Lankytinos vietos Naujienos Pamatyk! Vilniaus rajonas

Tikėjimo stebuklai Pričiūnų Šv. Ignoto koplyčioje

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Vilniaus kraštas nuo seno garsėja savo giliomis religinėmis tradicijomis. Todėl ir stebuklų čia daugiau negu kitur nutinka. Šį kartą apie dvi tikėjimo seseris, gyvenusias Pričiūnų kaime panašiu metu ir buvusiomis tikrais gerumo ir tikėjimo šviesuliais savo parapijiečiams.

Sesuo Vanda Boniševska

1907 m. Naugarduke gimusi mergina būdama 18 m. įstojo į Angelų seserų kongregaciją Vilniuje. Davusi įžadus persikėlė į Pričiūnus ir ilgus metus čia vykdė savo apaštališką veiklą, teikė pagalbą sovietų režimo persekiojamiems jaunuoliams, kunigams, mokytojams. 1934 m. Didįjį ketvirtadienį jai atsivėrė stigmos. Krikščionių pasaulyje tai stebuklu laikomas reiškinys, kai atsiranda raudonos dėmės ar žaizdos ant įvairių kūno vietų (įprastai tų, kuriose buvo sužeistas nukryžiuojamas Kristus). Amžininkai liudijo, kad sesuo Vanda patirdavo šį reiškinį dažniausiai ketvirtadieniais ir penktadieniais po pietų, ypač per Didžiąją savaitę ar per pasninką. Parapijiečiai taip pat kalbėjo, kad vienuolė regėdavo pranašystes ir turėjo gydymo tikėjimu dovaną.

Sesuo Helena Majevska

Gimusi 1902 m. Ukrainoje, Helena Majevska atvyko į Lietuvą ir čia įstojo į Angelų seserų kongregaciją, davė amžinuosius įžadus, vykdė apaštališką veiklą, bendradarbiavo su palaimintuoju kunigu Mykolu Sopočka steigiant naują Gailestingojo Jėzaus seserų kongregaciją. 1951 – 1956 m. buvo ištremta į Sibirą už pagalbą jėzuitų kunigui.

Antrojo pasaulinio karo metais sesuo Helena Majevska išgyveno bene reikšmingiausią savo gyvenimo patirtį – Jėzaus apsireiškimus. Savo mintis ir dvasinius išgyvenimus ji sudėjo į dienoraštį, kuris jau po jos mirties buvo išleistas kaip knyga ir šiandien tarnauja, kaip įkvėpimo šaltinis ieškantiems Dievo gailestingumo ir dvasinio augimo.

Seserų atminimas Pričiūnų Šv. Ignoto koplyčioje

Šiandien abiejų seserų jau nebėra, tačiau jų atminimas gyvas ir yra puoselėjamas bei pagerbiamas Pričiūnų bendruomenėje, kurioje abi seserys vykdė savo apaštališką veiklą. Kiekvienais metais  liepos–rugpjūčio mėnesių sandūroje Pričiūnų Šv. Ignoto, Vilniaus krašto globėjo, koplyčioje rengiami šventiniai atlaidai. Atlaidų pamaldų centre – seserys Vanda Boniševska ir Helena Majevska. Pagerbiamas Angelų seserų kongregacijos vienuolių atminimas, jų apaštališkas darbas Pričiūnų bendruomenėje ir už jos ribų, siekiama įsigilinti į šių vienuolių mokymus, pasisemti dvasios stiprybės bei gailestingumo. Taip pat tradiciškai Buivydžių parapijoje organizuojama seserų Vandos ir Helenos atminimo savaitę, kurios metu rengiamas piligriminis žygis „Sesers Vandos Boniševskos ir Helenos Majevskos pėdsakais“, vedantis iš Buivydžių į Pričiūnų Šv. Ignoto koplyčią, trunkantis apie 4 valandas.

Projektas „Atraskime regionų šaknis iš naujo“ įgyvendinamas pagal 2014-2020  metų Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną  programos prioritetą – vietos kultūros skatinimas ir istorinio paveldo išsaugojimas.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga: bendra projekto vertė sudaro 1 031 590,97 Eur, iš jų Europos Sąjungos lėšos – 90 proc. (928 431,87 EUR).

Projekto  „Atraskime regionų šaknis iš naujo“ tikslai yra skatinti ir vystyti nematerialų kultūros paveldą ir vietinės istorijos išsaugojimą gerinant tvarų kultūrinio turizmo konkurencingumą, išsaugant ir ugdant nematerialiosios kultūros paveldo ir vietinės istorijos žinojimą,  įgūdžius, stiprinant esančius istorinius ryšius tarp Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos. Skatinant kūrybingą vietinio kultūros paveldo ir unikalių tradicijų panaudojimą, gerinant sąlygas  kūrybingam industrijų sektoriui.

Šį straipsnį iš dalies finansavo Europos Sąjunga. Už jo turinį atsako tik Vilniaus rajono savivaldybės  administracija ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad šis leidinys atspindi Europos Sąjungos poziciją.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Artėjančio Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga pasaulio kompozitoriai dovanos savo muziką Vilniaus erdvėms

Seserų benediktinių vienuolyno ansamblis Kauno senamiestyje remontuojamas

Luokės bažnyčia – seniausia bažnyčia Žemaitijoje

Radviliškyje naujas traukos objektas – vagonas-restoranas

We love Lithuania

6 vietos Palangoje, kurias būtina pamatyti

Sigita Rudaminienė

2021-aisiais keliauti kvies „Saulės kelio“ projektas

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"