Jurbarkas Kelionės su vaikais Naujienos Pamatyk!

Top 10 idėjų kelionei su šeima po Jurbarko rajoną – pilys, legendos ir Nemuno žavesys

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Kai keliaujate užsienyje, kur jums įdomiau keliauti – dideliuose miestuose pilnuose veiksmo, ar po nedideles autentiškas gyvenvietes? Mūsų akis ir širdį labiausiai džiugina nedidelį miesteliai, todėl nusprendėme ir mes Lietuvoje paieškoti naujų perliukų. Ar daug žinote apie Jurbarką? Mes, tiesa sakant, nežinojome beveik nieko, gal todėl taip maloniai nustebino. Tai kur tas Jurbarkas, kodėl ten verta vykti, ką veikti su šeima ir ką bendro turi Jurbarkas su Hariu Poteriu ir pasakomis, visi atsakymai mūsų TOP 10.

Panemunės pilis. Jei jūsų šeima mėgsta skaityti ar žiūrėti filmus apie pilis, karžygius ir princeses, tai šis objektas turi būti jūsų sąrašo viršuje. Ši pilis stovi ant Nemuno dešiniojo kranto aukštumos ir ji pradėta statyti net 1604 m. Čia ne tik aplankysite senovę menančią įspūdingą pilį, nuostabios gamtos apsuptyje, bet ir galėsite susipažinti su mūsų Lietuvos istorija ir garantuojame, kad sužinosite ką nors nauja. Neišduosime visų paslapčių, bet ši  pilis ir ją supanti aplinka garantuotai paliks neišdildomus įspūdžius, o pavargusius ir išalkusius maloniai priims vietoje įsikūręs restoranas.

 

Raudonės pilis ir parkas. Jei jūsų vaikai Hario Poterio gerbėjai sekantis privalomas objektas sąraše turėtų būti ši pilis. Ką ji turi bendro su šiuo personažu? Įdomus faktas – tokioje autentiškoje bokštais pasipuošusioje pilyje kažkada veikė mokykla, argi ne įdomi istorija vaikams? Pilis atrodo labai autentiška, o jos parkas nepaprasto grožio. Čia galite pamatyti antrą šimtmetį menantį, dviejų stambių vyrų skersmens kaštoną, senąją Raudonės liepą bei juodąją tuopą. Nors pačią pilį lydėjo gaisrai ir dažnai besikeičiantys savininkai, tačiau jos grožis puošia Raudonės miestelį jau daugiau nei 400 metų. O smagiausia dalis šeimai – užlipti į 33,5 m aukščio pilies bokštą. Pasiekus viršūnę atsiveria stebuklingi vaizdai, aprėpiantyss smulkiausius Nemuno vingius, didingus piliakalnius ir medžių alėjas.

Kaip geriau įsijausti į istorinę vietovės aplinką su vaikais jei ne važinėjant kaip didikams po pilies parko alėjas. Tai padės padaryti Raudonės pilies „Linksmasis traukinukas“, jis pavėžins ne tik vaikus, bet ir mamytes.

Seredžiaus piliakalnis. Kai vaizduotė jau pilna puikiai išsilaikiusių pilių vaizdų, galima aplankyti ir piliakalnius. Tik 300 laiptelių ir jūs jau viename įdomiausių objektų – Seredžiaus piliakalnyje. Nors pilies jau nelikę, tačiau, tai netrukdo vaikams papasakoti šios vietovės legendą.  Apie Romos didiką Palemoną su šeima ir 500 didikų bėgusių čia net iš Romos! Sužavėti magiškų vaizdų, gražiausioje vietoje Romos didikai pasistatė savo pilį čia – Lietuvoje!  Tai ne tik puikus laikas su šeima gamtoje, bet ir legendos, kurios lankantis vietoje įgauna visai kitą atspalvį ir jausmą.

 

Kartupėnų piliakalnis. Kitas gniaužiantis kvapą piliakalnis stūkso visai šalia kelio Jurbarkas-Kaunas. Jis įrengtas aukštumos kyšulyje, ant Nemuno dešiniojo ir Kartupio upelio kairiojo krantų. Iš vakarų ir šiaurės jį juosia Kartupio upelis, o iš pietų – Nemuno slėnis. Piliakalnio šlaitai statūs, 20 m. aukščio. Manoma, kad čia stovėjo pirmoji pilis patyrusi Kryžiuočių agresiją. Kai užlipus vaizdai atima žada, mintys apie stovėjusią pilį, stačiais šlaitais puolančius kryžiuočius ir besiginančius mūsų protėvius pilėnus, tiesiog gniaužia kvapą. Ar nenorėtumėte ir jūs parodyti savo vaikams tokios tikros ir gyvos istorijos?

Panemunių regioninio parko lankytojų centras. Po pilių, karžygių ir kvapą gniaužiančių vaizdų, atokvėpį galite rasti lankytojų centre. Šiame centre sužinosite daugiau apie krašto gamtą, kultūrą ir tradicinius panemunės gyventojų verslus. Taip pat susipažinsite su Nemuno ir jo slėnio augalais bei gyvūnais, paklausysite jų balsų. Dar įdomus faktas – tai , kad tik čia galite išvysti unikalų eksponatą –  vienintelės  Lietuvoje išlikusios  XVIII a. Nemunu plaukiojusios vytinės dugno fragmentą.

Šilinės botaninis draustinis. Su vaikais labai mėgstame leisti laiką gamtoje. Todėl jei jums, kaip ir mums, niekada negana buvimo lauke, dar  viena vieta, kur galima pasivaikščioti ir iš arčiau susipažinti su gamta – šis draustinis. Įsikūręs visai netoli Panemunių regioninio parko lankytojų centro esančiame Ąžuolynės miške. Visas takas pažymėtas devyniais pažintiniame take esančiais stendais, kuriuose rasite daug įdomios informacijos apie botaniniame draustinyje sutinkamus retus augalus ir gyvūnus, vaistinius ir valgomus augalus.

Smalininkų senovinės technikos muziejus. Jei jūsų namuose auga mažieji technikos mylėtojai būtinai aplankykite šį privatų muziejų įrengtą Smalininkų gyventojo Justino Stonio namuose. Muziejuje eksponuojami senoviniai varikliai, žemės ūkio technika, senovinė metalo, medžio, linų apdirbimo įranga, fotoaparatai, spausdinimo, skaičiavimo mašinėlės, laikrodžiai, senovinė literatūra, senoviniai sunkvežimiai bei automobiliai, sukaupta daug įvairių laikotarpių knygų bei laikraščių. Bet įspėjame, gali būti, kad šis objektas labiausiai patiks tėveliams!

 

Pasiplaukiojimas laivu „Bisena“. Neatsiejama Jurbarko dalis yra Nemunas. Nesvarbu nuo kurios pilies į jį žvelgsite, bet jis tiesiog traukia jį paliesti. O kaip geriau pažinti Nemuną jei ne laivu? Keleiviniu pantoniniu laivu pasiplaukioti Nemunu iš Panemunės pilies į Gelgaudiškio prieplauką ir atgal gali kiekvienas norintis. Laive yra patogus šildomas 14 sėdimų vietų keleivių salonas su priekiniu deniu, svečiai pasivaišinti gali bare, o visą gamtos ir Nemuno grožį galima išvysti atvirame viršutiniame denyje. Sezono metu Panemunės pilies prieplaukos aikštelėje dirba mobili kavinė, kur nuostabios gamtos apsuptyje galima pasivaišinti užkandžiais, ledais, blynais ir kava ar arbata.

Viešvilės žuvitakis. Planuojantis maršrutą rekomenduojame į maršrutą įtraukti ir Viešvilės miestelį. Tai nedidelis miestelis, kurį labai puoselėja vietos bendruomenė, todėl čia sutiksite įdomių vietos kūrinių puošiančių miestelį, jaukus pasivaikščioti ir atsipūsti nuo kelionės. Bet labiausiai su vaikais patikusi vieta Viešės upelio žuvitakis. Kuris padeda atkurti žuvų išteklius upelyje ir kartu atveria nuostabų slėnį svajingiems pasivaikščiojimams. O karštą vasaros dieną galima net atsigaivinti žuvitakyje, todėl mažiesiems tikrai čia patiks.

Visos šeimos su vaikais žino, kad gyvūnėliai vaikams palieka pačius didžiausius įspūdžius. Todėl jei pritrūkote įspūdžių  galite aplankyti  Skirsnemunėje, Jurbarko rajone  nuo 2013 m. veikiantį Nemuno Alpakos ūkį arba kitą, netoli Seredžiaus, Motiškių kaimo esantį, ūkį Alpakų spalvos. Čia galėsite daugiau sužinoti apie alpakas, jas paglostyti, o galbūt ir įsigyti alpakų vilnos siūlų, mezginių ar antklodžių.

Abiejuose ūkiuose dėl apsilankymo būtina susiderinti iš anksto.

Mums paruošti straipsnį padėjo Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Kupiškyje prie marių siaus festivalis „Stichijos“

Sutvarkyti Dotnuvos bažnyčios bokštai

Vasario 16-osios minėjimas Palangoje

We love Lithuania

„Palūšės regatos“ metu Lūšių ežeras pasipuoš baltomis burėmis

Klaipėda ruošiasi atstatyti Šv. Jono bažnyčią

Siaurukas kviečia į Anykščius keliauti dviračiais ar paspirtukais

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"