamtos mylėtojams. Tai ir gyvosios indėnų istorijos muziejus po atviru dangumi, ir įvairios edukacijos bei pramogos, turistiniai žygiai. O be visa ko – čia gyvena ir daugybė įvairių gyvūnų: naminių paukščių, avių, ožkų, arklių. Vaikai gali juos pamaitinti, glostyti.

69. Radailių dino parko zoo (Klaipėdos rajonas)

Šis parkas – tai visiškas vaikų rojus. Nors gyvūnų parkas nėra didelis, tačiau vaikams jis tikrai patiks – galima užeiti į gyvūnų aptvarus, juos paglostyti ir ramiai pabūti po visų aktyvių pramogų. Labai rekomenduojame šį parką.

70. Čiobrelių rojus (Klaipėdos rajonas)

Čiobrelių rojus, yra nedidelis alpakėlių ūkis Klaipėdos rajone. Svarbu – ūkį aplankyti galima tik iš anksto užsiregistravus.

Straipsnį Top70 gyvūnų ūkių ir parkų Lietuvoje paruošė „Kelionės su vaikais®“.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Kauno soboras atsinaujina

Vienybės aikštėje Kaune sodinami stambūs medžiai ir 5000 augalų

Joninės Neringoje ir tarptautinis folkloro festivalis „Tek saulužė ant maračių“

We love Lithuania

Pasirašyta „Baltic Sail“ sutartis sugrąžins į Klaipėdą istorinius burlaivius jau kitąmet

Originalusis 1918 metų Tilžės aktas: istorinės svarbos lobis, pasiekiamas tik Karo muziejuje

Panemunių regioninio parko naujienos

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"